Wzrok - niekoniecznie "sokoli"

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

23-01-2010 - 13:47:27

Forumowo 

Masz problemy ze wzrokiem? Krótkowzroczni, dalekowzroczni, astygmatycy i inni tu znajdą swoje miejsce.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-01-2010 - 13:48:31 przez Amazonki.net.

Al_la (offline)

Post #2

27-08-2010 - 22:21:52

k/Warszawy 

[www.rynekzdrowia.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

bożka1 (offline)

Post #3

28-08-2010 - 08:37:21

Jastrzębie Zdrój 

Wszystkie nowości i ulepszenia po jakimś czasie okazuje się ,że są szkodliwe. Po co to wprowadzają blee A co do wzroku po chemii bardzo mi się popsuł i nie przeczytam nic bez okularów.
Ale patrząc daleko nadal mam sokolitakhura

karolina21 (offline)

Post #4

28-08-2010 - 09:55:11

Strzelce Krajeńskie 

To prawda przed chemią przeczytałam najdrobniejszy druk na opakowaniach kosmetyków, teraz ani rusz smutnyDo czytania książek i gazet muszę zakładać okulary, a jak piszę to litery rozlewają mi się przed oczyma, więc moje pismo do niedawna niezbyt wyraźne i estetyczne teraz woła o pomstę do nieba załamkaDobrze że został mi jeszcze komputer.....

madzia_61 (offline)

Post #5

28-08-2010 - 14:50:49

Niestety mi tez po chemii wzrok się popsuł ,do czytania i mam już drugi raz zmieniane szkła ,lek.okulistka powiedziała że co roku muszę badać wzrok i dobierać odpowiednie szklą .Starość nie radośćniedowiarek.

Janina.S (offline)

Post #6

31-08-2010 - 12:16:29

widły Soły i Wisły 

Oj gdzie mi tam do sokolego wzroku - kiedy to było? - dawno , b. dawno.

Wczoraj zaliczyłam wizytę u okulistki postępy są w kierunku zaćmy , wprawdzie maleńkie zmiany
ale jednak coś się zaczyna - trzeba pilnować , kontrolować ,teraz tylko kropelki -Vitraolat.
Już drugi raz po moim leczeniu zmieniam okularki - znowu o 0,5 do góry czyli widzę że gorzej
widzę więc kolejny wydatek - progresywne są bardzo drogie same szkła ok. 1200zł i jeszcze oprawy.
No cóż starość nie radość .......bezradny.

.....jeśli niebo spada nam na głowę to nie po to by się z nas śmiać
....... lecz by podziwiać patrząc jak się podnosimy.
...

Al_la (offline)

Post #7

26-01-2011 - 14:14:46

k/Warszawy 

[www.naukawpolsce.pap.pl]

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Janina.S (offline)

Post #8

26-01-2011 - 14:30:29

widły Soły i Wisły 

....o matko kochana - "wiecej niż trzy godziny dziennie to już mają problem......."
przeraziło mnie to bo moje 2 stare konie to pewnie ze 12 na 24 h siedzą przed monitoremsmutny

...

Eda (offline)

Post #9

26-01-2011 - 15:04:30

Wawka i ... :P 

Heh... spędzam przed kompem duuużo czasu i niestety... parę dni temu odebrałam od okulisty receptę na okularki...
0,5 dioptrii ale jednak... do czytania i do siedzenia przed kompem... a do tej pory miałam sokoli wzrok... zly

... przeżyj życie swoje jak tylko zechcesz ...

Al_la (offline)

Post #10

04-05-2012 - 11:30:57

k/Warszawy 

[www.naukawpolsce.pap.pl]

Al_la (offline)

Post #11

08-05-2012 - 10:52:42

k/Warszawy 

[poznan.gazeta.pl]

berni (offline)

Post #12

03-01-2013 - 14:28:23

Gryfino 

Kochane dziewczyny, byłam dziś na wizycie u okulisty ( raz w roku robię badanie dna oka) i usłyszałam,że mam opalizującą soczewkę, dr powiedziała, że mogą to być zmiany po leczeniu jak również hormonoterapia.Czy spotkałyście się z czymś takim? Wytłumaczyła mi ,że stopniowo tracę wzrok.

