U ginekologa

Wysłane przez lulu 

lulu (offline)

Post #1

20-01-2011 - 23:44:35

k/Kwidzyna 

Na ostatniej wizycie onka zapytała mnie czy byłam u ginekologa, więc powiedziałam, że mam wszystko usunięte i ginekolog pożegnał się ze mną. Ona na to to że to nic, mam pójść aby obejrzał to co zostało. Chyba z ciekawości pójdę sprawdzić co tam mogło zostać. chichot A tak poważnie czy po usunięciu dołu, chodzicie do ginekologa ?

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-01-2011 - 22:36:12 przez Al_la.

jadwiga61 (offline)

Post #2

20-01-2011 - 23:49:23

Szczecin 

Lulu ja chodzę raz w roku i robię usg dopochowe, cytologie i markery ....
oczywiście jestem po usunięciu dołu

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 20-01-2011 - 23:51:27 przez jadwiga61.

lulu (offline)

Post #3

20-01-2011 - 23:56:12

k/Kwidzyna 

A toś mnie zaskoczyła, co oni tam mogą zobaczyć, a cytologia o czym mówi .....
Mój ginekolog jak byłam u niego po operacji to oddał mi całą kartotekę i pożegnaliśmy się.

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

ewa m (offline)

Post #4

21-01-2011 - 17:43:03

Gdynia 

Raz w roku na wizytę trzeba :usmiech -cytologia i usg dowcipne i na rok spokój radocha

jadwiga61 (offline)

Post #5

21-01-2011 - 18:55:44

Szczecin 

Lulu a co ty nigdy nie robiłaś cytologi ?

lulu (offline)

Post #6

21-01-2011 - 22:07:55

k/Kwidzyna 

Wcześniej robiłam, ale po usunięciu dołu, ginekolog oddał mi całą dokumentacje i pożegnał się ze mną. To myślałam, że sprawa z dołem, którego nie ma, jest zamknięta.

je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-01-2011 - 22:08:48 przez lulu.

jadwiga61 (offline)

Post #7

21-01-2011 - 22:15:07

Szczecin 

Oddała ci dokumentacje i mozesz sobie wybrac innego lekarza ...

Al_la (offline)

Post #8

21-01-2011 - 22:38:19

k/Warszawy 

Przeniosłam Was do innego wątku, bo ludzi straszycie oczko

Nie lubię wpisów w wątkach "przerzutowych" i podobnych, jeśli nie ma przerzutów, bo mi skóra cierpnie.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

lulu (offline)

Post #9

21-01-2011 - 22:43:16

k/Kwidzyna 

No to będę drążyć temat. A co może ginekolog zobaczyć, jak tam nie ma tego, co go interesuje. Za to mnie bardzo interesuje.

je

ToJa (offline)

Post #10

21-01-2011 - 22:48:11

mi jajniki zostawili, więc chodzę raz do roku
cytologia + usg dopochwowe

no chodzę, coby usłyszeć: jakie ma pani śliczne jajniki, takie zdrowiusieńkie śmiech

lulu (offline)

Post #11

21-01-2011 - 22:51:09

k/Kwidzyna 

A mnie powie, u pani nie ma nic ... tylko ja to wiem.

je

joakil (offline)

Post #12

22-01-2011 - 09:55:43

Pomiechówek 

Coś Ci chyba zostawili. Chociażby szyjkę oczko. W każdym razie ja tak mam. Warto ją przejrzeć myśli

lulu (offline)

Post #13

22-01-2011 - 11:18:51

k/Kwidzyna 

No to muszę się dowiedzieć, co ja tam jeszcze mam. Jest to jedyne konto, gdzie nie znam stanu posiadania chichot

je

malgos 10 (offline)

Post #14

25-01-2011 - 21:29:25

Łódź 

Lulu mnie wyciachali wsio ,ale to inna bajka ( bo u mnie 2 skorupiak byl w drodze)
A do ginekologa chodzę obecnie co pół roku
Przecież powiem szczerze cycki i podwozie są ze sobą powiązane i zawsze coś pozostało i trzeba to pilnować
Jak byłam w szpitalu to spotkałam dziewczynę której na wardze sromowej skorupiak sie pojawił

jestem na forum od 25-10-2008

Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

- Fiodor Dostojewskiserce

lulu (offline)

Post #15

25-01-2011 - 22:10:00

k/Kwidzyna 

No to popędziłaś mi kota ... trza poszukać jednak tego gina ....

je

Halka (offline)

