Film polski

Wysłane przez Amazonki.net 

Becia (offline)

Post #1

06-04-2013 - 13:27:37

Siemianowice Śląskie 

a mnie koleżanki z pracy odradziły "Drogówkę", stwierdziły, że dla mnie będzie za mocny i zbyt wulgarny niezdecydowany

na środę zrobiłam rezerwację dla mnie i koleżanki (syna też do nas dokoptowałam, bo chce iść) na "Układ zamknięty"; jestem ciekawa tego filmu i gry mojego ulubionego polskiego aktora Janusza Gajosa

[www.filmweb.pl]

"Życie nie po to jest, by się spieszyć.
Życie jest po to, by się życiem cieszyć."

mag_dag (offline)

Post #2

10-04-2013 - 22:34:50

Sosnowiec 

i byłaś Beciu?

ja byłam w niedzielę, pełne kino ludzi, dawno tylu nie widziałam w kinie przewraca_oczy

film opowiada niesamowitą historię, niestety wydarzyła się naprawdę...

to historia o tym jak wykorzystując władzę niszczy się ludzi, brrr...
cierpnie skóra na plecach jak Gajos-prokurator mówi: "jesteśmy po to, by obronić społeczeństwo przed działaniem wrogich jednostek"

i rzecz nie dzieje się dawno, to 2004 rok...
serdecznie polecam uśmiech

P.S. reżyser Ryszard Bugajski - ten od "Przesłuchania"

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

Becia (offline)

Post #3

11-04-2013 - 07:06:45

Siemianowice Śląskie 

byłam wczoraj
film niesamowity, mocny, przerażające dwie sceny w więzieniu, muzyka podkreślająca odczucia
świetna gra J. Gajosa, spisał się na miarę moich oczekiwań (to postać, bo nie napiszę przecież, że bohater blee, negatywna, ale dla aktorów, to podobno większe wyzwanie; pamiętam Go w "Przesłuchaniu" z Krystyną Jandą)
koniec niestety przygnębia i zasmuca, bo historia oparta na faktach, a napisy kończące film, z których dowiadujemy się jakie stanowiska zajmują obecnie prokuratorzy spowodowały, że moje poczucie patriotyzmu mocno się zachwiało...

hanka_59 (offline)

Post #4

11-04-2013 - 07:33:48

Reda 

Byłam we wtorek, film mocny, robi wrażenie. Gajos jak zwykle poza konkurencją. Uważam, że warto pójść i obejrzeć.
Mojemu mężowi się nie podobał, bo "akcja, miejscami, sprawiała wrażenie mocno naciaganej" niedowiarek Stwierdziłam, że skoro tak uważa, to będzie chodził do kina z wnukiem na kreskówki język

Becia (offline)

Post #5

12-04-2013 - 08:47:46

Siemianowice Śląskie 

Cytuję ze strony:
"Układ zamknięty": eksperci o wydarzeniach przedstawionych w filmie

“Układ zamknięty“ to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia trzech właścicieli świetnie prosperującej spółki, którzy – wskutek zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora (Janusz Gajos) i naczelnika urzędu skarbowego (Kazimierz Kaczor) – zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy.

Inspiracją dla scenarzystów “Układu zamkniętego”, Michała S. Pruskiego i Mirosława Piepki (twórców scenariusza głośnego i chwalonego za realizm dramatu Antoniego Krauzego “Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”, uhonorowanego Specjalną Nagrodą Jury FPFF w Gdyni) była prawdziwa historia biznesmenów, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy. Wszyscy trafili do aresztu, a ich firmę doprowadzono do upadku. Sprawy prowadzone przeciwko nim zostały po latach umorzone z powodu braku znamion przestępstwa, a przedsiębiorcy otrzymali symboliczne zadośćuczynienia.