ToJa (offline)

Post #13

04-01-2013 - 16:45:01

czeka mnie operacja zaćmy
u nas w P. strasznie długie kolejki
może ktoś ma rozeznanie gdzie "uderzyć" coby jakowyś krótszy termin był (krótszy tzn mniej niż rok)
obojętnie jakie miasto, jaki szpital
a może macie jakieś "sposoby" oczko coby skrocić czas oczekiwania
chciałabym mieć to jak najszybciej z głowy

Janina.S (offline)

Post #14

04-01-2013 - 18:08:30

widły Soły i Wisły 

ToJciu i tu podaję Ci dłoń równą co do problemu - też mnie to czeka ale jeszcze nie , jeszcze za wcześnie - musi dojrzeć ta ona zaćma.

Zadzwonię do siostry /2 lata temu miała zabieg/ i popytam chociaż Kraków to pewnie zbyt daleko ale dam znać co i jak .

...

lulu (offline)

Post #15

04-01-2013 - 18:10:31

k/Kwidzyna 

A ja słyszałam, że w Poznaniu, albo koło Poznania jest prywatna klinika prowadzona przez Rosjan. Koleżanka była tam z synem na operacji ... polscy lekarze nie chcieli operować (cukrzyk, jajowata soczewka, tracił wzrok, itp., siła złego na jednego) wrócili zadowoleni, choroba z lekka zatrzymała się. To było jakieś ... chyba klamrowanie soczewki.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

ToJa (offline)

Post #16

04-01-2013 - 18:31:17

Lulu - ta klinika to Korwita (świetni okuliści - z różnych stron świata - byli tam zatrudnieni) , 2 km od mojego domu była - bo teraz to tylko budynek pozostałniezdecydowany

Janinko -moja zaćma juz dojrzała w czerwcu, ino ja się zbieram jak sójka za morze niezdecydowany

berni (offline)

Post #17

05-01-2013 - 11:03:25

Gryfino 

Toju,Janinko,Lulu, a czy łączycie leczenie onkologiczne z tą zaćmą?bezradny

Janina.S (offline)

Post #18

05-01-2013 - 13:40:31

widły Soły i Wisły 

berni
Toju,Janinko,Lulu, a czy łączycie leczenie onkologiczne z tą zaćmą?bezradny
...

...Berni ależ mnie ... za... zastopowałaś - nawet nie pomyślałam , no bo to już siódmy roczek mija od leczenia a okularki
do czytania to już tak z 15 lat noszę a progresywy czyli do wszystkiego to czyba 8 lub 9 l.

No ale w lutym mam kolejną wizytę u okulisty więc zapytam i o to .

...

ToJa (offline)

Post #19

05-01-2013 - 15:26:43

Gdy dowiedziałam się, że mam zaćmę (ja mam jądrową), moim pierwszym pytaniem było: czy to po leczeniu onkologicznym?
Odpowiedź okulisty: nie jest udowodnione, ze leczenie onkologiczne ma wpływ na rozwój zaćmy. Najczęstszą przyczyną zaćmy jest pogorszenie wzroku związane z wiekiem. Do grupy ryzyka zachorowania należą osoby z wysoką krótkowzrocznością ( przed leczeniem miałam minus 3, w czasie gdy stwierdzono u mnie zaćmę (3 lata po leczeniu) miałam minus 5, teraz znowu wzrok mi się pogorszył), osoby chorujące na cukrzycę (jestem o maleńki kroczek od cukrzycy) i osoby zażywające sterydy. Na pogorszenie wzroku w czasie leczenia miała w jakimś stopniu radioterapia, ale gdyby mój wzrok przed radioterapią był dobry, to nie miałaby ona większego wpływu na rozwój zaćmy.
14 stycznia mam wizytę u okulisty.

berni (offline)

