baza fajnych kwater

Wysłane przez betty 

betty (offline)

Post #1

12-01-2013 - 13:56:27

Mam propozycję tematu. Ponieważ co roku śmigam po necie chcąć znaleźć dla siebie na wakcje lub ferie fajną miejscówkę, proponuję, abyśmy zamieszczały tu informacje o miejscach, w których już byłyśmy i które są rzeczywiście godne polecenia. Co Wy na to? Myślę, że może zebrać się niezła baza dla nas wszystkich.

Zacznę od siebie: niektóre z Was wiedzą, że jestem wielbicielką morza i nadmorskich klimatówwinking smiley
W ubiegłym roku byliśmy w Jantarze. Mieliśmy do dyspozycji fantastyczną 1000-metrową działkę, z domem około 80 metrów w pełni wyposażonym, komfortowym. Jest to miejsce, w którym nikt Wam nie zagląda przez płot, macie całkowitą swobodę i intymność. Byliśmy w 2 rodziny, w sumie 8 osób. Jak na polskie warunki, moim zdaniem nie wypadło drogo. Do morza można chodzić krótszą drogą, niezbyt komfortową, bądź dłuższą (około kilometr z kawałkiem), ale za to wygodną. My z dziećmi chodziliśmy tą dłuższą.

Tu link do strony pana Krzysztofa, właściciela posesji: pierwszy raz spotkałam się z sytuacją, że w realu było lepiej niż na zdjęciachwinking smiley zwykle zamieszczane są zdjęcia najlepsze, optycznie powiększające gabaryty domku lub działki.

[www.jantarmorze.friko.pl]

byliśmy też w Mikołajkach, gdzie mieliśmy duży pokój z tarasem i dostępem do ogrodu, ale to polecam poza wysokim sezonem, z uwagi na ogólnodostępną kuchnię i fakt, że w razie większej ilości osób jest ciaśniej i niezbyt swobodnie. Jeśli jednak komuś to nie przeszkadza, link:

[www.eholiday.pl]

Byliśmy też w innych miejscach, ale nie podam linków, bo nie polecam. Tak naprawdę sama prawda objawia się dopiero na miejscusmiling smiley Na ten rok mam rezerwację w Gdyni, jeśli się sprawdzi, nie omieszkam Wam o tym powiedziećsmiling smiley

b_angel (offline)

Post #2

12-01-2013 - 14:35:27

radom 

fajny pomysł
ja mogę polecić miejscówkę w Krynicy Zdrój
[www.apartamentzklasa.pl]

Byliśmy dwa razy zimą - bardzo zadowoleni uśmiech

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Parabola (offline)

Post #3

13-01-2013 - 15:26:18

Nowy Sącz 

Polecam też Krynicę, bardzo ładne miejsce.
[domki-krynica.eu]

emes (offline)

Post #4

11-06-2013 - 12:56:00

Łęczna 

SUPER POMYSŁ Z TYM WĄTKIEM ! dZIEWCZYNY DO DZIEŁA ! KAŻDA Z NAS GDZIEŚ PRZECIEŻ BYŁA...A JA NIE MAM POMYSŁU DOKĄD WYBRAĆ SIĘ TEGO LATA...
Sama mogę polecić Kluszkowce -willa Ostoja 9super) , na pewno tam wrócę,
Rekowo/K .BYTOWA, KASZUBY( szczegóły na priv, bo muszę poszukać), a nad morzem - przepiękną plażę w Lubiatowie/ej . OW Victoria (chyba) między Łębą a Ustką, nie lubimy tłumów, a tam jest pięknie.

luska (offline)

Post #5

11-06-2013 - 18:34:37

Gdynia 

Betty w Gdyni w , którym miejscu ?

