Wzrok - niekoniecznie "sokoli"

Wysłane przez Amazonki.net 

kesy (offline)

Post #1

23-04-2015 - 18:21:25

Starogard-Gdański  

Mgielko,dziękuję za slowa otuchy.Zastanawiam się czy nie wybrać się do innego okulisty,żeby skonsultować obecną diagnozę.O której i tak mało co wiem.??Przesyłam słoneczne buźiaczki.buziak

piessercekot Oni też czują ból

Al_la (offline)

Post #2

26-05-2015 - 11:37:03

k/Warszawy 

Od wczoraj mam dziwne zjawisko w lewym oku. Z boku widzę "komara". Jak poruszam gałką oczną, komar fruwa przewraca_oczy
Zawsze różne dolegliwości biorę na przeczekanie, tym razem chyba jutro (jeśli nie przejdzie) pójdę do okulisty, bo się boję, że np. odkleiła mi się siatkówka myśli
Wiecie, co to może być?

Pomijam już fakt, że moja babcia zmarła na raka gałki ocznej przewraca_oczy

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

kesy (offline)

Post #3

26-05-2015 - 15:20:58

Starogard-Gdański  

Alu,u mnie też coś się odkleja...podobno jest to początek jaskry.Dziś bylam na badaniu "pola widzenia".Z wynikiem do lekarza kierującego...ale wcześniej laser..żeby zmniejszyć ćiśnienie w oczach.Laser jednego oka w czerwcu..drugiego w wrześniu.No to cierpliwie czekam...i zakrapiam oczy kropelkami.bezradny

mgiełka (offline)

Post #4

26-05-2015 - 16:18:31

Radom 

Alusiu, bez nakręcania się proszę uśmiech
Ale jednocześnie druga prośba: do lekarza marsz. Nic tam pewnie złego się nie dzieje, a to co widzisz to zmiany które każdemu się z wiekiem doplątują, ale niech to Ci powie lekarz i niech da kropelki na nawilżanie ślepków.
Natomiast gdyby tam miało się coś odklejać, to nie zależnie od tego czy przejdzie czy nie i tak może się to dziać. U mnie było dosłownie rwanie się siatkówki - czarny mazoł przez oko - a ja byłam tego nieświadoma, bo przecież za chwilę tego nie było. I bardzo złe miałam myślenie, że nie muszę się spieszyć z wizytą, bo samo przeszło.
Za to teraz mam całą zgraję muszek, paproszków, pajęczynek i wszelkich tam innych w polu widzenia, i już się z nimi nie rozstanę...

Kesy, przed laserowaniem też powinni Ci sprawdzać ciśnienie w oczach i lekarz wykonujący zabieg zdecyduje, ile lasera dawać.

Buziaki dziewczynki, nie strachajcie się buziak

Z amazonki.net od 2006 roku.

Al_la (offline)

Post #5

26-05-2015 - 17:03:30

k/Warszawy 

Dziękuję dziewczynki za wiadomości.
Nie zapowiada się, że mi przejdzie, więc poszukam jakiegoś lekarza i się wybiorę uśmiech

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

nigulina (offline)

Post #6

27-05-2015 - 18:38:01

łódz 

Mam jaskrę w prawym oku.Co pół roku robię pole widzenia, krople na obniżenie ciśnienia w gałce ocznej do końca życia. Profilaktycznie w lewym oku też. Zrobiono mi też RM oczodołów czy jakiś guzek nie uciska na nerw wzrokowy, na szczęście nic takiego nie ma.Jeden plus tego, ze w lustrze bez okularów jestem piękna i młoda.

ira (offline)

Post #7

27-05-2015 - 21:56:45

Pabianice 

Ala, byłaś u okulisty?

Al_la (offline)

Post #8

28-05-2015 - 09:37:50

k/Warszawy 

Iruś, w Polsce żyjemy bezradny
Zapisałam się na piątek, bo tylko w piątki przyjmuje pani doktor. Dobrze, że na ten piątek.
Oczywiście prywatnie, bo na nasz kochany NFZ byłoby na piątek 2017 r duży uśmiech

Podejrzewam dziury w siatkówce smutny

ira (offline)

