Kochane i podziwiane

Wysłane przez mgiełka 

mgiełka (offline)

Post #1

10-11-2010 - 03:38:14

Radom 

Mądrość zwierząt zachwyca i zadziwia. Ja mogłabym godzinami opowiadać różne zdarzenia i zaobserwowane cuda. Od zawsze mnie to fascynuje. Może dzięki temu wątkowi i - mam nadzieję - prowadzonym tutaj ożywionym rozmowom, łatwiej będzie mi wydobyć je z pamięci i ocalić od zapomnienia. Jestem przekonana, że każdy ma takie wspaniałe doświadczenia. Podzielimy się nawzajem nimi?

Zaczynam:

Mam w domu ukochaną kotkę. Zachwytom więc ulegam codziennie duży uśmiech
Moje puchate szczęście przyszło do nas w lipcu 2008 roku samo, albo przez kogoś porzucone na naszym podwórku. Była maleńka. Mój maż nie zgadzał się na kota w domu. Początkowo musiała więc mieszkać na klatce schodowej (mamy domek jednorodzinny). W postawionym na boku pudełku miała swoje posłanie, a stało to przy drzwiach na parterze. Na półpiętrze jest małe okno, ale jest ono tuż nad podłogą. Któregoś dnia wychodzę rano i co widzę? Moje śliczne maleństwo leży przed oknem na swoim posłaniu... Musiała sama je w nocy przeciągnąć (spory kawałek polara). Tutaj miała widniej i widok za oknem. Już wiedziałam, że mam kotka z charakterem...
Aaaa... I jeszcze coś z tego miała. Nad okienkiem była przełożona/ułożona firaneczka. Jeszcze nie przeszyłam tuneliku, ale przecież nikt jej tam nie ruszał, ładnie wisiała. Do czasu, czyli do wtedy. Z upodobaniem była ciągana po schodach w tą i z powrotem...

A na tych schodach były też pierwsze aportowania, czym byłam niesamowicie zaskoczona. Leżała mała, zwinięta karteczka (pamiętam, że czerwona). Kopnęłam pewnie by podsunąć jej do zabawy. A ona w pyszczek chwyciła, przede mną położyła... Długo się tak bawiłyśmy - ja kopałam papierek, a ona biegła szybciutko po tych schodach i przynosiła. Jaki to był widok!

Ale zabawy w chowanego nauczyłam ją ja. Chowałam się za zaułkiem i czekałam wyglądając co kawałek... Jej oczka kiedy mnie zobaczyła, ten zaciekawiony pysio...

Teraz też uwielbia się tak bawić, w domu. Ale o tym następnym razem...

Z amazonki.net od 2006 roku.

halinar (offline)

Post #2

15-11-2010 - 08:40:43

Mgiełka pięknie napisałaś,każdy miłośnik zwierząt nawet dla drugiego w codziennym przebywaniu ze zwierzakiem zawsze znajdzie coś pięknego.Ja jestem wielką miłośniczką kotów(mijając prawie każdego obcego kota,zachwycam się nim i muszę z nim ,,pogadać''śmiech)Mam 6 letniego persa,który nie wychodzi z domu tylko sporadycznie do ogrodu i siedzi na trawniku .Pewnego razu wychodzę z domu i szukam wzrokiem mojego kota, Amon siedzi pod drzewem a naprzeciw niego wielki piękny rudy kot sąsiada.Jak lwica rzuciłam się na pomoc mojemu kotu, nie sądziłam że zostanę zaatakowana. Podniosłam mojego kota z ziemi i powolutku się wycofywałam, gdy tylko się odwróciłam aby wejść na schody rudy kot skoczył mi do nogi i mnie ugryzł.No cóż zabrałam mu niedoszłą ofiarę i oberwałam za mojego wtedy jeszcze małego kota, który na pewno w pojedynku z nim by oberwał.Noga się zagoiła, a ja mimo bólu który mi dostarczył kot sąsiada dalej w każdym kocie widzę piękno i je podziwiamkotW tym co napisałam może nie była pokazana mądrość kota, ale chciałam się tym zdarzeniem z wami podzielić.

