Wielkanocne jedzonko uśmiech

Wysłane przez ira 

Gizi (offline)

Post #1

16-04-2014 - 11:20:22

Warszawa 

Janinko, Tobie chyba chodzi o przepis na sos tatarski, ja podałam go wyżej. W moim są ogórki kiszone, ale ja robię na zmianę z korniszonami. Grzybki możesz dać ale nie musisz. Sos tatarski jak bigos. Wiele wersji ma.

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

Janina.S (offline)

Post #2

16-04-2014 - 11:24:42

widły Soły i Wisły 

Gizi , bardzo dziękuję - poczytałam uśmiech

.....jeśli niebo spada nam na głowę to nie po to by się z nas śmiać
....... lecz by podziwiać patrząc jak się podnosimy.
...

mea (offline)

Post #3

17-04-2014 - 15:24:35

Piaseczno 

Gizi, Nutko, robię właśnie zalewe do schabu. Poratujcie mnie...czy majonez musi się do końca rozpuścić, bo już zagotowałam wszystko, tylko z majonezu pływaja mi "kry mojonezowe" w sensie, że nie jest do końca się rozmieszał. Może tak być? Czy gotować i mieszać do uzyskania jednolitej konsystencji??

With or without you...

Krynia58 (offline)

Post #4

17-04-2014 - 15:33:20

Warszawa 

Ja już raz zagotowałam schab, zalewę zrobiłam wczoraj wieczorem. Mea, u mnie kożuszek z majonezu też pływał po wierzchu, po zagotowaniu z mięskiem jest go trochę mniej. Też robię pierwszy raz.....
A na noc, to chyba lepiej na balkon wystawić?....

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

mea (offline)

Post #5

17-04-2014 - 15:35:32

Piaseczno 

Dziękuję Kryniukwiatek bo już myślałam, że coś źle zrobiłam i się zważyłoszok do wieczora się ostudzi, potem też zagotuję mięsko i masz rację, wystawię na balkon.

With or without you...

nutka (offline)

Post #6

17-04-2014 - 15:55:03

Kobietki, zalewę rozbełtać ile się da, trochę majonezu może pływać, tak jak Krynia pisze, po zagotowaniu będzie go mniej (fajnie się rozprowadza metalowym mieszadełkiem). Potem wystawić na balkon uśmiech

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

magda2411 (offline)

Post #7

17-04-2014 - 16:09:04

Olsztyn 

a ja zrobiłam właśnie zalewę, schab też już mam tak

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2014 - 16:09:51 przez magda2411.

Janina.S (offline)

Post #8

17-04-2014 - 17:07:12

widły Soły i Wisły 

Właśnie wystawiłam na balkon po pierwszym zagotowaniu - użyłam fileta z indyka .
Oczywiście że majonezowe krupki też pływały w zalewie ale w miarę gotowania
troszkę zmalały .

.....jeśli niebo spada nam na głowę to nie po to by się z nas śmiać
....... lecz by podziwiać patrząc jak się podnosimy.
...

mea (offline)

Post #9

17-04-2014 - 17:23:47

Piaseczno 

Jaaaa, ale szał z tym schabemchichotszok jadząc go, będzie mi Was przypominałchichot Już sie nie mogę doczekać, aż spróbuję!

With or without you...

nutka (offline)

Post #10

17-04-2014 - 17:41:13

Czasem do środka schabu wkładam śliwki suszone uśmiech
albo morele

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
Dennis Genpo Merzel

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2014 - 17:42:03 przez nutka.

Jolcia (offline)

Post #11

17-04-2014 - 19:25:17

Zalewę zrobiłam wczoraj wieczorem, dziś rano pierwszy raz zagotowałam schabik.Jutro rano ponownie.
Jestem ciekawa co mi wyjdzie mniam

debora48 (offline)

Post #12

17-04-2014 - 21:05:46

Kozienice 

Mój schabik tez dojrzewa na balkonie, jutro rano gotuję ponownie........napiszę czy bedzie smakował.

jagodula (offline)

Post #13

18-04-2014 - 08:16:35

Sławkow 

jablko No to mamy schabikowe święta, bo u mnie też pyrkoli.chichot

nutka (offline)

Post #14

18-04-2014 - 08:43:59

Gdy pierwszy raz robiłam ten schabik, szkoda mi było pozbyć się zalewy i ugotowałam w niej kaszę dla psa. Zupełnie zapomniałam o tym, ile w niej jest soli. Potem zdziwiona patrzyłam jak pies nie może oderwać się od miski z wodą... i olśniło mnie dlaczego pies

Richard Paul Evans
Dennis Genpo Merzel

Jolcia (offline)

Post #15

18-04-2014 - 09:56:02

Nutko rotfl
Zwierzaczkom w ogóle nie powinno się dawać mocno przyprawionego jedzonka.

U mnie też schabik zagotowany drugi raz mniam

ewka36 (offline)

Post #16

18-04-2014 - 14:25:10

Sopot 

U mnie też zagotowany drugi raz,leży sobie jeszcze w garze i czeka aż całkiem wystygnieduży uśmiech No to "schabowych"świątchichot

debora48 (offline)

Post #17

18-04-2014 - 16:44:02

Kozienice 

no niewiem, trochę ukroiłam tego schabu, taki sciśnięty , biały, mało apetyczny.......zobaczymy jak jutro bedzie smakował.
Ja co pamiętam z dawnych lat to moja mama przed pieczeniem tak schab parzyla w zalewie solnej /filowanie/przez kilka godzin, a potem natłuszczała, posypywała tartą bułką wykładała na brytfankę i jeszcze piekła w piecu......był, rumiany, kruchy, soczysty, pachniał,że chciało się go jeść.

