Problemy komputerowe forumowicz

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

21-02-2010 - 18:25:46

Forumowo 

Masz problemy z komputerem? Może czegoś nie potrafisz zrobić? Napisz o tym.
Na pewno ktoś Ci pomoże.
uśmiech

malgos 10 (offline)

Post #2

25-04-2010 - 23:09:48

Łódź 

Zacznę o złośliwości tych paskud czyli rzeczy martwych komputerówwnerwiony
Najpierw staruszek siadl (poszedł dysk C) a teraz router też siadl i odcieło mnie od internety
Dobrze że braciszek dał znać że ma chwilę wolną i wpadl i do staruszka podlączył nowy dysk
i internecik zadziałał śmiech
Teraz trzeba wybrać się do sklepu z reklamacją routera bo laptopik nie działa niezdecydowany
Muj internecik mam z osiedlowej kablówki a tam podane jest IP staruszka więc laptopika bezpośrednio do sieci nie mogę podłączyć

jestem na forum od 25-10-2008

Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

- Fiodor Dostojewskiserce

Al_la (offline)

Post #3

26-04-2010 - 14:24:58

k/Warszawy 

Ponarzekałaś na komputer, to ja sobie narzeknę na internet.
Mam neostradę i tak mi chodzi, ze mam ochotę nie raz wyrzucić przez okno niewinny komputer przewraca_oczy
Nie ma w mojej wsi zbyt dużo możliwości, więc jestem zdana na to, co mam, ale nie raz wiązanki lecą.
Płacę za 2000 Mb, a mam około 500, a czasami 100 wnerwiony
Panowie "magicy" powiedzieli, że mam wyjście. Rozwiązać umowę zly

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

madzia_61 (offline)

Post #4

26-04-2010 - 14:37:46

Alu moja córka pracuje właśnie na usterkach w neostradzie i ile maja zgłoszeń to szok .szczególnie internet zainstalowany poza miastem stwarza problemy.

agawa (offline)

Post #5

26-04-2010 - 16:35:37

okolice 

Al_lu, ja po drugiej stronie wawki, też prawie wieś. Problemy dokładnie te same. I też brak alternatywy... płacze
A jeszcze jak któryś młody zacznie grę jakąś w sieci, to można w ogóle zapomnieć.... tylko kląć...

malgos 10 (offline)

Post #6

26-04-2010 - 22:14:12

Łódź 

to jeszcze też pomarudzę na internecik Bo najpierw siadło łocze i z konserwacji sieci w niedzielę przybiegli i naprawili a potem okazalo się że router też kaput
Niby mam możliwość zmiany sieci ale ja jak Pawlak z Samych Swoich
Lepszy swój wróg niż obcy

jestem na forum od 25-10-2008

Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

- Fiodor Dostojewskiserce

Al_la (offline)

Post #7

26-04-2010 - 22:48:01

k/Warszawy 

malgos 10
Lepszy swój wróg niż obcy

Też tak myślę przewraca_oczy

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

agawa (offline)

Post #8

30-01-2011 - 19:21:36

okolice 

A ja mam szybką prośbę o pomoc. Bo sobie chciałam poprawić jakoś... he, he... życia z komputerem.
I sobie kupiłam suuport, czyli pamięć zewnętrzną. I byłam przekonana, że działa to_to ustrojstwo dokładnie tak samo, jak pendrive. No i nie... I nie mogę nic przenieść. I co? Popsuty, czy ja łamaga? Ktoś wie, jak to działa?

agawa (offline)

Post #9

30-01-2011 - 19:44:57

okolice 

radocha
Załatwione chichot synek, kochany, wrócił do domu uśmiech

Al_la (offline)

Post #10

22-11-2011 - 11:37:55

k/Warszawy 

Kilka razy dziennie pojawia mi się komunikat" Wtyczka Adobe Flash uległa awarii".
Coraz bardziej mnie to wkurza zly
Czy jest na to jakaś rada, czy trzeba kompa za okno wyrzucić? duży uśmiech

Pilot_613 (offline)

Post #11

22-11-2011 - 12:11:31

Wawa 

Al_la
Kilka razy dziennie pojawia mi się komunikat" Wtyczka Adobe Flash uległa awarii".
Coraz bardziej mnie to wkurza zly
Czy jest na to jakaś rada, czy trzeba kompa za okno wyrzucić? duży uśmiech