Polcia (offline)

Post #3

15-11-2010 - 10:59:12

Ja mam za to sunie- westusia , taka rozrabiaka , że głowa boli. Szczeniaczek dzieciaczek jeszcze wiec mam wyrozumiałość do jej psot, ale temperament ją taki rozpiera, że gdyby mogła to by weszła na zyrandol aby się pobujać.
Przegryzła mi kabel od satelitysmutny zjadła buta ale żeby starego , o nie!!! pożarła nowego buta co sobie kupiłam i nawet nie zdążyłam założyć na nogi niezdecydowany myślałam , że rozerwę ją na strzępy hi hi hi, o kapciach nie wspomnę i podgryzaniu fotela. Psoci bardzo ale jak wracam do domu to merdający ogonek juz czeka pod drzwiami, a patrzy na mnie tymi swoimi pięknymi czarnymi oczkami z miłością.
Marzy mi się drugi pies- owczarek australijski typ amerykański
według mojego gustu to jeden z najpiękniejszych psów oczywiscie oprócz westusiów.
A zwierzęta - czasami mam wrażenie , że są mądrzejsze, bardziej oddane,bardziej przyjacielskie i kochające niż ludzie

Dano Ci życie, które jest tylko opowieścią. Ale to już Twoja sprawa, jak Ty ją opowiesz .................

Marek Hłasko "Sowa, córka piekarza"

elkka (offline)

Post #4

01-05-2011 - 23:24:24

Braunschweig/Warszawa 

Al_la (offline)

Post #5

01-05-2011 - 23:39:56

k/Warszawy 

Cudny film uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Janina.S (offline)

Post #6

02-05-2011 - 07:47:43

widły Soły i Wisły 

Ależ to piękne - Eluś dzięki za chwile wzruszeń.

.....jeśli niebo spada nam na głowę to nie po to by się z nas śmiać
....... lecz by podziwiać patrząc jak się podnosimy.
...

elkka (offline)

Post #7

16-10-2011 - 01:37:32

Braunschweig/Warszawa 

[www.youtube.com]

buzki pozdrawiam

Janina.S (offline)

Post #8

16-10-2011 - 18:35:29

widły Soły i Wisły 

Eluś buziak ależ to przepiękny filmik - te małe takie puchate do przytulenia i matki opiekuńcze i troskliwe - jak to matki .

...

Al_la (offline)

Post #9

15-11-2011 - 18:10:04

k/Warszawy 

Cudny film uśmiech

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

elkka (offline)

Post #10

11-12-2011 - 18:14:37

Braunschweig/Warszawa 

pozdrawiam serdecznie buzki

kesy (offline)

Post #11

11-12-2011 - 19:08:15

Starogard-Gdański  

[tablica.pl]
Tu znajdę zapewne chętnych.Jesteśćie miłośniczkami zwierząt.
Akcja, polega na wybraniu pieska, i raz dziennie kliknąć.
Gdy kość śię zapełni ,piesek dostanie, worek karmy.prosi

piessercekot Oni też czują ból

ira (offline)

Post #12

11-12-2011 - 19:13:27

Pabianice 

A jak się wybiera psa? Mnie się wyświetla Miller i na niego kliknęłam.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-12-2011 - 19:13:54 przez ira.

elkka (offline)

Post #13

11-12-2011 - 19:14:38

Braunschweig/Warszawa 

juz kliknelam.... ale jaka pewnosc ze to piesek zostanie nakarmiony myśli

kesy (offline)

