Dostawcy internetu

Wysłane przez Kela 

Kela (offline)

Post #1

03-05-2010 - 19:38:51

Myślę o tym, by zmienić dostawcę internetu.
Do tej pory korzystałam z netu radiowego, ale kupilam laptopa i chcę mieć szybsze łącze oraz router z wi-fi
Netia ma korzystną ofertę - 20 Mbit za 70 zł miesięcznie.
Nie wiem tylko, czy to dobry operator. Napiszcie o swoich spostrzeżeniach.

Al_la (offline)

Post #2

03-05-2010 - 20:04:06

k/Warszawy 

Neostrady nie polecam załamka

Poczytaj sobie ranking dostawców internetu [www.speedtest.pl]
Przy każdym dostawcy są "komentarze" uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ToJa (offline)

Post #3

03-05-2010 - 20:14:03

ja mam netie...... i router z wi-fi ....wszystko działa bez zarzutu........ale mam abonament za 35 netto (albo cos koło tego) .......... w netii jestem odkad tylko w wielkop. sie pojawiła.......bedzie pewnie z 10 lat ........

Szpaku (offline)

Post #4

17-05-2010 - 23:20:20

Poznań 

ToJa
ja mam netie...... i router z wi-fi ....wszystko działa bez zarzutu........ale mam abonament za 35 netto (albo cos koło tego) .......... w netii jestem odkad tylko w wielkop. sie pojawiła.......bedzie pewnie z 10 lat ........
Ponad 10 lat.
W tym roku Netia obchodzi 15 urodziny smiling smiley

Kela
Myślę o tym, by zmienić dostawcę internetu.
Do tej pory korzystałam z netu radiowego, ale kupilam laptopa i chcę mieć szybsze łącze oraz router z wi-fi
Netia ma korzystną ofertę - 20 Mbit za 70 zł miesięcznie.
Nie wiem tylko, czy to dobry operator. Napiszcie o swoich spostrzeżeniach.
Kela to wszystko zależy czy są możliwości techniczne.
Jeżeli jesteś w zasięgu kabli Netii będzie wszystko OK.
Dużo zależy też od odległości od węzła do twojego domu.
Jeżeli temat aktualny daj znać na GG a pomogę sprawdzić smiling smiley
Tylko pisz 10-15 smiling smiley

...szanuj ADMINA swego...zawsze możesz mieć INNEGO...

zapraszamy fotografia dziecięca poznań

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-05-2010 - 23:24:16 przez Szpaku.

Al_la (offline)

Post #5

18-05-2010 - 14:21:33

k/Warszawy 

Szpaku
Kela to wszystko zależy czy są możliwości techniczne.

I to jest uczciwe podejście do tematu.
Nam nikt z TPSA nie powiedział, że szybkość naszego łącza będzie zależała od możliwości technicznych.
Wystarczyło, że mieliśmy telefon stacjonarny i chęci.
Zdecydowaliśmy się na 1MB, ale mąż wymyślił, że jak będą 2MB, to będzie szybciej, więc po jakimś czasie podwyższył.
Gdybyśmy teraz chcieli 20MB, to też umowę podpiszą wnerwiony
Tylko, że prawda jest taka, iż rzadko kiedy mamy 0.5MB, a jak już jest więcej, to z takimi opóźnieniami, że żadnego filmiku w necie nie da się zobaczyć.
Tydzień temu mąż był na osobistej audiencji u władz. Mają się ustosunkować w ciągu 2 tyg zly

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Szpaku (offline)

Post #6

18-05-2010 - 22:25:56

Poznań 

Alla wszystko zależy od odległości i obciążenia węzła sad smiley
Niestety osoby dzwoniące do ludzi często nie posiadają takich informacji.
Mają tylko info że jest możliwość smiling smiley

...szanuj ADMINA swego...zawsze możesz mieć INNEGO...

zapraszamy fotografia dziecięca poznań

Al_la (offline)

