Wyciętu guz piersi, Nowotwór mózgu.

Wysłane przez galaxyeunha 

galaxyeunha (offline)

Post #1

31-05-2017 - 15:30:43

Nie wiem już co o tym myśleć. Ponad 2 tygodnie temu przeszłam operację wycięcia guzów litych z piersi lewej, biopsja wykazała je jako łagodne, ale nadal czekam na wyniki z ich badania. Tydzień później leżałam na neurologii z powodu podejrzenia nowotworu mózgu lub przysadki mózgowej. Miałam robione dwa rezonanse z kontrastami. Dzień później lekarz prowadzący powiedział że wszystko wyszło w porządku. Ucieszyłam się. W sobotę do domu. W poniedziałek odbiór wypisu i nagle lekki szok.
Bo na wypisie owszem pisze, że obserwacja przysadki - negatywne. Ale jednocześnie napisane jest wcześniej: Niezłośliwy nowotwór mózgu i innych części centralnego systemu nerwowego D 33.2
W opisie z rezonansu pisze, że w przysadce jest mikro gruz, torbiel na szyszynce i jeszcze jedna nazwa (nie mam obecnie przy sobie wypisu). Jestem tym wszystkim zdziwiona, bo lekarze mówili, że wyszło wszystko czysto, a na wypisie takie cuda.
Nie wiem co o tym myśleć. Czy mam się czym przejmować?
Dodam że wypis dostałam w teczce i lekarka szybko zniknęła, a ja w sumie zajrzałam dopiero w domu skoro mówili, że jest ok. I teraz się martwię.

lulu (offline)

Post #2

31-05-2017 - 15:53:09

k/Kwidzyna 

Nowotwory, jak sama nazwa mówi, to są nowe twory. Nowotwór, to nie od razu rak, więc nie martw się. To mogą też być zmiany łagodne, które na ogól nie zagrażają, ale obserwować trzeba.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 31-05-2017 - 15:57:05 przez lulu.

marzusia (offline)

Post #3

31-05-2017 - 22:24:36

Cieszyn 

powinnaś w tej sytuacji pozostawać pod kontrolą neurologa. Guzy przysadki to częste przypadłości, zazwyczaj są to gruczolaki ,są też zasadniczo niezłośliwe choć mogą powodować poważne zaburzenia hormonalne. Torbiele to również zmiany łagodne

Tomasz. (offline)

Post #4

01-06-2017 - 06:20:27

Pruszków 

Ważne są badania IGF-1, HG - czy poziomy są niepodwyższone. W razie podwyższenia - leczenie okreotydem lub lanreotydem z bromokryptyną (cechy akromegalii).

galaxyeunha (offline)

Post #5

01-06-2017 - 11:38:48

Dziękuję za informację. Po prostu lekarze w ogóle mnie nie poinformowali o tych rzeczach tylko stwierdzili, że rezonans wyszedł czysty, a w wypisie znowu całkiem inne rzeczy... Nic nie wyjaśnili szczególnie, że wiedzieli, że tydzień wcześniej miałam wycinanego guza piersi i jestem już przeczulona tym wszystkim smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 292
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018