Twoje ulubione kwiaty domowe

Wysłane przez Amazonki.net 

Janina.S (offline)

Post #1

22-02-2011 - 20:05:10

widły Soły i Wisły 

Basiu a ja czytam u Ciebie ze siejesz i przesadzasz -0 teraz ? w lutym ? chyba za wcześnie .
Tu proszę się chwalić co i jak z tym siewem i przesadzaniem..

.....jeśli niebo spada nam na głowę to nie po to by się z nas śmiać
....... lecz by podziwiać patrząc jak się podnosimy.
...

lulu (offline)

Post #2

22-02-2011 - 20:13:33

k/Kwidzyna 

A ja posiałam ... na parapecie ... psiankę, balsaminę, ślazówkę i takie co to maja ładne spore białe kwiatki w kształcie trąbki-nie wiem jak się nazywają-ich nasionka są zamknięte w kolczastej kulce. Psianka i ślazówka już wschodzi, reszta jeszcze czeka.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Haniap. (offline)

Post #3

22-02-2011 - 20:25:55

Poznań 

Kabaja mam wrażenie, że troszkę się pomyliłaś... Cebule kwiatów, które mają zakwitnąć na wiosnę, sadzi się jesienią i one właśnie powinny przezimować w ziemi. To jest im niezbędne do tego, żeby zakwitły na wiosnę.... róże

Lulu prawdziwa ogrodniczka z Ciebie brawo.... ja zabieram się za rozmnożenie fiołka amerykańskiego, ale coś nie mogę się zabrać....

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 22-02-2011 - 20:30:14 przez Haniap..

agawa (offline)

Post #4

22-02-2011 - 21:54:06

okolice 

To już chichot Już sadzimy radocha
Hura! Wiosna idzie smiling bouncing smiley
Jutro też sobie cos posadzę... a co the finger smiley

ira (offline)

Post #5

22-02-2011 - 21:56:14

Pabianice 

Agawa hot smiley duży uśmiech

Janina.S (offline)

Post #6

23-02-2011 - 09:32:20

widły Soły i Wisły 

Moje malutkie psianki już wschodzą - malutkie takie ale do ogródka będą w maju przesadzone.

Astry to posieję tuż przed wyjazdem żeby w marcu wykiełkowały w kwietniu podrosły a w maju
do ogródeczka .

...

lulu (offline)

Post #7

23-02-2011 - 10:02:13

k/Kwidzyna 

O właśnie zapomniałam o astrach, też muszę posiać. Bardzo je lubię.

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

mariela (offline)

Post #8

16-03-2011 - 18:44:02

Jastrzębie-Zdrój 

Ja kupiłam sobie dziś Jaśmin, tak pięknie pachniały w sklepie, że trudno mi było się powstrzymać, mam nadzieję, że przetrwa u mnie jakiś czasuśmiech

siwowłosa (offline)

Post #9

16-03-2011 - 21:00:54

Olsztyn 

W sobotę bawiłam się w ogrodnika,rozsadziłam wielką paproć do trzech doniczek,posiałam słonecznik ozdobny i gazanie(wylądują w maju na działce).Z piwnicy przyniosłam Datury i Kanny i zaczynam je podlewać.Na balkonie posadziłam bratki kwitnące,żółte i fioletowe.
Astry wysiewam prosto do gruntu,lepiej rosną niż przesadzane(to moje skromne doświadczenie).
Witaj wiosnoduży uśmiech

lulu (offline)

Post #10

16-03-2011 - 21:17:38

k/Kwidzyna 

Moje posiane roślinki rosną, balsamina wzeszła tylko jedna, te "duże białe" ładnie powschodziły, musiałam je poprzesadzać. Astry chyba się zbuntowały, nie wschodzą, pewnie pójdę za radą Siwowłosej i posieje do gruntu ale to chyba jeszcze za wcześnie.
Zakwitł mi storczyk hura, pierwszy który udało mi się przetrzymać po poprzednim kwitnięciu i dochować się ponownego kwitnienia.

je

Haniap. (offline)

Post #11

16-03-2011 - 23:19:40

Poznań 

Lulu brawo za storczyka brawo

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

amado (offline)

Post #12

17-03-2011 - 11:27:17

Lulu storczykowe gratulacje,
u mnie dwa stoją obok siebie, oba wydały pąki, jeden wszystkie po kolei zrzuca, a drugi pięknie kwitnie - dlaczego? nie mam pojęcia

Siwowlosa napisz mi proszę czy w tej piwnicy, w której trzymasz kwiatki na zimę to widno, czy ciemno jest?

Czy udaje wam się może przetrzymać przez zimę fuksję i żeby ładnie latem kwitła, ja próbuję od paru lat i do tej pory bezskutecznie.

Al_la (offline)

Post #13

17-03-2011 - 13:27:29

k/Warszawy 

Fuksję co roku wyrzucam i kupuję nową.
Nie podoba mi się stara ze zdrewniałymi łodyżkami.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

siwowłosa (offline)

Post #14

17-03-2011 - 15:46:19

Olsztyn 

Amadku,moja piwnica jest ciemna(mieszkam w bloku,więc piwnice to są takie ciemne boksy) ale i tak Kanny przykrywam na zimę czarną folią ,bo czasem mogą wypuścić dzike pędy jak dostaną trochę świała.Takie pędy należy usuwać.
Fuksje wyrzucam,ale w tym roku eksperymentuje z małymi krzaczastymi daliami,zobaczymy czy zakwitną w tym roku(zimowały w piwnicy).