Post #20

05-01-2013 - 16:49:01

Gryfino 

Dziękuję dziewczyny za odzew, jestem również krótkowidzem, ale okulary zakładam tylko do tv bo zlewa mi się obraz. Lekarz jeszcze nie proponuje mi leczenia lecz obserwację i za 6 m-cy do kontroli. Lubię wiedzieć o co chodzi i jak sobie pomóc jak zachodzi taka potrzeba uśmiech.Pozdrawiam serdecznie buzki

ToJa (offline)

Post #21

14-01-2013 - 20:27:54

ToJa
czeka mnie operacja zaćmy
u nas w P. strasznie długie kolejki
może ktoś ma rozeznanie gdzie "uderzyć" coby jakowyś krótszy termin był (krótszy tzn mniej niż rok)
...............
prośba odwołana uśmiech dziękuje za zainteresowanie uśmiech

jagodula (offline)

Post #22

18-01-2013 - 19:01:51

Sławkow 

jablkoWzrok mam wybitnie nie sokoli, bo - 4 do dali i + 2,5 do bliży. Tak było do zachorowania, teraz aż strach zrobić badania. Moja okulistka radzi poczekać ze zmianą szkieł do końca leczenia, bo nie wiadomo na ilu się zatrzymamy! A moje szkła - progresywne to nie mały koszt. Oczywiście - wszystko refunduje NFZ !!!!!!!!!the finger smiley

malgos 10 (offline)

Post #23

19-01-2013 - 20:04:23

Łódź 

Toja doczytalam sie że masz problem z oczkami czyli zaćma się pojawiła
Mnie w zeszłym roku też stwierdzili zaćmę ale jak na razie mam stracha a jeszcze lekarz w klinice gdzie robią oczka to powiedział ze jest to faza początkowa i lepiej jeszcze nie operować bo to nie zabawa lecz poważna operacja
więc czekam a w czekaniu motywuje mnie jeszcze robota bo ostatnio nie podobają im sie ludzie będacy na dłuzszym zwolnieniu i ich lubią zwalniać
A zorientuju się u nas w Łodzi w klinice Pulsmed sa dobrzy spacjaliści i czas nie był taki długi
nie wiem tylko jak jest teraz

jestem na forum od 25-10-2008

Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

- Fiodor Dostojewskiserce

Anna57 (offline)

Post #24

18-03-2013 - 20:05:15

Jarosław 

Mój wzrok też niekoniecznie " sokoli ".Miałam dzisiaj wizytę u okulisty i okazuje się wzrok dalej się pogorszył. Teraz mam już + 0,75 do dali i + 3,0 do bliży . Lekarka powiedziała, że prawdopodobnie lek ,który biorę na tarczycę , tak działa na oczy. No niestety , coś za coś .....

kimi (offline)

Post #25

18-03-2013 - 20:42:50

Mnie też po chemii się pogorszył ,przyplątala się zaćma (zabieg ewentualnie po leczeniu onko) szkła prognesywne kosztowne do dali -4,5 do bliży +2 trzeba zmienićzałamka o jojo joj.

kesy (offline)

Post #26

21-04-2015 - 18:08:15

Starogard-Gdański  

Mam stwierdzoną jaskrę...biorę krople na ciśnienie w oczach...teraz dostałam skierowanie na laser.Mimo że noszę okulary...to widzę w nich dośc dobrze...dlatego bardzo się obawiam tego zabiegu.Czy któraś z Was spotkała się z takim problemem.myśli

piessercekot Oni też czują ból

mgiełka (offline)