Tak.. najlepiej nowy grinning smiley

qm, ze to systemowo sie pojawia - a nie np. w przegladarce? [jesli tak=w_foksie np., to jak 'obok' przy lulu niedawno problemem z winampa resztkami - ALBO pobrac nowsza wersje przegladarki - i POZWOLIC jej uaktualnic/odblokowac uaktualniania - w ffoxie: NARZEDZIA ->DODATKI -> i zakladka/okno z opcjami dodatkow, rozszerzen, wtyczek itp i opcjami wylaczenia usuniecia lub aktualizacji...]?
a jesli wyskakuje bezczelnie na pulpet, tak?
nie gasic... - 'ptaszka' ciut wyzej zaznaczyc ku_zezwoleniu? i kliknac dalej/instaluj?
odnalezc progsa na dysku - odinstalowac/usunac i pobrac najnowszego z www adobe albo np. z dobreprogramy?
ale jesli 'wtyczka' to moze jednak i raczej tyczy przegladarki, hmmm - przy komunikacie z reguly pojawiaja sie podpowiedzi, co kliknac - czasem w tle a nie na okienku wyskakujacym...

tak zajawkowo jeno podpowiedzi garstka

"Kto chce, szuka sposobu. Kto nie chce, szuka powodu. Amen." :-)

Pesymista: ...nie noo... gorzej to już nie może być...
Optymista: ależ może!..
... ;-P

Al_la (offline)

Post #12

22-11-2011 - 15:13:36

k/Warszawy 

Pojawia się to, gdy klikam na Mozilli, bo to moja główna przeglądarka. Na górze pod paskiem (ale jak on się zwie myśli) wyłazi następny pasek i na nim jest ten napis i obok 2 opcje "zgłoś awarię" i "odśwież stronę". Zawsze zgłaszam, a potem odświeżam i wszystko gra.
Na pewno te 2 kliknięcia nie byłyby takie wkurzające, gdyby nie fakt, że te wtyczki się awariują, gdy z nich korzystam, np. słuchając radia, oglądając coś na YT, albo grając w grę. No i wtedy gryzę ze złości zly

Moja Mozilla uaktualnia się sama, więc pewnie mam najnowszą. Flash wywala na ekran komunikat, ze jest nowa wersja i też od razu instaluję, więc już nie kumam o co biega.

Pilot_613 (offline)

Post #13

22-11-2011 - 15:39:05

Wawa 

Al_la
Pojawia się to, gdy klikam na Mozilli, bo to moja główna przeglądarka. Na górze pod paskiem (ale jak on się zwie myśli) wyłazi następny pasek i na nim jest ten napis i obok 2 opcje "zgłoś awarię" i "odśwież stronę". Zawsze zgłaszam, a potem odświeżam i wszystko gra.
Na pewno te 2 kliknięcia nie byłyby takie wkurzające, gdyby nie fakt, że te wtyczki się awariują, gdy z nich korzystam, np. słuchając radia, oglądając coś na YT, albo grając w grę. No i wtedy gryzę ze złości zly(...)

Garsc wiec kolejnych luznych pomyslow:

Pojawia sie to - tak dumam - na str. www konkretnych, ktore stosuja ciut inny sposob wyswietlania chocby byle reklamki, albo i okna glownego - zablokowanym/niedostepnym dla przegladarki apletem/sposobem odtwarzania (btw - mozilla to juz od dawna firefox winking smiley ) = odpalic te stronykonkretne na ktorych sie pojawia 'bug' - i w opcjach jw. sprawdzic, czy jakis kodek nie jest zablokowany?
pobrac z np. dobreprogramy pakiet kodekow? taki gotowiec np. [www.dobreprogramy.pl]
...albo zainstalowac w ostatecznosci AllPlayer i odpalic w narzedziach funkcje LiveUpdate (czy tak jakos, w okienkach z podpowiedziami bedzie lub na stronie programu, ktora i tak sie sama wepcha - program jest fajny, ale na slabszych kompach moze robic problemiki :-)

... ;-P

Al_la (offline)

Post #14

22-11-2011 - 15:42:33

k/Warszawy 

Dzięki za pomoc. Spróbuję to zrozumieć i zastosować duży uśmiech

Pilot_613 (offline)

Post #15

22-11-2011 - 15:58:51

Wawa 

Al_la
Dzięki za pomoc. Spróbuję to zrozumieć i zastosować duży uśmiech

Komputery same w sobie som_goopie - a co dopiero ja popilotnie tlumaczac, wiem.. - ale! ale!.. czasem... "Maxiu to dziala!" grinning smiley
Proponuje zaczac od zastosowania - zrozumienie to hmmm... zamiast krzyzowki wieczorem itp..;-P

... ;-P

lulu (offline)

Post #16

19-04-2012 - 22:37:24

k/Kwidzyna 

Wziął się mi sam przeniósł pasek zadań na bok ekranu ... jak tego drania sprowadzić na dól ekranu. Próbowałam blokować pasek zadań i ściągnąć, ale nie daje się ... pasek języka i szybkie uruchamianie mogę ściągnąć, ale część ze "Start" nie drgnie na milimetr.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

lulu (offline)

Post #17

20-04-2012 - 12:57:28

k/Kwidzyna 

Metodą prób i błędów ... więcej błędów ... jakoś mi się udało zrobić tak jak chciałam. Mam pasek zadań na dole ekranu i niech tak zostanie.

