Ból żołądka

Wysłane przez karolina21 

karolina21 (offline)

Post #1

03-10-2016 - 20:02:19

Strzelce Krajeńskie 

Jestem załamana bo dość że bóle kostne z powodu przerzutów do kości to jeszcze od kilku dni bóle żołądka i refluks. Zawsze miałam problem z żoładkiem, a w gastroskopii wyszło, że mam zapalenie błony śluzowej żołądka. Jakoś dawałam sobie radę, ale kiedy zaczęłam przyjmować leki przeciwbólowe, a następnie doustnie nevalbine sytuacja się pogorszyła. Kilka dni temu wieczorem zjadłam chleb z ogórkiem kiszonym i dość dużą ilością cebuli, do tego popiłam sobie sok z jabłek. W nocy, podczas snu doszło do zarzucenia treści żołądkowej. O mało sie nie udusiłam. Potem zaczęły się bóle okropne, nawet chyba wątroba mnie bolała. Zrobiłam sobie herbatkę z lipy, wzięłam nospę i ciepły okład. Przeszlo, ale cały czas miałam problemy z odbijaniem. Po prostu nie mogłam tego zrobić. Przez dwa dni trzymałam dietę, no a dzisiaj skusiłam się na kawę i małe ciasteczko no i zaczęło się. Powtórka z rozrywki, a na dodatek biorę leki symex, essentaiale forte, calcium vitrum, osłonowy na żoładek, hepa merz 3000. Oprócz symexu reszta raczej nie powinna zaszkodzić, ale barwników i konserwantów w nich bez liku. Żeby było ciekawiej dostalam dzisiajwysypki polekowej i bądź mądry od czego. Chyba na dwa dni przestanę te wszystkie specyfiki brać i zostawię tylko symex. Jak się okaże że na niego jestem uczulona, to jestem w czarnej dupie sad smiley. Piję siemię lniane, polprazol max, joguty naturalne. Co jeszcze mogę zrobić? Znacie jakiś skuteczny sposób na bóle żołądka i refluks?

Al_la (offline)

Post #2

03-10-2016 - 20:12:02

k/Warszawy 

Mam okresowo refluks i ataki bólu żołądka. Nasilało się to podczas chemii. Pomagał mi Ranigast, czyli lek zmniejszający wydzielanie kwasu żołądkowego. Teraz za radą Tomasza łykam Helicid Control.
Sprawdzona rada - zasypiaj na lewym boku. Kiedy leżysz na prawym, treść żołądka cofa się do przełyku i zaczyna się jazda bezradny

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

karolina21 (offline)

Post #3

03-10-2016 - 20:15:38

Strzelce Krajeńskie 

Al_la
Mam okresowo refluks i ataki bólu żołądka. Nasilało się to podczas chemii. Pomagał mi Ranigast, czyli lek zmniejszający wydzielanie kwasu żołądkowego. Teraz za radą Tomasza łykam Helicid Control.
Sprawdzona rada - zasypiaj na lewym boku. Kiedy leżysz na prawym, treść żołądka cofa się do przełyku i zaczyna się jazda bezradny
Aluś ja leżałam na lewym boku kiedy mi się cofnęło. Nie wiedziałam co się dzieje, byłam przerażona. A ten ból jest okropny. Co to jest Helcid Control?

Al_la (offline)

Post #4

03-10-2016 - 20:17:08

k/Warszawy 

[www.doz.pl].

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

karolina21 (offline)

Post #5

03-10-2016 - 20:21:42

Strzelce Krajeńskie 

No to jeden z tych leków osłonowych, obecnie biorę polprazol max. Najfajniejszy skutek uboczny tych leków, który wystepuje bardzo często to ból żołądka niezdecydowany

ira (offline)

Post #6

03-10-2016 - 20:39:12

Pabianice 

Mnie lekarz przepisał Lanzul - zmniejsza ilość kwasu w żołądku.
Gastroskopia kilka lat temu wykazała stan zapalny błony śluzowej, teraz dołączył refluks. Żadne Polprazole mi nie pomagały, Lanzul tak. Czasem dołączam jeszcze Venter, bo ja nie stosuję żadnej diety. Żołądek czasem mnie boli, wtedy biorę No-Spę max.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 03-10-2016 - 20:39:46 przez ira.

karolina21 (offline)

Post #7

03-10-2016 - 20:42:52

Strzelce Krajeńskie 

Dzięki Ira. Może właśnie spróbuję ten Lanzul. A nuż......

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 509
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018