Książki, które czytamy

Wysłane przez mag_dag 

Dortek (offline)

Post #1

16-05-2015 - 22:47:37

Tamara
Ja czytam: [xiegarnia.pl] .

Janina.S
Oooo Tamara fajnie ze zapodałaś tę co powyżej - właśnie podczas choroby przerobiłam prawie wszystko ...Charloty Link -

właśnie kończę "Obserwatora" - większosć to b. fajne kryminały którymi kiedyś gardziłam a teraz sama się podziwiam ale ...

"Dom Sióstr" czy "Echo winy" lub "Ostatni ślad" to takie jakieś inne powieścio_kryminały .

Polecam , znajdzcie cos tej autorki i zobaczcie jak wciąga - Charlotte Link .

Również polecam. Przeczytałam już Dom sióstr i Echo Winy. I mam ochotę na więcej.
Teraz jednak przerzuciłam się na kryminały Simona Becketta. Polecam szczególnie Zapisane w kościach i Chemię śmierci.

Ciemne wczoraj może sie przemienić w jasne jutro (Marcin Luther King)

Miarą wielkości człowieka jest ilość przeszkód, które udało mu się pokonać.

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.

jedna z nas: [www.youtube.com]

danka58 (offline)

Post #2

29-05-2015 - 13:03:48

k/Gniezna 

Od mojej córuni dostalam na Dzień Matki książkę
Regina Brett – Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu.
Autorka amazonka w bardzo ciekawy sposób opisuje swoje przeżycia i nie tylko. Zmaganie z chorobą. Daje wiele mądrych rad. Zaczęłam ja dopiero czytać ale już mnie wciagnęła bez reszty.
Nastepne jej książki z pewnościa też przeczytam:
Bóg zawsze znajdzie Ci pracę - 50 lekcji jak szukac spełnienia
Jestes cudem - 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym
Oto jeden z cytatów ksiązki:
Nieważne, co ci się przytrafia, ważne,jak to wykorzystasz.Życie przypomina grę w pokera.Nie masz wpływu na to, jakie dostaniesz karty- ale tylko od Ciebie zależy, jak rozegrasz partię.
Gorąco polecam.

W życiu piękne są tylko chwile i dla tych chwil warto żyć.

Jutta (offline)

Post #3

20-11-2015 - 21:45:18

między Łodzią a Warszawą 

Witam,
na forum jestem od niedawna i zastanawiam się, czy ktos tu jeszcze zagląda.niezdecydowany
Poszłam ostatnio do biblioteki dla dzieci i jedna z moich ulubionych bibliotekarekduży uśmiech poleciła mi książkę, z którą odbyłam nostalgiczną podróż do mojego dzieciństwa.okhot smiley Zajrzyjcie tylko do "Co czytali sobie, kiedy byli mali?", a spotka was to samo. Z ponad 20. osobami rozmawiali Jarosław Mikołajewski i Ewa Swierżewska. Nazwisko tej pani zaczyna się na s kreską. A przy okazji przepraszam za brak tej litery w moich postach. Mój komputer jej, nie wiedzieć czemu nie uznaje.niedowiarek
A jaka niespodzianka spotkała mnie dzisiaj!hot smileyJakis czas temu wysłałam do "Trójki" sms-a z prosbą. Chciałam dostać książkę, o której była mowa w audycji. I doszła własnie dzisiaj. Niespodziankę i radosć miałam i mam tym większą, że nie usłyszałam już, iż to ja ją dostanę, a poza tym zupełnie o całej sprawie zapomniałam.hot smileyrotflok

Al_la (offline)

Post #4

25-11-2015 - 13:08:49

k/Warszawy 

Jutta
na forum jestem od niedawna i zastanawiam się, czy ktos tu jeszcze zagląda.niezdecydowany

Jeśli ktoś coś napisze, to drugi ktoś zagląda duży uśmiech

Moje ostatnie 3 przeczytane książki to:

1. Czarny Anioł - Angelika Kuźniak, Ewelina Karpacz-Oboładze
To opowieść o Ewie Demarczyk. Autorki książki, wspomnieniami przyjaciół Ewy Demarczyk (głównie z "Piwnicy pod Baranami" ) oraz cytatami jej wypowiedzi, przybliżają nam tę wielką postać. Pokazują jaka była prywatnie i jaką była artystką. Przeczytałam z wielkim zainteresowaniem uśmiech