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Jolcia (offline)

Post #18

20-04-2012 - 15:40:44

Lulu kliknij PRAWYM przyciskiem myszy na pasek zadań i odhacz "zablokuj pasek zadań". Teraz przytrzymaj przycisk LEWYM przyciskiem myszy na pasek i przeciągnij do na dół brawo

lulu (offline)

Post #19

20-04-2012 - 23:16:36

k/Kwidzyna 

Jolcia ja ciągałam tą myszą, że o mało dziury w biurku nie zrobiłam ... a pasek mężnie trwał na swoim, nie moim , miejscu. Za którymś razem wreszcie uległ. Najgorsze jest to, że nie wiem w jaki sposób zwiał mi na bok ekranu, może coś niechcący przycisnęłam? Zastanawiam się , czy można jakoś go "przykleić" do tego miejsca, aby przy okazji nie zwiał mi znów.

je

lulu (offline)

Post #20

11-07-2012 - 19:05:30

k/Kwidzyna 

Poradźcie co zrobić aby komp wyłączał się tak jak powinien, od dwóch dni po przyciśnięciu "wyłącz komputer" pojawia mi się okienko z "wyłącz" i do tej pory jest tak jak trzeba, ale po kliknięciu na "wyłącz" ekran gaśnie, ale reszta chodzi. Próbowałam już w "panelu sterowania" w "wydajność i konserwacja" w "opcje zasilania" sprawdzić i tam wygląda, że jest dobrze, we właściwym okienku jest "zamknij system". Po zainstalowaniu się aktualizacji to sam się wyłączył.
Teraz wyłączam go mechanicznie.

je

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 11-07-2012 - 19:20:10 przez lulu.

Al_la (offline)

Post #21

31-03-2015 - 21:02:35

k/Warszawy 

Pomóżcie prosi

Moja kicia położyła się na klawiaturze, kiedy ja przeglądałam FB. Tak mi zrobiła, że stronę mam wyciągniętą w pionie, a po bokach bardzo szerokie białe marginesy i do tego literki dla krasnoludków. Na innych stronach jest ok, tylko FB się wykrzaczył. Reset nic nie pomógł. Jak to odkręcić? duży uśmiech

nutka (offline)

Post #22

31-03-2015 - 21:06:33

Alu, widzę, że nie tylko moja kicia taka zdolna. Może poradź się Szpaka?

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

Jolcia (offline)

Post #23

31-03-2015 - 21:07:04

Alu spróbuj lewy ctrl i +

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 31-03-2015 - 21:07:43 przez Jolcia.

mea (offline)

Post #24

31-03-2015 - 21:38:34

Piaseczno 

Alu jaką masz przeglądarkę?

With or without you...

Al_la (offline)

Post #25

31-03-2015 - 22:25:08

k/Warszawy 

Jolcia
Alu spróbuj lewy ctrl i +

Jolcia, ale Ty mądra jesteś hura brawo buziak

Jolcia (offline)

Post #26

01-04-2015 - 12:10:37

grinning smileybuziak

Baba Jaga (offline)

Post #27

01-04-2015 - 13:15:31

Jagolandia 

Al_la
Jolcia, ale Ty mądra jesteś hura brawo buziak

prawda! brawo ... serwisuje mojego zdechlaka chichot... po reanimacji chodzi jak tralala szokhura

papa

Jolcia (offline)

Post #28

01-04-2015 - 13:33:39

buzki

A ja rosnę i rosnę.... I mam już 178cm rotfl

Al_la (offline)

Post #29

16-09-2016 - 10:39:57

k/Warszawy 

Czy jest wśród Was osoba, której działanie komputera nie jest obce? duży uśmiech
Potrzebny lekarz mojemu komputerowi. Chcę wezwać do domu, ale najpierw próbuję się upewnić, czy nie będzie kompromitacji drobną usterką. Wiem, że w dawnych czasach niektórzy wzywali fachowca do telewizora, a tu bezpiecznik się spalił chichot

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 421
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018