Twoje ulubione kwiaty domowe

Wysłane przez Amazonki.net 

Tola (offline)

Post #1

03-05-2011 - 19:46:52

Chojnice 

Niestety nie mam skalnicy.A co do podlewania kwiatów to fatygowałam sąsiadkę,ale ona kończy 80 lat i nie chcę jej zbytnio obciążać.

Zawsze się cieszę.bo cieszę się,że żyję!!!

lulu (offline)

Post #2

30-03-2012 - 10:05:56

k/Kwidzyna 

Nic się nie dzieje ... wiosna prawie w pełni ...
U mnie turki, eszolcja, lobelia rosną, lada chwila trzeba będzie pikować.
Jeden storczyk (już po raz trzeci) kwitnie, drugi ma pąki, trzeci przekwitł a czwarty się zastanawia co robić dalej.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

amado (offline)

Post #3

31-03-2012 - 10:57:29

u mnie wsystkie tsy się zastanawiają bezradny

filipinka35 (offline)

Post #4

31-03-2012 - 13:16:36

Moje storczyki kwitną a jeden z nich już piąty raz w ciągu dwóch lat.

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

Teresa1957 (offline)

Post #5

31-03-2012 - 13:57:26

Kraśnik 

3 rośliny domowe, które zwiększą ilość tlenu we krwi 3 rośliny domowe
Ja mam jedną z tych roślinek tzw. język teściowej, bardzo prosty w utrzymaniu, tylko aby go nie przelać wodą, nie wiedziałam, że jest tak korzystna dla naszego zdrowia.

lulu (offline)

Post #6

12-07-2012 - 10:59:08

k/Kwidzyna 

Mój czwarty zastanawiający się storczyk podjął decyzję ... ma jeden listek, reszta dawno temu opadła ... między plątaniną korzeni coś tam wypuszcza, jeszcze nie wiem czy listek to, czy pęd kwiatowy ... ważne , że chce rosnąć.

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

ira (offline)

Post #7

12-07-2012 - 11:04:53

Pabianice 

Miałam jednego storczyka, ale nie bardzo mi chciał porządnie kwitnąć drugi raz. No to go wywaliłam. Podobają mi się, ale jakoś nie mam odwagi kupić. Hodujecie je na parapetach, czy w głębi pokoju też można?

lulu (offline)

Post #8

12-07-2012 - 11:20:39

k/Kwidzyna 

Ira ja na początku trzymałam storczyki w głębi pokoju. W rozmowie z moim bratem (obieżyświatem) zostałam poinformowana, że one, te storczyki, mimo swoich "trudnych" warunków zawsze tak się ułożą, że mają dostęp do słońca (oglądał je w naturze w tropikach). Teraz trzymam na parapecie od strony południowej. Z wieloletniego mojego doświadczenia teraz już wiem, że jak ma rosnąć to będzie. Jedynie skłaniam się ku teorii, że są towarzyskie ... jak mój pierwszy, dłużej żyjący (zakwitł po raz drugi) dostał towarzysza. to lepiej się zachowywał. Teraz mam 4 sztuki i jest dobrze. To są takie biedronkowo-kauflandowe (przecenione).

je

ira (offline)

Post #9

12-07-2012 - 11:29:08

Pabianice 

To muszę se też nabyć onego storczyka.
Mam biedronkową paprotkę - rośnie pięknie (spluwam przez lewe ramię duży uśmiech ).
Kupuję tam często kwiatki, bo niedrogie, a jak mają rosnąć, to nie ma znaczenia, gdzie kupione, i tak rosną.
A jak im się nie podoba lub one mnie się nie podobają to i wyrzucić nie szkoda.

lulu (offline)

Post #10

12-07-2012 - 11:38:20

k/Kwidzyna 

Ira nie ustawaj w swoich dążeniach, do osiągnięcia tytułu hodowcy storczyków ... mnie to zajęło kilka lat ... dobre studia, może za doktorat się wezmę chichot ... nie doszukiwać mi się tu żadnych uszczypliwości wobec koleżanek smiling smiley

je

agawa (offline)