Post #7

18-05-2010 - 22:44:35

k/Warszawy 

No i błąd, bo "nabijają ludzi w butelkę".
To jest tak, jakbyś kupił pralkę, która nie pierze i by Ci wyjaśnili, że przecież w sklepie tego nie sprawdzają.
Tylko, że pralkę możesz zareklamować, wymienić na inną, a ja co mogę?
Mogę być bez internetu zly

Kela (offline)

Post #8

19-05-2010 - 17:41:16

Szpaku dziękuję za odzew. Sprawa jest aktualna. Odezwę się po niedzieli, bo dziś jestem gościnnie w necie (mój komputer u doktora).

Teresa1957 (offline)

Post #9

22-11-2011 - 13:33:18

Kraśnik 

Mam internet od lokalnego dostawcy i prędkość jego jest różna, zastanawiam się nad Neostradą lub Netią, bo myślę, że prędkość z kabla będzie bardziej stabilna?

Janina.S (offline)

Post #10

22-11-2011 - 16:55:27

widły Soły i Wisły 

Tereniu a masz może możliwość kablowej z VECTRA S.A. - ja z takiej korzystam od lat i bardzo sobie chwalę .
Mam TV i internet za 77.00 zł.

.....jeśli niebo spada nam na głowę to nie po to by się z nas śmiać
....... lecz by podziwiać patrząc jak się podnosimy.
...

ToJa (offline)

Post #11

22-11-2011 - 19:55:48

ToJa
to co wyzej, napisalam półtora roku temu

nadal mam netie, ale inny abonament
w abonamencie za 102 zl mam
nr stacjonarny (rozmowy na stacjonarne, równiez międzymiastowe 24h na dobe - w abonamencie)
internet - nie wiem jaka szybkość łącza, ale zapewniam, że meserszmit uśmiech śmiga ino myk uśmiech
polecam

Al_la (offline)

Post #12

20-07-2015 - 13:52:48

k/Warszawy 

Od piątku mam problem z internetem. Orange już nie przyjmuje zgłoszeń, automat gada, żeby cierpliwie czekać na usunięcie awarii.
Ciekawe to bardzo, bo kiedy w sobotę i w niedzielę mąż się dodzwonił, pani (żywa duży uśmiech ) oznajmiła, że nie ma awarii masowej, tylko my zgłaszamy. Miło z ich strony, że w związku z powyższym, tylko dla nas się nagrali śmiech

Miło też, że raz dziennie na chwilę włączają, i właśnie ta chwila jest teraz oczko
Ech....bezradny

Maja048 (offline)

Post #13

20-07-2015 - 16:54:12

Wronki 

Ala też mam taki problem...Był facet i posprawdzał...na kabelku działa bez problemu a w pokoju obok routera masakra... Bratanek zainstalował mi swój ...i teraz działa na zmianę. Mam internet z telefonem ...do 80MB...ale to fikcja...a drogo...Mam umowę do lutego i rezygnuję...Przymierzam się do mobilnego Plusa...tym bardziej,że mam telefon i cyfrowy polsat więc jakaś ulga by była...serce

Al_la (offline)

Post #14

20-07-2015 - 16:58:17

k/Warszawy 

Na pasku komputera mam informację "brak dostępu do internetu" duży uśmiech a jak widać dostęp mam.
Nie działa tel. stacjonarny, bo on też internetowy, a ja przecież .... nie mam dostępu do internetu chichot
Kołomyja....niedowiarek

Jolcia (offline)

Post #15

20-07-2015 - 20:49:38

Już jest dobrze Alu, czy to ta chwila, kiedy Ci włączają?duży uśmiech

Al_la (offline)

Post #16

20-07-2015 - 21:06:17

k/Warszawy 

Nadal jest tak, jak pisałam wyżej duży uśmiech

Jolcia (offline)

Post #17

20-07-2015 - 21:11:52

Nieważne, co na pasku, ważne, że jest duży uśmiech

Al_la (offline)

Post #18

20-07-2015 - 21:13:07

k/Warszawy 

Ale nie mam telefonu stacjonarnego, a to już ważne przewraca_oczy

Jolcia (offline)

Post #19

20-07-2015 - 21:25:52

pociesza

Al_la (offline)

Post #20

15-11-2015 - 19:44:47

k/Warszawy 

Zadam tu pytanie, bo to troszkę pokrewne tematy.