2. Urodzeni by żyć - Wendy Holden
To historia trzech nie znających się Żydówek, które trafiają do obozu Oświęcim-Brzezinka. Wszystkie trzy są w niewidocznej jeszcze ciąży i udaje im się to ukryć, dzięki czemu ratują życie. Później trafiają do obozu pracy, a następnie do obozu Mauthausen w Austrii. W nieludzkich warunkach żyją, rodzą dzieci i choć nie raz śmierć zagląda im i ich dzieciom w oczy, udaje im się przeżyć i opuścić obóz (po wyzwoleniu). Po latach ich rodziny trafiają na wspólne ślady i się spotykają. Książka jest zapiskiem historii autentycznych osób. Nie jest to "miła" pozycja, nie raz trzeba ją odkładać, ale udało mi się przeczytać do końca, choć nie lubię czytać takich tragedii smutny

3. Życie z rakiem. Jadowite węże w koszyku - Zbigniew Wojtasiński
Z wielkim zaciekawieniem przeczytałam tę pozycję, bo interesuje mnie taka tematyka. Myślę, że z książki można się wiele dowiedzieć o współczesnym leczeniu raka, opisanym często na przykładzie chorób znanych osób.
Więcej przeczytacie tutaj: [www.zwrotnikraka.pl]

Kiedy skończyłam czytać tę pozycję, spojrzałam jeszcze raz na "od autora". W podpisie było "Pamięci (tu imię i nazwisko) mojego przyjaciela". Tak się nazywał chirurg, który w 1984 roku operował mi pęcherzyk żółciowy. Odszukałam go w Internecie i właśnie 3 lata temu zmarł smutny Już wtedy był wspaniałym człowiekiem, zmarł jako WIELKI człowiek i lekarz. Może to zbieżność nazwisk, ale Zbigniew Wojtasiński miał/ma wielu znajomych/przyjaciół wśród lekarzy, więc kto wie...
Na pewno będę się starała odszukać miejsce pochówku doktora, bo ten powrót do przeszłości bardzo mi zapadł w pamięci i w sercu...

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 25-11-2015 - 13:12:09 przez Al_la.

ira (offline)

Post #5

25-11-2015 - 19:20:02

Pabianice 

Kończę czytać "Życie na pełnej petardzie" ks. Jana Kaczkowskiego i Piotra Żyłki.
Muszę sobie tę książkę kupić (teraz mam z biblioteki), bo mnie fascynuje. Większość z Was zapewne już tę książkę czytała, więc wiecie, o co chodzi.
Jest tam też świetny rozdział: "Kościół albo plusz czyli raport o stanie wiary, kucany katolicyzm, płytkość i obłuda, ale również prognoza zmiany, która musi nadejść." Można byłoby go dedykować "wierzącym" politykom i nie tylko.
Ksiądz Kaczkowski mówi takim swobodnym, często "młodzieżowym" językiem o trudnych sprawach. A potem przechodzi w ton poważny, niezwykle opowiada o Bogu. Także o swoich słabościach i lękach. Ale co ja Wam tu będę pisała - czytaliście, to wiecie, a jak nie, to przeczytajcie duży uśmiech

Al_la (offline)

Post #6

25-11-2015 - 19:24:27

k/Warszawy 

Nie czytałam, ale chętnie przeczytam. Czeka w kolejce "Nie ma szału, jest rak" - rozmowa z ks. Kaczkowskim.

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

ira (offline)

Post #7

25-11-2015 - 19:29:02

Pabianice 

"Nie ma szału..." była chyba pierwsza, "Życie..." jest najnowsze.

Jutta (offline)

Post #8

26-11-2015 - 20:44:34

między Łodzią a Warszawą 

O Ewie Demarczyk nie czytałam jeszcze, więc jesli znajdę w bibliotece, to chętnie przeczytam. A może to nowosć, bo sw. Mikołaj się już pytał, co chcę dostać. O ks. Kaczkowskim słyszałam, cos gdzies czytałam, ale książka nie wpadła mi w ręce.bezradny
No,tak teraz wypadałoby pochwalić się swoimi lekturami.duży uśmiech

Filip Springeruśmiech- to nazwisko warto sobie zapamiętać, jesli jeszcze się go nie zna. Ostatnio wpadła mi w ręce jego "13 pięter"- "książka, która budzi złosć", a mówi o "przeklętym problemie" czyli sytuacji mieszkaniowej w Polsce od międzywojnia do dzisiaj. O powszechnych przedwojennych eksmisjach i o ówczesnej pladze bezdomnosci. O współczesnych czyscicielach kamienic, o frankowiczach, o piwnicy-mieszkaniu itd. pytaA wszystko pisane sprawnym reporterskim piórem.tak