Aktualny temat i świetny scenariusz, sprawiły, że twórcom udało się zgromadzić na planie doborowe nazwiska. Janusz Gajos, jako skorumpowany prokurator, kolejny raz po pamiętnych rolach w “Psach” i “Przesłuchaniu”, udowodnił, że jest mistrzem kreowania wyrazistych, czarnych charakterów. U boku Gajosa wystąpili, między innymi, Kazimierz Kaczor, Przemysław Sadowski i Urszula Grabowska, wyróżniona główną aktorską nagrodą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za kreację w “Joannie”. Za wizualną stronę filmu odpowiada Piotr Sobociński jr., autor zdjęć do “Róży” i “Drogówki” Wojciecha Smarzowskiego. Piosenkę promującą film wykonuje zespół Kult.

12 stycznia, w ramach corocznej gali Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, twórców “Układu zamkniętego” uhonorowano Wektorem Nadziei, nagrodą “za odwagę w dążeniu do przedstawienia prawdy o problemach, z którymi na co dzień zmagają się polscy przedsiębiorcy w starciu z bezwzględną machiną urzędniczą, oraz za niezwykły upór, dzięki któremu realizacja filmu stała się możliwa”.

“Układ zamknięty” został w całości sfinansowany ze środków prywatnych, pochodzących między innymi od polskich firm i przedsiębiorców, dla których historia opowiedziana w scenariuszu okazała się poruszająca i ważna. Producentem „Układu zamkniętego” jest gdańska spółka Filmicon Dom Filmowy Sc. Mecenasem głównym filmu i sponsorem teledysku Kultu jest Kasa Stefczyka.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-04-2013 - 08:48:53 przez Becia.

Perła (offline)

Post #6

12-04-2013 - 09:09:51

Łódź 

Haniu, ponieważ na filmie jeszcze nie byłam, to tylko tak "teoretycznie"...Bugajski wczoraj mówił, że rzeczywistość skrzeczała tak mocno przerażająco, że trzeba było nagiąć fabułę, ale w drugą stronę, żeby widz uwierzył i nie uciekł z krzykiem...Że temat trochę wygładzono... Ładne kwiatki, co?

www.perla.nets.pl

Becia (offline)

Post #7

12-04-2013 - 10:29:48

Siemianowice Śląskie 

wprawdzie Perła nie zwróciła się do mnie, ale napiszę, że też słyszałam w tv tę wypowiedź reżysera...
bywa porażająca ta nasza rzeczywistość... a smutne też to, że zdarza się odwrotnie: działają przecież również nieuczciwi (delikatnie określając) biznesmeni i prezesi...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-04-2013 - 10:30:32 przez Becia.

Becia (offline)

Post #8

13-04-2013 - 17:53:25

Siemianowice Śląskie 

dla zainteresowanych czym fikcja różni się od rzeczywistości jutro o 19.30 w PolSacie w programie "Państwo w państwie" o filmie "Układ zamknięty"

Perła (offline)

Post #9

13-04-2013 - 18:02:25

Łódź 

Zwróciłam się do Hani a propos wypowiedzi jej męża.Twój wpis był cytatem, przeczytałam z zainteresowaniem. Ja wiem,żem podpadnięta, ale tu NAPRAWDĘ nie ma drugiego dna...Pozdrawiam

www.perla.nets.pl

Becia (offline)

Post #10

13-04-2013 - 18:04:44

Siemianowice Śląskie 

ok Perła, nic się nie stało uśmiech

Perła (offline)

Post #11

13-04-2013 - 18:09:52

Łódź 

smiling smiley

www.perla.nets.pl

hanka_59 (offline)

Post #12

14-04-2013 - 05:52:58

Reda 

Hej dziewczyny buzki ja znam genezę powstania filmu "Układ zamknięty" a mojego męża zacytowałam, żeby podkreślić, że film bardzo dobry a nasza rzeczywistość szok

hanka_59 (offline)

Post #13

14-04-2013 - 05:53:35

Reda 

Mój komentarz, po obejrzeniu filmu, a dotyczący naszej rzeczywistości wnerwionybezradnyzly

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 14-04-2013 - 05:59:41 przez hanka_59.

