Ciasteczka owsiane bez tłuszczu i białego cukru

Wysłane przez amor 

amor (offline)

Post #1

23-02-2012 - 20:46:22

Siemianowice Sl. 

Składniki:
- ok. 400 g płatków owsianych (mogą też być pszenne , żytnie , jęczmienne lub ich mieszanka)
- 200 g rodzynek
- 1/2 szkl. wody
- dodatki do wyboru: banan , mus z jabłek , ziarna słonecznika , sezam , suszone morele , śliwki , daktyle , orzechy itp.
- miód do smaku (dodałam syrop z agawy)

Płatki zemleć (ja użyłam błyskawicznych i dałam je w całości) , wymieszać z resztą składników (u mnie były to: 2 banany (rozgniecione widelcem) , rodzynki , trochę siemienia lnianego , drobno pokrojone suszone śliwki , posiekane orzechy i miód). Wody należy dolać tyle , żeby ciasto było gęste , ale trzymało się kupy ;-) Masę nakładać łyżką na blachę wyłożoną pergaminem. Piec 50 - 60 minut w temperaturze ok. 160 st.C. do momentu , aż delikatnie się zarumienią.

Halinka (offline)

Post #2

18-07-2012 - 21:54:38

Ciekawe czy zamiast zmielonych płatków można by było dać otręby?myśli

agawa (offline)

Post #3

19-07-2012 - 21:18:07

okolice 

amor
(dodałam syrop z agawy)

... pozostaję z nadzieją, że zbyt mnie nie uszkodziłaś wyciskając ten sok oczko
Cisteczka będę zapodawać jutro przychodzącym znajomym duży uśmiech

amor (offline)

Post #4

19-07-2012 - 21:41:52

Siemianowice Sl. 

duży uśmiech Agawo jakze mogłabym zrobić ci krzywdę???smiling smiley A gosciom upiekłabym jednak cos smaczniejszego!smiling smiley
Halinko moze jednak daj do tych owsianych ciasteczek płatki owsiane! smiling smiley

Halinka (offline)

Post #5

19-07-2012 - 22:09:17

duży uśmiech Amorku, uściślęoczko: myślałam o upieczeniu ciasteczek owsianych z otrębów owsianych
Ale skoro nalegaszbezradnyduży uśmiech

amor (offline)

Post #6

20-07-2012 - 13:20:15

Siemianowice Sl. 

Płatkom bliżej do owsa( rozgniecione ziarno) niz otrębom- czyli pokryciem ziarna!smiling smiley poeksperymentuj... smiling smiley Broń Boże nie nalegam! PIecz z otrębow ! duży uśmiech

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 20-07-2012 - 13:20:55 przez amor.

aquila (offline)

Post #7

24-10-2012 - 18:18:51

robię ostatnio cosik podobnego, tylko zamiast wody daję podgrzane mleko skondensowane; kroję w kształt "batoników" i biorę jako drugie śniadanie do pracy winking smiley jak się da dużo bakalii albo dużo dojrzałych bananów to można już niczym nie słodzić; miodu nie dodaję, bo miodu rzekomo lepiej nie grzać winking smiley, dosładzam syropem daktylowym (jak mam); płatków używam górskich i ich nie mielę (lenistwo) i jak na mój gust wychodzi dostatecznie miękkie winking smiley

It's just a ride ...

agawa (offline)

Post #8

24-10-2012 - 22:13:28

okolice 

Ja też piekę. I do roboty zabieram.
W sam raz przekąska na zaspokojenie zdrowe głodu smiling smiley

MamaZosi (offline)

Post #9

05-02-2017 - 15:36:50

Zgorzelec 

Mozna dodac Wejscie Jajko aby to wszystko polaczyc....pomysl super..ja robie owsiane Ale moje Sa bardziej kaloryczna i bardziej jiezdroweniezdrowe hihi..wyprobuje Ten przepis w nastepnym Tygsmiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 760
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018