Post #16

03-02-2011 - 17:52:10

Lulu - ja jestem tez po usunięciu totalnym dołu (nic mi nie zostawili, bo nie mogli - skorpuiak), tym niemniej mam robioną cytologię (tzw. sklepienia pochwy - to się bada), badanie manualne i usg dopochwowe co pół roku. I raz w roku robią mi usg jamy brzusznej (w kontekście raka i dołu i piersi). Myślę, że warto mimo wycięciu dołu robić raz w roku cytologię i zaliczyć wizytę u ginekologa (badanie ręczne). Ja też myślałam, że mam już ginekologa z głowy (te cytologie, te macanki), a tu nie!
I raz w roku warto zrobić jednak usg dopochwowe, coś tam jednak widzą! Markery to chyba jednak po raku, ja mam też robiony estradiol, ale tylko ze względu na skorupiaka dołu. Coś jest na rzeczy, jak pisze Małgos 10. Poza tym (bez żadnego straszenia, po prostu pewne rzeczy trzeba mówić otwarcie) - rak jajnika jest podstępny, więc cały czas na forum zachęcałam wszystkie do regularnego badania ginekologicznego.

Tola (offline)

Post #17

17-02-2011 - 12:33:46

Chojnice 

Do ginekologa poszłam bez dolegliwości,a po badaniu się zaczęło.Stwierdził jakieś upławy chociaż ja nic nie zauważyłam.Zrobił wymaz ,wynik dopiero około 23 lutego(gdzieś wysyłają),zalecił ginalgin.I dopiero po badaniu a może po tym gynalginie zaczęło mi się pieczenie dołu i ból podbrzusza.Usg dowcipne dopiero 31 marca.Chyba odstawię gynalgin.

Zawsze się cieszę.bo cieszę się,że żyję!!!

mariela (offline)

Post #18

06-03-2011 - 12:04:26

Jastrzębie-Zdrój 

Ja jestem po usunięciu dołu, 15.02.2011. to nie dawno, dochodzę do siebie, dół jeszcze pobolewa, w przyszłym tyg. mam kontrolę po operacji u gina. Ja usuwałam dół, bo tak mi onkolog doradzała, rak był w piersi, bałam się tego, na forum też się dziewczyn pytałam i doradzały mi, żeby usunąć, i dziękuję im za to, łatwiej mi było się zdecydowaćuśmiech tym bardziej, że miałam komplikacje z dołem. W piątek odebrałam wyniki histopato i od wczoraj nie mam nawet cienia wątpliwości, że zrobiłam dobrze!uśmiech Okazało się, że na szyjce były zmiany, (CIN1), przynajmniej ból nie poszedł na marne, koleżanka położna powiedziała mi, że nie było źle, ale za rok dwa mogło by być różnie. Czasami warto podjąć nawet te trudne decyzjęuśmiech.

ToJa (offline)

Post #19

06-03-2011 - 14:14:36

u mnie też się zaczęło coś dziać
(2 lata przed atakiem skorupiaka)
niby tylko niewielkie mięśniaki były
ale dolegliwości wszelakie (upławy, baaaaardzo długie, silne krwawienia) były okropne
dwukrotne czyszczenie endometrium nie pomogło
w swoje 46 urodzinki se szczeliłam usunięcie dołu (jajniki zostały)
po otrzymaniu wyniku, podobnie jak mariela, wiedziałam, że była to jedna z celniejszych decyzji w moim życiu
zmiany na szyjce określono jako stan przedrakowy

a gadzina i tak znalazła drzwi i se wlazła......za rok znalazła się w piersi

mariela (offline)

Post #20

07-03-2011 - 02:43:09

Jastrzębie-Zdrój 

Dziewczyny, a czy po usunięciu dołu miałyście problem z pęcherzem? mnie zaczęło boleć przy sikaniu, tak jak by pęcherz, trudno to sprecyzować, bo tam wszystko pobolewa, ale ten ból nasila się właśnie przy oddawaniu moczu. Jutro chyba pójdę do gina, i tak miałam iść do kontroli i z wynikiem hp.

andzia73 (offline)

Post #21

07-03-2011 - 05:15:19

Gdańsk 

Marielko czasami robi się zapalenie cewki moczowej po takim zabiegu...ja jak miałam operację, to tez miałam zapalenie cewki moczowej..bo to od cewnika...lekarz powinien dać Ci antybiotyk i po sprawie..pozdrawiampociesza

Hala1962 (offline)

Post #22

07-03-2011 - 15:59:46

Szczecin 

Marielko takie objawy mogą wskazywać na opadnięcie pęcherza moczowego. Dobrze jest wykonywać ćwiczenia na mięśnie Kegla a jeszcze lepiej skontaktować się z urologiem. Tutaj to możemy sobie tylko gdybać oczko

mariela (offline)

