Opencaching- hobby dla każdego

Wysłane przez Solka 

Solka (offline)

Post #1

03-02-2020 - 19:02:57

Warszawa 

Jak ważny jest ruch podczas choroby- wszystkie doskonale wiemy. Nie każdy jednak wie, że nie musi być to tylko ruch dla samego ruchu, ale przy okazji można się też czegoś fajnego dowiedzieć, poznać nowych ludzi, zająć sobie czas po prostu. Polecam opencaching- grę terenową polegającą na poszukiwaniu ukrytych w różnych miejscach skrytek. Z założenia maja one pokazać nam ciekawe miejsce, opowiedzieć jego historię. Jeśli któraś z Was jest zainteresowana, chętnie pomogę się wdrożyć odpowiadając na pytania z tym związane, a gdyby któraś z Pań miała ochotę pobawić się w poszukiwacza skarbów w Warszawie- polecam również swoje towarzystwo smiling bouncing smiley

dziubas (offline)

Post #2

03-02-2020 - 23:19:59

Gdańsk 

przypomina mi to tzw "nocny złaz prezesa" z czasow moich studiów, kto wyznacza te skrytki? ja? nie jest potrzebnych wiecej osób? co najmniej dwie?myśli

Solka (offline)

Post #3

04-02-2020 - 08:07:25

Warszawa 

Nie potrzeba więcej osób, można samemu też. Skrytki mogą zakładać wszyscy pod warunkiem, że sami znajdą przynajmniej 10. Zakładamy konto na opencaching.pl i patrzymy sobie na mapie, co mamy najbliżej. Z tego właśnie miejsca polecam właśnie serwis opencaching, nie geocaching, ponieważ jest darmowy. Ten drugi serwis jest częściowo płatny, za to można szukać na całym świecie. Można ściągnąć aplikację na telefon, wtedy łatwiej się szuka w terenie. Czasem współrzędne nie są podane od razu, aby je odnaleźć trzeba rozwiązać zagadkę, coś policzyć itd. Coś dla ciała i dla umysłu oczko Warto też mieć ze sobą jakiś drobiazg na wymianę na wypadek, gdyby w znalezionej skrzynce było coś, co nam się spodoba (choć nie zawsze są na tyle duże, że można w nich coś schować, zwłaszcza w miastach).

dziubas (offline)

Post #4

04-02-2020 - 11:37:10

Gdańsk 

brzmi ciekawie!duży uśmiech

Solka (offline)

Post #5

04-02-2020 - 13:22:58

Warszawa 

Zapewniam, że jest nawet ciekawsze, niż brzmi uśmiech Ja się w to bawię od 2016 roku, ale przez ten czas głównie na tym płatnym, bo mieszkałam w międzyczasie za granicą. Teraz wracam do polskiej, bezpłatnej wersji, bo jest jakaś taka milsza w użytkowaniu. Jej, mam tylko nadzieję, że nikt nie pomyśli, że to jakaś reklama stres
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 480
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018