Książki, które czytamy

Wysłane przez mag_dag 

Dortek (offline)

Post #1

04-08-2013 - 22:12:10

ira
Ligockiej "Dziewczynkę w czerwonym płaszczyku", Nurowskiej "Hiszpańskie oczy".

Czytałam "Dziewczynkę'. Jej motyw przewija się we fragmencie "Listy Schindlera".A Nurowskiej tylko 'Drzwi do piekła'. Zacznij od Nurowskiej.

Ciemne wczoraj może sie przemienić w jasne jutro (Marcin Luther King)

Miarą wielkości człowieka jest ilość przeszkód, które udało mu się pokonać.

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.

jedna z nas: [www.youtube.com]

ira (offline)

Post #2

05-08-2013 - 09:43:20

Pabianice 

Dortek, ja już to wszystko przeczytałam migusiemduży uśmiech
Jednak Ligocka chyba bardziej mi się podobała. Nurowskiej przeczytałam kilka książek, nawet mam dwie w domu. Tylko przy mojej wspaniałej pamięci po jakimś czasie mogę czytać na nowo bezradny
Dzisiaj idę do biblioteki po następne książki radocha Jest tak gorąco, że siły starcza jedynie na siedzenie w fotelu i czytanie, czytanie, czytanie mniam

filipinka35 (offline)

Post #3

05-08-2013 - 09:49:14

Ja tez uwielbiam czytac książki.

Przeczytałam jednym tchem: " Skaza" Zofia Borowska - Wyrwa. Polecam serdecznie

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

Al_la (offline)

Post #4

05-08-2013 - 12:44:49

k/Warszawy 

A ja lubię czytać książki w pozycji horyzontalnej, bo przy okazji daję wytchnienie obrzękniętym nogom.
Ale w tej pozycji horyzontalnej lepiej się śpi, niż czyta przewraca_oczy

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ira (offline)

Post #5

05-08-2013 - 17:03:36

Pabianice 

Alu, dlatego lepiej mi siedzieć w fotelu, bo na leżąco mam jak Ty grinning smiley

Dortek (offline)

Post #6

05-08-2013 - 23:01:56

Szybko Ci poszło Ira. Ja zdecydowanie wolniej przewracam kartki, zwłaszcza jak znajdę sie w pozycji horyzontalnej, hehe.
Wlaśnie przeczytałam "Ślepy zaułek"-Cynthii Harrod-Eagles, jako odpoczynek po Wiśniewskim. A teraz czytam "Dowod"-E.Alexandra-opis przeżyć neurochirurga z pobytu po tamtej stronie.

ira (offline)

Post #7

06-08-2013 - 10:15:46

Pabianice 

Dortek, niektóre książki czyta się łatwo, a czasem czytam i czytam i skończyć nie mogę duży uśmiech Teraz wolę takie lżejsze, bo mózg paruje. Przyniosłam znów Ligocką i... "Kwiat lotosu" - Rodziewiczówny. Może uda mi się przeczytać tę Rodziewiczównę? grinning smiley
W mojej bibliotece nie ma książek, o których pisałaś płacze

Dortek (offline)

Post #8

07-08-2013 - 22:51:14

Irciu, "Dowód" to całkiem nowa książka, wiec moze do biblioteki trafić za jakiś czas. A wtedy polecam.
A teraz ja mam dylemat od czego zacząć. W kolejce czekają:
-córka czarownic- Terakowskiej
-ostatni wykład- R.Pauscha
-proces -Kafki
-Chustka- Joasia

ira (offline)

Post #9

22-08-2013 - 08:06:45

Pabianice 

Polecam "Gierki" - Ignacio Martinez de Pison.
Trzy siostry opowiadają o okresie swojej wczesnej młodości, wchodzeniu w dorosłe życie i początkach tej "dorosłości". Świetnie się czyta; dziewczyny mówią o życiu w Hiszpanii na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.
A ja zabieram się za "Wakacyjne siostry"- Judy Blume.