Nie jest to moja najnowsza lektura. Przeczytałam ją pare miesięcy temu, ale wciąż pozostaje pod jej wrażeniem. Mam na mysli biografię prawnuczki Juliusza, wnuczki Wojciecha i córki Jerzego Kossaków. No i jeszcze te sławne ciotki Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i Magdalena Samozwaniec. Mowa o kobiecie, która wybrała życie w białowieskich ostępach, w drewnianej chacie bez ciepłej wody, elektrycznosci, a w otoczeniu zwierząt. A wsród nich były nie tylko psy, koty, kury, ale i osioł, kruk terrorysta, locha, która spała w łóżku swojej pani itd. Książka " Simona. Opowiesc o niezwykłym życiu Simony Kossak" autorstwa Anny Kamieńskiej opowiada o jej trudnym dzieciństwie, o dziewczynce, która miała być chłopcem i przejąć oraz kontynuować profesje przekazywaną z ojca na syna. Książka została wydana a trójkowym znakiem jakosci!!rotfl

Dortek (offline)

Post #9

01-01-2016 - 21:22:39

Al_la
Nie czytałam, ale chętnie przeczytam. Czeka w kolejce "Nie ma szału, jest rak" - rozmowa z ks. Kaczkowskim.

Czytałam, polecam! Jak wyżej napisała Ira- ks.Kaczkowski pisze lekkim, przystępnym językiem o trudnych sprawach, często kontrowersyjnych.

Ja tymczasem przyszłam się pochwalić, że spełniłam jedno z moich ubiegłorocznych postanowień. Było to mianowicie wyzwanie, by przeczytać co najmniej 52 książki w roku. I się udało! Chyba nawet 54 zaliczyłam. Wiem, że dla niektórych czytaczy taka liczba to pryszcz, ale dla mnie to jest osiągnięcie. Cieszę się, że jestem w tym temacie powyżej średniej krajowej. Poniżej 10 najciekawszych moim zdaniem poycji:
Gierki - Ignacio Martinez de Pison
W najciemniejszym kącie- Elizabeth Haynes
Chemia śmierci – Simon Beckett
Zapisane w kościach –S. Beckett
Mała wielka podróż- Rosie Swale Pope
Ostatnie lato- Catrin Collier
Odkryć życie na nowo- Anthony de Mello
Szepty i kłamstwa- Joy Fielding
Tak sobie myślę- Jerzy Stuhr
Osioł w raju-Adam Szustak

Jutta (offline)

Post #10

01-01-2016 - 22:53:25

między Łodzią a Warszawą 

Dortek gratulacje!tak
Stuhra też czytałam i polecam. To takie rozważania często o ważnych sprawach pisane lekkim językiem.
A książki S. Becketta to creme de la creme w swoim gatunku. Podobnie jak H. Mankel. Jego kryminały za każdym razem tak mnie wciągają, że zapominam o bożym swiecie.tak

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 01-01-2016 - 22:54:18 przez Jutta.

marzusia (offline)

Post #11

02-01-2016 - 22:54:34

Cieszyn 

ja ostatnio połknęłam wszystkie powieści Charlotte Link,kryminały z nutą obyczajowo psychologiczną może nie najwyższych lotów ale szybko i fajnie się czyta

ira (offline)

Post #12

03-01-2016 - 13:53:40

Pabianice 

Przeczytałam w tym roku baaardzo dużo książek - policzyłam, bo mam konto internetowe w bibliotece. Aż się sama zdziwiłam. Alem emerytka, czytam dniami, a bywa że nocami, to nie dziwota duży uśmiech
Podglądam, co Wy czytacie i wypożyczam, pytam w bibliotece, co się teraz czyta duży uśmiech
Najbardziej lubię biografie, ale tak naprawdę to czytam niemal wszystko, co mi w oko wpadnie. Sporo nowości.
Ostatnio: "Cesarzowa Orchidea"(oparta na faktach historycznych), łyka się ją szybciorem.
Czeka: "Oto ja"- Anny Dymnej i "Spadające księżyce"- M. Kasprowiczowej.