Becia (offline)

Post #14

14-04-2013 - 10:52:39

Siemianowice Śląskie 

Perła, Hanka, spoko, luzik oczko, mój post nr 247 odnosił się tylko do postu 246, a nie do wcześniejszego postu Hanki uśmiech

podnoszę wątek do góry, bo jestem nadal bardzo poruszona filmem
Becia
dla zainteresowanych czym fikcja różni się od rzeczywistości jutro o 19.30 w PolSacie w programie "Państwo w państwie" o filmie "Układ zamknięty"

dzisiaj rano w DDTVN była rozmowa z P. Reyem z firmy Krakmeat

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-04-2013 - 10:54:30 przez Becia.

madzia_61 (offline)

Post #15

14-04-2013 - 11:52:25

film wczoraj obejrzałam i tak jak Hania pisze to jest nasza rzeczywistość dyktatura , układy/kto z kim trzyma/, żądza władzy, pieniądza,cwaniactwo,chęć zemsty i zaistnienia robią z ludzi takimi jakimi widać na tym obrazie i w otaczającym nas świecie ,film poruszający.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-04-2013 - 11:54:29 przez madzia_61.

Anonimowy użytkownik (offline)

Post #16

30-05-2013 - 19:14:26

Ostatnio oglądałam drogówke i powiem, że dość mocny film i warty chyba obejrzenia. Wydaje mi się, że sporo scen może mieć odwzorowanie w żeczywistości.

Papis (offline)

Post #17

21-07-2013 - 14:56:47

Układ zamkniety- film średni, ale świetna rola Gajosa.

Pordiss (offline)

Post #18

21-08-2013 - 10:33:01

Drogówka całkiem, całkiem. Układ zamknięty - cały czas miałem dziwne przekonanie, że to wszystko to propaganda mająca na celu pokazać biednych przedsiębiorców i złe państwo ( pisu zapewne).

Ashi (offline)

Post #19

22-08-2013 - 20:59:55

A ja polecę "Salę samobójców" jako jedyny polski film jaki dobrze zapamiętałam smiling smiley

Dzodzo (offline)

Post #20

23-08-2013 - 09:33:24

Dziewczyna z szafy

Rudolf (offline)

Post #21

23-08-2013 - 14:00:57

Coś kontrowersyjnego - Pokłosie

Bosiu (offline)

Post #22

24-08-2013 - 10:09:00

Inny świat.

Stasiu (offline)

Post #23

26-08-2013 - 12:31:01

Swing duży uśmiech

Beti1 (offline)

Post #24

31-08-2013 - 17:08:54

Tak, zgadzam się film Sala samobójców jest naprawdę rewelacyjny, dość dawno go oglądałam ale muszę przyznać, że wart jest polecenia każdemu. Jeden z lepszych polskich filmów ostatnich lat.

Anna57 (offline)

Post #25

31-08-2013 - 21:32:17

Jarosław 

Film " Sala samobójców " oglądałam i jestem pod wrażeniem .
" Plac Zbawiciela" .Też godny polecenia film polski .

onkimichal (offline)

Post #26

02-09-2013 - 13:03:34

film polski? jest kilka dobrych filmow polskiich ale osobiscie nie gustuje w polskim kinie...

jean (offline)

Post #27

07-09-2013 - 15:53:40

Nie przepadam za nowym polskim kinem ale czytając wasze opinie muszę spróbować jeszcze raz.

Matii (offline)

Post #28

12-09-2013 - 23:30:13

Układ zamknięty mi też bardzo się spodobał, ale trzeba lubić taką tematykę. Kupiłem na DVD i pożyczałem po tym znajomym, też byli zadowoleni ;-)

Majus (offline)

Post #29

18-09-2013 - 13:49:52

Dług i Symetria

Lilli (offline)

Post #30

19-09-2013 - 19:00:07

Warto obejrzeć "Mój Rower".
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 331
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022