Dla kogo rehabilitacja po covid? - informacje, forum, opinie

Wysłane przez niemowlak 

niemowlak (offline)

Post #1

29-11-2020 - 13:49:32

Wrocław 

W Polsce coraz częściej mówi się o występujących powikłaniach koronawirusa covid-19 oraz o rehabilitacji dla ozdrowieńców.
Można znależć także ćwiczenia dzięki czemu samodzielne leczenie i rehabilitacja zawiera podstawowe ćwiczenia i porady dla osób dorosłych, które były poważnie chore i zostały przyjęte do szpitala z powodu COVID-19.

Pilotażowy program w polskiej służbie zdrowia dopiero jest na początkowym etapie testów w sprawie rekonwalescencji po covidowej

Rehabilitacja po koronowirusie wspomaga proces regeneracji organizmu i powrotu do zdrowia, w szczególności odnosząc się do typowych rezydualnych objawów COVID-19, szczególnie duszności, rozpoczynania ćwiczeń, powrotu do czynności funkcjonalnych, zdrowia psychicznego i objawów pointubacyjnych, takich jak osłabienie głosu, jedzenie, picie i uwaga deficyty pamięci.

Wiele osób, które cierpiały z powodu skutków tej choroby, może być teraz zagrożonych długotrwałym upośledzeniem i niepełnosprawnością.

Rozmiar tego upośledzenia i niepełnosprawności nie jest jeszcze znany, ale z wczesnych badań jasno wynika, że ​​pacjenci ci będą potrzebować rehabilitacji we wszystkich fazach choroby - ostrym, poostrym i długotrwałym.

Rehabilitację definiuje się jako „zestaw interwencji mających na celu zmniejszenie niepełnosprawności i optymalizację funkcjonowania osób ze schorzeniami w interakcji z ich otoczeniem”.

Dla ainteresowanych tą tematyka odsyłam do przychodni, która jako pionier w prywatnym leczeniu zaczyna walke z problemami po covidowymi: https://nasz-gabinet.pl/rehabilitacja-po-koronawirus-covid-19/.

Przeprowadzane rehabilitacje po covidowe:

Interwencje rehabilitacyjne dotyczą kilku konsekwencji ciężkiego COVID-19, takich jak:
Fizyczne upośledzenie
Upośledzenie funkcji poznawczych
Upośledzenie połykania
Zapewnienie wsparcia psychospołecznegoZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 29-11-2020 - 13:50:19 przez niemowlak.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 712
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018