KAPUSTA KISZONA Z PIECZARKAMI

Wysłane przez minia511 

minia511 (offline)

Post #1

06-10-2013 - 09:43:28

Będzin 

1/2 kg kapusty kiszonej
1 - 2 cebule
ok. 1/2 kg pieczarek
1 większy ziemniak lub 2 mniejsze
sól, pieprz wegeta

Kapustę opłukać, pokroić, obgotować ok. 20 min, odcedzić. Cebulę pokroić w kostkę, zeszklić na margarynie (oleju), dodać do kapusty. Pieczarki obrać pokroić w plasterki, przesmażyć na margarynie (oleju), dodać do kapusty. Podlać wodą tyle by kapusta była przykryta wodą i gotować do miękkości, od czasu do czasu mieszając i w razie potrzeby podlać wodą. Kapustę przyprawić solą, wegetą, pieprzem ( bez liścia laurowego i ziela angielskiego) Pod koniec gotowania woda ma być równo z kapustą. Ziemniaka surowego zetrzeć na tarce jak na placki ziemniaczane, dodać zaraz do kapusty, dokładnie wymieszać i jeszcze raz zagotować, będzie "pyrkolić" jak kisiel.

Z tego przepisu robię też kapustę wigilijną, tylko zamiast pieczarek robię ją z grzybkami suszonymi.

Kapusta dla odchudzających się, bez ciężkich i tłustych zasmażek, boczków wędzonych.

mea (offline)

Post #2

06-10-2013 - 09:49:37

Piaseczno 

Miniu, pamiętam jak jakiś czas temu podałaś mi ten przepis na czacie, kapusta jest przepysznaduży uśmiech

With or without you...

iwa72 (offline)

Post #3

07-10-2013 - 00:25:06

Chełmno 

Ja również robiłam kapustę z pieczarkami ale dodawałam olej i majeranek muszę wypróbować Twój przepis z ziemniaczkiem mniam
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 674
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018