Re: Bardzo proszę o interpretację

Wysłane przez motylek_79 

motylek_79 (offline)

Post #1

28-08-2015 - 18:24:57

Witajcie,
jestem po nowotworze piersi, póki co zdrowa. Dziś się dowiedziałam, iż moja mama ma raka złośliwego trzonu macicy i wszystko wraca... Jeśli ktoś się na tym zna bardzo będę wdzięczna za wyjaśnienie co oznaczają wyniki histopat. Z góry dziękuję.

Rozpoznanie kliniczne: Metrorrhagia. Hypertrophia colli uteri. Ca endocervicalis colli uteri susp.

Skrzepy krwi oraz liczne fragmenty tkankowe zawierajace utkanie wysokozróżnicowanego raka gruczołowego.
Odczyny immunohistochemiczne: ER (+); wimentyna (+); CEA (-).
Całość odpowiada rakowi endometrioldnemu trzonu macicy (endometrioid endometrial cancinoma G1; ICD-0: 8380/3).

Kuba (offline)

Post #2

28-08-2015 - 20:40:22

Gogolin 

motylek_79
Witajcie,
jestem po nowotworze piersi, póki co zdrowa. Dziś się dowiedziałam, iż moja mama ma raka złośliwego trzonu macicy i wszystko wraca... Jeśli ktoś się na tym zna bardzo będę wdzięczna za wyjaśnienie co oznaczają wyniki histopat. Z góry dziękuję.

Rozpoznanie kliniczne: Metrorrhagia. Hypertrophia colli uteri. Ca endocervicalis colli uteri susp.

Skrzepy krwi oraz liczne fragmenty tkankowe zawierajace utkanie wysokozróżnicowanego raka gruczołowego.
Odczyny immunohistochemiczne: ER (+); wimentyna (+); CEA (-).
Całość odpowiada rakowi endometrioldnemu trzonu macicy (endometrioid endometrial cancinoma G1; ICD-0: 8380/3).

Metrorrhagia - obfite krwawienie acykliczne z dróg rodnych
Hypertrophia colli uteri - przerost szyjki macicy
Ca endocervicalis colli uteri susp. - podejrzenie wewnątrzśluzówkowego raka szyjki macicy

Rak trzonu macicy często jest hormonozależny:
ER+ - dodatnia ekspresja receptora estrogenowego
G1 oznacza niski stopień złośliwości histologicznej (wysoki stopień zróżnicowania)

motylek_79 (offline)

Post #3

29-08-2015 - 14:14:09

Kuba,
bardzo dziękuję za pomoc.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 390
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018