Portale społecznościowe

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

18-04-2011 - 12:06:15

k/Warszawy 

2011-04-15 00:05

Ekspert: korzystając z portali społecznościowych pamiętajmy o zdrowym rozsądku

Korzystanie z własnego komputera, właściwe hasła, aktualne oprogramowanie, zdrowy rozsądek - to niektóre ze wskazówek Gerarda Frankowskiego z Zespołu Bezpieczeństwa Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS) na temat tego, jak unikać zagrożeń na portalach społecznościowych.

O niebezpieczeństwach związanych z korzystaniem z portali społecznościowych oraz tym, jak je minimalizować, informuje na swojej stronie PCSS w podsumowaniu konferencji w Zespole Szkół Łączności w Poznaniu, która odbyła się 8 kwietnia.

Specjalista z PCSS przypomina, by jak najmniej korzystać z obcych komputerów. Jak wyjaśnia, każde urządzenie, które nie należy do nas może posiadać specjalne oprogramowanie, dzięki któremu hakerzy mogą łatwo zdobyć nasze hasła, a następnie uzyskać dostęp do naszych kont społecznościowych, pocztowych, czy bankowych. Dane i inne cenne dla użytkowników informacje nieuczciwe osoby mogą pozyskać również studiując historię przeglądarki internetowej, z której użytkownicy korzystają np. w kafejkach internetowych lub najzwyczajniej zaglądając internaucie przez ramię.

Specjalista PCSS zaznacza jednak, że samo korzystanie z własnego komputera nie eliminuje niebezpieczeństwa cyberataku. Podstawą jest posiadanie aktualnego oprogramowania i programu antywirusowego. Ważne jest też odpowiednie zabezpieczanie swoich danych poprzez hasła, które po pierwsze powinny być różne dla każdego konta (inne do skrzynki e-mailowej, dla konta bankowości elektronicznej, portalu społecznościowego itd.), po drugie powinny być regularnie zmieniane. Sama budowa hasła ma również być nie lada wyzwaniem dla potencjalnego hakera. Tylko kombinacje o długości minimum 9 znaków, składające się cyfr i innych nietypowych znaków, które nie tworzą istniejących już słów, dają duże poczucie bezpieczeństwa.

Gerard Frankowski radzi też, by portale społecznościowe uruchamiać w osobnej przeglądarce, gdy równocześnie korzystamy z kilku innych witryn internetowych, a opuszczać każdy portal należy zawsze poprzez opcję "wyloguj", nigdy jedynie wyłączając zakładkę lub okno przeglądarki.

Ekspert wspomina jeszcze jedną zasadę bezpieczeństwa online - zdrowy rozsądek, o którym często zapominają użytkownicy, kuszeni interesującymi propozycjami. "Wyjątkowe okazje istnieją, ale bez przesady, nie kupimy supernowoczesnego telewizora za 10 zł, pamiętajmy o zdrowym rozsądku" - przekonywał podczas konferencji Gerard Frankowski. Zdaniem specjalisty, zdrowym rozsądkiem powinniśmy się kierować również wtedy, gdy dostajemy linki i maile o podejrzanej treści, których nadawcami są nasi znajomi lub administrator konta.

"Nigdy nie podawajmy żadnych danych, a już na pewno hasła w odpowiedzi na wiadomości mailowe od rzekomego administratora. Przecież od tego właśnie administrator jest administratorem, żeby wszelkich niezbędnych zmian wewnątrz naszego konta dokonywać bez naszej zgody i konieczności posiadania naszego hasła" - komentuje Gerard Frankowski.

Więcej informacji na temat bezpieczeństwa w Internecie znajduje się na stronach Zespołu Bezpieczeństwa PCSS: www.security.psnc.pl

Podsumowanie konferencji można znaleźć tutaj.

PAP - Nauka w Polsce

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Al_la (offline)

Post #2

15-07-2011 - 20:21:42

k/Warszawy 

[www.naukawpolsce.pap.pl]

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Al_la (offline)

Post #3

30-11-2012 - 17:00:03

k/Warszawy 

[wiadomosci.onet.pl]

Jolcia (offline)

Post #4

02-12-2012 - 09:54:13

Na szczęście nie mam twarzowej książki nie

Al_la (offline)

Post #5

29-04-2018 - 12:05:53

k/Warszawy 

Dziś mi ręce opadły i włos mi się zjeżył...
Ludzie! Nie składajcie życzeń urodzinowych na FB na stronie wydarzeń (czyli z pozycji powiadomień).
Wchodźcie na oś czasu jubilata.
Dzisiejsza jubilatka nie żyje, a ma ponad 100 życzeń zdrowia, radości, szczęścia i takie tam....Aż się zestresowałam załamka

Agaba190 (offline)

Post #6

29-04-2018 - 12:12:07

k/Warszawy 

Ja w ogóle nie rozumiem po co składać życzenia urodzinowe osobom, z którymi nie utrzymuje się kontaktu.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Al_la (offline)

Post #7

29-04-2018 - 12:18:26

k/Warszawy 

Agaba, ja mam kilkuset znajomych i nie mam z nimi bieżącego kontaktu. Przecież nie dzwonię do wszystkich osób z forum, ze szkoły, z klubów, z rodziny itd. żeby ciągle pytać "co u ciebie". Kontakt telefoniczny utrzymuję z kilkunastoma osobami. I dlatego zanim złożę życzenia czytam ostatnie posty. Na naszym forum też widziałam radosne wpisy w "mojej przystani", a post wyżej słowa pożegnania. Jak takie coś czytam, to od razu mi serce staje smutny

RahulSP (offline)

Post #8

09-08-2021 - 08:58:41

Toronto 

Softpulse Infotech we ensure as a top Digital Marketing Company. Our Clients get clear visibility on how they will be getting maximum web-traffic, quality business leads and this ensures they get maximum ROI.

Our Digital Marketing Services

SEO Driven Web Content Writing
Search Engine Optimization
Social Media Marketing
Analytics and Conversion Rate Optimization
Paid Media Optimization
Mobile and Apps Marketing
Email Marketing
Campaign Management

Get in touch!

Hire React Native Developer

morka (offline)

Post #9

13-07-2022 - 22:13:19

Jeśli zależy Wam na rozwoju Waszego profilu na instagramie i zdobyciu dodatkowych like na instagramie, to możecie odwiedzić stronę [instalajki.pl] i dokupić lajki.

onieva (offline)

Post #10

15-07-2022 - 20:36:23

Czasami warto również zdobyć dodatkowe obserwacje na instagramie, są one do kupienia u [wypromowani.pl]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 413
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022