Cytologia

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

19-09-2010 - 20:45:59

k/Warszawy 

[wyborcza.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Andzia3731 (offline)

Post #2

19-09-2010 - 23:06:26

Radom 

kurcze ja mam cały czas robiona cytologie tym patyczkiem ,w 1996 roku miałam cytologie z 3 wtedy miałam elektrokonizacje :skracanie szyjki macicy :;koniecznie zmienie lekarza ,aby zrobiono mi ja prawidłowo bóle brzucha mam dosc czesto I znowu mam o czym rozmyslac smiling smiley)

Na forum od 22 Lipca 2008 r.

Marianna08 (offline)

Post #3

20-01-2011 - 21:54:45

Kraków 

Martwię się o moją córkę.Zrobiła sobie tydzień temu cytologię i wyszła jej III-cia grupa.
Córka studiuje w Warszawie i badanie robiła w Onkolmedzie u dra Krzysztofa Gawrychowskiego.
On tam przyjmuje w czwartki tylko i córka zapisała się za tydzień na wizytę. Dziś był wynik ale już na dziś nie było miejsc do niego.Córka ma mutację genów BRCA1 i BRCA2 i boję się, żeby to nie był jakiś stan przedrakowy.
Dr Gawrychowski pracuje na Wawelskiej. Może któraś z Was wie, czy to dobry lekarz albo ewentualnie mogłaby polecić jakiegoś dobrego ginekologa w Warszawie? To już tak pytam na zapas, na razie musimy ten tydzień poczekać.
Jako obciążona, córka robi sobie już od 18-go roku życia badania
( USG piersi, USG ginekologiczne i cytologię) i wszystko było OK do tej pory. Mam nadzieję, że teraz też nie będzie to nic poważnego, ale zawsze jest niepokój przy wynikach odbiegających od normy, że może być.
Ja nigdy III grupy nie miałam, a ona ma dopiero 22 lata
.

Nie martw się o jutro. Nigdy nie wiesz, co Cię spotka dziś...

lulu (offline)

Post #4

20-01-2011 - 23:18:24

k/Kwidzyna 

Marianno, myślę że nie powinnyście się aż tak bardzo bać.
Poczytaj sobie, trzecia grupa to nie jest jeszcze źle.
[mediweb.pl]

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

amor (offline)

Post #5

23-01-2011 - 15:56:03

Siemianowice Sl. 

Marianno na pewno nic jej noie będzie, zobaczysz..... pewnie ma jakis stan zapalny, moze przechodzony...Pamietam jak moja kolezanka ( mialysmy wtedy ze 24 lata) tez miala taki wynik i dostala leki dopochwowe..

Andzia3731 (offline)

Post #6

23-01-2011 - 20:58:39

Radom 

jak pisałam wyzej miałam cytoligie z 3 jesli potrzeba moge udzielic informacji

Na forum od 22 Lipca 2008 r.

Halka (offline)

Post #7

03-02-2011 - 18:02:04

Marianno, a ja uważam, że lepiej mieć miłe rozczarowanie niż czegoś zaniedbać. Ja miałam grupę I/II i mimo to przeżyłam szok (rak). Z grupą III może to być tylko przewlekłe nieleczone zapalenie, ale lepiej sprawdzić u dobrego lekarza. Grupa pokazuje głównie choroby szyjki macicy, można mieć I grupę i mieć raka jajnika (niestety!). Rzadko, ale bywa. Dr Lindberg (pewnie przekręciłam trochę nazwisko) z Klimini Chorób Kobiecych w CO Ursynowskim jest br. dobry (przyjmuje też prywatnie). Niezwykle delikatny i kulturalny, a jednocześnie zna się na rzeczy. O dr Gawrychowskim nie słyszałam.
Ale skoro Marianna milczy parę dni, pewnie załatwia coś, może się odezwie z dobrą nowiną. Trzymam kciuki!

trunia (offline)