Post #27

21-04-2015 - 20:07:27

Radom 

Co Cię tak bardzo niepokoi w laserowaniu, Kesy?
Ja mam za sobą kilka takich zabiegów i nie było w nich nic złego - wielką za to miałam wdzięczność i radość, że zabiegi laserowania uchroniły mnie przed operacją. Pierwsze laserowanie było w sytuacji tragicznego stanu mojej siatkówki, a co za tym idzie, czas bombardowania laserem był wtedy bardzo długi (za jednym podejściem). Wytrzymałam smiling smiley
Też miałam dodatkowo podejrzenie jaskry, bo wyniki różnych badań powychodziły źle, ale ponieważ istnieje też możliwość taka, iż mam tak złe wyniku nie z powodu jaskry a wady wzroku, to na razie odstąpiłyśmy (z lekarką) od pomysłu ładowania do oczu kropli od jaskry. Być może ryzykuję dużo, bo za wesoło w tym moim widzeniem nie jest, ale poczekam jeszcze do czerwcowej wizyty (krople mam w domu, wykupione, nie otwierane - póki co, mam przeczucie, że nie są konieczne i niechby tak zostało).
Opisywać Ci, Kesy, jak wygląda sam zabieg, czy sobie wygooglałaś? Nie ma co się go bać - jeśli zmiana niewielka, to niewiele będzie uderzeń lasera. Piszę uderzeń, bo tak to się odbiera, ale jest niebolesne. Potem jest trochę niedogodności - rozszerzone źrenice, to nadwrażliwość na światło, unikanie wysiłku jakiś czas, być może trochę poleżeć. Ja leżałam, bo u mnie był stan krytyczny, ale już tej jesieni jak byłam na dolaserowaniu, to spokojnie - bez ograniczeń.
Jak masz pytania - pytaj. Jaskrę się laseruje i to z dobrymi skutkami.

Z amazonki.net od 2006 roku.

kesy (offline)

Post #28

21-04-2015 - 23:50:26

Starogard-Gdański  

Mgiełko,jutro dowiem się kiedy będę miała wykonane laserowanie.Obawiam się, bo nie wiem co mnie czeka.Pani dr mało mi wyjaśniła czego się spodziewać.Tyle tylko że nie jest tak źle z ćiśnieniem w oczach,25-26..i w tym celu biorę krople COSOPT.Ale co tak konkretnie dzieje się w oczach,nie mam pojęcia.To co wygooglałam nie bardzo zgadza się z tym co czuję.
Mam jeszcze skieroawnie na badania,pola widzenia i jeszcz coć,ale nie mogę doczytać(tak nie wyraźnie napisane)
Napiszę jutro co załatwiłam.myśli

kesy (offline)

Post #29

22-04-2015 - 15:42:59

Starogard-Gdański  

cd; Jestem zarejestrowana..jedno oko śierpień drugie wrześień.Wiem że ten zabieg jest mi potrzebny...i nie jedną operację mam za sobą...ale jakoś dziwnie się tym razem niepokoję.Może dlatego że w mojej rodzinie była osoba niewidząca.Wprawdzie to były dawne czasy...i inna medycyna.Za mną też już operacja mięska łzawego..gdzie stwierdzono niestety raka.Ale nie ma co się nakręcać.myśli

mgiełka (offline)

Post #30

23-04-2015 - 14:25:37

Radom 

Kesy pociesza rozumiem Twoje niepokoje. Mnie się wydaje bezpieczne to laserowanie - jak jest coś do załatania, to załata. I nie szkodzi, tak myślę...
U Ciebie był ten rak w mięsku łzawym? Ale wiesz przecież, że to tylko strach. I nie nakręcaj się, nie, nie - nie jest źle i tak ma zostać buziak
Ja mam też dodatkowy dylemat i powinnam starać się o wcześniejsze spotkanie z okulistką: od stycznia trochę podupadłam kardiologicznie i jednego z leków nie powinno się brać przy jaskrze. A co, jeśli u mnie to jednak jaskra, a tego jednoznacznie nie da się określić... Może powinnam więc zakładać, że mam jaskrę i nawet jak nie zapuszczam kropelek, to chociaż tego leku nie brać? Wizyta u kardiolog dopiero w połowie czerwca (prywatna i chyba nie do przesunięcia na bliższy termin...),
a nawet mi się nie przypomniało na wizycie, by o tej domniemanej mojej jaskrze powiedzieć.
Kocham lato, ale jak się ono zbliża, to wraca widmo wszelkich wizyt lekarskich, brrr. Chociaż w tym roku przełamałam własny stereotyp - już w styczniu zaczęłam się po kardiologach włóczyć.
Ale miłość do słoneczka jest silniejsza - dzisiaj cudnie świeci - i uszki mi stoją jak powinny, radośnie do góry. Buziaki buzki

Z amazonki.net od 2006 roku.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 380
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018