Książki, które czytamy

Wysłane przez mag_dag 

Janina.S (offline)

Post #1

27-08-2012 - 06:51:36

widły Soły i Wisły 

Kela
Janinko, przeczytałam "Bez mojej zgody" . Niedawno skończyłam kolejną książkę tej autorki ........... trudne tematy jednocześnie zachowując potoczystość opowieści i trzymając czytelnika w napięciu.
...

Właśnie kończę kolejną książkę tejże autorki ..."Jesień cudów" - tu także trudne sprawy czyli .... siedmioletnia dziewczynka u której
stwierdza się psychotyczne halucynacje związane z Bogiem - polecam .

.....jeśli niebo spada nam na głowę to nie po to by się z nas śmiać
....... lecz by podziwiać patrząc jak się podnosimy.
...

mag_dag (offline)

Post #2

27-08-2012 - 15:49:40

Sosnowiec 

bergen
Jeżeli coś mocniejszego,to polecam pana Simona Becketta. Właśnie kończę "Zapisane w kościach".

córkowata moja mi to podsunęła duży uśmiech
jeszcze jest wczesniejsza "chemia śmierci"
i późniejsze "szepty zmarłych" i "wołanie grobu"

facet świetnie przygotowany do pisania takich medycznych trillerów - jako dziennikarz zbierał materiały w jakimś ośrodku badań antropologicznych, gdzie szkolą się policjanci (głównie na ciałach w stanie rozkładu, coś jak wiedza z książki, o której pisałam już chyba tutaj - "Sztywniak" Mary Roach)
no i tam się tak wyszkolił, że zaczął pisać książki,

masz rację bergen, to coś mocniejszego duży uśmiech

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

b_angel (offline)

Post #3

27-08-2012 - 16:22:28

radom 

no to ja jak na razie czytałam "Wołanie grobu"

mocne, podobało_się

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Kela (offline)

Post #4

27-08-2012 - 17:57:31

co to znaczy "mocne"?myśli

b_angel (offline)

Post #5

27-08-2012 - 18:09:41

radom 

przerażające troszku

o pokrętnej ludzkiej naturze myśli

amor (offline)

Post #6

28-08-2012 - 21:01:00

Siemianowice Sl. 

Czytałyscie "Tego lata w ZAwrociu" H.KOwalewskiej? Warto?

bergen (offline)

Post #7

29-08-2012 - 08:50:36

Amorku,warto. Ja byłam w 2011r na wieczorze autorskim z p.Kowalewską i zachwycona jej osobowością kupiłam "Przelot bocianów". Tym samym jako pierwszą przeczytałam książkę kończącą cały cykl o Zawrociu. Potem mogłam tylko się cofać i starczyło mi zapału właśnie na "Tego lata w Zawrociu". Oczywiście polecam książkę,bo moją metodę czytania absolutnie nie.

amor (offline)

Post #8

29-08-2012 - 20:10:07

Siemianowice Sl. 

Dzięki. Wiem ,ze to cos w rodzaju sagi. To jutro lece wypożyczyc! smiling smiley

Anna57 (offline)

Post #9

29-08-2012 - 22:22:52

Jarosław 

A ja właśnie skończyłam '' W głębi lasu '' autor Harlan Coben.Mistrzowsko stopniowane napięcie , zagadki pojawiające się niemal na każdej stronie , zaskakujące zakończenie.........pochłonęłam ją w 4 dni .smiling smiley

mag_dag (offline)

Post #10

29-08-2012 - 22:49:55

Sosnowiec 

Aniu, całego Cobena moża czytać w ciemno - ja go bardzo lubię, uwielbiam Myrona Bolitara, który często jest głównym bohaterem jego książek, a i ten jego arystokratyczny przyjaciel, co zapomniałam jak_mu_tam - niczego sobie oczko

to takie super_zajmujące_myśli książki, których fabuły nie pamiętam po tygodniu - ale wartośc terapeutyczną posiadają wielką - odwracają uwagę i niosą rozrywkę duży uśmiech
dają mi więc wszystko, czego po takich książkach się spodziewam,

a ponieważ Coben za często nowych książek nie pisze, a stare mam już obczytane wsie, to sobie przysposobiłam ostatnio i polecam serdecznie, równie fajnego autora, który ma dar nie tylko gmatwania ale i pisania ładnie - to Jo Nesbo, pisarz norweski,
w jego książkach główny bohater, Harry Hole, ujął mnie od "pierwszego czytania" i widzę, że będę traktować go z sympatią równą tej, jaką wiele lat temu skierowałam ku Myronowi_od_Cobena

czytałam już "Pentagram", "Pierwszy śnieg", "Trzeci klucz", "Karaluchy" - wszystkie polecam wielbicielom gatunku duży uśmiech