Jutta (offline)

Post #13

04-01-2016 - 13:25:49

między Łodzią a Warszawą 

Ja jestem własnie w trakcie pochłaniania " Obserwatora" Ch. Link. A przerwach i w ramach odtrutki wywiad-rzekę z J. Ochojską, żebym nie rozglądała się za kims szczególnie mi przyglądającym się, sledzącym mnie jak znowu ktos incognito zechce mi wrzucić mi do skrzynki modlitwy dla chorych na raka albo książkę o dietach antynowotworowych, albo cos jeszcze innego. Tak, wiem. Najprawdopodobniej ktos nie miał odwagi zaczepić, zapytać i w ten sposób postanowił mnie wesprzeć. A ja miałam takie paskudne skojarzenie z inwigilacją.

patagata (offline)

Post #14

22-02-2016 - 23:50:05

"Dwanaście Tygodni: Opowieść o nowotworze, leczeniu i nadziei" Sobol Karen Lee Baaaaardzo budująca dla nas oczko,
a tak z innej beczki "Jeździec miedziany" P.Simons i cała reszta - uwielbiam śmiech
"Morfina" Sz, Twardoch mocna cool smiley
Uwielbiam czytac i chętnie podpowiem,co warto wg mnie duży uśmiech

Nie ma ciula!!!! Nie ma!!!!

Co nas nie zabija,to nas wk...a przewraca_oczy

ira (offline)

Post #15

23-02-2016 - 10:44:56

Pabianice 

Przeczytałam "Jabłoń w ogrodzie morze jest blisko" rozmowę o życiu Małgorzaty Braunek z Arturem Cieślarem. Ponieważ oboje są (była) buddystami, więc tego rodzaju rozmów jest tu najwięcej.
Czytam (drugi razuśmiech ) "Miłość po polsku" M. Gretkowskiej.
Mogę też polecić "Sławne pary PRL" -napisał S. Koper. Dowiedziałam się ciekawych rzeczy o Dygacie, Komedzie, Jaroszewiczu i mam na myśli fakty z ich życia, nie ploty.
Mogę też polecić jako "czytadła" do poduszki książki Iwony Menzeluśmiech

Krynia58 (offline)

Post #16

01-05-2016 - 19:06:18

Warszawa 

Z ostatnio przeczytanych książek mogę polecić: "Księgarnia spełnionych marzeń" Katariny Bivald, "Motyl na uwięzi" Zinnat Pirzadeh, serię Olgi Rudnickiej "Natalii 5", "Drugi przekręt Natalii" i "Do trzech razy Natalie" a także "List z powstania" Anny Klejzerowicz.
Teraz czytam książkę Katarzyny Puzyńskiej "Motylek" i wiem już że wypożyczę inne tej autorki uśmiech

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

ira (offline)

Post #17

26-07-2016 - 21:25:36

Pabianice 

"Obraz pośmiertny" Aleksandry Marininy przeczytałam (kryminał) i po raz pierwszy od wieeelu lat nie zajrzałam od razu na koniec książki, żeby się dowiedzieć, kto zabił duży uśmiech
I "Przepiórki w płatkach róży" Laury Esquivel polecam.

Al_la (offline)

Post #18

26-07-2016 - 21:27:55

k/Warszawy 

ira
"Obraz pośmiertny"

mało zachęcający tytuł eye popping smiley duży uśmiech

ira (offline)

Post #19

26-07-2016 - 21:29:49

Pabianice 

No, wiem grinning smiley Ale czyta się świetnie.

Krynia58 (offline)

Post #20

26-07-2016 - 21:53:10

Warszawa 

Ja polecam książki Katarzyny Puzyńskiej, cykl o Lipowie. To też kryminały uśmiech, z takim obyczajowym tłem.
Jest sześć części, czytałam pięć bo ostatnią ledwo co wydali i nie dotarła jeszcze do biblioteki.

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

K.I. Gałczyński

ira (offline)

Post #21

26-07-2016 - 21:55:37

Pabianice 

Kryniu, spisałam sobie, co napisałaś w poprzednim poście i zobaczę, co w mojej bibliotece będzie duży uśmiech

Jutta (offline)