Post #14

11-12-2011 - 19:51:28

Starogard-Gdański  

Elka, śliczne filmiki,Pingwinki cudne, i ta ich miłość. A pieski, brak słów ,bo rozryczałam śię,jak zwykle.
Bardzo wzruszają mnie takie historie.Zaczełam przytulać mojego pieska, tak mocno że zapiszczał.
Pomyślał ze pani zwariowała, ale tak mam, bardzo kocham zwierzęta, za ich bezinteresowna miłość.pieskot

kesy (offline)

Post #15

11-12-2011 - 20:12:56

Starogard-Gdański  

ira
A jak się wybiera psa? Mnie się wyświetla Miller i na niego kliknęłam.
Ja też go wybrałam, ale można inne pieski wybrać.
Kliknać POLEĆ ZNAJOMYM następnie NAKARM PSA dalej juz objaśniają.
A to jaką mamy pewność czy piesek zostanie nakarmiony,TO ZADNĄ
To sprawa sumienia.My na tym nic nie traćimy. Miejmy nadzieję,
że są i uczćiwi ludzie.bezradny

elkka (offline)

Post #16

14-12-2011 - 23:19:45

Braunschweig/Warszawa 

Al_la (offline)

Post #17

15-12-2011 - 10:46:43

k/Warszawy 

Piękny film uśmiech

kesy (offline)

Post #18

17-12-2011 - 00:17:41

Starogard-Gdański  

Proszę kliknijcie, na tablicę.Tam jest taki śliczny piesek,Ćwiek tak dużo brakuje mu do pełnej kośći. Akcja tylko do 19 .12pies

kesy (offline)

Post #19

17-12-2011 - 00:19:31

Starogard-Gdański  

A OTO I ON CZY NIE ŚLICZNY ??

akzseinga74 (offline)

Post #20

17-12-2011 - 00:19:57

Kliknęłam

elkka (offline)

Post #21

17-12-2011 - 00:57:52

Braunschweig/Warszawa 

ale nie rozumiem w czym mam mu pomoc ?
choc bardzo bym chciala

Agaba190 (offline)

Post #22

17-12-2011 - 09:12:57

k/Warszawy 

elkka
choc bardzo bym chciala

Jak klikniesz na nakarm psa, to zwiększa się ilość "pokarmu" na kości. Jak jest w 100%, to pies dostaje 20 kg karmy.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

marszal78 (offline)

Post #23

17-12-2011 - 09:30:56

Warszawa 

klik klik klik będę klikać codziennie

========================================

ira (offline)

Post #24

17-12-2011 - 10:39:56

Pabianice 

Udostępniłam też na Facebooku.
On, biedny, ma dzisiaj dopiero 14% uzbierane...

ira (offline)

Post #25

17-12-2011 - 10:43:31

Pabianice 

Agaba190
choc bardzo bym chciala

Jak klikniesz na nakarm psa, to zwiększa się ilość "pokarmu" na kości. Jak jest w 100%, to pies dostaje 20 kg karmy.

Ale najpierw trzeba kliknąć w tablica.pl(jest to pod postem kesy).

kesy (offline)

Post #26

18-12-2011 - 17:05:33

Starogard-Gdański  

Dziękuję Wam, jesteśćie kochane.Dziś o godz 16:50 piesek ma 44% wypełnionej kośći. Jeszcze tylko jutro, może śię uda.To jest czwarty piesek,którego wybrałam. Trzech z nich,ma pełną kość.W niektórych schroniskach,te pieski mają tak źle, że serce śćiska.Dlatego mały gest ,a dla nich wiecej jedzonka.pies

Janina.S (offline)

Post #27

18-12-2011 - 17:51:27

widły Soły i Wisły 

Też kliknęłam ,..... jest już 48%..

...

ira (offline)

Post #28

18-12-2011 - 18:00:03

Pabianice 

Dziewczyny, klikajcie prosi

elkka (offline)

Post #29

18-12-2011 - 18:08:14

Braunschweig/Warszawa 

49 %

Anonimowy użytkownik (offline)

Post #30

18-12-2011 - 18:36:14

52%
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 370
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018