Bóle kostne

Wysłane przez Amazonki.net 

lulu (offline)

Post #1

21-03-2013 - 17:43:44

k/Kwidzyna 

Nic dziwnego, jeszcze to wszystko świeże, za jakiś czas odpuścicie sobie troszkę i spokojniej będziecie podchodzić do tych wszystkich dolegliwości.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Al_la (offline)

Post #2

21-03-2013 - 19:48:09

k/Warszawy 

Anusiu, markery CA-15.3 nie są miarodajne w żadnym stadium choroby.
Można mieć niskie i przerzuty, wysokie i być zdrowym.

A zwyrodnienia bolą cały czas, tak jak dziewczyny pisały.
Dobrze, że sprawdzacie, bo zdiagnozować trzeba, ale niekoniecznie to są przerzuty.
Mnie tak boli kręgosłup, ze ustać nie mogę dłużej, jak 5-10 min.
Czekajcie spokojnie na wynik pociesza

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

anusia95015 (offline)

Post #3

21-03-2013 - 21:07:40

No oki, ale czy to możliwe, żeby mieć przerzuty i dolegliwości bólowe i mieć idealne markery, fosfataze, OB, morfologie, enz. wątrobowe???

joasia (offline)

Post #4

21-03-2013 - 21:20:44

b_angel, dzięki za pociechę buziak
Martwię się nieco.... głównie dlatego, że z kręgosłupem to ja miewam problemy, ale szyjnym i piersiowym, nigdy lędźwiowym - to raz.
Dwa, że nic się nie wydarzyło takiego co by mogło wywołać ból (żadne podźwignięcie, czy inne szkodliwe zdarzenie), ból pojawił się bez żadnej przyczyny.
A trzy, że nawet najgorszy ból odcinka szyjnego mijał po najdalej 3 tygodniach...

No a kłuje mnie... i zmiana pozycji siedzącej lub leżącej wymaga zaciskania zębów...
Nic , zobaczę co przepisze mi onka.
A wg Was od jakiego badania zacząć? I czy TK bez kontrastu byłoby miarodajne? TK jest najchętniej wypisywane, a ja kontrastu nie mogę...

PS
He he teraz obliczyłam, że 3 tygodnie miną w niedzielę.. jest może szansa, ze ból przejdzie, tak się pocieszam uśmiech

Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem. /Dante Alighieri/

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 21-03-2013 - 21:33:20 przez joasia.

Al_la (offline)

Post #5

21-03-2013 - 22:03:26

k/Warszawy 

Anusia, jest to możliwe. Wymienione przez Ciebie badania nie pokazują choroby nowotworowej.

Joasiu, kiedyś zawsze jest ten "pierwszy raz". U Ciebie dość późno uśmiech
Ja w wieku około 25 lat wysiadałam z autobusu i poczułam ból kręgosłupa lędźwiowego. To był mój pierwszy raz.
I na pewno to nie były przerzuty, tylko początki zwyrodnień. Teraz już jestem cała zwyrodniała chichot
Zrób sobie rtg. Ja rtg-em weryfikowałam świecąca scyntygrafię (na polecenie onki).

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

anusia95015 (offline)

Post #6

21-03-2013 - 22:13:57

A jeszcze wam powiem, że czytałam ostatnio taki artykuł naukowy, w którym wykazali, że u kobiet po amputacji często pojawiają się lub pogłębiają bóle kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego. polecali tam nawet, żeby spać w protezie, bo nawet to może wpływac na zaostrzenie dolegliwości bólowych.

joasia (offline)

Post #7

21-03-2013 - 22:14:03

Dzięki Alu za radę.

"Joasiu, kiedyś zawsze jest ten "pierwszy raz". U Ciebie dość późno uśmiech"

Ha ha , jeśli okaże się, że mam tylko zwyrodnienie, to znaczy , że do tej pory byłam "dziewicą lędźwiową" the finger smiley

Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem. /Dante Alighieri/

b_angel (offline)

Post #8

21-03-2013 - 22:16:30

radom 

anusia95015
A jeszcze wam powiem, że czytałam ostatnio taki artykuł naukowy, w którym wykazali, że u kobiet po amputacji często pojawiają się lub pogłębiają bóle kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego. polecali tam nawet, żeby spać w protezie, bo nawet to może wpływac na zaostrzenie dolegliwości bólowych.

dotyczy to kobiet, które mają duże piersi

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

anusia95015 (offline)

Post #9

21-03-2013 - 22:20:15

Ja zauważyłam, że mamie zaokrągliły się plecy, odstaje jej łopatka i jak stoi tyłem prosto, to wcale jej plecy nie są proste. Poza tym Tamoksifen też chyba robi swoje, bo niby może przyczyniać się do osteoporozy. Chyba że znowu coś źle załapałm, to mnie poprawcie.