Post #22

26-07-2016 - 22:29:54

między Łodzią a Warszawą 

Niesamowicie płodny jest pan Koper. Jeszcze parę lat temu nikt o nim nie słyszał, a teraz ukazało się tyle książek jego autorstwa. A czyta się go owszem, owszem całkiem przyjemnie. Kryminały Maryniny to ulubione pozycje mojej mamy. Ja przeczytałam chyba ze dwa i oczywiscie nie pamiętam tytułów. Uwielbiam innego autora tego gatunku, a mianowicie H.Mankela.
A ostatnio przeczytałam Marata, Wójcika "Dzikie ptaki", to książka o Lucjanie "Sępie" Wisniewskim i jego kolegach, którzy podczas wojny wykonywali wyroki sądów. Byli inaczej mówiąc likwidatorami. Tych samych autorów ukazała się jakis czas temu pozycja o innym członku AK p. Likierniku. Tytułu nie pamiętam. confused smiley Chwała niech będzie autorom tych pozycji za rozmowy i przybliżanie takich wybitnych postaci nam czytelnikom. Obie te książki są godne polecenia.
Znalazłam w naszej miejskiej bibliotece książkę Thomasa Goetze "Cudowny lek. Robert Koch, Ludwik Pasteur i prątki gruźlicy". Nie przerażajcie się tym poważnym tytułem, proszę, bo to pasjonująca historia medycyny i odkryć tych naukowców. Ich walce o palmę pierwszeństwa przyglądał się nie kto inny jak sam Artur Conan Doyle autor powiesci o detektywie Sherlocku Holmsie. Wyobraźcie sobie, że gdy rozeszły się pierwsze pogłoski o wynalezieniu leku przeciwko gruźlicy przez R. Kocha do Berlina zaczęli zewsząd przyjeżdżać ludzie z nadzieją na ratunek. Było ich tak dużo, że w szpitalach, ba w hotelach zaczęło brakować miejsc i nawet kawiarnie przerabiano na miejsca noclegowe. Tylko lek okazał się ... Poszukajcie odpowiedzi w książce.

ira (offline)

Post #23

26-07-2016 - 22:45:18

Pabianice 

No faktycznie, S. Koper pisze w niesamowitym tempie duży uśmiech Co było w mojej bibliotece, to przeczytałam, ale to zaledwie kilka książek.
Kalicińska z córką napisały też książkę. "Kochana moja", ja latem czytam przeważnie takie czytadła, mam dużo czasu, ugotowany mózg grinning smiley
Zimą wolę inne.

Jutta (offline)

Post #24

27-07-2016 - 08:27:08

między Łodzią a Warszawą 

No, i oczywiście rąbnęłam się w tytule. Nie " Dzikie ptaki", a " Drapieżne ptaki".

Krynia58 (offline)

Post #25

28-07-2016 - 21:29:56

Warszawa 

ira
Kalicińska z córką napisały też książkę. "Kochana moja", ja latem czytam przeważnie takie czytadła, mam dużo czasu, ugotowany mózg grinning smiley
Zimą wolę inne.

Napisały też drugą. "Irena". uśmiech
Również polecam uśmiech

K.I. Gałczyński

Krynia58 (offline)

Post #26

28-08-2016 - 13:04:08

Warszawa 

Bardzo podobała mi się przeczytana ostatnio "Dziewczyna która słyszała kolory" Kelly Jones.
Laureen O'Farell jest historykiem sztuki. Jej pasja to poszukiwania obrazów zaginionych podczas II wojny światowej. Tropiąc jeden z nich, spotyka się z osiemdziesięciodwuletnią Isabellą Fletcher. Laureen podejrzewa że matka Isabelli, Hanna- tytułowa "słysząca kolory"- mogła brać udział w niszczeniu obrazów malarzy nie akceptowanych przez Hitlera, a nawet wzbogacić się ukrywając nielegalnie niektóre z nich. Nawet nie przypuszcza jak fascynującą historię dane jej będzie poznać....Szczerze zachęcam do lektury uśmiech

K.I. Gałczyński

konwalia80 (offline)

Post #27

08-11-2016 - 13:00:42

"dziewczyna z pociągu" - polecam mega mega i jeszcze raz mega!

Dortek (offline)

Post #28

20-11-2016 - 23:33:45

Polecam 'Akty wiary' Segala- tego samego co spłodził "Love Story"

"Dziewczynę z pociągu" łyknęłam w 3 dni.

marzusia (offline)

Post #29

20-11-2016 - 23:43:49

Cieszyn 

Nie wiem dlaczego ale mnie Dziewczyna z pociągu strasznie zmęczyła ,ponad tydzień się z nią zmagałam. Lubię tego typu literaturę a w tym przypadk bardzo ciężko mi szło.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 20-11-2016 - 23:44:52 przez marzusia.

bozena_stanczyk (offline)

Post #30

23-11-2016 - 14:48:42

Tomaszów Mazowiecki 

A ja ostatnio czytam kryminaly Miloszewskiego-superthumbs up
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 393
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018