Co nam w duszy gra meloman

Wysłane przez Amazonki.net 

dziubas (offline)

Post #1

21-03-2019 - 21:37:01

Gdańsk 

piekne!!! serce

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

Kuba (offline)

Post #2

31-03-2019 - 18:43:11

Gogolin 

[www.youtube.com]

Niezwykła supergrupa, właściwe same gwiazdy pierwszego formatu. Zdecydowanie muzyka nie dla dyletantów, którzy chłoną tylko to, co leci w radiu i mówią że lubią każdą muzykę tudzież gimbazy uśmiech

Pollik (offline)

Post #3

31-03-2019 - 19:12:02

Warszawa 

hmmmm słucham radia....hmmm..... nie wiedziałam, że to dyletanckie jest... chichot rotfl
popracuję nad sobą rotfl rotfl rotflhot smiley

Wyląduję, zrobię pierwszy krok i kolejny, i kolejny...
mastektomia prawostronna z węzłami wartowniczymi.
rak przewodowy naciekający hormonozależny G1, pT1c N0(sn). ER i PgR 100%. PS =5, IS=3, CS=8. HER2- . Ki 67 5%
Od 20 stycznia 2017 Tamoxifen[/small]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 31-03-2019 - 19:12:55 przez Pollik.

Kuba (offline)

Post #4

01-04-2019 - 08:25:04

Gogolin 

Chodzi mi o to ze sa osoby ktore twierdza ze lubia kazda muzyke, a dla mnie melomana jest to rownoznaczne z tym ze nie lubi zadnej.

Pollik (offline)

Post #5

01-04-2019 - 20:40:01

Warszawa 

No i wniosek ci się nie udał. Jeśli chcesz ścisłych określeń to melomana stosuje się głównie do muzyki klasycznej. No to akurat ja. A jak nie jestem akurat melomanką, słucham różnej muzyki w zależności od mojego nastroju. Dla ciebie Kuba to dyletanctwo? Słabe.... bardzo słabe.....
Ale jeśli to cię dowartościowuje... nie ma sprawy.

rak przewodowy naciekający hormonozależny G1, pT1c N0(sn). ER i PgR 100%. PS =5, IS=3, CS=8. HER2- . Ki 67 5%

Kuba (offline)

Post #6

06-04-2019 - 18:56:19

Gogolin 

Pollik
Jeśli chcesz ścisłych określeń to melomana stosuje się głównie do muzyki klasycznej.
Czyli tylko do muzyki epoki klasycyzmu???śmiech Bo takie jest ścisłe znaczenie terminu muzyka klasyczna. Uważam, że jeżeli ktoś uważa muzykę za swoje hobby i zarazem mówi, że nie ma ulubionych gatunków, tylko lubi każdą, to uważam, że muzyka nie jest w takim razie jego hobby, a miłym tłem do prasowania koszuli. Nie potępiam tego, Boże broń, nie każdego musi kręcić muzyka, jest tyle innych dziedzin... A dla słuchaczy disco-polo u mnie tolerancji brak, niestety.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 06-04-2019 - 18:58:33 przez Kuba.

goja66 (offline)

Post #7

06-04-2019 - 19:08:13

Ozorków 

Jejku ….znowu się na nic nie łapię ...ani koszule ani disco polo ani ani...No klasyczna absolutnie nie....Ja na szczęście mam taki przycisk magiczny na kierownicy ,że jak mnie muzyka jakaś wkurza to se przełączam...No ,ale ja się nie liczę -bo ja to głownie tekst...duży uśmiech

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%

Pollik (offline)