Za kilka miesięcy kończy mi się umowa z operatorem komórki. Już miałam telefoniczną propozycję przedłużenia umowy na innych warunkach. Zanim się zdecyduję, to podpowiedzcie, czy jesteście zadowoleni ze swoich (i jakich) operatorów i ile płacicie abonamentu. Tak mnie ostatnio wkurza T-Mobile, bo muszę chodzić po całym domu, żeby porozmawiać, iż jestem gotowa zmienić operatora. Powiedziałam to pani przez telefon - reakcji zero. Chyba im nie zależy.

Interesuje mnie umowa bez telefonu (aparatu)
- rozmowy bez limitu do wszystkich sieci
- rozmowy bez limitu lub z limitem na telefony stacjonarne
- limit na Internet, miałam do 250 MB i wystarczyło.
- dobry zasięg

Teraz mi podwyższono limit na Internet i mam płacić ponad 60 zł, płaciłam ponad 40.

ira (offline)

Post #21

15-11-2015 - 19:52:02

Pabianice 

A ja myślałam, że to mój telefon fiksuje i przeprosiłam się z poprzednim wnerwiony Nie można się do mnie dodzwonić, dostaję sms-y o nieodebranych połączeniach, kiedy siedzę sobie, a telefon leży przede mną.
Ale moja koleżanka w innej sieci też miała problemy, widocznie innym operatorom też się to zdarza.
Płacę bardzo mało, dużo gadam, ale nie korzystam z internetu w telefonie.

jano0244 (offline)

Post #22

15-11-2015 - 20:35:49

Mrągowo 

Ala, nie podpowiem Ci, który operator ma najlepszy zasięg w Twoim miejscu zamieszkania, ale podzielę się informacjami, jak obecnie dzialają telekomy.
W dobie ciągłej pogoni za zyskiem, operatorzy komórkowi "optymializują" swoje sieci. Ta optymalizacja przebiega na różnych płaszczyznach.
Jedna z nich to łączenie sieci nadawczo-odbiorczych różnych operatorów w jedną sieć. Sieć ta oddawana jest w zarządzanie przez specjalnie stworzoną w tym celu nową firmę. Oczywiście tłumaczy się to "dobrem" klientów, bo teoretycznie będą mogli korzystać ze stacji bazowych operatora A i operatora B, więc zasięg i jakość odbioru powinna się polepszyć.
Niestety to tylko pozory, bo czynna pozostaje tylko część dotychczasowych stacji bazowych, a część zostaje wyłączona/zlikwidowana. W rezultacie operatorzy A i B obniżają znacznie swoje koszty, bo za utrzymanie infrastuktury płacą tej nowej firmie znacznie mniej, niż dotychczas, gdy musieli utrzymywać swoje stacje samodzielnie, a nieświadomi klienci doświadczają braku zasięgu tam, gdzie wcześniej nie mieli z tym kłopotów.

Dlatego zmiana operatora sieci komórkowej ze względu na słaby zasięg w danym rejonie powinna być poprzedzona sprawdzeniem, jaki zasięg na tym terenie ma firma, z której usług zamierzamy skorzystać. Może sie bowiem zdarzyć, że obydwie firmy (a może i wszystkie) korzystają na tym terenie z tej samej infrastruktury.
Wiem, że nie są to optymistyczne informacje, ale w takim świecie przyszło nam żyć...

Nas dwoje, choroba tylko jedna...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 15-11-2015 - 20:36:20 przez jano0244.

