Nadżerka szyjki macicy

Wysłane przez pestek 

pestek (offline)

Post #1

20-11-2014 - 09:40:18

Witajcie amazonki, wita was mężczyzna, dość młody ale szukający pomocy więc przełamał granicę płci i postanowił się zapytać. Tata jest za granicą a mama trafiła do szpitala, od jakiegoś czasu narzekała na bóle. Okazało się, że to nadżerka szyjki macicy. Sama nie za wiele mi mówi, pewnie nie chce żebym się martwił i tak dalej. No jest nie mądra że to robi bo przecież są czasy internetu smiling smiley wystarczy coś znaleźć i poczytać o tym, jednak jak się okazało same czytanie mi nie wystarcza. Mimo tego, że przeczytałem tutaj że to bezpośrednio nie zagraża życiu kobiety to pisze też, że u kobiet któe nie rodził są małe nadżerki, więc u dorosłej kobiety są duże? Takie większe trzeba pilniej usuwać? Mama ma dziś zabieg a ja się martwie, że coś mozę pójść nie tak. Czy źle wykonana operacja grozi nawrotem nadżerki? Bo coś słyszałem kiedyś ze tak jest w przypadku jakiejś innej choroby, też co często dotyczy kobiet, co się usuwa i potem może powrócić ale nie pamiętam już co to było. Czy taka nadżerka może oznaczać, że ktoś jest bardziej podatny na nowotwora?? czy też raka??? Było by super otrzymać odpowiedzi!smiling smiley

Al_la (offline)

Post #2

20-11-2014 - 12:13:36

k/Warszawy 

Mam sceptyczne podejście do takich osób jak Ty zadających pytanie, a przy okazji wklejających link.
Jeśli rzeczywiście chcesz na ten temat porozmawiać, proponuję forum ginekologiczne [www.forumginekologiczne.pl]
My tu się "specjalizujemy" w raku piersi.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

pestek (offline)

Post #3

20-11-2014 - 12:25:23

A w sumie to się nie dziwię ale i tak dzięki za odpowiedź - jako taką.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 350
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018