Ciesz się
drobnymi rzeczami,
gdyż pewnego dnia
możesz odkryć,
że były one wielkie.

betty (offline)

Post #6

11-06-2013 - 20:32:12

na Ujejskiego
nie daję linka na razie, zobaczymy jak będzie

Monika Zwierzyk (offline)

Post #7

22-11-2013 - 11:57:30

Ja mogę polecić schroniska młodzieżowe. Co prawda nie jest to standard hotelowy, pokoje wieloosobowe, ale jest możliwość gotowania samemu we wspólnej kuchni, ceny niesamowicie niskie, a jeśli jeszcze macie zniżki PTSM to czasem i 25% zniżki. Przykładowo w Krakowie na Grochowskiej jest takowe schronisko i jeśli kartę PTSM macie + jesteście nauczycielem to nocleg jedynie 15PLN. A ja uwielbiem taki klimat: studencko-autostopowo-pttk'owy.
W sam raz odskocznia od salonu kosmetycznego. Raz na jakiś czas dobrze to robi.

eDom (offline)

Post #8

03-02-2014 - 12:18:24

Jeśli szukacie noclegu, polecamy sprawdzić oferty na naszej stronie smiling smiley

limonka (offline)

Post #9

27-04-2014 - 22:59:51

Fajnym miejscem jest Dwór Konstancin w Konstancinie- Jeziorna. Bardzo spokojne miejsce idealne na wypoczynek. Wokół lasy, hotel bardzo komfortowy i w pobliżu Centrum Kompleksowej Rehabilitacji.

edit:usunięto link reklamowy

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 28-04-2014 - 13:11:37 przez myszka.

Gizi (offline)

Post #10

12-05-2014 - 18:47:58

Warszawa 

No i widzę pomysł padł, a bardzo szkoda. Może się uda coś ruszyć.
Dziewczyny, potrzebuję wskazówki chociaż. Mam dwa małe psy- popierdułki i chcę z nimi wyjechać na kilka dni. Bardzo by mi pasował jakiś domek, gospodarstwo agroturystyczne, które w dodatku ma własne produkty. Takie coś mi się marzy. Gdyby to było jeszcze totalne odosobnienie to super. Muszę się gdzieś zaszyć i odreagować leczenie.
Tabuny turystów mnie nie podniecają. Może ktoś ma taką przystań i się podzieli informacjami.
Nie wymagam super warunków byle było czysto.

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-05-2014 - 18:48:39 przez Gizi.

Janina.S (offline)

Post #11

12-05-2014 - 18:56:16

widły Soły i Wisły 

Gizi , byłam pare lat temu w takim ośrodku agro….. położonym w lesie i z domowym jedzonkiem.
bardzo , bardzo sympatycznie wspominam te kilka dni spędzonych jeszcze z moim śp. mężem smutny
Osrodek leży między Kielcami a Rakowem …www.grynwald.com

.....jeśli niebo spada nam na głowę to nie po to by się z nas śmiać
....... lecz by podziwiać patrząc jak się podnosimy.
...

ira (offline)

Post #12

12-05-2014 - 18:57:42

Pabianice 

Gizi, ja jeździłam kilka razy na Wielkanoc do Inowłodza. Gospodarstwo turystyczne, już bez agro uśmiech Byliśmy zawsze z małym pieskiem. W tym pensjonacie był też Tuwim duży uśmiech
Jeśli chcesz, podam Ci na priv namiary, wygooglujesz sobie, zadzwonisz.

magda2411 (offline)

Post #13

12-05-2014 - 19:05:25

Olsztyn 

Gizi, nie wiem jaki rejon Cię interesuje, ale jeśli moja Warmia to polecam [wipsowo44.pl] uśmiech

sama nigdy tam nie byłam na noc (za blisko Olsztyna), ale moi znajomi, którzy tam spali są zachwyceni uśmiech

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 12-05-2014 - 19:09:19 przez magda2411.

Gizi (offline)

Post #14

12-05-2014 - 19:12:48

Warszawa 

Łał dziewczyny dzięki bardzo. Piszcie, piszcie może jeszcze inni skorzystają. Mnie interesuje wszystko i wszędzie byle z daleka od ludzi, byle było zielono i czysto.
Ira, poproszę namiary oczywiście.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-05-2014 - 19:17:36 przez Gizi.

ira (offline)

Post #15

12-05-2014 - 19:14:32

Pabianice 

Podaję link do Inowłodza [www.wsiodle.lodzkie.pl]

Wydaje mi się tam stosunkowo niedrogo.