Jolcia (offline)

Post #23

15-11-2015 - 20:57:47

Alu, a ja konkretnie odpowiem na Twoje pytania
- umowa bez telefonu podpisana 1,5 roku temu w orange na kwotę 36.90
- rozmowy na komórki i stacjonarne, smsy i mmsy - bez limitu
- o internet wtedy nie pytałam, bo nie lubię w telefonie
- zasięg bezproblemowy, jedynie w windzie i w garażu brak smiling smiley

Umowa kończy mi się w marcu i teraz będę oczekiwała na propozycje z orange albo od konkurencji tak

marzusia (offline)

Post #24

15-11-2015 - 22:56:00

Cieszyn 

Jolciu,ja za to samo w T Mobile płace ponad 90zł na miesiac ,jest jeszcze w tym internet ale tez ,jak Ty nie korzystam.To dobra propozycja też chyba po 16 latach zmienię operatora bo strasznie mnie wykorzystują.W Orange mam 4 inne usługi to tel.kom. też wezmę chyba u nich

ira (offline)

Post #25

16-11-2015 - 11:21:38

Pabianice 

Ja w T-Mobile za to, co Jolcia, płacę 45 zł. Ale to była opcja bez telefonu, bo z nim wyniosłoby 90-100zł.
Tylko z tym zasięgiem coś ostatnio nie teges...

Al_la (offline)

Post #26

16-11-2015 - 11:39:10

k/Warszawy 

Ira, no ja też tak właśnie płaciłam. A teraz mi dołożyli więcej Internetu, choć nie chciałam i mam płacić prawie 70 zł (bez tel). I żeby chociaż zasięg był dobry, to ok. Ale z tym jest różnie. Ci co często do mnie dzwonią wiedzą, że rozmowa nagle może się zakończyć. Wiedzą też, że najczęściej stoję przy drzwiach balkonowych, bo w innych miejscach mój głos zanika duży uśmiech

Też się zastanawiałam nad przejściem do Orange, bo mam u nich Internet i tel. stacjonarny, ale nie ma gwarancji, że sobie poprawię bezradny Nie miała baba kłopotu kupiła sobie komórkę duży uśmiech

jano0244 (offline)

Post #27

16-11-2015 - 14:06:13

Mrągowo 

Ala, zaproś do siebie kilkoro znajomych z telefonami w Orange celem sprawdzenia zasięgu na Twoich włościach. duży uśmiech
Jeśli Twoje oczekiwania dotyczące zasięgu zostałyby spełnione, mając kilka usług u jednego operatora mogłabyś zapewne liczyć na dodatkowe rabaty itp.
Negocjacje w tym temacie jak najbardziej wskazane, a większe pole manewru od sprzedawców salonowych mają konsultanci wirtualni .

mgiełka (offline)

Post #28

16-11-2015 - 14:33:01

Radom 

jano0244
a większe pole manewru od sprzedawców salonowych mają konsultanci wirtualni .

Zdecydowanie lepiej manewrują klientami rotfl

Z amazonki.net od 2006 roku.

jano0244 (offline)

Post #29

16-11-2015 - 15:28:48

Mrągowo 

mgiełka
Zdecydowanie lepiej manewrują klientami rotfl

Tego nie wiem i nie potrafię się do tego odnieść.
Ja z zasady nie kupuję żadnych usług (nie tylko telekomunikacyjnych) telefonicznie, gdy ktoś do mnie dzwoni i próbuje coś mi wcisnąć.
Dzwoniąc samemu, marudząc, zrzędząc, można wyżulić więcej.
chichot

lulu (offline)

Post #30

16-11-2015 - 16:41:12

k/Kwidzyna 

Ala kup sobie startery, po 5 zł, z różnych sieci i sama sprawdzisz. Wkładasz kartę/starter do telefonu i łazisz po domu, i widzisz ile kreseczek/zasięgu, i gdzie jest najlepszy.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 451
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018