Jeszcze powiedzcie mi jedną rzecz. Rozmawiałam z mamą i powiedziała, że po tych rozkurczowych i przeciwzapalnych lekach (nie pamietam nazw, jeden napewno zaczyna się na "O" ) troche jakby było lepiej. czy to dobry znak w kontekscie tego co mi po głowie chodzi??? czy przy bólach przerzutowych też by odpuściło??? to już koniec, więcej nie zwaracam wam głowy bo mnie zaraz stąd wyrzucicie. Pozdrawiam!

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 21-03-2013 - 22:34:00 przez anusia95015.

anusia95015 (offline)

Post #10

22-03-2013 - 17:04:44

Witam! Jest wynik RTG lewostronna skolioza, zniesienie lordozy fizjologicznej i zwęzenie krążków m-k. wysokość kręgów zachowana. To chyba dobrze. Gdyby były zmiany meta było by coś o osteolizie, degeneracji, rozrzedzeniu... itp???? Ale boli nadal niestety Pozdrawiam Ania

Al_la (offline)

Post #11

22-03-2013 - 22:31:53

k/Warszawy 

Boli i będzie bolało ale meta nie ma i to najważniejsze uśmiech

anusia95015 (offline)

Post #12

22-03-2013 - 22:58:20

No ja się dzisiaj czuję jakby mi ktoś ze sto kilo z ramion zdjął.
Mama też troszkę pogodniejuśmiech
Ja wiem, że niektórych zmian RTG nie wykryje, ale jestem już spokojniejsza, a jak pojedziemy na kontrolę po świętach, to nie odpuszcze, musi nam p. dr dać skierowanie na scyntygrafię.
Dziękuję Wam jeszcze raz za porady i dobre słowo.
Pozdrawiam Ania

Al_la (offline)

Post #13

23-03-2013 - 11:44:27

k/Warszawy 

Na scyntygrafii wszystkie zwyrodnienia będą świeciły i znów będziecie się denerwować.
A wyniki scyntygrafii weryfikuje się rtg-em, więc jest sens?

anusia95015 (offline)

Post #14

29-04-2013 - 22:15:41

Cześć! To znowu ja zaglądam tutaj po krótkiej przerwie. Cd problemów mojej mamy z kręgosłupem. Jak już pisałam wcześniej RTg wyszło jak wyszło. Zwyrodnienia, zwężenia, skrzywienia, ale meta w opisie brak. Byłyśmy na kontroli u onko, rzuciła przez sekundę okiem, powiedziała, że to nie przerzuty i z wielką łaską dała skierowanie na scyntygrafię (bedzie 24.05). Ale nawet nie dała skierowania na podstawowe badania krwi (ostatnie były w styczniu, jak myślicie zrobić coś na własną rękę?). W ogóle temat naszej pani dr to osobna kwestia. Niestety zostałyśmy bez onokologa, muszę znaleźć kogoś innego. Ale wracając do kręgosłupa. Mama była też u ortopedy obadał, obejrzał opis RTG, powiedział, że boli od tego, ale żeby zrobić tą scyntygrafię i na żadne rehabilitacje skierowania nie dał, bo po mastektomii nie wolno!!! Nosz kurde!!! O ile mi wiadomo, to owszem, niektórych rzeczy nie wolno, ale są takie co wolno. Czy tak? A i jeszcze kazał brać paracetamol!!! Mama bierze jakieś leki, ale na niewiele się to zdaje. Dzisiaj np. bardzo ją nawalało. Nie wiem co robić. Czekać spokojnie do scyntygrafii, drążyć dalej, prosić o skierowanie do neurologa może? Może jakieś badania krwi zrobić we własnym zakresie (w styczniu wsio - morfologia, marker, fosfataza było oki). Mama opisuje ból jako stały, chyba taki rozlany. Mowi że boli ją mniej więcej obszar o średnicy 20/30 cm. Nie schudła, wrecz przytyła, poza tym czje się dobrze. Doradźcie co robić. Pozdrawiam Ania

takamala (offline)