Teresa1957 (offline)

Post #15

17-03-2011 - 16:26:21

Kraśnik 

Ja kiedyś fuksje przechowałam na oknie w domu, nawet kwitła. Przechowywałam też w piwnicy, ale musiałam raz na na jakiś czas chodzić i podlewać, a od marca to już podlewałam raz w tygodniu razem z nawozem. Nieraz wcześniej zaczynały puszczać listki to wówczas zrywałam i do słoiczka z wodą, zawsze część puściła korzonki i wtedy na parapecie w domu sadziłam do małej doniczki i na lato kwitły pięknie. Teraz już skończyłam z kwiatkami w doniczkach, bo co roku wyjeżdżam na jakiś czas do córek a mąż nie zawsze pamięta o podlaniu. Teraz tylko to co ziemi i tak jak przyjeżdżam to chwastu co niemiara, u mnie teraz coraz mniejsze te grządki kwiatowe.róże Przepraszam kończę już bo trochę ni na temat.

mariela (offline)

Post #16

22-03-2011 - 22:48:01

Jastrzębie-Zdrój 

Wiosna, wiosna!duży uśmiechposadziłam sobie dziś w wiklinowym koszyku bratki, mam je na razie na parapecie w domu, bo boję się przymrozków. Jak fajnie wiosennie się zrobiłouśmiech

amado (offline)

Post #17

23-03-2011 - 11:22:04

A ja kupiłam i na razie stoją w domku na parapecie, i pięknie kwitną
jak będzie cieplej to przesadzę do ogródka

i

mag_dag (offline)

Post #18

23-03-2011 - 19:33:48

Sosnowiec 

wow, niebieskie - uwielbiam chichot

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

agawa (offline)

Post #19

23-03-2011 - 23:59:58

okolice 

Amadku, piękne są brawo

mariela (offline)

Post #20

24-03-2011 - 00:06:52

Jastrzębie-Zdrój 

Amado a to po lewej, to jak się nazywa? Śliczneuśmiech a dziś kupiłam sobie Kamelie japońską, będzie w donicy na balkonie cieszyła moje oczęta (mam nadzieję, że nie zdechnieoczko)

amado (offline)

Post #21

28-03-2011 - 20:40:58

Mariela, jedne i drugie to dzwonek (campanula), tylko te po lewej to odmiana z pełnymi kwiatami.

agawa (offline)

Post #22

29-03-2011 - 20:54:06

okolice 

... się mi bardzo podoba...

halinar (offline)

Post #23

29-03-2011 - 20:57:58

Patrząc na ten obrazek to widzę kwiatek, kota i ryjek dzika

b_angel (offline)

Post #24

30-03-2011 - 08:28:29

radom 

dobre rotfl

a ja kupiłam se w listopadzie storczyka, któren mi jeszcze ani jednego kfiotka nie zrzucił

a terozki kupiłam takiego co mi franca pąki zrzuca wrrrrrrrrrr

a lutym ślubny kupił piknego łogromnego z kupą kwiecia i małpa jakeśmy na tydzień wyjechali też zrzucił wsie kfiotki

zasadniczo to nie lubiom mojej chaupy storczyki płacze

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

ira (offline)

Post #25

30-03-2011 - 10:52:03

Pabianice 

Moje dzwonki (campanule) kupione w Kauflandzie po przekwitnięciu usychają, chocbym je nie wiem jak reanimowała. To są takie "chwilówki"?

amado (offline)

Post #26

30-03-2011 - 17:34:32

na parapecie to chyba "chwilówki", ja zamierzam je przesadzić do ogródka i mam nadzieję, że dłużej przetrwają tam

Janina.S (offline)

Post #27

05-04-2011 - 16:46:52

widły Soły i Wisły 

agawa
.......storczyk???????

... się mi bardzo podoba...
.......

Agawo czy to na pewno storczyk ? czy u Ciebie tak kwitnie ?

Podczas mojej nieobecności syn utopił oba 2 - jednego jeszcze reanimuję ale ....??

...

Tola (offline)

Post #28

03-05-2011 - 10:23:53

Chojnice 

Oj myślałm,że to ja jestem kwiaciara,ale widzę,że jest tu nas dużo.Mam dużo zieleni w domu-hoja,żylistka pasiasta,fiołki,paprocie,maranty,różne pnącza itd.
Uważam ,że mieszkanie bez kwiatów jest puste.Zazwyczaj balkon wkoło obsadzałam czerwonymi pelargoniami,ale że jest bardzo nasłoneczniony,a ja często wyjeżdżam w tym roku nie sadzę.Posadzę tylko w donicy na podłodze ,może się uchowają jak nas dłużej nie będzie.

Zawsze się cieszę.bo cieszę się,że żyję!!!

lulu (offline)

Post #29

03-05-2011 - 10:48:03

k/Kwidzyna 

A sąsiadów nie można poprosić o podlewanie ... ja mieszkam na parterze więc jednego roku jak na baardzo dłuuugo wyjechaliśmy to wszystko zestawiłam na podłogę i sąsiadka podchodziła do balkony i podlewała. Kosztowała mnie to jedną butelkę damskiej wódki z Litwy.

je

Janina.S (offline)

Post #30

03-05-2011 - 11:13:22

widły Soły i Wisły 

Tola skoro tak dużo masz różnych kwiatów to może skalnicę rozłogową też masz? szukam tego kwiatka domowego wśród znajomych
i nic , siostra nawet kilkanaście kwiaciarni w Krakowie odwiedziła i też nic - nie ma i tyle a mnie się tak podoba i chciałabym go
nabyć.

...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 464
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022