Post #8

06-04-2019 - 19:19:48

Warszawa 

Nie masz racji - bynajmniej nie tylko z epoki, lecz na wzorcach z tejże. Tzw poważna, która komponowana jest wciąż, więc pojęcie jest o wiele szersze niż sądzisz. Ale to i tak tylko definicja, więc ja aż tak się nie przywiązuję. Chcę ci powiedzieć, że upodobanie do różnego rodzaju muzyki nie oznacza, że nie ma się ukochanego gatunku, niepotrzebnie uprościłeś. Rację masz w tym, że muzyka często nie jest hobby, a miłym wypełniaczem ciszy. Jednak nazywanie tego dyletanctwem to przesada - to pejoratywne określenie osoby wymądrzającej się na jakiś temat bez żadnej wiedzy. Nie ma obowiązku zajmowania się dziedziną, która akurat dla ciebie jest ważna, prawda? Tolerancji też bym nie odbierała za karę za słuchanie muzyki nielubianego rodzaju. Musiałabym ni tolerować mojego męża, który słucha muzyki, której ja nie trawię... trochę szkoda lat małżeństwachichot rotfl radocha mamy consensus - włączamy rodzaj dopuszczany przez oboje, będąc razem w pomieszczeniu. Działaduży uśmiech

Pollik (offline)

Post #9

06-04-2019 - 19:28:40

Warszawa 

Ale czego nie łapiesz? no czego, kochaniutka. ? No po prostu nie przezywa się innych brzydko, tak? Nawet jeśli głównie słuchają radia. W którym, nota bene, jest tyle rodzajów muzyki do znalezienia, że dla wszystkich coś się znajdzie. Tak się składa, że ja akurat słucham radia i lubię różnorodność. I nie zgadzam się na jakieś wycieczki a propos. Ot i tyle.
A w ogóle to dla ożywienia trzeba trochę pogadać o różnościach... wysil się, skoro oderwałaś się wreszcie od szmaty i szczoty duży uśmiech
zajrzymy może do gekona?

Al_la (offline)

Post #10

12-04-2019 - 12:10:20

k/Warszawy 

Kuba
Uważam, że jeżeli ktoś uważa muzykę za swoje hobby i zarazem mówi, że nie ma ulubionych gatunków, tylko lubi każdą, to uważam, że muzyka nie jest w takim razie jego hobby, a miłym tłem do prasowania koszuli.

Muzyka była i jest moim hobby od zawsze. Ale w bardzo wielu gatunkach znajdę coś dla siebie, to aż tak źle? duży uśmiech

np.
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]

Proszę bardzo, różnorodność gatunków (piosenki wybrane przypadkowo). Każdej z nich mogę słuchać, bo mi się podobają. A wyboru dokonuję w zależności od nastroju i tego, czy mam ochotę usiąść i zagłębić się w muzyce, czy prasować duży uśmiech
nie da się prasować przy utworze naj... bo można spalić naj... koszulę Kubuś śmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 12-04-2019 - 12:12:19 przez Al_la.

Kuba (offline)

Post #11

23-04-2019 - 14:23:02

Gogolin 

No dobrze, nie będę się już kłócił. Co jak co, ale nie zamierzam sobie robić wrogów na tym forumoczko Ale jak ostatnio byłem w Krakowie na jarmarku świątecznym w II dzień świąt to natknąłem się na stoisko z muzyką disco-polosad smiley Mówią, że gusta są różne. Ale dla mnie to nie jest gust, to jest brak jakiegokolwiek gustu... A muzykę poważną lubię, sam grywam sobie preludia, nokturny i walce Chopinauśmiech

ira (offline)

Post #12

23-04-2019 - 22:20:45

Pabianice 

A ja od kilku tygodni słucham Chworostowskiego. Odkryłam go przypadkiem i na razie istnieje dla mnie tylko On.
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]

Al_la (offline)

Post #13

25-04-2019 - 18:47:33

k/Warszawy 

Kuba
No dobrze, nie będę się już kłócił. Co jak co, ale nie zamierzam sobie robić wrogów na tym forumoczko Ale jak ostatnio byłem w Krakowie na jarmarku świątecznym w II dzień świąt to natknąłem się na stoisko z muzyką disco-polosad smiley Mówią, że gusta są różne. Ale dla mnie to nie jest gust, to jest brak jakiegokolwiek gustu... A muzykę poważną lubię, sam grywam sobie preludia, nokturny i walce Chopinauśmiech

E tam, zaraz wrogów duży uśmiech
Ja też nie trawię disco-polo i nie słucham folkloru.
Tak sobie myślę, że gdyby mnie zamknęli na kilka godzin w pokoju z disco-polo to pewnie bym zwariowała duży uśmiech
No ale podobno o gustach się nie dyskutuje małomowny

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-04-2019 - 18:47:57 przez Al_la.