Post #11

12-07-2012 - 17:00:20

okolice 

Lulu, pisz_pisz duży uśmiech

Bo stwierdzenie, ze stroczyki są towarzyskie to dla mnie prawdziwe odkrycie. I rzeczywiście one lepiej jakoś rosną stadnie duży uśmiech
Proponuję tytuł: sekretne życie społeczne storczyków uśmiech
I podtytuł: czy na pewno wiemy wszystko o rozmnażaniu tych roślin? oczko

lulu (offline)

Post #12

12-07-2012 - 20:48:22

k/Kwidzyna 

Otóż rozmnażanie to sprawa delikatna. Mój jeden storczyk poczuł był taką wolę ... a ja nieświadoma tego, mało delikatnie postępowałam z nim ... utraciłam przez to jednego potomka ... zostało troje, dbam teraz aby więcej szkody nie narobić. Może im powiem, że są opisywane, że świat o nich wie ... może połechcę ich próżność. chichot

je

Anna57 (offline)

Post #13

06-08-2012 - 21:17:56

Jarosław 

Też mam trzy storczyki które pięknie kwitną śmiech Na początku cackałam się z nimi , podlewałam przegotowaną letnią wodą , a teraz podlewam wodą z kranu ( zawsze mam ostaną w butelce ) i nie widzę różnicy , kwitną jak zwariowane chichot

lulu (offline)

Post #14

08-08-2012 - 09:39:07

k/Kwidzyna 

Mój rozmnażający się storczyk zaplanował czworo dzieci i tak miało być. W miejsce urwanego przeze mnie urosła nowa sadzoneczka. Czekam aż będą miały korzonki, wtedy zajmę się sadzeniem ich. Dwa następne kwitną. Czwarty po zrzuceniu wszystkich zielonych liści. od korzeni wypuścił całkiem nowe listeczki.

je

Anna57 (offline)

Post #15

08-08-2012 - 11:08:22

Jarosław 

U mnie też urosła mała sadzonka, ale ma tylko dwa listeczki i nic więcej , a trwa to już prawie cały rok i nic więcej nie chce wypuścić.Czy jest jeszcze nadzieja że będą korzonki ?????

lolka40 (offline)

Post #16

08-08-2012 - 16:47:11

Aniu ja kiedys tez długo czekałam na korzonki u takiej sadzonki nie doczekałam się ,storczyk poza tym nie kwitł więc obcięłam sadzonkę i badyla ,przesuszyłam dziada ,a ten struchlał i puścił pęd kwiatowyduży uśmiech

lulu (offline)

Post #17

08-08-2012 - 19:52:15

k/Kwidzyna 

Aniu ja poczekałabym na to co zrobią te dwa listeczki. U mnie każda z sadzonek ma po dwa listki, a dwie chyba już puszczają korzonki. Może w tym czasie częściej podlewaj z nawozem ... niech ma siłę rosnąć. Ja tym moim teraz w te upały to tak raz na tydzień, najdalej raz na dwa tygodnie robię porządną kąpiel ... trzymam zamoczone w wodzie z nawozem tak nawet do godziny.

je

ira (offline)

Post #18

04-09-2012 - 18:54:09

Pabianice 

Kupiłam sobie w Biedronce cyklamena (fiołek alpejski), tanio - jak padnie, to nie będzie szkoda grinning smiley To mój kolejny, bo na stole w pokoju nie lubią rosnąć, a ja właśnie tam chce toto mieć, coby mi oko cieszyło. Macie jakieś doświadczenia w tej materii?

lulu (offline)

