O niezabawnych filmach ze zwierzętami

Wysłane przez b_angel 

b_angel (offline)

Post #1

27-12-2010 - 22:42:53

radom 

nie mieści mi się w głowie
jak można być taki skończonym debilem ..........

hardkor

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

suchal (offline)

Post #2

27-12-2010 - 23:15:05

Uzdrowisko 

Aniele, tam musiało być więcej tych..... debili. szokPrzecież ktoś ten film musiał nakręcić...

reniula (offline)

Post #3

27-12-2010 - 23:26:50

Różanki k.Gorzowa Wlkp. 

wnerwiony Właśnie na youtubie obejżałam ten okropny film, k............. jak tak można!!!! Co z tego dzieciaka wyrośnie???!!! To jest przerażające. Mam nadzieję, że policja szybko się zajmie tym co kręcił ten głupi, straszny film.

Perełka (offline)

Post #4

28-12-2010 - 01:47:13

Napisałam e-maila do Kociej Mamy i powiadomiłam jeszcze dwie organizacje. Zobaczymy czy będzie jakiś odzew

Al_la (offline)

Post #5

28-12-2010 - 11:11:37

k/Warszawy 

Debili nie brakuje...

Oglądałyście pewnie niedawno w TV reportaż o 3 młodych facetach (20-23 lata), którzy sobie wypili, a potem przywiązali łańcuchem za głowę do samochodu psa rasy husky, należącego do jednego z nich i jeździli tak po mieście. Zauważył to facet jadący za nimi i zgłosił na policję. Złapali ich na gorącym uczynku, ale za sobą ciągnęli już tylko głowę psa.
Zapytani, czy żałują czynu, jeden odpowiedział, że żałuje, bo teraz pójdzie siedzieć....o psie nie wspomniał.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

bożka1 (offline)

Post #6

28-12-2010 - 11:14:19

Jastrzębie Zdrój 

Nie widziałam , ale to musiało być straszne zly

Perełka (offline)

Post #7

28-12-2010 - 11:40:18

Od jednej z organizacji pro zwierzęcych dostałam taką wiadomość

"Aniu, policja zwróciła się już do prokuratuty o sprawdzenie IP tego tatuśka, lada chwila będą mieli jego adres.
"

reniula (offline)

Post #8

28-12-2010 - 11:41:16

Różanki k.Gorzowa Wlkp. 

Ja równiez przekazałm informację gdzie trzeba, tzn. do mojego Oddziału Tow. Opieki nad Zwierzętami i do ich Centrali i juz jest odzew.
Dostałam wiadomość z podziekowaniem za przekazanie informacji, przekazali materiał dowodowy do Centrum Monitoringu treści zakazanych w internecie w celu zablokowania filmu i ujawnienia jego autora w związku, z naruszeniem określonych przepisów ustawy o ochronie zwierząt - świadomym dopuszczeniem do znęcania nad zwierzęciem i propagowania scen okrucieństwa wobec zwierzęcia.

Perełka (offline)

Post #9

28-12-2010 - 11:59:51

Takich przypadków niestety jest coraz więcej i jeszcze bardziej okrutnych, choćby takich , który opisała Al_la.
Najgorsze w tym wszystkim, ze mamy za łagodne prawo, albo inaczej.
Za znęcanie nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem można najwięcej dostać 2 lata. Problem w tym, że takie wyroki są orzekana na ogół w zawieszeniu z uzasadnieniem, " niska szkodliwość społeczna".
Ostatnia nowelizacja Ustawy o Ochronie Zwierząt dopuszczała w szczególnych przypadkach dokonania eutanazji przez każdego, jeśli na miejsce cierpiącego zwierzęcia nie mógł dojechać lekarz. Sprzeciw miłośników zwierząt wywołał obrazę pani poseł Muchy i innych.
Dlaczego pisaliśmy petycje? Ano właśnie dlatego.
Zgodnie z tą nowelizacją owy debil mógłby powiedzieć gdyby zwierzę zmarło, że kotek był chory , cierpiał to go zabił, żeby się nie męczył.Wcześniej wyszedł na dwór i albo ktoś go przetrącił kijem, albo wpadł pod samochód. Kto by udowodnił, ze tak nie było?
To było nic innego jak przyzwolenie na zabijanie zwierząt w tzw " białych rękawiczkach". Jak myślicie, ze ktoś by się pofatygował w dochodzeniu, robieniu sekcji zwłok i ładowanie się w koszty żeby udowodnić winę to się mylicie.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 28-12-2010 - 12:14:51 przez Perełka.

andzia73 (offline)

Post #10

28-12-2010 - 12:14:30

Gdańsk 

Szok i jeszcze raz szok.Ludzie są bezmyślni i bezduszni...Kiedyś te dziecko może, tego zza kamery chwyci za nogę i rzuci o ścianę...Wcale się bym nie zdziwiła...Perełko masz rację za małe kary są za tego typu wykroczenia...A nikt się nie kwapi aby udowodnić znęcanie...