Post #9

28-05-2015 - 11:14:37

Pabianice 

Napisałaś "chyba jutro pójdę do okulisty", to myślałam, że masz taką możliwość, że od razu do lekarza uśmiech
Ja wczoraj byłam u rodzinnego, dostałam skierowanie na badanie, zrobiłam je od ręki, jutro odbiór wyniku i wizyta u rodzinnego duży uśmiech
A stresu i strachu i tak za dużo, nawet do jutra bezradny

Anna57 (offline)

Post #10

28-05-2015 - 11:37:10

Jarosław 

Alunia buziak Ja mam co jakiś czas przed oczami ,w oczach ( nie wiem jak to napisać niezdecydowany) jakieś takie "srebrne , pulsujące sprężynki, w kształcie okręgu" ,który się rozszerza . Zaczyna się od srebrnego ,drgającego punkcika .I w tym czasie widzę pół obrazu .Trwa to jakieś 15 minut. Byłam z tym u okulisty i powiedziała mi ,że to zmienia się ciśnienie w gałkach ocznych . Tak to może się robić na starość . Starość nie radość ....młodość nie wieczność .bezradny

Al_la (offline)

Post #11

28-05-2015 - 12:30:11

k/Warszawy 

ira
Napisałaś "chyba jutro pójdę do okulisty", to myślałam, że masz taką możliwość, że od razu do lekarza uśmiech

Wydawało mi się, że prywatnie tak można, ale to było pobożne życzenie duży uśmiech

Aniu, no niestety bezradny

Al_la (offline)

Post #12

29-05-2015 - 17:41:12

k/Warszawy 

Już jestem po wizycie. Bałam się, że mam dziurę w siatkówce i dobrze, że się myliłam. To jest męt śmiech
Muszę go pokochać i z nim żyć chichot

ira (offline)

Post #13

29-05-2015 - 18:43:29

Pabianice 

Przyznam Ci się, Alu, że wchodziłam tu ze strachem, co napiszesz.
Ale cieszę się ogromniaście, chociaż brzmi śmisznie: męt grinning smiley
Mój mąż po operacji zaćmy ma to cały czas, a wydawałoby się, że powinno być lepiej bezradny
Ściskam Cię w pasie na okoliczność, że obu nam się wyjaśniło, ufff! radocha

nutka (offline)

Post #14

29-05-2015 - 19:12:48

Uff, dobrze, że to ,,tylko" męt buziak
I akurat po sabacie myśligafa

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

Al_la (offline)

Post #15

29-05-2015 - 19:13:21

k/Warszawy 

duży uśmiech

Pan dr powiedział, że mam paprocha, ale ja oczywiście szybko zajrzałam do Wikipedii, a w niej stoi napisane, że to się nazywa męt ciałka szklistego chichot

Przy okazji się dowiedziałam, że w oczach robię się coraz młodsza duży uśmiech
Kiedy miałam 40 lat okulistka mi powiedziała, że mam oczy 60-latki.
Myślałam, że dziś mam 80-latki, a tu proszę...pan dr powiedział, że 35 latki chichot
Nie mam też ani zaćmy, ani jaskry.....żyć nie umierać hura

Baba Jaga (offline)

Post #16

29-05-2015 - 20:44:31

Jagolandia 

cieszę się córuś duży uśmiech pan doktor gdzie przyjmuje?

Al_la (offline)

Post #17

29-05-2015 - 20:53:22

k/Warszawy 

Chcesz mieć odmłodzone oczka? rotfl

Baba Jaga (offline)

Post #18

30-05-2015 - 06:48:47

Jagolandia 

tam oczka, po całości!

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 30-05-2015 - 06:50:51 przez Baba Jaga.

kesy (offline)

Post #19

24-06-2015 - 16:53:24

Starogard-Gdański  

Jestem po laserze...i tak jak Mgiełka pisała...nic strasznego.Drugie oczko 29.07 ale już bez obaw.uśmiechOby tylko wzrok mi się nie pogorszył...a temu ma zapobiec właśnie laser.myśli
Alu,jednym słowem robisz się coraz młodszabrawoja to chyba mam wzrok...jak staruszkabezradny

mgiełka (offline)

Post #20

24-06-2015 - 18:59:31

Radom 

O łaaa, właśnie mi przypomniałaś Kesy, że mam się i ja zapisać na laser (teraz mi przypomniałaś, a jutro będzie jak zwykle - zapominajka) mam mieć małe dolaserowanie oczka prawego, bo coś w jednym miejscu jeszcze się pani doktor nie podoba. Chyba wiem nawet w którym, bo widuję czarną plamkę, właśnie w tym oczku. A poza tym, po poniedziałkowej wizycie wiem, że siatkówki dobrze przyspawane, trzymają się!
Ale pani doktor nadal przeżywa tamtą naszą traumę, znowu wspominała śmiech

Będzie dobrze, Kesy, dzielna jesteś buziak

Baba Jaga
cieszę się córuś duży uśmiech pan doktor gdzie przyjmuje?