Pollik (offline)

Post #14

25-04-2019 - 19:03:58

Warszawa 

chichot

goja66 (offline)

Post #15

26-04-2019 - 22:31:09

Ozorków 

A ja lubię folk ...bo mi uruchamia nóźkę i rytm i już ..i uczucia i dusza mi czasem wyje ….A to nie dobrze ???
Ok.Ale ja zawsze TEKST...to mnie porusza...ale ja ze wsi jestem...Powinnam za to przeprosić ...czy co...

goja66 (offline)

Post #16

26-04-2019 - 22:37:22

Ozorków 

Jeden lubi ogórki ...drugi ogrodnika córki …

Smuteczek ,że ktoś mi mówi co powinnam lubić i słuchać ,żeby być ok...Ups...no to ja tym bardziej ze wsi jestem.Lubię to co do mnie "gada "...i gada po polsku....

Pollik (offline)

Post #17

27-04-2019 - 07:24:35

Warszawa 

Się porobiło chichot wystarczyło nie za ładne słówko Kuby i o! To może troszkę zmieńmy styl na: do czego muzyka jest ci potrzebna? I czy jest?
Powiem wam, że mnie działa trochę jak górskie wyjazdy. Nie do końca wiem, co w tym jest, ale są momenty w moim życiu, kiedy muzyka zabiera mnie z okropnej rzeczywistości w inny świat. I nie jest to jeden jedyny określony rodzaj, ale brzmienie, dźwięk, kompozycja, wszystko, co składa się na utwór. Klasyczny, balladowy, romantyczny...Zależy od tego, co się dzieje w moim życiu właśnie teraz. Taki, który zawsze przyprawia mnie o dreszcze, a i łzy zachwytu z oczu wyciska. I wcale nie muszą to być kompozycje z listy TOP, chodzi o to coś, nieokreślone, czytelne dla mnie osobiście. Nie należę do osób znających się na muzyce-zresztą to określenie nic mi nie mówi. Ona daje mi szczęście, wzruszenie, ulgę, jest cudem, który łagodzi ból i zachwyca bezgranicznie. Jeśli słucham rzeczywiście, pochłania mnie bez reszty na moment znikam stąd i staję się nutą jedną z wielu....serce

dziubas (offline)

Post #18

27-04-2019 - 08:22:22

Gdańsk 

tak ładnie napisalas, że... ładniej sie nie da brawo, chociaz tez sie uważam, za człowieka wrazliwego, moze dokładnie tak jak Ty muzyki nie przezywam, w końcu każdy jest inny, ale towarzyszy mi od dzeiciństwa - gralam na pianinie - i trudno by mi było bez niej zyc, po miesiącu dołowania własnie muzyka dociera do mnie pierwsza i pomaga sie wygrzebywać, bardzo mocno przezywam koncerty na zywo, przede wszystkim symfoniczne, ostatnio coraz rzadziej mam okazję bezradny a takze muzyke słuchaną w kameralnym gronie czy przez słuchawkimeloman, Kuba jest bardzo wrazliwym człowiekiem i ciekawa jestem czy i co napisze...pyta , jest także młodym mezczyzna a dochodze do wniosku, że dla wielu młodych i męzczyzn zycie, swiat jest prostszy myśli

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

ira (offline)

Post #19

27-04-2019 - 13:45:24

Pabianice 

goja66
Jeden lubi ogórki ...drugi ogrodnika córki …

I tego się trzymajmy, Kuba napisał, co chciał, ale to nie powód, coby mieć mu to za złe i się tłumaczyć z tego, co kto lubi grinning smiley Albo mieć z tego powodu smutki tongue sticking out smiley Albo się czegoś wstydzić. Ja słuchałam kiedyś disco polo, jak był taki sezon na nie, że były audycje w tv. Teraz nie słucham, nie znoszę. Miałam fijoła na punkcie "poważnej", teraz mnie wzięło na Chworostowskiego- nie tylko jego śpiew, ale wszystko o nim, wywiady z nim i o nim (przy okazji przypomniałam sobie język).
Uwielbiam piosenki z mojej młodości. W ogóle lubię muzykę różną, różnistą. O, kiedyś miałam okres "Mazowsza" i "Śląska" duży uśmiech
I jeszcze niezmiernie wzrusza mnie "Addio del passato" z "Traviaty".