Napiszcie jak wam się udało to gotowanie schabu.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 18-04-2014 - 16:45:16 przez debora48.

mea (offline)

Post #18

18-04-2014 - 19:54:59

Piaseczno 

Ja nie wytrzymałam i też musiałam spróbować, jeszcze ciepły był. Moim zdaniem jest rewelacyjny, soczysty, słony, odpowiednio doprawiany. Faktycznie, jest blady, bo jesteśmy przyzwyczajonye do pieczonego, rumianego, ale myślę, że to najmniej istotny jego "defekt".

With or without you...

debora48 (offline)

Post #19

18-04-2014 - 20:08:06

Kozienice 

Ja dziś piekłam tez inne mięsa, a piekę je w starym dużym prodiżu, po upieczeniu tych mięs włożyłam w ten goracy wywar schab, piekłam pół godziny i zrobił się wtedy kruchy i smaczny......to tyle z moich eksperymentów.

Krynia58 (offline)

Post #20

11-05-2014 - 15:11:50

Warszawa 

halinka58
Ja dosyć często robie karkówke z porem i ananasem. Jest pyszna i zawsze wszystkim smakuje mniam

Właśnie dzisiaj robiłam tę karkówkę, wyszła bardzo dobra, smakowała wszystkim.
Halinko, dzięki za przepis mniam
buzki

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

mea (offline)

Post #21

28-03-2015 - 10:53:33

Piaseczno 

Ja zrobię 3 rodzaje jejekuśmiech

1. w majonezie posypane szczypiorkiem.
2 Faszerowane pieczarkami: jaja ugotować, ostudzić, przekroić, wyjać żółtka. Pieczarki zetrzeć na tarce o grubych oczkach, przesmażyć, ostudzić. Żółtka, pieczarki i drobny szczypiorek wymieszać z sola, pieprzem i majonezem. Nakładać do białek. Przyozdobić kolorowymi kawałkami papryki.
3. Faszerowane paluszkami krabowymi:wykonanie podobne to tego powyżej: żółtka wymieszać z majonezem i paluszkami krabowymi (oczywiście pokorojonymi), solą, pieprzem i majonezem, przyozdobić kawiorem czarnym lub czerwonym - wygladają bardzo eleganckojezor

Jolcia możesz też zrobić z farszam tuńczykowym -zwykłym z puszki, czy szprotkami. Można pokombinowaćśmiech i widzisz, niby jedna potrawa, a w 3 wykonaniach stawiasz na stół. Łatwe, szybkie, smaczne i kolorowo - wiosenne.

Jaki Ty tuman kuchenny??myśliniedowiarek

cmokbuziak

With or without you...

ira (offline)

Post #22

28-03-2015 - 11:21:24

Pabianice 

nutka
Gdy pierwszy raz robiłam ten schabik, szkoda mi było pozbyć się zalewy i ugotowałam w niej kaszę dla psa.

A ja czasem dodaję do tego barszcz z butelki i mam żurek do ziemniaków mniam

Jolcia (offline)

Post #23

28-03-2015 - 11:43:05

Pokierowana przez koleżankę serce poczytałam wszystko.
Schabik i inne mięska w pięć minut robię kilka razy w miesiącu dla moich mięsożerców.
Roladę łososiowo-szpinakową robiłam, teraz przypomniana, znów się pojawi.
Ciekawa jest kaczka z ogryzkami od Giziuśmiech
Zrobię roladki z białą kiełbaską od Ewcitak
Zrobię też karkówkę od mistrzyni Halinkitak
Jajka od Martyprzewraca_oczy też oczywiście.

No i wróciłam na słynny blog naszej kuchareczki Moni serce

ira (offline)

Post #24

29-03-2015 - 13:23:46

Pabianice 

Takie faszerowane pieczarkami jajka, jakie zapodała mea, robię dla gości. Kiedy robimy składkowe imprezki, to też o te jaja mnie proszą duży uśmiech
Albo o śledzie w sosie pomidorowym z rodzynkami mniam
A na święta zrobię ten schab minutowy, bo dawno nie robiłam - dobrze, że Jolcia wywołała wątek.

Jolcia (offline)

Post #25

29-03-2015 - 13:47:25

Irciu ten przepis na śledziki z cebulką, papryką, śliwką suszoną i z koncentratem pomidorowym to był od Ciebie? Bo robię to ciągle. Pychota mniam
A w tej chwili w piekarniku siedzi karkówka z porem i ananasem w zalewie a'la Halinkaprzewraca_oczy Do karkówki dołożyłam trzy plasterki schabu dla tej mojej pięknej, co wycina każdą żyłkę z mięsa niedowiarekPachnie obłędniemniam

ira (offline)

Post #26

29-03-2015 - 15:18:01

Pabianice 

Nie, Anny57 - odszukałam przepis.
Mój jest trochę inny:
Śledzie marynuję w oleju i niech postoją ze dwa dni.
Cebulę pokrojoną w kostkę przesmażam lekko na oleju, dodaję przecier pomidorowy, rodzynki.
Dobrze mieszam, studzę, dodaję te śledzie z oleju (odsączone) pokrojone w paski, albo nie - jak kto woli.
No i znów na dobę do lodówki mniam

Jolcia (offline)

Post #27

29-03-2015 - 15:42:37

No to Aniu, pyszne Twoje śledzikimniam
Irciu zrobię też po Twojemu. To po kaszubsku?
Teraz raport poobiadowy: karkówka najpyszniejsza, rozpływa się w ustach. Schabik mniej rozpływający, ale też pyszny. Dobrze, że go dołożyłam, bo Ada nie zjadłaby karkówkiniedowiarek

Edit:
Sio Jola z tego wątku. To nie było o świętachniedowiarek

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 29-03-2015 - 15:47:06 przez Jolcia.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 323
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018