Gizi (offline)

Post #16

12-05-2014 - 19:26:04

Warszawa 

Przejrzę wszystko z moim lubym i gdzieś się wybierzemy. Priorytetem jest słowo ,,zadupie". Jeśli kogoś słownictwem uraziłam to przepraszam ale ono najlepiej oddaje nasze preferencje.
Ja mieszkam prawie w śródmieściu Warszawy i mam dość. Marzy mi się lornetka, ptaszki i sarny i nawet dziki przed domem. Wszystko jedno, byle samochody były daleko i taka cisza że aż uszy bolą.
Ja mieszkam podobno w cichym miejscu, ale pochodzę ze wsi i jak mówią człowiek ze wsi wyjdzie, a wieś z człowieka nigdy. No i ze mnie nie wyszła. Straszliwie tęsknię za takimi klimatami. Choć tak prawdę mówiąc moja rodzinna wieś to raczej teren podmiejski.

ira (offline)

Post #17

12-05-2014 - 19:47:37

Pabianice 

Jeśli chodzi o sarny, to widzieliśmy je w Inowłodzu radocha
Pensjonat jest na uboczu, las o krok.
Ale nie jest to jakieś zadupie w głuszy.
Jest trochę rzeczy do zwiedzania, jakby się chciało.
Pojadę tam jeszcze, w tym roku musiałam odpuścić z prozaicznych względów oczko
Absolutnie nie namawiam, bo każdy ma inne oczekiwania.

Janina.S (offline)

Post #18

12-05-2014 - 19:58:20

widły Soły i Wisły 

Boję się żeby tym określeniem - mnie wcale nie obraża - nie urazic gospodarzy "za.../ ale takie właśnie jest
miejsce w którym byłam …Rembów-Grynwałd zupełnie w lesie cisza aż w uszach boli , ptaki słychać .

podane wcześniej www…… mi się nie otwiera ale można i tak ... agro@grynwald.com
a nawet komórka podana na wizytówce - 661 251 355.

Gizi przybij piątkę , ze mnie też nie wyszła ta piękna , zielona ,kolorowa i cicha wieś oczko

.....jeśli niebo spada nam na głowę to nie po to by się z nas śmiać
....... lecz by podziwiać patrząc jak się podnosimy.
...

Gizi (offline)

Post #19

12-05-2014 - 20:08:43

Warszawa 

Dziewczyny jesteście wielkie. Tyle już jestem na forum że po prostu do Amazonek mam zaufanie. Ofert jest w sieci bardzo dużo, ale najlepsze są te polecane. A nas łączy coś wyjątkowego, dlatego wiem że dajecie to co macie najlepszego. Bardzo Wam dziękuję.kwiatek

eDom (offline)

Post #20

05-06-2014 - 10:04:59

To prawda, nie ma nic cenniejszego od opinii innych osób odwiedzających dane miejsce smiling smiley

gosiastyr1 (offline)

Post #21

23-04-2015 - 07:57:23

Otwieramy od weekendu majowego wynajem pokoi w domu w Kościelisku pod samymi Tatrami.
Dom nasz stoi na słonecznej polanie blisko lasu.
Mamy 2 pokoje 2 osobowe i 1 dla 3 osób z łazienkami. Jeśli ktos będzie zainteresowany wyślę zdjęcia.

Kass (offline)

Post #22

23-04-2015 - 17:22:13

Dziewczyny, ze tez ja wczesniej tego watku nie znalazlam. Przeciez tyle tu nas jest, na pewno zebralaby sie kupa miejsc, ktore mozna polecic. A ja zawsze ten sam dylemat mam - szukam miejsc fajnych, poleconych, a wiadomo, ze taka oferta w necie to kupno kota w worku..

Przy okazji - mysle, ze sama chetnie skorzystam z niektorych propozycji powyzej - z tych bardziej opisanych. Samo slowo "polecam" mi niestety niewiele mowi, bo kazdy z nas ma inne wymagania itp.

Ja moge polecic dwa miejsca z czystym sumieniem. Mam nadzieje, ze opisy zadowalajace. grinning smiley

Murzasichle u Toski

Obiekt w Murzasichlu. Bylismy tam dwa lata temu w sezonie Sylwestrowym. My bylismy u Toski 1 - to chyba ich glowny obiekt.

Zalety: czysto, cieplo, domowo. Jedzenie baaardzo dobre (moj malz byl w 7 niebie), przy okazji bylo tak, ze np. zupa byla podawana w wazach - takze mozna bylo sobie dolewac. Sniadanie - buffet szwedzki, duuuzo do wyboru, zawsze uzupelniane. W stolowce piekne duze okna z pieknymi widokami (Giewont widac smiling smiley). Sylwester byl fantastyczny, z kapela goralska, pieczonym prosiakiem, odrebna sala na tance. Dozo bylo rodzin z dziecmi. Niedaleko (pare krokow) dwie male gorki np. dla dzieci czy do nauki jazdy na nartach (jedna tuz przy karczmie grinning smiley). W ogole niedaleko do dwoch bardzo fajnych karczm, zaraz obok obiektu wypozyczalnia sprzetu narciarskiego. Pokoje z lazienkami.