Post #8

30-10-2012 - 17:08:09

wroclaw 

Jestem po operacji 8 lat mialam operacje oszczedzajaca mialam chemie radio i przez 5 lat tamoxifen od dwoch lat ginekolog nie moze wykonac cytologi ze wzgledu na suchosc pochwy mam 58 lat i lekarze ginekolodzy bylam juz u czterech wszyscy mi przepisuja hormony kuracja ma byc niedluga ale ja panicznie sie boje tych hormonow pytalam sie lekarza onkologa czy moge brac powiedzial ze tak.Ale dlaczego na ulotkach jest wyraznie napisane ze bezwzglednie nie moga brac kobiety po raku piersi , niewiem juz co mam robic i kogo sie sluchac .Tak sie boje tych hormonow ze chyba zrezygnuje z cytologi ale przeciez cytologia tez jest wazna przy wykrywaniu raka szyjki macicy .Nie moge spac po nocach tylko mysle brac czy nie brac!!!!!!!!!!!!!stres

b_angel (offline)

Post #9

30-10-2012 - 17:20:33

radom 

nasz ekspert dr Wiraszka jest zdecydowanie przeciwny hormonom w jakiejkolwiek postaci

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

betty (offline)

Post #10

31-10-2012 - 08:03:22

moja chemiczka też była przeciwna - kiedyś gina przepisała mi gynoflor (jeśli dobrze pamiętam), ale onka stanowczo zabroniła..

amor (offline)

Post #11

31-10-2012 - 09:42:09

Siemianowice Sl. 

A moja nie miała nic przeciwko! MOze tez zalezy od wieku i czy jeszcze miesiączkuje?

Al_la (offline)

Post #12

31-10-2012 - 20:09:00

k/Warszawy 

Ja przez ginkę byłam leczona progesteronem. Pytałam swoją onkę co ona na to.
Powiedziała, ze krótkotrwała kuracja nie zaszkodzi. Dodam, że nie jestem hormonozależna.

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

amor (offline)

Post #13

31-10-2012 - 22:21:46

Siemianowice Sl. 

Moje kuracje tez były bardzo krotkie , gina konsultowała je z jakim z jakims profesorem. Hormonozalezna byłam przy wznowie ( srednio), a za pierwszym razem niehormonozalezna .Kuracje były juz po wznowie .

trunia (offline)

Post #14

01-11-2012 - 20:39:22

wroclaw 

To co mam zrobic dziewczyny zrezygnowac z cytologi?? bo jak nie wezme hormonow to nikt mi nie wykona cytologi a mowi sie ze cytologia jest taka wazna bo wykrywa raka szyji macicy a tu znowu boje sie zeby nie powrocilo to raczysko piersibezradny

amor (offline)

Post #15

01-11-2012 - 21:18:39

Siemianowice Sl. 

Zaufac lekarzowi lub skonsultowac się z innym, potem zadecydowac i juz nie gdybac!

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 01-11-2012 - 21:19:29 przez amor.

Anna57 (offline)

Post #16

10-01-2013 - 21:35:37

Jarosław 

Wybrałam wczoraj wyniki z cytologii i tak :
Rozmaz odpowiedni do oceny cytolog.
-Obraz cytolog. nieprawidłowy
Ocena hormonalna
-Obraz atroficzny o typie menopauzy dokonanej
-Tło obrazu czyste. Grupa druga.
Lekarz powiedział że wyniki są prawidłowe .Ja przeczytałam dopiero w domu i zmartwił mnie ten " Obraz cytologiczny nieprawidłowy " Co to oznacza ???
Wizytę mam dopiero za pół roku .

Anna57 (offline)

Post #17

12-01-2013 - 11:49:30

Jarosław 

Halo halo, czy ktoś tutaj zagląda ??? pyta

mag_dag (offline)

Post #18

12-01-2013 - 11:56:41

Sosnowiec 

Anna57
Halo halo, czy ktoś tutaj zagląda ??? pyta

Aniu, nie znam się na cytologii, ale może zapytaj (zakładajac wątek) w dziale "interpretacja wyników"?
to odpowiedniejsze miejsce
uśmiech

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

Anonimowy użytkownik (offline)

Post #19

15-02-2013 - 19:58:33

Nie ma się co nakręcać lepiej poczekać na wizytę u swojego ginekologa, bo taka interpretacja wyników na własną rękę to tylko wprowadza większą panikęsad smiley

ToJa (offline)

Post #20

16-02-2013 - 08:52:35

fiolek82
.............. bo taka interpretacja wyników na własną rękę to tylko wprowadza większą panikęsad smiley
eye popping smiley
na forum są specjalistki od interpretacji wyników (b.angel, mag_dag, A_la)
często interpretacja lekarza powoduje u nas panikę, a wyjaśnienia dziewczyn są bardzo życzliwe i uspokajające
krótko jesteś na forum - czy czytałaś dział "interpretacja wyników
"