Piszcie, co czytacie. Lubię takie książki z polecenia, bo kiedy idę do biblioteki, to mam gotowe tytuły do wypożyczenia duży uśmiech

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 22-08-2013 - 08:10:44 przez ira.

Al_la (offline)

Post #10

22-08-2013 - 13:22:06

k/Warszawy 

czyli lubisz iść na łatwiznę duży uśmiech

ja teraz czytam "Chustkę" uśmiech
ale ciężko mi idzie...emocje smutny

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

magda2411 (offline)

Post #11

22-08-2013 - 17:37:59

Olsztyn 

Skończyłam czytać dziś "Strach" - polecam!!!

ira (offline)

Post #12

22-08-2013 - 18:41:28

Pabianice 

Alu, ja Cię uszczypnę, zobaczysz, już niedługo grinning smiley
Czytałam blog Chustki, książki nie przeczytam.
A "Wakacyjne siostry" świetne na wakacje, łyka się jednym tchem.

Rudzia (offline)

Post #13

29-08-2013 - 22:53:18

Warszawa 

Witam witam czytelniczki i te co czytać w fotelu kochają i te co w pozycji horyzontalnej kartki przekładają ha ha. Dawno tu nie byłam bo i jakoś do czytania głowy nie miałam ale ... może uda mi się Was zachęcić do pewnej książki... Jest z nią związana śmieszna historyjka ... Będąc tydzień temu w Kazimierzu na pysznej kawie miałam to szczęście ( a może i nie ha ha ) iż nie znany mi ( wtedy ) Pan Krzysztof Logan Tomaszewski podszedł do mnie i mej przyjaciółki i wręczył tę oto książkę.

Lekko zdziwione zaistniałą sytuacją grzecznie wysłuchałyśmy ów Pana i ... wpadłyśmy jak "śliwki w kompot". Facet ma gadane !! Umie czarować i umie sprzedać siebie ...czyli swoje dzieło. Tak nas omamił haha ( i to pan przed 70 haha) ,że bez zahamowania zakupiłyśmy książkę z wspaniałą dedykacją ! Bardzo mnie zaintrygował ...czemu akurat my??? przecież dookoła było wiele innych osób no ... bardziej eleganckich i wytwornych pań... a nie takie "szamatkowe" kobietki haha, i co usłyszałam ???? "Podszedłem bo pani włosy... te siwe kosmyki, ten rzadki widok mnie ujął, dziś mało kobiet decyduje się na nie zakrywanie siwizny. Jest Pani odważną kobietą, i ma Pani to coś... " No i proszę sobie wyobrazić moją reakcję chichot... szok i pąs na licu a potem chichot...
Wręczając Nam książkę zadedykował każdej z osobna inne opowiadanie... Ciekawe czym się kierował???
Cóż, dziś wiem ,że Pan Krzysztof bardzo dobrze zna kobiety i umie ocenić je ...
Książkę pochłonęłam w jeden wieczór, niby to tylko opowiadania o "Kochankach..." ale po głębszym zagłębieniu się , po zrozumieniu ich ról, po dotknięciu przez kartkę uczuć w nich zawartych... inaczej się patrzy , inaczej czuje się... Być moze jestem kontrowersyjna ale przecież Kochankowie są wśród nas i nie są złem... to też ludzie , to zakochani ale nie zawsze mogący być ze sobą... Ja osobiście polecam, miło się czyta ... Mam nadzieję,że znajdzie się ktoś komu też spodoba się taka dawka miłości ...tej zakazanej miłości śmiech. A jeśli jest to zbyt "zła" książka... wybaczcie mi.

"Cha do dhuin doras nach d’fhosgail doras"

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 29-08-2013 - 22:58:32 przez Rudzia.

Baba Jaga (offline)

Post #14

30-08-2013 - 07:03:50

Jagolandia 

Rudzia, to już wszystko jasne, moja motywacja wzrosła .... widzisz, widzisz, co za zbieżność duży uśmiech

bozena_stanczyk (offline)

Post #15

30-08-2013 - 17:47:11

Tomaszów Mazowiecki 

Ale Ci się trafiło..książka,komplement,dedykacja..przewraca_oczy gratulacje.

