Powiększone węzły chłonne

Wysłane przez karolina21 

karolina21 (offline)

Post #1

23-09-2014 - 18:36:49

Strzelce Krajeńskie 

No i kuźwa zaczęło się sad smiley Najpierw bóle kręgosłupa lędźwiowego...pomału przeszło....masaże i ćwiczenia pomogły....dzisiaj znalazłam na szyi dwa malutkie ale twarde węzły chłonne, blisko obojczyka, ale nie z przodu szyi tylko bardziej z boku i żeby było ciekawiej po stronie usuniętej piersi...mam MAXA....nerwówka okropna a wizyta u onkologa 21 października...tak naprawdę to nie wiem jak długo te węzły są bo trzeba się nagimnastykować i porządnie naszukać by je znaleźć....nie wiem czy czekać do tej wizyty czy starać się iść prywatnie...jest jeszcze opcja że po prawej mam zęba do leczenia kanałowego, może od tego zacząć...radźcie mi co robić bo niestety nie wiem...

Jolcia (offline)

Post #2

23-09-2014 - 20:06:39

Agnieszko, zęby to pierwsza rzecz, która powoduje zapalenie w organizmie, więc prawdopodobnie to jest winowajca. A poza tym teraz wszyscy kichamy, smarkamy, mogłaś się przeziębić.
Ja w pierwszej kolejności wyleczyłabym zęby, ale że jestem panikara, to pewnie nie czekałabym miesiąc do wizyty, tylko poszłabym szybciej prywatnie.
Trzymam kciukibuzki

karolina21 (offline)

Post #3

23-09-2014 - 20:21:23

Strzelce Krajeńskie 

Dzięki Jolcia za pocieszenie <3 Dentystę mam za tydzień więc chyba poczekam ze dwa tygodnie, a jak nie znikną to pójdę prywatnie do onkologa....zresztą kto wie jak długo ja je mam ...aż tak szczegółowo się nie macam często...teraz tylko pytanie czy ja mogę korzystać z masażu klasycznego? Czy wystarczy omijać okolicę karku i szyi?

Al_la (offline)

Post #4

23-09-2014 - 20:34:39

k/Warszawy 

Na temat masażu się nie wypowiem, bo ja ze strachu nigdzie się nie masuję i pewnie to nadmierna asekuracja duży uśmiech

A na temat węzłów to już mogę pracę doktorską pisać przewraca_oczy
Aga, miałam powiększony i brzydki węzeł chłonny nadobojczykowy. Nie sam fakt, że powiększony, ale że brzydki i podejrzanie wyglądający, spowodował, że zainteresowała się nim onkolog. Nie będę Ci opisywała całej drogi, jaką przeszłam, tylko napiszę, że skończyło się PET-em i opisem, iż nic nie widać. Za to PET zobaczył całe mnóstwo powiększonych węzłów chłonnych na szyi, ale o prawidłowej budowie. Ja tak mam, że krostka mi wyskoczy na nosie i już mam węzełek bolesny.
Twoje węzły też mogą być odczynowe. Zanim więc się zdenerwujesz, najpierw zrób USG i zobaczysz opis. Ja miałam opis brzydki, a węzeł okazał się ok. U Ciebie może być napisane "węzły chłonne powiększone o wym......o prawidłowej budowie" tak

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-09-2014 - 20:34:53 przez Al_la.

karolina21 (offline)

Post #5

23-09-2014 - 20:44:49

Strzelce Krajeńskie 

Alu bardzo bym chciała aby sprawdziły się twoje słowa smiling smiley za dużo na raz jak dla mnie....najpierw żebro, potem ten kręgosłup, teraz węzły na dodatek skończyłam brać tamoxifen i co bym nie robiła to nie daję rady odpędzić czarnych myśli sad smiley Dzięki za sugestie..chyba zrobię sobie to usg a jak pojadę do onkologa to chociaż będę miała z czym....pewnie i tak by dał skierowanie na badanie...zresztą muszę się ogarnąć bo przede mną cała gama różnych badań kontrolnych po póltora roku spokoju....jak będę się tak przejmować to zwariuję...

karolina21 (offline)

Post #6

26-09-2014 - 21:54:14

Strzelce Krajeńskie 

No i może jest wyjaśnienie bólu kręgosłupa lędźwiowego i powiększonych węzłów....mam półpasiec sad smiley

Al_la (offline)

Post #7

26-09-2014 - 22:52:01

k/Warszawy 

Lepszy półpasiec, niż co innego duży uśmiech

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Jolcia (offline)

Post #8

27-09-2014 - 19:41:16

Agnieszkopociesza

wiola76 (offline)