Kelu, ten od mocnych wrażen, Simon Beckett, to po mojemu się rozkręca dopiero,
ma wielką wiedzę antropologiczną, której używa z łatwością - ale w piórze mu czegoś brakuje,
przeczytałam "Chęmię śmierci" i troszkę byłam rozczarowana, dialogi jakieś sztywne, naciągane wszystko jakby chciał to dopasować do tej antropologicznej wiedzy swojej myśli
dopiero "Zapisane w kościach" mi się spodobało, zobaczymy co dalej, bo zaczynam kolejną
duży uśmiech

-----><-----

bergen (offline)

Post #11

30-08-2012 - 09:47:13

Mag_dag, no właśnie,właśnie z tym Beckettem. Ogrom wiedzy z dziedziny chyba niezbyt często opisywanej,więc wbija w kanapę.Z drugiej strony ręka ciężka,czasem drętwa.A może polskie tłumaczenie słabe?.

Kela (offline)

Post #12

30-08-2012 - 15:26:19

Przeczytałam dwie książki Cobena - "W głebi lasu" i "Obiecaj mi" . Ta ostatnia baaaardzo mi się podobała, świetne, dowcipne dialogi, rozważania o związkach damsko-męskich wyjątkowo trafne. Teraz zaczęłam "Ostatni szczegół" i mam wrażenie, że napisał ją ktoś inny niż Coben.niezdecydowany Chyba rzeczywiście dużo zależy od tłumaczenia.

Mag, chętnie poznam Twojego nowego ulubieńca książkowego. Kto by pomyślał, że kryminały będę czytać, ale podobaja mi się uśmiech Czy w czasach pogoni za dreszczykiem i silnymi emocjami ktoś czyta jeszcze np. "Cudzoziemkę" albo "Dolinę Issy"?myśli

ira (offline)

Post #13

30-08-2012 - 20:03:27

Pabianice 

Tak, Kelu, ja wracam do takich książek uśmiech
Jedną z najulubieńszych, z czasów zamierzchłej młodości, jest "Drewniany różaniec" Natalii Rolleczek. Czytałam ją już chyba setki razy; mogę otworzyć w dowolnym miejscu i czytać z zainteresowaniem, mimo, że znam na pamięć. Jest wiele takich książek, ta akurat teraz mi przyszła na myśl.

agawa (offline)

Post #14

07-09-2012 - 12:24:06

okolice 

b_angel (offline)

Post #15

21-09-2012 - 16:00:33

radom 

[kultura.onet.pl]
uśmiech

a ja terozki czytam autobiografię A.CHristie podoba_sie

Kela (offline)

Post #16

21-09-2012 - 17:11:57

"Zima świata" - już jest w księgarniach?

b_angel (offline)

Post #17

21-09-2012 - 17:13:09

radom 

ja jeszczek nie widziała

tu piszą o listopadzie:
[www.wydawnictwoalbatros.com]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-09-2012 - 17:15:06 przez b_angel.

amor (offline)

Post #18

21-09-2012 - 18:09:18

Siemianowice Sl. 

Przeczytałam juz dwie ksiązki H.Kowalewskiej z cyklu "Zawrocie" . Saga obejmuje 5 tomow. Polecam gorąco- dwie pierwsze tak mnie wciągnęły ,ze lecę po nastepne do biblioteki!
Tego lata, w Zawrociu (Kowalewska Hanna) (tom: 1)
Góra śpiących węży (Kowalewska Hanna) (tom: 2)
Maska Arlekina (Kowalewska Hanna) (tom: 3)
Inna wersja życia (Kowalewska Hanna) (tom: 4)
Przelot bocianów (Kowalewska Hanna) (tom: 5)

ira (offline)

Post #19

21-09-2012 - 18:32:14

Pabianice 

Mam trzy pierwsze tomy, ale jeszcze ich nie zaczęłam czytać, bo było kilka innych do przeczytania.
Między innymi "Samotność liczb pierwszych"- P. Giordano,
"Kobieta w lustrze"- E.E.Schmitta.
Teraz czytam "Trzech panów w łódce" - Jerome K. Jerome, ale to chyba nie moja bajka.
Byłam na spotkaniu z Jarosławem Kretem. Lepiej mówi, ciekawiej, niż pisze duży uśmiech

Al_la (offline)

Post #20

21-09-2012 - 18:52:34

k/Warszawy 

ira
Dopiero teraz czytam "Obcą" Diany Gabaldon, a wcześniej przeczytałam późniejsze losy bohaterki w "Tchnienie śniegu i popiołu". Jest kilka książek w tej serii.

Ira, przeczytałaś już całą serię?