Dortek (offline)

Post #16

08-09-2013 - 22:34:50

Al_la
ja teraz czytam "Chustkę" uśmiech
ale ciężko mi idzie...emocje smutny

I ja w tym samym temacie. Czytałam bloga na bieżąco, ale książka to sama esencja. Nieustannie podziwiam Jej hart ducha i nastawienie do nieuniknionego. Ta książka daje siłę, bo jak tu narzekać, czytając co przeszła ta Dziewczyna...

Krynia58 (offline)

Post #17

08-10-2013 - 09:33:31

Warszawa 

Kela

Wcześniej przeczytałam "Prochy Angeli" - wspomnieniową powieść Franca McCourta , irlandzkiego emigranta. Polecam. Książka szczera, autentyczna, pełna humoru.

Zachęcona opiniami, przeczytałam wszystkie części. Rzeczywiście, warte polecenia. uśmiechDziękuję i zostawiam coś od siebie: "Piątkowy Klub Robótek Ręcznych" Kate Jacobs oraz kontynuację- "Drugi ścieg".smiling smiley

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

bozena_stanczyk (offline)

Post #18

03-11-2013 - 18:07:23

Tomaszów Mazowiecki 

A ja się wzięłam za Paula Koelho, przeczytalam już 5 pozycji.Jestem zauroczona mądrością przemyśleń,sentencjami życiowymi.Polecam.

ira (offline)

Post #19

03-11-2013 - 18:20:39

Pabianice 

Kiedyś czytałam. Teraz nie trawię.
Wzięłam się za książkę "Karzeł Mendla". Na razie idzie mi ciężko, ale mam nadzieję, że się wczytam uśmiech

Perła (offline)

Post #20

03-11-2013 - 19:00:58

Łódź 

Ja Paolo też nie teges..
Teraz czytam książkę o bieganiu, bo postanowiłam zostać biegaczkąsmiling smiley No i łyknęłam biografię Brzechwy pióra Urbanka.Jak która lubi biografie, to Broniewski tegoż autora absolutnie i koniecznie. Co za życiorys i piciorys...

www.perla.nets.pl

ira (offline)

Post #21

03-11-2013 - 19:07:49

Pabianice 

"Kochałbym cię (psiakrew, cholera)" ...duży uśmiech
Ja lubię biografie, to chętnie poczytam, jak zdobędę.

Dortek (offline)

Post #22

03-11-2013 - 23:53:12

Dostałam od znajomych do poczytania książkę ich koleżanki szkolnej Małgorzaty Maj "Weronika zmienia zdanie". Taka babska, lekka, pełna humoru książka. Polecam na jesienne wieczory.

A biografie też uwielbiam.

AnnaX (offline)

Post #23

15-11-2013 - 21:57:51

Warszawa 

Perła
Polecam książki Haruki Murakamiego, a zwłaszcza "Kronikę ptaka nakręcacza" ocenianą przez krytyków jako największe osiągnięcie literackie pisarza. Utrzymana w konwencji realizmu magicznego, dla mnie wspaniała. Zaczytywałam się jego książkami, potem choroba oderwała mnie i przeniosła do wszelkich"antyraków". Chyba najwyższy czas wrócić do"mojego" Japończyka. Acha, jak sam mówi poczuł chęć pisania na meczu baseballowym, sam nazywa to objawieniem...baaardzo mi się to podoba!

Popieram w 100%!!! Od czasu jak sięgnęłam po "1Q84" po prostu nie mogę się oderwać... Przeczytałam już wszystko co przetłumaczono na język polski. A teraz już na mnie na półce czeka najnowsza, wydana w zeszłym tygodniu - czyli "Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa".

Murakamiego - szczerze polecam każdemu!!!
smiling smiley

nikulam (offline)

Post #24

12-12-2013 - 17:27:07

warszawa 

UWAGA OKAZJA!!!
Nie wiem czy w dobrym miejscu wklejam,ale chyba tak.
Może brakuje Wam czegoś do poczytania albo na prezenty tu sporo książek po wpisaniu kodu za 9.90:
[www.znak.com.pl]

maryla (offline)

Post #25

05-01-2014 - 21:15:13

gdzieś w górach... 