Post #19

04-09-2012 - 19:13:17

k/Kwidzyna 

Podobają mi się cyklameny ale z racji ich fochów to nie trzymam. Ira jak Ci przekwitnie to pozwól mu trochę pożyć w suchości ... jak ma przeżyć to po pewnym czasie powinie puścić nowe liście i kwiaty.

je

ira (offline)

Post #20

04-09-2012 - 19:26:00

Pabianice 

lulu, liczyłam na Ciebie, że mi odpiszesz! buziak
Ale w ogóle nie podlewać, czy tylko ździebko?

lulu (offline)

Post #21

04-09-2012 - 19:43:11

k/Kwidzyna 

Cyklameny lubią wilgoć ale wkoło siebie, nie podlewać z "góry", liście3 i bulwa nie lubi wody, więc tylko do podstawki i tak z umiarem. A jak mu będzie się chciało odsapnąć to tak całkiem na sucho. Właśnie dziś widziałam takiego co to wrócił do żywych ... zastanawiałam się po licho aż tak długo (ze dwa miesiące, jak nie dłużej) trzymają tą suchą bulwę, a tu proszę nowe kwiatki idą ... nawet liści jeszcze nie ma.

je

ira (offline)

Post #22

30-09-2012 - 20:38:56

Pabianice 

Cyklamen biedronkowy kwitnie cały czas smiling smiley
To sobie kupiłam, też w Biedronce, storczyka. Postawiłam daleko od okna, lulu pisała, że się ułożą do słońca. Na oknie, za firanką nie byłoby go widać, więc go wyeksponowałam uśmiech

vicky0019 (offline)

Post #23

12-10-2012 - 16:08:17

Ja mam kilka storczyków - uwielbiam te kwiatki smiling smiley

lulu (offline)

Post #24

12-10-2012 - 20:49:05

k/Kwidzyna 

Ira z tą odległością od okna to nie przesadzaj ... storczyk to nie liana ....chichot

je

ira (offline)

Post #25

12-10-2012 - 20:55:12

Pabianice 

Na stole postawiłam, a stół ździebko oddalony od okna duży uśmiech
Ale ma się dobrze.
Kwiatek, nie stół grinning smiley
Zresztą stół też.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-10-2012 - 20:56:03 przez ira.

filipinka35 (offline)

Post #26

12-10-2012 - 21:37:41

Moje storczyki wypuszczaja nowe listki i gałązki.

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

ira (offline)

Post #27

04-11-2012 - 13:09:48

Pabianice 

Mój storczyk kończy kwitnienie, zostanie pusta łodyga. Co dalej, lulu, moje pogotowie kwiatowe? duży uśmiech buziak

Anonimowy użytkownik (offline)

Post #28

04-11-2012 - 13:22:53

Ja swojego po kwitnieniu obcinam.Jak raz nie obcięłam badylka to usechł i odpadł.Więc nie ma różnicy u tego mojego ancymonka.Ale np.moja teściowa nie obcina nic i wypuszczają dalej pędy i kwitną.Ale ona inne odmiany ma niż ja.

lulu (offline)

Post #29

04-11-2012 - 14:26:04

k/Kwidzyna 

Ja pozwalam moim storczykom zachowywać się naturalnie. Właśnie jeden prawie już przekwitł i ... i pędy kwiatowe zaczęły dalej rosnąć i wypuszczać nowe pąki kwiatowe. Jeśli badylek na którym były kwiaty zaczyna zmieniać kolor na "suchy" to po pewnym czasie je obcinam, ale czekam cierpliwie na to obcięcie. Bywa tak, że górna część uschnie a nieco niżej zaczyna wypuszczać nowe pędy. Jak już pisałam w naturze nikt nie biega z nożyczkami i nie obcina ich. A moje "odmiany" to przecież takie kauflanowo-biedronkowe są.

je

ira (offline)

Post #30

04-11-2012 - 20:10:23

Pabianice 

No to czekam (nie)cierpliwie na to, co mój będzie wyczyniał uśmiech

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 486
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022