Urlop po radioterapii. Ciepłe kraje czy Polska?bezradny

Wysłane przez Gizi 

Gizi (offline)

Post #1

25-05-2014 - 10:08:05

Warszawa 

Mamy problem, my dziewczyny świeżo po radioterapii. Marzy nam się jakiś ciepły klimat a doktory mówią - NIE!
Przedyskutujmy tutaj tę kwestię i proszę o opinie na ten temat doświadczone Amazonki, które taki wyjazd popełniły. duży uśmiech
Nie chcemy sobie krzywdy zrobić ale bardzo potrzebujemy skutecznego oderwania się od problemu jakim jest RAK i jego leczenie.

Ja chcę do Chorwacji i nie do hotelu z basenem. Lubię odludzia, normalnych nieskomercjalizowanych gospodarzy, naturalne otoczenie. Zabieram ze sobą swoje psice i dla nich to musi być też fajne miejsce. No generalni w skrócie miejsce gdzie psy dupami szczekają, niekoniecznie moje. To nie wulgaryzm tylko klasyk.

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

nutka (offline)

Post #2

25-05-2014 - 15:33:15

Gizi, temat bardzo mnie interesujący ok Nie tyle chodzi mi o kwestię wyboru między Polską a ciepłymi krajami, jak o samo podejście do tematu opalania. Moja radioterapeutka kategorycznie zabroniła mi kontaktu napromienianych miejsc ze słońcem, nawet po użyciu środków z wysokimi filtrami (bluzeczki z dekoltem przy brodzie niezdecydowany) Niektóre dziewczyny piszą, że takie pozwoleństwo dostały...i jestem zdezorientowana bezradny
I jeszcze ręka przy usuniętych węzłach, czy mogę ją musnąć słonkiem, czy raczej grozi to wystąpieniem obrzęku.
Jak postępować, pomóżcie Kochane prosi

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

Al_la (offline)

Post #3

25-05-2014 - 16:47:08

k/Warszawy 

Nutko, jeśli chodzi o rękę, to lepiej Jej nie ogrzewać, ale na pewno są osoby, które opalają się na full i obrzęku nie mają, a inne siedzą w cieniu i mają. Rosyjska ruletka duży uśmiech Myślę jednak, że muskać możesz tak
O osłanianiu od słońca miejsc napromienianych słyszałam nie raz. Na pewno chodzi o możliwość wystąpienia alergii, poza tym ta skóra szybciej ulega poparzeniom, więc trzeba uważać.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Gizi (offline)

Post #4

25-05-2014 - 16:52:33

Warszawa 

O Aluniu, jak miło że zajrzałaś. Ty masz zawsze jakieś cenne, życiowe rady. brawo
Wczoraj przesiedziałam prawie cały dzień na powietrzu. Było bardzo miło. Siedziałam w cieniu, niewiele po słońcu chodziłam, może wszystkiego było z godzinkę z wieloma przerwami. Wieczorem pierś operowana była zaróżowiona delikatnie. Posypałam Alantanem i rano jest ok. A dodam że bluzeczkę miałam prawie pod samą szyję. Całe miejsce naświetlane było doskonale osłonięte, a bluzka była przewiewna, bawełniana.
Ja jestem też na półmetku naświetlań i dr sam mówił że od tego momentu mogą pojawić się problemy. Myślę że opalanie odpada zupełnie. Ja nawet o opalaniu nie marzyłam. Chciałam troszkę popływać wieczorkiem. duży uśmiech
Jeśli chodzi o np. rany po zabiegach operacyjnych to takie pływanie w słonej wodzie jest ok. Słona woda bardzo dobrze wpływa na dopiero co zagojone rany. Ale co z radioterapią. Co z tą skórą w takiej wodzie może się stać?
Liczę na to że może ktoś się wypowie.buzki

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-05-2014 - 16:54:03 przez Gizi.

bozena_stanczyk (offline)

Post #5

26-05-2014 - 09:46:02

Tomaszów Mazowiecki 

Ja od czasu radioterapii mam wysypkę po słoneczku a jęśli chodzi o pływanie to nie wiem , trzeba chyba spytać lekarza.myśli

nutka (offline)

Post #6

26-05-2014 - 09:59:30

Dziękuję Wam bardzo kwiatek
Może jeszcze ktoś podzieli się swoim doświadczeniem uśmiech

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

Krynia58 (offline)

Post #7

26-05-2014 - 11:30:46

Warszawa 

TAK DO KOŃCA - NIE WIEMY, CO JEST CZYNNIKIEM SPRAWCZYM WIELU ZDARZEŃ, JAKIE ZACHODZĄ W NASZYM ORGANIZMIE.
TZW. "MECHANIZM SPUSTOWY" WYZWALAJĄCY RÓŻNE ZDARZENIA MEDYCZNE MOŻE SIĘ UAKTYWNIĆ Z RÓŻNYCH POWODÓW, CZASEM NAWET INFEKCJI. DLATEGO MOIM ZDANIEM W DIAGNOSTYCE ONKOLOGICZNEJ BEZPIECZNIEJ JEST ZROBIĆ JEDNĄ RZECZ ZA DUŻO, A W REHABILITACJI ONKOLOGICZNEJ BEZPIECZNIEJ JEST ZROBIĆ JEDNĄ RZECZ MNIEJ - ALE, ŻEBY CZEGOŚ NIE WYWOŁAĆ....."

To słowa jednego z ekspertów cytowane tu na forum w jednym z wątków. Bardzo mi się ta wypowiedź podoba i myślę że warto wziąć ją pod uwagę także przy planowaniu wyjazdu. Bo doktory, Gizi, nie chcą nam niczego zabraniać, w końcu każda sama zdecyduje jak spędzi urlop, oni chcą nas uwrażliwić na możliwe konsekwencje naszych wyborów, na to co może chociaż nie musi się stać. I oby tak było,ale.......w razie konsekwencji, to my będziemy z nimi żyć.
Pamiętajmy o tym.
buzki

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Al_la (offline)

Post #8

26-05-2014 - 11:43:40

k/Warszawy 

Też mi się ta wypowiedź podoba.
Ja akurat należę do takich osób, które wolą zrobić mniej żeby sumienia nie nadwyrężać duży uśmiech
I robię dużo mniej, niż mogłabym, ale żyję...

Kryniu serce

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

nikulam (offline)

Post #9

26-05-2014 - 12:16:09

warszawa 

Ja starchliwa jestem, doktor powiedział by w tym roku lepiej zapomnieć o zmianie klimatu, zaponieć o pływaniu, nie odsłaniać na słońcu naświetlanej części, na resztę najlepiej filtr 50 - to tak zrobię, pourlopuję się w Polsce a za rok będę się się zastanawiać nad wyjazdem gdzieś dalej (co na marginesie uwielbiamsmiling smiley ).

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 566
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022