stan po cholecystektomii

Wysłane przez Hala1962 

Hala1962 (offline)

Post #1

07-09-2013 - 12:48:47

Szczecin 

31 maja br miałam laparoskopowo usunięty pęcherzyk żółciowy. Pierwszy miesiąc od operacji bardzo się pilnowałam, stosowałam odpowiednią dietę, później zaczęłam jeść to na co akurat miałam ochotę i wszystko było dobrze. Ostatnio jednak coraz częściej czuję po jedzeniu lekkie mdłości i dostaję dreszczy, trafiają się też biegunki.... Chciałam zapytać jak Wy radzicie sobie bez pęcherzyka, macie podobne dolegliwości i jak sobie z nimi radzicie, bierzecie np.leki na pobudzenie wydzielania żółci?

Anna57 (offline)

Post #2

10-09-2013 - 12:26:26

Jarosław 

Też jestem po tej operacji ( 24 czerwiec) i tak jak u Ciebie ,mój organizm po prostu sobie nie radzi.
Trzymam dietę( staram się ) ,chociaż ostatnio jem coraz więcej zakazanych smakołyków i co parę dni właśnie biegunka.
A najgorsze jest odbijanie i cofanie treści z żołądka. Miałam robioną gastroskopię i wynik ok.
Nie biorę nic na pobudzenie wydzielania żółci , ale lekarz zapisał mi Controloc , na zgagę i odbijanie.

Masza70 (offline)

Post #3

10-09-2013 - 14:03:40

Jeśli przesadzę z dietą czuję ból, lekkie mdłości, poza tym nic. Zapomniałam o sprawie smiling smiley

ira (offline)

Post #4

10-09-2013 - 14:13:22

Pabianice 

Ja przez 10 lat miałam spokój, jadłam i piłam wszystko. Teraz, ze 3 lata, mam problemy, jak się najem rzeczy, których mój układ nie chce trawić, jak człowiekgrinning smiley Też staram się trzymać dietę, ale czasem mam dość i sobie pozwalam. Gastro i kolonoskopia ok, biorę Panrazol, ale chyba niewiele mi on pomaga. Także czasem Hepatil, albo Kreon - zależy, gdzie mnie "gniecie" śmiech

Anna57 (offline)

Post #5

21-10-2016 - 18:46:56

Jarosław 

W tomografii komputerowej jamy brzusznej wyszły mi ''nieco poszerzone przewody żółciowe .''
Co to może oznaczać ....bo już się boję stres

Janina.S (offline)

Post #6

22-10-2016 - 16:13:48

widły Soły i Wisły 

Dziewczynki , właściwie to nie miałam zabiegu cholecys..... ale kamienie w woreczku tak /ciagle siedzą/ no i w wątrobie
naczyniak od 6mm urósł do 10mm ale zatrzymał się gdy zaczęłam podjadać " Ostropest plamisty' - bardzo polecam - drobno zmielony
można dodawać do zupy do sałatek a ja zawsze rano dodaję do płatków owsianych - w ogóle nie zmienia smaku ani wyglądu.
Powiem Wam że tak już conajmniej 2 lata stosuję i nic a nic żadnych dolegliwości ze strony układu żółciowego ...puk ..puk odpukać w niemal....
Zachęcam do stosowania - mozna kupic w aptece lub sklepach "natura" itp.

.....jeśli niebo spada nam na głowę to nie po to by się z nas śmiać
....... lecz by podziwiać patrząc jak się podnosimy.
...

Anna57 (offline)

Post #7

22-10-2016 - 21:19:25

Jarosław 

Jadłam ostropest codziennie 2 łyżeczki z jogurtem ......ale ostatnio jakoś tak zaniedbałam i bóle powróciły .
Takie kujące bóle z prawej strony pod żebrami.
Wyczytałam w internecie ,że nawet po operacji woreczka żółciowego można mieć takie bolesne ataki .
Z czego to jest to nie wiadomo bezradny

jolaxyz (offline)

Post #8

22-10-2016 - 21:46:23

k/Leszna 

Ja miałam usunięty (operacyjnie) woreczek z dwoma kamieniami w 2007 roku. Pod koniec ubiegłego roku byłam na USG ( odczuwałam lekkie bóle) i wyszły poszerzone przewody żółciowe a w nich tzw. "błotko". Lekarz mówił, że się osadza w przewodach jak nie ma pęcherzyka i z niego mogą powstać kamienie w przewodach. Dostałam tabletki(już nie pamiętam nazwy). Teraz w lipcu USG wykazało że nic nie ma.

Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej.
Ci, co żyją miłością, widzą głębiej.
Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle. (Lothar Zenetti)

dziubas (offline)

Post #9

22-10-2016 - 22:42:23

Gdańsk 

Dobrze, ze przypominacie o ostropeście, lezy sobie w opakowaniu nietknięty, w tabletkach wyłykałam i w Akademii WzR dowiedziałam, sie, że jedna tabletka dziennie to tak naprawdę nic i lepiej wchłania sie wzmielony, jutro zaczne dosypywac do jedzenia tak jak kurkumę i inne zioła!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 596
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018