Perełka (offline)

Post #11

28-12-2010 - 12:22:13

Tak, ale politycy nie bardzo się kwapią do zmiany tej ustawy, zaostrzeniu kar itd. A miłosników zwierząt ma się za czubków. Ja się do nich zaliczam i jest mi nawet z tym dobrze.
Słowa posła Kłopotka zwaliły mnie z nóg kiedy powiedział, że pies na łańcuchu to tradycja polskiej wsi.
Ciekawa jestem jak sam by się poczuł w taki mróz, mając na sobie wżynający się w szyję metalowy łańcuch, który nie tylko jest ciężki, ale uniemożliwia także wykonywanie swobodnych ruchów przez psa. Często taka psina nie ma nawet budy, ale zwykłą drewnianą skrzynkę, albo coś co przypomina namiastkę psiej budy.
Za taka tradycję to ja serdecznie dziękuje.

andzia73 (offline)

Post #12

28-12-2010 - 13:04:14

Gdańsk 

Perełka
Tak, ale politycy nie bardzo się kwapią do zmiany tej ustawy, zaostrzeniu kar itd. A miłosników zwierząt ma się za czubków. Ja się do nich zaliczam i jest mi nawet z tym dobrze

Lepiej być pozytywnie zakręconym, tak to delikatnie napisze.Niż bezlitosną ,bezmyślną poczwarą...Dobrze że są obrońcy zwierząt,bo wogóle by było bezprawie.Bo co by było gdyby nie było policji?Ludzie mordowali by się w biały dzień na naszych oczach?.Zwierzęta też istoty które czują, zacznijmy je traktować jak siebie na wzajem...Wyobraziłam sobie tego Kłopotka na tym łańcuchurotfl

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 28-12-2010 - 13:05:41 przez andzia73.

dani (offline)

Post #13

28-12-2010 - 13:56:13

andzia73
Bo co by było gdyby nie było policji?Ludzie mordowali by się w biały dzień na naszych oczach?.

Hm...Ja nie potrzebuję wizji policjanta, aby nie biegać po ulicy z siekierą i rządzą mordu w oczach...
Myślę, że dużo robi wychowanie i przykład od rodziców, rodziny.
Wiem jednak, że czasy porobiły sie jakieś takie dziwne, ze jeśli za jakiś zły uczynek nie ma paragrafu, to znaczy, że można to robić....Brrrr....
Straszne to wszystko się porobiło....
P.S. A filmu nie oglądałam. Przeczytałam tekst, zobaczyłam zatrzymane kadry i mi starczyło...

Chcesz rozśmieszyć Boga... Opowiedz mu o swoich planach..

b_angel (offline)

Post #14

29-12-2010 - 15:42:41

radom 

przed chwilą w tvn24 powiedzieli, ze policja zatrzymała piętnastolatka, który nagrał ten filmik (a nagrywał swojego 3 letniego brata)

w mieszkaniu były 2 psy i 4 koty ...zostały zabrane właścicielom....

dani (offline)

Post #15

29-12-2010 - 16:01:23

Sie rodzice zdziwią....

Perełka (offline)

Post #16

29-12-2010 - 16:26:28

Podaję link do informacji

[www.tvn24.pl]

Rodziców powinno się pozbawić praw rodzicielskich, albo co najmniej je ograniczyć. A ten 15-latek powinien odpowiadać jak dorosły.

Dani, ty wierzysz, że rodzice o niczym nie wiedzieli? Kto te dzieci wychowywał? Ulica czy oni? Każdy rodzic widzi jaki stosunek do zwierząt ma ich dziecko. Taki mały brzdąc, który ma zaledwie 3 lata był dobrze wprawiony w "boju" . Sądzę, że nie raz na oczach rodziców dusił czy katował koty.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 29-12-2010 - 16:39:05 przez Perełka.

dani (offline)

Post #17

29-12-2010 - 16:48:18

Perełka

Dani, ty wierzysz, że rodzice o niczym nie wiedzieli? Kto te dzieci wychowywał? Ulica czy oni? Każdy rodzic widzi jaki stosunek do zwierząt ma ich dziecko. Taki mały brzdąc, który ma zaledwie 3 lata był dobrze wprawiony w "boju" . Sądzę, że nie raz na oczach rodziców dusił czy katował koty.