Krynia58 (offline)

Post #20

27-04-2019 - 15:29:04

Warszawa 

ira
I jeszcze niezmiernie wzrusza mnie "Addio del passato" z "Traviaty".

Też kocham "Traviatę".
Chworostowski pięknie śpiewa " Do provenza il mar, il suol ". To moja ulubiona uśmiech Piękny głos..... serce

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

ira (offline)

Post #21

27-04-2019 - 16:29:35

Pabianice 

Słucham tego teraz, 29.11.2016 w Operze Wiedeńskiej- pięknie!
Wtedy już był śmiertelnie chory...

Pollik (offline)

Post #22

27-04-2019 - 17:41:51

Warszawa 

A ja nie lubię opery...wstydniś solisci za bardzo zagłuszają mi muzykę... załamka Fajnie, macie więcej okazji do zachwytu smiling smiley

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 27-04-2019 - 17:42:49 przez Pollik.

goja66 (offline)

Post #23

27-04-2019 - 17:43:00

Ozorków 

Kocham Kubę -i nic do niego nie mam ...ale moje życie jest żywe i towarzyszy mi różna muzyka ,,,w zależności od zakrętu na którym jestem...
Ciekawostka -moje dzieci były małe ...Kayę wtedy katowałam...Moja córka (29 lat ) to pamięta..Przeprowadzałam ją właśnie w świeta razem z Kayą ...cośmy się nawyły (naśpiewały...he,he,he )...Idealne na przeprowadzki...polecam na przeprowadzki...

Krynia58 (offline)

Post #24

30-04-2019 - 20:16:39

Warszawa 

Taka staroć dziś się mnie czepiła

[www.youtube.com]

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

K.I. Gałczyński

dziubas (offline)

Post #25

30-04-2019 - 21:29:12

Gdańsk 

Kryniu! serce jakże Ty potrafisz takie perełeczki wynajdywać!!! Ta nastepna tez jest piękna! [youtu.be]

Krynia58 (offline)

Post #26

30-04-2019 - 22:46:39

Warszawa 

Dziubasku, córka na urodziny zainstalowała mi aplikację spotify. Tam sobie szukam uśmiech a można znaleźć różności.
Te piosenki Zaucha i Anawa nagrali w 1973 roku, powstała wtedy płyta z bardzo kolorową okładką uśmiech Miała ją moja kuzynka i zdarzało mi się słuchać fragmentów czasem, bo jako trochę młodsza nie zawsze byłam dobrze widziana uśmiech
Tym bardziej cieszę się że teraz mogę słuchać całości.
Jeszcze jedna z tej płyt, chyba najbardziej znana.

[www.youtube.com]

K.I. Gałczyński

sabina37 (offline)

Post #27

02-03-2020 - 10:48:00

Gliwice 

ira
A ja od kilku tygodni słucham Chworostowskiego. Odkryłam go przypadkiem i na razie istnieje dla mnie tylko On.
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
świetne!!! dziękuję za takie perełki sercebrawo

dziubas (offline)

Post #28

30-03-2020 - 13:42:07

Gdańsk 

[www.youtube.com]

jakze chciałabym rozumiec teksty, Wam także wkleić tłumaczenia, ale ... se ne da! ... bezradny
ciekawa jestem czy On jest z tej sławnej rodziny-zespołu...myśli Kelly Familly?

Krynia58 (offline)

Post #29

30-03-2020 - 21:52:06

Warszawa 

Tak, Dziubasku. Z tej samej uśmiech

K.I. Gałczyński

Al_la (offline)

Post #30

03-04-2020 - 19:56:47

k/Warszawy 

dziubas

jakze chciałabym rozumiec teksty, Wam także wkleić tłumaczenia, ale ... se ne da! ... bezradny

[www.tekstowo.pl]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 03-04-2020 - 19:57:09 przez Al_la.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 461
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018