Post #15

30-04-2013 - 21:15:10

Chciałabym się poradzić Was odnośnie moich dolegliwości bólowych i wyniku scyntygrafii(z lipca 2012)

Jakiś czas temu pisałam już o dolegliwościach bólowych kości udowej które mnie nękają i napawają strachem...
9 maja byłam zapisana na rezonans tej kości, wszystko wyjaśniłoby się, ale sytuacja zmieniła się, ponieważ okazało się, że jestem w ciąży i z wiadomych względów nie pójdę na to badanie...a wyobraźnia moja niestety pracuje i szerzy czarne scenariusze...
zacznę od początku

mój wynik scyntygrafii

dwa drobne ogniska miernie zwiekszonego gromadzenia radiofarmaceutyku w przyśrodkowo, brzeżnie w rzucie przynasady dalszej kości udowej oraz bocznie w rzucie przynasady dalszej kości strzałkowej.

Zwiększone, ogniskowe gromadzenia radiofarmaceutyku w kręgu L5.

wnioski:zmiany w kości udowej i strzałkowej niejednoznaczne mogą sugerować przebudowę kostną o podłożu pourazowym?zapalnym?-wskazana dalsza diagnostyka.
zmiana w kręgu l5 może wynikać z przebytego urazu(nigdy nie miałam urazu kręgosłupa)
(czytałam, ze taki opis mają osoby z przerzutami nowotworowymi na kości, ze zdenerwowania w sierpniu 2012 zrobiłam rezonans kręgoslupa z kontrastem aby określić tą zmianę, ale opis był prawidłowy, bez zmian.
I myślalam ze się uspokoilam, ale do czasu....jakis miesiac temu przeczytalam w inecie, że scyntygrafia pokazuje zmiany w kręgosłupie przerzutowe nawet z 6 miesięczym wyprzedzeniem...więc może w sierpniu nic nie było widać, a teraz już coś mam na kręgosłupie....

byłam z tym wynikiem u 3 onkologów, ale żaden jakoś specjalnie nie przejął się nim,nie kazal dalej diagnozować

odnosnie kosci udowej, po 7 miesiącach od scyntygrafii zrobiłam rtg tej kości i wyszło ok.
Czy jesli to byłby rak, jakieś przerzuty, to po siedmiu miesiacach byłyby widoczne w rtg?

Zmiany w kości strzałkowej wogóle nie diagnozowałam, dodam jednak, że od jakis 2 lat kostkę tą mam spuchniętą i ostatnio czasami czuję ból w tej kości strzałkowej. Boję się.
Przepraszam, że piszę na forum amazonek, nie mając zdiagnozowanego raka piersi, ale wydaje mi się, że u Was znajdę największą pomoc, wiele z Was miało również scyntygrafię....

Kość udowa ciągle mnie boli, ale ból ten najczęściej rozpoczyna się pod pachwiną np.jak źle stanę, za bardzo obciążę tą nogę to czuję przeszywający straszny ból....
siedząc nie mogę podniesc tej nogi do góry, bo boli...., bywało, że czułam ból w czasie kaszlu

bylam u ortopedy, on ze strony stawow biodrowych nie widzi nieprawidłowosci

na tą scyntygrafię w 2012 poszłam prywatnie bojąc się raka kości....ten ból kości udowej będzie chyba mnie już przesladować do końca życiasad smiley(
9 maja miałam isc na rezonans(czytaj-wyrok)-ale okazało się że zostanę mamą, i zamiast cieszyć się być najszczęśliwszą kobietą na świecie ja zastanawiam się czy zdąże wychować to maleństwo....kto je wychowa jak umrę, bo napewno mam przerzuty na kościach od niezdiagnozowanego raka.
Wiem-jestem beznadziejna, liczę jednak na Wasze zrozumienie i radę, co sądzicie o mojej sytuacji

Al_la (offline)

Post #16

30-04-2013 - 22:27:07

k/Warszawy 

Takamala, czy myślisz, że jeśli 3 onkologów stwierdziło, że niczego onkologicznego nie widzą, to my Ci postawimy diagnozę?