Post #23

07-03-2011 - 19:31:09

Jastrzębie-Zdrój 

Byłam dziś u gina na kontroli, zrobiłam też badanie moczu, wynik wyszedł dobry, nie podobały się ginowi upławy z pochwy, dał antybiotyk i tabletki dopochwowe, co do pęcherza powiedział, że nic niepokojącego nie widzi, powiedział, że to może być związane z tym, że to wszystko w środku mam jeszcze obolałe i obkurczanie się pęcherza w czasie oddawania moczu może powodować ból całej reszty, bo to wszystko jedno przy drugim a może też i zapalenie cewki może być, mam antybiotyk, zobaczę czy się uspokoi. Ja się tam nie znamoczko tabletki wezmę i zobaczymy uśmiech

basia04 (offline)

Post #24

07-03-2011 - 21:33:22

Olsztyn 

Ja nie żałuje usunięcia dołu, chociaż rana mi się jeszcze nie zagoiła i paprze się jak diabli (25.01.2011 zabieg). Badania hist.-pat. miałam ok, ale to zawsze jeszcze jeden narząd mniej dla gadziny...

mariela (offline)

Post #25

08-03-2011 - 11:24:56

Jastrzębie-Zdrój 

basia04
ale to zawsze jeszcze jeden narząd mniej dla gadziny...
i Ja też tak myślę Basiu śmiech

BeataM (offline)

Post #26

10-05-2011 - 22:14:12

Półtora miesiąca temu samodzielnie i przed czasem (pół roku) zakończyłam branie letrozolu pod różnymi nazwami i postaciami. Uboczne dolegliwości już nieźle dawały mi w kość... rozmowa z onkiem rozwiała jakiekolwiek nadzieje na przedłużenie refundowanej hormonoterapii powyżej 5 lat, w październiku minie pełne 5 lat.
I parę dni temu pojawiło się coś na kształt miesiączki , typowe samopoczucie, niewielkie efekty... po 4 dniach przeszło. Czy któraś z Was miała coś podobnego? pytam, bo w świetle mojej jesiennej operacji i przygody z torbielą na jajniku mam w głowie same znaki zapytania... (torbiel okazała się niezłośliwa), ale jakoś tak wewnętrznie czuję spokój w odróżnieniu od poprzedniej sytuacji i wcale, a wcale nie chce mi się teraz iść do gina , choć w tym kwartale wybiorę się, może nawet miesiącu. Dół brzucha mnie pobolewa i w okolicy cięcia też, kręgosłup standardowo jak przy operowanej dyskopatii.
Poczytałam w internecie co nieco, szybko pozamykałam strony. Kurcze, może być tak, że po odstawieniu leków jajniki podjęły pracę i moja wymuszona menopauza poszła się bujać?

na Forum od 17 lipca 2006r.

agawa (offline)

Post #27

12-05-2011 - 00:40:45

okolice 

Beatko - tak na chłopski, czyli mój, rozum - to właśnie to się dzieje; czyli młódką się stajesz grinning smiley
Ale może lepiej do gina sobie iść myśli Poogląda, pomaca, pomyśli... i będziesz wiedziała na pewno uśmiech

Agaba190 (offline)

Post #28

12-05-2011 - 07:42:21

k/Warszawy 

Miałam to samo po odstawieniu leków.
Pójść do gina na pewno trzeba. USG TV zrobić.
U mnie wszystko wyszło ok. Więcej taki wyskok sie nie zdażył. Niestety młódką się nie stałam chichot

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

BeataM (offline)

Post #29

12-05-2011 - 20:44:21

Właśnie wróciłam od gina i włączyłam od razu kompa. Generalnie nie jest źle, jednak intensywne plamienie nie powinno mieć miejsca, w związku z tym idę 25 maja na 2 dni do szpitala, gdzie jakimś aparatem "z wyższej półki" w znieczuleniu ogólnym będą mi kamerą oglądać wnętrze chichot i pobierać materiał do badania. Hm...

na Forum od 17 lipca 2006r.

Grazyna S (offline)

Post #30

11-07-2011 - 11:05:57

dziewczyny ja robiłam sobie usg dołu stwierdzili mi ze mam mięsiniaki jeden 3,5 a reszta maleńkie czy powinnam
się bardzo baćmyśli i usuwać ,lekarz robiacy mi usg powiedział ,ze powinnam
sunąć a ginekolg nie ,powiedzcie mi jak to jest z tymi mięśniakami

"nadzieja ma skrzydła,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów,
która nigdy nie ustaje,
a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury”

Emily Dickinson
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 449
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018