Wady: Nasz pokoj byl czysty, ale dosyc prosto urzadzony i posciel byla takiej sobie jakosci. Telewizor maly, internet szwankujacy. My nie jestesmy bardzo wymagajacy, ale akurat to mi przypominalo bardziej miejsca, w ktorych nocowalam jako dzieciak na koloniach.. winking smiley Natomiast my miejsca na sylwka szukalismy raczej na ostatnia chwile, wiec zakladam, ze dostalismy "to, co sie ostalo".. z tego, co widze na zdjeciach, to inne pokoje duuuzo lepiej wygladaja. smiling smiley
Wydaje mi sie ze na naszym pietrze nie bylo ogolno dostepnej kuchni (byc moze byl gdzies czajnik..? wybylo mi z glowy), ale chyba na nizszych pietrach byly male, ogolne kuchnie (pokroic sie nie dam)..
Poza tym jak to urok Murzasichla - wszedzie jest albo pod gorke albo z gorki. Nasza Toska jest polozna bardziej w dolince, wiec do glownej ulicy trzeba bylo troche sie napracowac pod gorke (5 min. moze, ale jednak dosyc storma) - tak wiec pewnie nie do konca bym polecala osobom z dolegliwosciami kregoslupowo-biodrowymi, chyba ze zmotoryzowane..

Z parkowaniem moze byc maly problem, jesli jest to 'goracy' okres - tzn. miejsca sa tylko moga wymagac bardziej zaawansowanych umiejetnosci.. winking smiley

Murzasichle to jedno z moich ulubionych miejsc w gorach, na lato i na zime. grinning smiley

---
A tu ponizej miejsce w Borach Tucholskich, nad jeziorem. smiling smiley

Lesne Ustronie w Borach Tucholskich

Jest to osrodek wybudowany pewnie w latach 60-tych.. typowo z poprzedniej ery, ale ma niepowtarzalny klimat. smiling smiley Mieszka sie w typowych z lat 60-tych czy 80-tych domkach letniskowych, dosyc podstawowych w wyposarzeniu. Nie sa to pewnie warunki dla wymagajacych.. Ja bylam tam ok. 10-12 lat temu, wiec nie wiem, jak bardzo sie tam od tego czasu zmienilo. Sadzac po zdjeciach - niewiele. Osrodek jest polozony na odludziu, wszedzie cisza spokoj, lesne drogi i sciezki, ktorymi mozna pieszo czy na rowerze odkrywac stawy, inne jeziorka, pola jagodowe, zgubic sie w lesie, itp. smiling smiley Duzo dzikich zwierzat.. Jest restauracja - kiedy ja tam bylam, to wystarczylo okreslic sie dzien wczesniej, jesli chcialo sie korzystac z ich posilkow (domki maja male kuchnie) - to moglo sie zmienic. Jedzenie smaczne. smiling smiley
Jest tez kawiarnia, wraz z tarasem - nad samym jeziorem - idealne miejsce na wieczorne pifko przy zachodzie slonca.. winking smiley
Jest mala plaza, fajne molo, mozna wypozyczyc lodke, kajak, rower wodny..
Osrodek organizuje wycieczki, splywy kajakowe, wieczory z ogniskiem, kiedy ja tam bylam to byla tez wycieczka statkiem oraz przemarsz przez bagna.. smiling smiley

Tuchola to miasto, w ktorym mozna robic zakupy, przy okazji bardzo fajne nieduze miasteczko.

Doczytalam na stronie, ze moga tam przebywac zorganizowane grupy mlodzierzy. Jesli ktos ma z tym problem, pewnie dobrze byloby sie dopytac przed rezerwacja, czy w danym terminie nie przewiduja np. obozu mlodziezowego. smiling smiley

To tyle. Jakby ktos mial pytania, to zapraszam. smiling smiley

gosiastyr1 (offline)

Post #23

02-04-2017 - 21:58:39

Willa Polana Górkówka zapraszam ☺
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 463
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022