Poczekaj aż urodzisz i później zrób powtórne badania. Do badań kości udowej, radzę dodać badanie kręgosłupa lędźwiowego.

andzia73 (offline)

Post #17

30-04-2013 - 23:05:15

Gdańsk 

Takamala Ala dobrze radzi..Teraz to po ptopach, bo nikt badania nie zrobi kobiecie w ciążypocieszaJa miałam scyntygrafie która nic nie wykazała, a biodro tak mnie bolało i boli ze chodzic czasami trudno...A i nasze mysli napedzają różnego rodzaju dolegliwosci...Także głowa do góry bedzie dobrze ..Teraz zajmij sie soba i dzieciatkiembuzkiserceA po porodzie powtórz badania...

Grazyna S (offline)

Post #18

15-07-2013 - 21:40:40

Dawno tu nikt nie pisał ,a ja mam taki problemsmutny otóż najpierw bolał mnie kregosłup ,dostalam zastrzyki Dexak i Milgamma N i po tych zastrzykach bół minął ,a teraz bolą mnie zebra ,a zwłaszcza koncówki zeber ,byłam u lekarza zbadal mnie i powiedział ze to chrząstki zeber mnie bolą i znowu mam zastrzyki Diclac i smaruje maścią Alpą z arniki ,czasem jest ból nie do wytrzymania czy któraś miała takie bolące zebra bezradny

"nadzieja ma skrzydła,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów,
która nigdy nie ustaje,
a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury”

Emily Dickinson

justyna81 (offline)

Post #19

16-07-2013 - 18:03:24

współczuję :/ mam nadzieję, że ból przejdzie po tych zastrzykachsmiling smiley

Perełka
Moja siostra dostała rade od jednej z koleżanek, żeby sobie na ostrogi kupiła drewniane trepki i w nich chodziła.
Pojechała do sklepu, zrobiła zakup i po tygodniu zapomniała, o bólu pięty. Trepki nosi przez całe 8 godzin w pracy.
Sugestia czy coś w tym jest? Uwierzyć nie mogę!

ból pięt to kiedyś miałam ale kupiłam buty dla osób z hallusami i ostrogami i dla kobiet w ciąży -polskiej produkcji na specjalnie amortyzowanej podeszwie. Pięty mnie bolały jak niosłam tanie buty produkcji chińskiej. Podeszwa przy ostrogach nie powinna być cienka, tylko taka która amortyzuje ucisk stopy na podłoże, dlatego pewnie drewniaki działają. smiling smiley

Chciałam się was poradzić. Będę kupować nowe łóżko. Jako, że nie mam miejsca w pokoju myślałam o jakimś fotelu rozkładanym ale teraz się zastanawiam czy nie kupić jakiegoś lepszego materaca z ikeii lub rehabilitacyjnego czy coś takiego. Czy to ma znaczenie na czym śpimy?

a pytam bo ostatnio boli mnie w krzyżu- znaczy się lędźwiowy. W sanatorium było ok, tzn. rehabilitant na oko to stwierdził, że jest ok i że on tylko lekko ucieka. (zabiegi miałam na szyjny - znaczy się odcinek c). aaa teraz to czasem nie mogę nawet za długo siedzieć :/ boli sad smiley

jagodula (offline)

Post #20

16-07-2013 - 18:15:22

Sławkow 

jablkoJustyno81 bardzo się cieszę, że młoda dziewczyna pisze o bólachw odcinku krzyzowym, bo to znaczy, że chyba taka uroda pochemijna. bezradnyJa zwalałam wszystko na karb wieku ale przecież rok temu nic mnie nie bolało.niedowiarek Zrobiłam nawet scyntygrafię i poza zmianami stosownymi do wieku ( jak ja lubię to sformuowanie!) doktory niczego się nie dopatrzyli. Chyba trzeba będzie polubić!. Na pewno wygodne łózko z dobrym materacem pomaga. Ja takowe zakupiłam po operacji, bo stwierdziłam, że jak będę umierała to muszę godnie wyglądaćchichot - to oczywiście żart!śmiech Duże znaczenie ma twardośc materaca. Przy bólach kręgosłupa im twardszy tym lepszy a genialny to rehabilitacyjny!