Babo, do mojego miasta zawitaj. Jest tu taki pan ordynator, że jedno spojrzenie (na niego!) odmładza śmiech Po całości.
Potem mnie potraktowano laserem (same kobiety... ) i znowu stara jestem. Ale kojący był (widok!) jak balsam z miodu, na osłodę tamtej niemal dramatycznej dla mnie chwili. Ech, ci wysocy bruneci o niebieskich oczach...

Al_la (offline)

Post #21

24-06-2015 - 19:09:58

k/Warszawy 

Ale się rozmarzyły chichot

Mój też był niczego sobie przewraca_oczy
A w oku jak był męt, tak jest. Już się chyba przyzwyczaiłam. Czasami tylko, jak spojrzę na kanapkę, np. z serem, to ręką macham, coby muchę odgonić, bo na białym ją dobrze widać śmiech

mgiełka (offline)

Post #22

24-06-2015 - 19:17:37

Radom 

Al_la
Ale się rozmarzyły chichot

Noooo. Dobrze że mam podpięty Holter EKG, a nie ciśnieniowy... chichot

Al_la

Czasami tylko, jak spojrzę na kanapkę, np. z serem, to ręką macham, coby muchę odgonić, bo na białym ją dobrze widać śmiech

Ala, bo to taka dodatkowa rozrywka dla starszych pań: jest - nie ma, jest - nie ma... śmiech

ira (offline)

Post #23

24-06-2015 - 19:19:15

Pabianice 

Żaden lekarz nie może sobie poradzić z łzawieniem moich ślepiów bezradny
Leki nie pomagają, są dni, że ślozy leją się strumieniem, a znajomi pytają, co mi się stało - uwielbiam te pytania wnerwiony
Muszę się zapisać na pole widzenia (trzecie) i wtedy podobno się okaże, co z tą jaskrą, co to sobie ją lekarka wymyśla. A wizytę u niej mam w listopadzie, cud, bo w tym roku nie ma już do niej miejsc, tylko jeszcze były dwa w listopadzie właśnie.
Ale ja se chodzę do niej bez numerka, skoro wymyśla mi coraz nowe badania, to ma duży uśmiech Tak dokładnej lekarki jeszcze nie miałam grinning smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-06-2015 - 19:20:10 przez ira.

Al_la (offline)

Post #24

24-06-2015 - 19:46:32

k/Warszawy 

mgiełka
Ala, bo to taka dodatkowa rozrywka dla starszych pań: jest - nie ma, jest - nie ma... śmiech

No bo ja, parafrazując Maję, mam 2 x 25 plus Vat, to muszę mieć już takie rozrywki chichot

Al_la (offline)

Post #25

13-08-2015 - 10:31:00

k/Warszawy 

[naukawpolsce.pap.pl]

Jolcia (offline)

Post #26

13-08-2015 - 11:44:50

Alu a nie wyczytałaś gdzieś przypadkiem, że słońce wpływa też na słuch? Bo w domu mi zwracają uwagę, że ciągle mówię: co? co? I telewizor robię głośniej. grinning smiley

Al_la (offline)

Post #27

13-08-2015 - 11:47:16

k/Warszawy 

To raczej nie od słońca, tylko od starości grinning smiley

Jolcia (offline)

Post #28

13-08-2015 - 11:53:39

Aluś obdarłaś mnie z resztek złudzeń jezor

Baba Jaga (offline)

Post #29

13-08-2015 - 16:15:18

Jagolandia 

Jolcia, myślę że sprzęt Ci wysiada ... jaka tam starość .... spsół się głośnik w telewizorze
a rodzina gada cicho, bo to kulturalniej ... co maja się drzeć....
tak wiec Jolciu Ala nie ma racji.....

lubisz mnie? duży uśmiech

Jolcia (offline)

Post #30

13-08-2015 - 18:09:13

Baba Jaga
lubisz mnie? duży uśmiech

No ba buziakserce
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 449
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018