Halka (offline)

Post #21

20-02-2013 - 15:18:47

Anna57 - cytologia dobra. Prawie zawsze, gdy grupa II piszą, że obraz cyt. nieprawidłowy. Grupę II "dają", gdy jest leciutki stan zapalny (u Ciebie nie ma) lub w okresie około menopauzy. Nie zamartwiaj się, bo nie ma czym (radzi koleżanka po raku piersi i raku dołu).

berni (offline)

Post #22

21-02-2013 - 16:46:24

Gryfino 

Odebrałam dziś wynik z cytologii : rozmaz nie nadaje się do oceny ponieważ zbyt podsuszony przed utrwaleniem. Wskazana kontola za 3 m-ce.
Co mam myśleć? płacze

Perełka (offline)

Post #23

21-02-2013 - 18:37:15

Berni, specem nie ejstem ale ja bym zrobiła sobie cytologię w innym miejscu.
Wskazana kontrola za 3 miesiące czego?
Cytologii ci nie zrobiono bo próbka nie nadawła się do oceny.

Halka (offline)

Post #24

22-02-2013 - 15:55:46

Berni - odpowiem jak Perełka. Bez doszukiwania się powodów i myślenia, idź gdzie indziej.

karolina21 (offline)

Post #25

24-07-2013 - 20:20:24

Strzelce Krajeńskie 

Już myślałam że bedę miała na jakiś czas spokój. Zrobiłam kolonoskopię, gastroskopię, markery jajnikowe wszystko ok. Siedzę sobie a wlaściwie zapierdzielam pod Paryżem a tu telefon dzisiaj z rana. Dzwoni pan doktor z wiadomością zebym się zgłosiła do poradni bo cytologia nie zaciekawa....szlag by to trafił czlowiek spokoju nawet miesiąc nie miał....mówie mu że jestem za granicą czy jest bardzo źle ? Powiedził mi że to najlepszy wynik z tych złych, więc spokojnie mogę się tym zająć we wrześniu. Niby mnie uspokoił ale w głowie siedzi..... Myślę że chodzi o trzeci stopień. Czy jest możliwe, żeby zaszła pomyłka? Rok temu była jedynka. Coś mi świta że kiedyś mialam podobną sytuację, ale powtórzyłam badanie i wyszło ok. Co o tym mam myśleć?

Al_la (offline)

Post #26

24-07-2013 - 22:08:56

k/Warszawy 

Karolinko, jeśli lekarz powiedział, ze można poczekać z tym do września, to znaczy że można i nie stresuj się niepotrzebnie uśmiech
Mi tez kiedyś w cytologii wyszły komórki atypowe i wirus HPV, a w następnej cytologii już ich nie było.
Moja koleżanka miała IV grupę i też się wyleczyła. Będzie dobrze pociesza

Perełka (offline)

Post #27

25-07-2013 - 00:30:18

Być może masz jakiś stan zapalny i stąd taki wynik?
Nie martw się na zapas. Przyjedziesz, powtórzysz badania i zobaczysz.

Maja048 (offline)

Post #28

12-08-2013 - 13:52:27

Wronki 

Dzisiaj odebrałam wynik cytologii / będąc w powiecie po Dowód rejestracyjny przypomniało mi się,że nie odebrałam wyników...czyżby znowu intuicja???/. Pielęgniarka podając wynik mówi,że jest coś źle, muszę zrobić dodatkowe badania. Zarejestrowałam się na przyszły tydzień. A wynik jest taki :
wg systemu BETHESDA 2001 - grupa III A
powtórne badanie cytologiczne
po próbie Meigsa
obraz cytologiczny nieprawidłowy
inne zmiany nienowotworowe ok
Atrofia - bez zmian zapalnych
NIGDY nie miałam takiego wyniku, nawet w stanach zapalnych, przy przeroście endometrium...
Najważniejsze,że już się zarejestrowałam...buzki

Al_la (offline)

Post #29

12-08-2013 - 16:11:54

k/Warszawy 

Dostaniesz leki i przejdzie uśmiech

Maja048 (offline)

Post #30

12-08-2013 - 16:51:16

Wronki 

Alla dzięki buziak...tylko obawiam się,że gin będzie mnie znowu namawiał na usunięcie dołu...ale skoro są leki na to to po co usuwać...Kolejny narząd do kontroli....

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 433
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018