Polecam Wam książki Marii Nurowskiej.
Kiedyś dawno temu czytałam "Hiszpańskie oczy" było to gdzieś w 90-tych latach. Powieść zrobiła na mnie wrażenie.
Potem szczerze mówiąc zapomniałam o tej pisarce i nie sięgałam po jej książki. Kojarzyła mi się z trudną, ciężką tematyką.
Ostatnio odkryłam trzy jej najnowsze tytuły:
"Drzwi do piekła"
Tak sama Nurowska streszcza swoją powieść : " Daria kochała męża.I zabiła go. Z miłości."
i dalsze losy bohaterki
"Dom na krawędzi" - może nie tak porywająca jak pierwsza część, ale warto przeczytać - mówi o drugiej szansie o sile przyjaźni
i o budzeniu się kobiecości ... zresztą przeczytajcie.

Trzecia książka - najnowsza
"Sergiusz,Czesław,Jadwiga" - Historia jakiej nie znamy o kobiecie, która podzieliła dwóch wielkich Miłosza i Piaseckiego.
Pisarka opierając się na nieznanych dotąd faktach, dokumentach i relacjach różnych osób odkrywa sekrety życia osobistego i wersje wydarzeń nieujawnione dotąd historycznie, a dotyczące dwóch wielkich postaci polskiej literatury – Sergiusza Piaseckiego i Czesława Miłosza oraz tajemniczej muzy ich twórczości Jadwigi.
Mnie się podobała - polecam.

ira (offline)

Post #26

05-01-2014 - 21:19:13

Pabianice 

Co czytacie?
Ja "Panią wyrocznię" Margaret Atwood - dobrze się czyta.
Czeka - jako obowiązek z klubu dyskusyjnego- Murakami i jego "Kafka nad morzem", grubaśna taka, a po "Kronice ptaka nakręcacza" wcale mi się do niej nie pali bezradny

Marylko, pisałyśmy w tym samym czasie duży uśmiech
Nurowską znam, mam jej książki - lubię.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 05-01-2014 - 21:21:21 przez ira.

Al_la (offline)

Post #27

05-01-2014 - 21:25:00

k/Warszawy 

Ja po książce Dexterki zaczęłam "Kapelusz cały w czereśniach" Oriany Fallaci.

ira (offline)

Post #28

05-01-2014 - 21:31:41

Pabianice 

Udało mi się też wreszcie wypożyczyć książkę Szymona Hołowni, ale nie tę najnowszą.
I Hanny Bakuły.
Bo przynoszę z biblioteki kilka, jak już mi się coś fajnego trafi. Co przeczytam, to odnoszę.

Dortek (offline)

Post #29

05-01-2014 - 21:36:48

Podczas ostatniego pobytu w Polsce zaopatrzyłam się w niezłą kupkę książek. Sięgnęłam już po Pępowinę skandynawskiej pisarki Majgull Axelsson. Ponad 500 stron... o grupie ludzi schronionych w pewnej knajpie podczas sztormu... Czytałam ją w drodze do domu, podczas burzy, która dopadła nas w Antwerpii i na bujającym promie, a więc byłam w temacie winking smiley Intrygująca narracja uwalniających się emocji nieprzypadkowych jak się okazuje ludzi, mroczne tajemnice, dotykające powiązań rodzice-dzieci.

W kolejce "Geneza" J.Khoury (polecona przez panią ze sklepu), "Urojenie" -Janusz Koryl i "Gierki" Ignacio M. de Pisón

maryla (offline)

Post #30

05-01-2014 - 21:38:24

gdzieś w górach... 

Alu, co to za książka Dexsterki ? uśmiechnie znamniezdecydowany
Kończę właśnie "Poradnik pozytywnego myślenia" Matthew Quicka
(prezent gwiazdkowy od córki- czyżby sugerowała się tytułem i chciała mi coś przekazać?oczko)
i nie będę miała co czytaćbezradny

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 454
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022