Perełko...Trzy głębokie oddechy.
Mój wpis był raczej ironiczny..

reniula (offline)

Post #18

29-12-2010 - 18:12:43

Różanki k.Gorzowa Wlkp. 

brawoBRAWO POLICJA!!!!!!!

Ja liczę na bardzo, bardzo surowy wyrok.!!!!!

Perełka (offline)

Post #19

29-12-2010 - 23:40:46

Cytuję z dogomanii

"kotek bezpieczny w schronie... Niestety jest potwornie zestresowany i przerażony. Inspektorzy którzy przybyli na miejsce, zobaczyli chyba najbardziej przestraszone zwierzę w swojej karierze... Kot z filmiku mało nie wtopił się w ziemie, kiedy zobaczył wyciągnięte w jego kierunku ręce .... W dwie osoby nie byli w stanie wsadzić go do kontenerka ... Bali się, ze nie dożyje ze strachu drogi do schroniska...
Ze wstępnych oględzin wynika, że kot jest poobijany dość mocno, opuchnięty. Wyniki będą znane jutro.
Reszta zwierząt też w bardzo złym stanie psychicznym, przerażona strasznie...
Rodzice ponoć zatrzymani razem z synem , młodszy dzieciak w policyjnej izbie dziecka..."

Można podpisywać petycje w tej sprawie

[www.petycje.pl]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 29-12-2010 - 23:41:37 przez Perełka.

Perełka (offline)

Post #20

30-12-2010 - 11:38:50

Tu możecie zobaczyć sobie tego biednego kotka w gabinecie weterynaryjnym.

[www.tvn24.pl]

reniula (offline)

Post #21

30-12-2010 - 12:41:38

Różanki k.Gorzowa Wlkp. 

Boże jakie ma smutne oczka, biedaczek sie nacierpiał!!!!! Jak to dobrze, że jest już bezpieczny.

andzia73 (offline)

Post #22

30-12-2010 - 14:40:44

Gdańsk 

Perełko jesteś niesamowita....oby więcej takich duszyczek,które tak przejmowałyby się losem tych biednych zwierzątekbuziak

bożka1 (offline)

Post #23

31-12-2010 - 18:20:28

Jastrzębie Zdrój 

myśliWidziałam ,te zwierzę są bardzo wystraszone,szokciekawe czy po tym wszystkim jeszcze będą ufne do ludzinie

Perełka (offline)

Post #24

04-01-2011 - 01:08:35

Kolejna petycja do podpisania

[www.petycje.pl]

andzia73 (offline)

Post #25

06-01-2011 - 08:31:22

Gdańsk 

Wczoraj w "uwadze" na TVN zapowiadali program na ten temat...Pewno jutro albo w sobotę będzie...Dokładnie nie powiedzieli tylko wkrótce...Jak coś będę słyszała jeszcze na ten temat napisze Wam dziewczyny..Pokazywali urywek jak rozmawiali z ojcem tych chłopców..

andzia73 (offline)

Post #26

11-01-2011 - 08:38:26

Gdańsk 

Dziewczynki w czwartek w programie Uwaga na TVN o 19.50,będzie program na ten temat....Rozmawiać będą z ojcem tych chłopców..

b_angel (offline)

Post #27

11-01-2011 - 17:33:48

radom 

[policyjni.gazeta.pl]

andzia73 (offline)

Post #28

14-01-2011 - 18:18:39

Gdańsk 

Al_la (offline)

Post #29

14-01-2011 - 18:41:14

k/Warszawy 

...spłakałam się płacze

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

andzia73 (offline)

Post #30

14-01-2011 - 18:56:30

Gdańsk 

I to jest dowód na to jak mało wiemy o naszych dzieciach...Szok...w tej rodzinie przez głupotę tego nastolatka ,może wszystko runąć...Czasami można nie wiedzieć...przecież nie jeden z nas mnóstwo swego czasu poświęca pracy ..a dzieci z kluczem na szyi pomysły mają niewiarygodne...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 616
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018