Kwiaty domowe łatwe w uprawie

Wysłane przez Amazonki.net 

lulu (offline)

Post #1

28-05-2012 - 13:11:48

k/Kwidzyna 

To moje truskawki na balkonie.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 28-05-2012 - 13:13:38 przez lulu.

ira (offline)

Post #2

28-05-2012 - 13:17:27

Pabianice 

lulu, szykuj słoiki na przetwory duży uśmiech
Ale jesteś dobra ogrodniczka, truskawki na balkonie, ho ho! uśmiech

lulu (offline)

Post #3

28-05-2012 - 13:39:08

k/Kwidzyna 

Razem jest 15 krzaczków ... przetworów nie będzie ... ale na deser to może się uzbiera.

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Janina.S (offline)

Post #4

17-03-2013 - 10:48:30

widły Soły i Wisły 

Z balkonowych truskawek przenosimy się do mieszkania .
Lulu , jak Twoje keiki ? rosną ? przyjęły się ? .

W ub roku miałam kwitnącego storczyka mini - po przekwitnięciu połowę łodyżki obcięłam .
W styczniu , patrzę a na niej jakieś oczko się pojawiło radocha
Myślałam ze znowu zakwitnie , nic z tego , teraz widać ze to mini_mini keik rośnie , ociupinka taka
że przez lupę patrzeć i ledwo widać - co i kiedy z niego wyrośnie ? bezradny

.....jeśli niebo spada nam na głowę to nie po to by się z nas śmiać
....... lecz by podziwiać patrząc jak się podnosimy.
...

lulu (offline)

Post #5

17-03-2013 - 11:36:22

k/Kwidzyna 

Moje keiki padły, mam wrażenie, że miały zbyt mało wilgoci ... początkowo rosły, nawet dość szybko wyrósł następny listek i to zmyliło moja czujność. Pozostały jeszcze dwa keiki i na razie nie będę ich ruszać, nie mają żadnego korzonka.
Ale pocieszył mnie bieluń, zeszłej wiosny wysiałam nasiona, aby mieć na rozsadę i wzeszło tylko trzy, a w grudniu wylazł sobie jeden bieluń i wegetował. Teraz jak słonka jest więcej rośnie jak na drożdżach.
Wysiałam już astry, aksamitki, cynie i maciejkę.

je

Janina.S (offline)

Post #6

17-03-2013 - 14:53:45

widły Soły i Wisły 

Lulu , u Ciebie wabienie wiosny na całego - szklarenki się zapełniają - a gdzie trzymasz te wysiane np astry i maciejki ?

Wysiałam ze 2 tyg temu maciejkę i wzeszła ale taka cienka , anemiczna i połowa padła , chyba zbyt zimno na moim balkoniku.
Moze zabrać do kuchni na okno ?

...

ira (offline)

Post #7

21-03-2013 - 22:10:21

Pabianice 

Janinko, czy pestkę awokado to się całą zanurza w wodzie? I jak długo trzeba czekać, coby się puściła? gafa

Janina.S (offline)

Post #8

22-03-2013 - 12:33:34

widły Soły i Wisły 

Irciu tylko do połowy albo gaze na pojemnik założyć , albo w małym wąskim naczynku i koniecznie pamiętaj
cieńszym końcem do góry i wody do połowy .
Może miesiac , może 6 tygodni jak powinny się puścić korzonki albo jeden , do tej wody.

Muszę Cię jednak zmartwić że owoców to raczej nie doczekasz - ja mam takiego olbrzyma chyba 1m ponad doniczkę
już go na korytarzowe okno wyniosłam i rośnie oj rosnie a kwiatów nic a nic .bezradny

...

ira (offline)

Post #9

22-03-2013 - 13:23:08

Pabianice 

No to tak trzymam - w kieliszku do jajek duży uśmiech
Ale już chyba z miesiąc się moczy, a korzonka ani widu, ani słychu bezradny
Nie chodzi mi o owoce, tylko o liście, żeby było zielono, może sobie nawet wyolbrzymieć, ino niech się najpierw puści, żebym miała co wsadzać w doniczkę duży uśmiech

jagodula (offline)

Post #10

22-03-2013 - 15:31:01

Sławkow 

jablkoIra, ja moją pestkę trzymałam w ciepłej wodzie tylko 24 h a potem do doniczki, na której zrobiłam foliowy namiocik i już śmiga ( po 5 tygodniach)śmiech

Janina.S (offline)

Post #11

22-03-2013 - 16:18:16

widły Soły i Wisły 

Iruś , nie ma wyjścia , trza do marketa po następne avokado lecieć.
Na kolację sałatka z fetą a pesteczka do ciepłej wody śmiech

Aha , se przypomniałam odsadzony niebieski skrętnik dla Ciebie juz trzeci listek wypuszcza hura

...

ira (offline)

Post #12

22-03-2013 - 20:08:28

Pabianice 

No poczekam jeszcze ździebko, już tyle czekałam... Najwyżej po świętach będę działać.
Jagodula, a jak Ty wodę w nocy ogrzewałaś? duży uśmiech

Janinko, już się cieszę radocha one tak mi się podobają buziak

lulu (offline)

Post #13

28-03-2013 - 13:54:49

k/Kwidzyna 

Wreszcie dotarłam tu. Ja moje roślinki trzymam na południowym (w kuchni) oknie, maciejka tak samo się zachowała jak u Ciebie Janinko, szybko wyrosła i jeszcze szybciej padła, nic to. Astry wschodzą, bazylia też, tylko bazylię to ja tak na bieżący użytek hoduję. Awokado ja wsadzałam wprost do ziemi, baaardzo długo wschodziło ale wzeszło.

je

jagodula (offline)

Post #14

28-03-2013 - 15:07:52

Sławkow 

jablkoIra, stało na kaloryferze w kubku. A mój syn "gotował" w podgrzewaczu ale trzeba miec niemowle do kupy.radocha

ira (offline)

Post #15

20-04-2013 - 18:38:46

Pabianice 

Mój storczyk wypuścił nowego badylka i chyba będzie mu się miało na kwitnienie duży uśmiech
Stary badylek sobie sterczy nadal, zielony, może kiedyś zakwitnie myśli

Ewcia90 (offline)

Post #16

09-09-2013 - 21:29:40

Ja w domu hoduję hoję woskownicę. Faktem jest, że nie trzeba za dużo podlewać i jest łatwa w uprawie aczkolwiek zbyt częste przestawianie i dotykanie zanim się przystosuje może spowodować, że po prostu zginie.