wiwibis (offline)

Post #21

16-07-2013 - 18:24:06

knurów 

Ja sie tez dokanczam od tygodnia mam ból w kregosłupie .szyji oraz w rekach a szczególnie w łokciach w nocy spac nie gdzie bo tak rece bola mam zamiar sie do lekarza wybrać.ale boje sie ze to moga być przezuty

jagodula (offline)

Post #22

16-07-2013 - 18:27:58

Sławkow 

jablkoWiwibis każda z nas tak myśli a to tylko proza życia. pocieszaGłowa do góry!

mgiełka (offline)

Post #23

16-07-2013 - 18:44:49

Radom 

Justynko, ma znaczenie na czym śpimy uśmiech Zdecydowanie materac. A doświadczenie w bolesności kręgosłupka to ja mam... niestety.
Wiem też, co to strach przed wynikiem badania, ale warto zrobić rezonans, aby mieć głowę spokojną i sen dobry. Rezonans bada dokładnie kości i na badanie prywatne nie potrzeba skierowania (tyle, że trochę kosztuje i dla nas musi być z kontrastem).

Z amazonki.net od 2006 roku.

justyna81 (offline)

Post #24

16-07-2013 - 18:47:20

ja już 4 latka po chemii i do tej pory było ok. Od dziecka mam tzw okrągłe plecy- tzn garbie się. W podstawówce chodziłam na gimnastykę korekcyjną a później to zaniedbałam. Podejrzewam, że właśnie z powodu tych okrągłych pleców i garbienia się teraz pokrzywiłam się jeszcze bardziej i teraz boli:/

Wibis nie martw się smiling smiley ja sobie myślę tak, że jakby mnie bolały kości jakimś nietypowym miejscu to na pewno bym is bała ale jak kręgosłup to się nie martwię.
Wiadomo do lekarza iść trzeba. Na jakąś rehabilitacje może skieruje.
aaa i przy kręgosłupie z tego co się dowiedziałam to najlepiej najpierw badania zrobić RTG czy TK a potem dopiero rehabilitacja. Bo nie zawsze i nie na wszystkie zmiany czy problemy można przepisać ćwiczenia czy rehabilitację.

aaa Mgiełka dzięki to ja jednak poważnie pomyślę o tym materacu smiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-07-2013 - 18:49:33 przez justyna81.

Al_la (offline)

Post #25

16-07-2013 - 20:16:45

k/Warszawy 

Jest taka opinia, że kto ma bóle kręgosłupa, powinien spać na twardym i prostym.
Chyba bym jajko zniosła, gdybym na takim spała.
Na każdym innym łóżku niż moje, tak boli mnie kręgosłup, że całą noc mam nieprzespaną, tylko przedrzemaną.
Najlepiej mi w moim łóżeczku. Tam, gdzie mam górkę, w materacu mam dołek o nic mnie nie boli chichot

justyna81 (offline)

Post #26

17-07-2013 - 17:22:33

smiling smiley też tak uważam, że najlepiej się śpi na swoim smiling smiley niestety moje spanie to już w nie najlepszej formie:/

Perełka (offline)

Post #27

17-07-2013 - 23:20:22

Justynko lepszy zdecydowanie materac.
Kiedyś podczas boli zalecano nawet spanie na deskach. Dziś już sie odchodzi od tych zasad, że materac musi byc twardy. Ma byc przede wszystkim wygodny. W czasie snu nasz kregosłup powinien wypoczywać a nie byc napiety do granic mozliwosci. te wskazówki mam od mojej mamy rehabilitanta. To się zgadza z tym co pisze Ala. naturalne dołki, dołeczki same dopasowaly sie do jej ciezaru, do jej sylwetki. Dlatego śpiąc w swoim łożeczku czuje się wypoczęta.