Post #9

17-11-2015 - 18:50:55

Witam,nie wiem czy dobry watek wybralam,jak nie to niech ktos przeniesie gdzie trzeba. Mam potwornego stracha o moja 9-letnia corke. Tydzien temu przez przypadek wyczulam u niej dwa guzki na szyi, za uchem, pomyslalam-pewnie jakis stan zapalny- samo przejdzie, dzisiaj znalazlam kolejny, w pachwinie, sa ruchome i podobno ja bola jak dotykam. Dr.google wymienil wiele powodow takich guzkow, jednym z nich jest CHLONIAK. Nogi mi sie ugiely jak to przeczytalam. Jutro umawiam ja do lekarza. Dziewczyny czy wasze dzieci mialy kiedys jakies guzki na szyji i to nie bylo nic groznego. Cora jest szczuplutka dziewczynka,nie bylo zadnego przeziebienia od roku. Ma problemy z czestymi bolami brzucha,czekamy na wizyte u gastrologa ,wyniki krwi dobre,troche za niskie zelazo, czasami mowi ze boli ja glowa. Nie oczekuje od was diagnozy, tylko moze ktos tak mial,a moze musialam sie wygadac...W czasie mojej chemi to pomagalo,zawsze moglam na was liczyc.płacze przepraszam za pisownie,nie mam polskiej klawiatury

marzusia (offline)

Post #10

17-11-2015 - 18:53:54

Cieszyn 

moje miały powiększone węzły na szyji i przy uszach,zawsze to zapowiadało infekcje górnych drog oddechowych,też bolały przy dotyku

dorota79 (offline)

Post #11

17-11-2015 - 19:11:30

Gdańsk 

Gdy moja córka miała 2 latka wyczułam u niej na szyji wezł chłonnego, może miał 1 cm ale na takiej malutkiej szyjce wydawał mi się gigantyczny.
już dokładnie nie pamiętam czy to było po infekcji czy przed. Pamietam tylko ze pediatra mi powiedziała ze u dzieci bardzo szybko powiekszaja się wezły bo mają utrudniony spływ chłonki w obrebie głowy ( chyba dobrze zapamiętałam).
Córa ma aktualnie 14 lat i pozostałość tego wezła, który zwłokniał. nigdy nie zniknął całkiem.

zosiaa (offline)

Post #12

11-12-2015 - 15:14:45

Okolice Krakowa 

Witam Was. Ja znowu mam problem. Od poniedziałku jestem na L-4 bo lecze przeziebienie, i jak zwykle z nudow wymacałam sobie grudkę nad obojczykiem. załamka C to może byc? Wiem ze wezeł ale czemu. Czy juz tam był czy dopiero wyszedł. I co ja mam robić ? Prosze doradzcie.

Al_la (offline)

Post #13

11-12-2015 - 17:29:57

k/Warszawy 

W czasie przeziębienia mogą być powiększone węzły chłonne. Na razie poczekaj, aż przeziębienie odpuści. Jeśli węzeł będzie nadal powiększony idź do lekarza pociesza

Halka (offline)

Post #14

06-08-2016 - 19:59:06

Chciałabym dorzucić do tematu węzłów chłonnych, że mogą być powiększone np. przy chorobach stawów, kręgosłupa itp.
Ja mam powiększone odczynowo (to ważne, że odczynowo, czyli zapalnie) prawie wszystkie węzły ze względu na kręgosłup - i brzuszne, nie tylko obojczykowe. Po prostu. Trzeba obserwować, mam usg raz na rok. Ważne, żeby się nie powiększały. I tyle.

Anna57 (offline)

Post #15

21-11-2016 - 21:43:40

Jarosław 

Powiększone węzły chłonne przytchawicze ,,,co to oznacza .
Dziś miałam Dopplera tętnic szyi ;
Oto wynik :
Tętnice CCA,ECA,ICA obustronnie drożne, o prawidłowych przepływach krwi.
Kompleks intima - media w CCA ni przekracza 0,8 mm.
Tętnice kręgowe drożne ,prawa o śr. ok.4,1mm ,lewa o śr. ok. 3,4mm,
przepływ krwi dogłowowy ,bez ucisku kostnopochodnego .
Tarczyca niepowiększona o niejednorodnej echogeniczności .
POWIĘKSZONE WĘZŁY PRZYTCHAWICZE .

Proszę o fachową opinie.....

Anna57 (offline)

Post #16

22-11-2016 - 21:51:24

Jarosław 

Kuba ,Tomasz ......nikt nie wie co to oznacza ???????smutny

marzusia (offline)

Post #17

22-11-2016 - 22:16:30

Cieszyn 

Aniu czytałam twoje pytanie ale nic nie napisałam bo nie wiembezradny,może jakaś infekcja górnych dróg oddechowych. A jak tam oczy,już ok .?

Anna57 (offline)

Post #18

24-11-2016 - 19:03:57

Jarosław 

Marzusiu ,moje oczy już w porządku .
Dziękuję za troskę .....buzki

Ja już się nakręciłam ,że to jest rak krtani lub gardłazałamka

jagodula (offline)

Post #19

24-11-2016 - 20:07:48

Sławkow 

jablkoAniu, spokojnie. To się zdarza przy zapaleniu krtani. Ja miałam przy różyczce na którą zachorowałam w wieku, że tak powiem "poborowym" czyli po 40.buziak
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 596
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018