Anna57 (offline)

Post #17

10-09-2013 - 17:07:42

Jarosław 

Bardzo długo mam hoję woskownicę . Zawsze na wiosnę pięknie kwitła, a ostatnie 3 lata.....nie ma ani jednej kiści aromatycznych kwiatów.
Nie wiem co może być przyczyną takiego "zastoju". Wypuszcza nowe pędy ,a kwiatów ani śladu.
I dodam ,że od zawsze stoi w tym samym miejscu.

filipinka35 (offline)

Post #18

10-09-2013 - 17:24:20

Ja mam hoje i nie kwitnie wcale. Dlaczego ?

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

lulu (offline)

Post #19

10-09-2013 - 20:24:39

k/Kwidzyna 

Rady pielęgnacyjne.
[www.styl.pl]

je

Agaba190 (offline)

Post #20

11-09-2013 - 09:15:08

k/Warszawy 

Cos takiego znalazłam

[niepodlewam.blogspot.com]

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Anna57 (offline)

Post #21

11-09-2013 - 11:47:52

Jarosław 

Agaba , dziękuję za ten link. Jest bardzo pomocny i już wiem co żle robię .
Dlaczego moja hoja od dłuższego czasu nie kwitnie ???
Często czyszczę listki i ....ściągam doniczkę z kwietnika .niedowiarek
Liście są piękne ,a kwiatów brak.

bozena_stanczyk (offline)

Post #22

12-12-2014 - 15:26:13

Tomaszów Mazowiecki 

Kupiłam cyprysika ellwoodii i jest napisane że prosty w uprawie i że podlewać regularnie. To znaczy codziennie? Może któraś z Was ma i podpowie?myśli

lulu (offline)

Post #23

14-12-2014 - 17:23:12

k/Kwidzyna 

Może po prostu wlewaj wodę do podstawki, wchłonie się tyle ile trzeba.

je

ira (offline)

Post #24

19-02-2016 - 19:10:27

Pabianice 

Kiedy ponownie "uruchomić" przekwitłe hiacynty? Leżą odłogiem, a nie ma tak dobrze, trza kwitnąć, albo do kosza grinning smiley

Janina.S (offline)

Post #25

19-02-2016 - 19:22:48

widły Soły i Wisły 

Ircia , czuję się wywołana do odp..... jak zawsze na hasło ...Kwiaty...

..jeżeli kwitły w domu w tym roku to odstawić do piwnicy zostawić w ziemi i dopiero sierp./wrzesień do swieżej ziemi.
Chyba że .... kiedy skończyły kwitnąć ?

...

ira (offline)

Post #26

19-02-2016 - 19:32:15

Pabianice 

Niedawno, Janinko. Jeden jest już suchy, a drugiemu obcięłam to i owo, ale jeszcze widać zielone.
Mam też amarylis, który po ponownym wsadzeniu do ziemi nie zakwitł, tylko miał takie długie, zielone liście. No to zasuszyłam i też chcę go wsadzić.
Ale mam tak długo czekać, pół roku, nie da się przyspieszyć?

Janina.S (offline)

Post #27

19-02-2016 - 20:03:42

widły Soły i Wisły 

Właśnie ja też mam takie przekwitłe i to 5 szt ale utrzymuję je zielone czyli mini podlewanie dostarczam .
Za miesiąc czy dwa , zasuszę i potrzymam do września bo ja to potem do ogródeczka na zimę zakopuję
ale też w doniczce żeby w marcu wyciągnąć duuuże pąki i do domu dla ozdoby zakwitają szybciutko.
Wiem że nie masz ogródka i tylko na balkonie możesz potrzymać ....
hmm ,...ile trzymać takie przesuszone no obawiam się podpowiedzi bo nigdy tak nie kombinowałam zeby 2 razy w tym samym roku zakwitły.
Myślę ze jednak zasuszenia i odpoczynku to one potrzebują a potem kombinuj kochanieńka - żeby nie było na mnie oczko
O decyzji i jej efektach napisz proszę - może i ja coś zmienię uśmiech

...

ira (offline)

Post #28

19-02-2016 - 20:18:25

Pabianice 

No to na razie wezmę na wstrzymanie - nie wiem tylko na jak długo duży uśmiech

basmosa (offline)

Post #29

12-04-2018 - 14:45:38

A czy możecie coś napisać o roślince o wdzięcznej nazwie Calanche? Kupiłam ją jakiś czas temu i niby miała być prosta w uprawie, ale teraz już powoli opadają kwiatki i część ich łodyżek, ale znów liście są pięknie zielone, sztywne i nic się z nimi nie dzieje. Stoi sobie roślinka niedaleko okna, nie ma ani zbyt zimno ani za ciepło. Niezbyt często ją podlewam, bo tak podobno trzeba, a ona mi się tak odpłaca... ;p I nie wiem czy szukać jej zastępcy czy jeszcze dać jej szansę winking smiley)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 399
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018