"Zbyt twardy materac nie podpiera punktowo naszego ciała co powoduje, że naczynia krwionośne są uciskane a mięśnie skurczone i napięte. Osoba śpiąca na takim materacu obudzi się zdrętwiała i będzie miała kłopoty z krążeniem. Gdy śpimy na materacu zbyt miękkim zapadamy się a nasz kręgosłup będzie się wyginał co z kolei spowoduje bóle pleców i kręgosłupa. Dlatego ważnym jest dobranie materaca o odpowiedniej dla nas sprężystości. Do najtwardszych należą materace z wkładem płyty kokosowej. Do mitów należy twierdzenie, że materac im twardszy tym lepszy dla kręgosłupa..
Strefy twardości występują w materacach o zróżnicowanym stopniu twardości. Zmniejszoną sztywność występuje w strefie zwiększonego nacisku (ramiona, biodra), tam gdzie ciało jest najbardziej narażone na ucisk, natomiast usztywniona część środkowa materaca prawidłowo podtrzymuje sylwetkę kręgosłupa. Pamiętajmy, że dla osób o wzroście poniżej 160cm strefy w materacach nie będą odpowiednio rozłożone, zatem w takim przypadku nie kupujmy materaca wielostrefowego.
Znaczenie sprężystości punktowej rośnie w przypadku wyboru materaca dla dwojga, nawet w przypadku śpiących osób o znacznej różnicy wagi, osoba o mniejszej wadze nie powinna odczuwać zmiany pozycji przez drugą osobę. Każda dodatkowa warstwa jak płyta kokosu, filc sprawia, że sprężystość punktowa maleje, dlatego wybierajmy w tym przypadku materac o dużej sprężystości punktowej.
Pokrowce materacy w większości wykonane są z bawełny, która dobrze oddycha i wchłania wilgoć. Dla osób uczulonych na surowce naturalne przeznaczone są pokrowce antyalergiczne, wyposażone w zamek rozdzielny z możliwością prania. Pokrowce pikowane naturalną owczą wełną dają ciepło, ale nie nadają się do prania dlatego są one zazwyczaj na stałe zaszyte bez możliwości zdjęcia. Dla zwiększenia wygody i trwałości materaca możemy zaopatrzyć się w przekładkę lub ochraniacz. Wykonuje się je z pianki poliuretanowej ze zdejmowanym pokrowcem nadającym się do prania. "

Tu masz najwazniejsze informacje

[www.pawertmeble.pl]

dziubas (offline)

Post #28

18-07-2013 - 00:22:19

Gdańsk 

Godzinę temu skończyłam czytać stronę <akademiakregoslupa>. Mam dwa lata temu stwierdzony kręgozmyk na poziomie L-S (TK i MRI).
Po powrocie ze zwolnienia do pracy jeszcze dotkliwiej odczuwam dolegliwości bólowe i inne "incydenty" i coraz poważniej myślę o operacji, by nie chodzić z pieluchą czy poruszać sie na wózku. Decyzja nie jest łatwa, bo neurochirurdzy mówią-operować, a ortopedzi-jak długo da radę Pani znosić ból-nie operować. myśli

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

justyna81 (offline)

Post #29

18-07-2013 - 10:46:54

dzięki Perełka serce

moje bóle przy innych poważnych schorzeniach to pikuś i dlatego tak sobie pomyślałam, że skoro teraz mam 30 i boli to co będzie jak będę mieć 50 lat i że trzeba z tym coś zrobić. Zmienić łóżko, zacząć ćwiczyć lub chodzić na basen.

bardzo współczuję pociesza trudna decyzja sad smiley

mama_oli (offline)

Post #30

22-07-2013 - 19:33:33

Oleśnica 

Witam

jak widać w suwaczku mama jest już 4 lata po leczeniu...
Kręgosłup ją boli, ale bardziej ostatnio narzeka na nogi...
Bolą ją praktycznie od kostek do kolan i czasami cągnie do ud.
Często ma je spuchniete.
Byłyśmy miesiąc temu u onko na kontroli i mama prosiła o zmianę tamoksyfenu na
inny lek, bo może to od niego te bóle, ale lekarka powiedziała, że jak przepisze inny lek
to nogi ją będą bolały jeszcze bardziej...
No i bierze tamoks, nogi dalej bolą...
Rodzinna dała skierowanie na przepływy, kupiłam Dosminex i d.pa blada, nie wiem co myśleć,
co więcej martwię się...

pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 504
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022