Ja przeczytałam dopiero 2 części (przez rok - jak widzę po wcześniejszych postach duży uśmiech).
A idzie mi tak wolno, bo nie czytam dużo naraz (oczy mi wysiadają) i robię sobie przerywniki w postaci innych książek (teraz czytam "Malowany welon" ) , bo lubię czytać leżąc, a w tej pozycji ciężko się czyta książki, które mają 1000 str.
Ale przeczytam, bo czekają duży uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-09-2012 - 18:53:24 przez Al_la.

ira (offline)

Post #21

21-09-2012 - 19:08:34

Pabianice 

Nie, tylko te dwie. Denerwuje mnie długie czekanie w kolejce po książkę w bibliotece, zdążę zapomnieć, co było we wcześniejszych.
Tak miałam z Millenium, prawie rok trwało czytanie.
Ja też czytam wolno, ale dużo. Uwielbiam to duży uśmiech

Al_la (offline)

Post #22

21-09-2012 - 19:36:46

k/Warszawy 

Ja nie korzystam z biblioteki. Nawet nie wiem, gdzie jest najbliższa.

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

ira (offline)

Post #23

21-09-2012 - 19:44:56

Pabianice 

A ja nawet należę do Dyskusyjnego Klubu duży uśmiech
Kiedyś kupowałam dużo książek, teraz już rzadko - mnóstwo powynosiłam do biblioteki, niech będzie z nich pożytek smiling smiley

mag_dag (offline)

Post #24

24-09-2012 - 22:57:44

Sosnowiec 

iro, nie porwało Cię Trzech panów w łódce? nie licząc psa?
oj, a ja się onegdaj zachwycałam uśmiech

teraz czytam ciężką książkę duży uśmiech
waży chyba z 1,5 kg i ciężko ją utrzymać, bo jak czytam na leżąco, to mi się wbija w brzuch,
szczęściem tłuszczu naprodukowałam w tym miejscy wielki nadmiar, to jakoś mi idzie język

wstępem do tej książki była inna - Tadeusz Sobolewski, znany mi wcześniej tylko jako krytyk filmowy, napisał ksiażkę o Mironie Białoszewskim "Człowiek Miron" i okazało się, że to jego wielki wielbiciel i znawca jego pisania równie wielki,
z jego zachwycenia poetą, którego poznał jako student i przez lata miał okazję poznawać, bywając u niego co wtorek, powstała książka biograficzna i zarazem esej przybliżający czytelnikowi poezję Mirona - jakże inną od "poezji w ogóle",

ja z lat licealnych, oprócz "Pamiętnika z Powstania Warszawskiego" (dla mnie dziwnego i zupełnie różnego od znanych mi opisów tamtych dni) pamiętam dwie linijki Białowszewskiego i uważam, że są mocno genialne, mianowicie:

"połamało się
to też forma"

no i zapamiętałam, że był barwną osobowością, kochał słowa i miał niesamowity dar do ich "widzenia" - a to cenię bardzo uśmiech

i teraz właśnie, po prawie 30 latach od śmierci Białoszewskiego, ukazały się jego dzienniki - wydane dopiero teraz, bo taka była poety wola, za dużo w dziennikach pisał o ludziach sobie współczesnych i pisał szczerze, mocno się obnażając,

jestem na początku, ale czytam z lubością uśmiech

więc jak czytać, to w takiej kolejności:
"Człowiek Miron" Tadeusz Sobolewski
"Tajny dziennik" Miron Białoszewski

-----><-----

bergen (offline)

Post #25

25-09-2012 - 08:27:58

Po ostatnich moich lekturach chciałam,aby było lekko i przyjemnie. Pożyczyłam "Kwiaty na poddaszu" V.Andrews i osiągnęłam stan,w którym nie chcę jej czytać, boję się każdej następnej strony a nie mogę przestać. Przerażająca fabułą,jedna z tych,o których się nigdy nie zapomina.

b_angel (offline)

Post #26

25-09-2012 - 09:34:51

radom 

a toś mnie mocno zaintrygowała myśli chiba poszukam onej książki

bergen (offline)

Post #27

25-09-2012 - 11:42:45

b_angel,no nie wiem....może tak jednym okiem zerknij na streszczenie,czy jednak chcesz?

filipinka35 (offline)

Post #28

25-09-2012 - 12:05:54

bergen
"Kwiaty na poddaszu" V.Andrews .

Czytałam wszystkie części

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

Al_la (offline)

Post #29

25-09-2012 - 12:23:19

k/Warszawy 

filipinka35

Czytałam wszystkie części

A ile było?
Ja mam dwie i czekają w kolejce uśmiech

Ale jestem przekonana, ze oglądałam film, bo takiej treści nie da się zapomnieć...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-09-2012 - 12:24:33 przez Al_la.

filipinka35 (offline)

Post #30

25-09-2012 - 12:29:52

Film ogladałam tez uśmiech

Poniżej przedstawiam wszystkie części tej sagi.

"Kwiaty na poddaszu" "Płatki na wietrze" "A jeśli ciernie" "Kto wiatr sieje" "Ogród cieni".

I cos o autorce:
Cleo Virginia Andrews - 1923-1986, amerykańska powieściopisarka. Urodziła się w Portsmouth w stanie Virginia. Zmarła na raka piersi w wieku 63 lat.

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 25-09-2012 - 12:32:30 przez filipinka35.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 730
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022