Portal dla kobiet z rakiem narządów płciowych

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

30-09-2011 - 12:05:56

k/Warszawy 

We wrześniu rozpoczął działanie portal internetowy - www.jestemprzytobie.pl - którego celem jest wspieranie w walce z chorobą kobiet, które cierpią na raka narządów płciowych.

Na portalu można zadać pytania ekspertom, by rozwiać wątpliwości na temat objawów choroby czy sposobu terapii, przeczytać porady psychologów i lekarzy oraz prawdziwe historie pacjentek leczonych z powodu raka narządów płciowych.

„Jest to miejsce, gdzie zamieszczane są wiarygodne informacje i treści sprawdzone pod względem merytorycznym, dotyczące profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów narządów rodnych u kobiet. Chodzi nam o to, żeby dzięki temu portalowi kobiety miały kompendium wiedzy o chorobie, bo żeby z nią walczyć, trzeba mieć sporą wiedzę. Drugi nasz cel, to wsparcie psychologiczne, które jest kluczowe w tej walce” – wyjaśniła Elżbieta Więckowska, szefowa Fundacji „Różowa Konwalia” im. prof. Jana Zielińskiego.

Jest to jedna z czterech organizacji pozarządowych współtworzących program „Jestem przy Tobie”, w ramach którego działa portal. Trzy pozostałe to: Fundacja MSD dla Zdrowia Kobiet, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Onkologicznych i Ogólnopolska Organizacja Na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy „Kwiat Kobiecości”.

Rocznie nowotwory złośliwe narządów płciowych diagnozuje się u ponad 12 tys. kobiet. Dla wszystkich jest to początkowo katastrofa, ale wcale nie musi tak być - podkreślają autorki programu.

„Każda kobieta w takiej sytuacji powinna uzyskać konkretne wsparcie, praktyczne wskazówki, porady tak, żeby rozumiała swoją chorobę, czekający ją proces leczenia i była jego aktywnym i świadomym uczestnikiem” – uważa Małgorzata Stelmach z Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet.

Niestety, pacjentki te często w samotności znoszą swoje cierpienie i strach, unikają rozmów na ten temat, bo się wstydzą, czują się pozbawione własnej wartości, kobiecości.

Właśnie po to, żeby nie zostawiać ich samym sobie, wesprzeć w procesie leczenia, odpowiadać na pytania, pomagać i motywować do walki z chorobą, żeby udowodnić, że warto żyć i nawet po takim doświadczeniu można się życiem cieszyć, utworzono program „Jestem przy Tobie”.

Ma on również służyć rodzinie i przyjaciołom pacjentek, którzy chcą i mają siłę działać, ale często nie wiedzą, jak być podporą i jak zmotywować chorą do walki z rakiem.

Oprócz portalu, w realizacji programu ma pomóc edukacja pielęgniarek w zakresie wsparcia psychicznego kobiet cierpiących z powodu nowotworów narządów płciowych i leczonych na oddziałach ginekologicznych oraz w przyszpitalnych poradniach ginekologicznych.

PAP - Nauka w Polsce

-------------------------------------------------

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

maja60 (offline)

Post #2

15-01-2016 - 22:02:00

Anglia 

Witam cie serdecznie Alla ! mam ogromny problem z moja siostrzenica od 6 miesiecy dopiero trraz poia nie robstawili diagnoze ze jest to rak naciekajacy na prawdopodobnie miednicy . Nic nie robia umawiaja na kolejne wizyty a ona jest coraz slabsza od lekow przeciwbolowych . Wczesniej leczyli ja na rwe kulszowa a ona ma ucisk na tetnice poniewaz po biopsji goz rosnie jak szalony z 4 na 10. W wyniku ma napisane ze jest G1 nic sie nie zgadza po roznych badaniach rozne wyniki ogolny haos i balagan a tak cenny czas leci a ona coraz slabsza , nie daja zadnych lekow.Czy polecila bys jakiegos lekarza pomoz prosze mnie pokierowac moze jakis lekarz bardzo bede wdzieczna ! Maria

jestem , bo chce !

Al_la (offline)

Post #3

15-01-2016 - 22:24:00

k/Warszawy 

Jaki (jakiego narządu) to jest rak? Gdzie siostrzenica mieszka?

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

maja60 (offline)

Post #4

15-01-2016 - 22:35:22

Anglia 

Witam cie ponownie kochana , jest to miedzy miednica a macica podobno jutro napisze dokladnie bo juz teraz spia i nie moge sie dodzwonic . Pochodzimy z okolic warszawy.

jestem , bo chce !

maja60 (offline)

Post #5

15-01-2016 - 22:41:53

Anglia 

Tak wogole Alla to ja mieszkam w UK , i to co tam sie dzieje w Polsce to poprostu wola o zemste w niebie . Przepraszam za moje haotyczne .pisanie ale chce im jakos pomoc

jestem , bo chce !

mgiełka (offline)

Post #6

15-01-2016 - 22:58:58

Radom 

Maju, może zerknij i na to forum [www.nowotwor.eu] Pięć lat temu pomagali mi, gdy chorowała siostra mojego męża.
Pozdrawiam Cię.

Z amazonki.net od 2006 roku.

Al_la (offline)

Post #7

16-01-2016 - 10:38:48

k/Warszawy 

Myślę Maju, że Mgiełka dobrze podpowiada. My znamy kompetencje lekarzy od raka piersi. Na zaproponowanym forum ludzie znają dobrych lekarzy leczących narządy rodne.
W Warszawie gdybym miała się leczyć na zaawansowanego raka wybrałabym chyba Centrum Onkologii myśli
Mają wielu lekarzy, doświadczenie i prowadzą programy kliniczne.

asia36 (offline)

Post #8

07-12-2018 - 17:29:34

Witam kochani
Czekam na wizytę u ginekologa ,boję się bardzo,mam dziwne podejrzenia ze mam raka macicy,jeszcze tydzień czekania , od czytania różnych rzeczy i oglądania zdjęć

dziubas (offline)

Post #9

07-12-2018 - 17:44:58

Gdańsk 

asiu! serce a moze to sie wkrótce wyjasni i okaże , ze jednak nie?! buziaczki i pozdrówka! okprosi trzymam kciuki i zaciskam palce przy każdej Koronce i każdym dziesiatku różańca!!! duży uśmiech

Al_la (offline)

Post #10

07-12-2018 - 20:05:09

k/Warszawy 

Asiu, a na jakiej podstawie tak podejrzewasz? Może to nie rak pociesza

Sarabro (offline)

Post #11

09-01-2019 - 11:24:43

Dzień dobry,
Bardzo martwię się o życie mojej mamy. Czy jest tu ktoś kto może dać mi nadzieje? Jest 3 lata po menopauzie. Rok temu pojawiły się u niej krwawienia. Lekarz stwierdził, ze endometrium jest cienkie, a cytologia i biopsja która wykonał podczas wizyty nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Jednak po roku krwawienia się powtórzyły, a endometrium wynosi 9 mm. Do tego ma silne bóle podbrzusza. Czy to wskazuje tylko na raka? Czy jeśli byłby to tem gorszy rak trzonu macicy typu 2 to endometrium urosloby, bo wiem ze wywodzi się z tego zanikajacacego.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 394
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018