Badania profilaktyczne

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

19-04-2010 - 15:41:46

k/Warszawy 

Mieszkańcy Rzeszowa mogą skorzystać z badań profilaktycznych w kierunku wykrywania cukrzycy typu II i raka jelita grubego.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 19-04-2010 - 15:42:50 przez Al_la.

Al_la (offline)

Post #2

06-10-2010 - 14:18:48

k/Warszawy 

Dla naszych mężczyzn uśmiech

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

lulu (offline)

Post #3

07-10-2010 - 00:38:56

k/Kwidzyna 

Dla naszych pracujących mężczyzn, a co z "leniuchami"?

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Al_la (offline)

Post #4

10-12-2010 - 12:16:15

k/Warszawy 

Badanie krwi wykryje skłonność do chorób wieńcowych

* Reuters/Rynek Zdrowia
* 08-12-2010 14:47

Opracowano nowy, dziesięciokrotnie czulszy od dotychczasowego, test na obecność we krwi troponiny T.

Osoby z uszkodzonym mięśniem sercowym mają we krwi znacznie wyższy, wykrywalny poziom sercowej troponiny T. Oznacza to dla nich siedmiokrotnie wyższe prawdopodobieństwo zgonu z powodu choroby serca w ciągu sześciu lat – informuje Reuters.

Nowy test na obecność troponiny T jest dziesięciokrotnie dokładniejszy od dotychczasowego. Dzięki jego zastosowaniu w trakcie prób prowadzonych w USA, troponinę T wykryto u 25% z 3,500 przebadanych próbek krwi.

– Wydaje się, że im wyższy jest poziom troponiny T, tym bardziej prawdopodobne są problemy z sercem i gorsze rokowania, bez względu na obecność innych czynników ryzyka – powiedział agencji Reuters dr. James de Lemos z Centrum Medycznego uniwersytetu w Teksasie, gdzie prowadzono badania nad nowym testem.

Wysoka czułość nowego testu sprawia, że może stać się on standardowym badaniem w kierunku chorób serca dla całej populacji.

Więcej: Reuters

Al_la (offline)

Post #5

07-09-2011 - 11:55:04

k/Warszawy 

Bezpłatne testy wykrywające HIV i HCV od poniedziałku w stolicy

madzia_61 (offline)

Post #6

22-01-2012 - 17:15:33

mam wielką prosbe ,prosze odpowiedzcie mi, zrobilam sobie badanka i mam nizszy od normy poziom bilirubiny calkowitej ,norma od 0,3 a ja mam 0,27 /nadmieniam ze 2 tygodnie przed tym badaniem szczepiłam sie 1 szczepienie- przeciw zoltaczce/przed czekajaca mnie operacja/ ,ponadto tez mam w morfologii wyzszy od normy poziom PDW norma do 18% a ja mam 19% ,z gory dziekuje za interpretacje moich wynikow prosi,reszta wynikow w najlepszym porzadeczku śmiech

amor (offline)

Post #7

31-01-2012 - 21:11:38

Siemianowice Sl. 

Myslę, ze lekarze nawet na to nie spojrzą! To minimalne odchylenia!

Al_la (offline)

Post #8

17-05-2012 - 11:35:32

k/Warszawy 

21 - 25 maja 2012 - Tydzień walki z chorobami tarczycy: specjaliści o ich wpływie na zaburzenia pracy serca

Al_la (offline)

Post #9

28-05-2012 - 11:25:02

k/Warszawy 

Warszawa: bezpłatne badania na obecność wirusa HCV
Bezpłatne testy są dostępne do 30 czerwca lub do puli wyczerpania zapasów

Al_la (offline)

Post #10

31-05-2012 - 12:10:50

k/Warszawy 

Ruszyła ogólnopolska kampania "Prostata na lata"

Tarnów: samorząd inwestuje w profilaktykę nowotworową

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 31-05-2012 - 12:35:02 przez Al_la.

Al_la (offline)

Post #11

07-08-2012 - 12:15:56

k/Warszawy 

Lekarze o potrzebie profilaktyki w "męskich" nowotworach

Al_la (offline)

Post #12

23-08-2012 - 12:00:14

k/Warszawy 

Ruda Śląska: bezpłatne badania w kierunku wczesnego wykrywania raka płuca

Al_la (offline)

Post #13

20-09-2012 - 12:17:33

k/Warszawy 

Białystok: kilkaset osób może skorzystać z badań profilaktyki nadciśnienia

Profilaktyka raka nerki

Al_la (offline)

Post #14

27-09-2012 - 12:25:40

k/Warszawy 

Śląskie: w sobotę (29.09.12) bezpłatne badania z okazji Światowego Dnia Serca

Al_la (offline)

Post #15

30-12-2012 - 19:46:21

k/Warszawy 

Poznań: rusza Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi

Makara (offline)

Post #16

12-01-2013 - 18:51:55

Warszawa 

bierzmy w nich udział,nie chowajmy się.

Al_la (offline)

Post #17

23-01-2013 - 12:32:21

k/Warszawy 

W Trójmieście ruszyły darmowe programy profilaktyczne

jagodula (offline)

Post #18

24-01-2013 - 10:06:44

Sławkow 

Szkoda, że nie są to programy rządowe, znów ciężar profilaktyki zwalono na samorządy a przecież wiadomo, że nie we wszystkich województwach są na to pieniądze!

Al_la (offline)

Post #19

31-01-2013 - 07:20:54

k/Warszawy 

Dzień Drzwi Otwartych w Ośrodkach Onkologicznych w Polsce - 2013

uwaga!

po kliknięciu na "Dzień Drzwi Otwartych 2013 program.doc" (pod słowem "pliki"winking smiley można przeczytać program w poszczególnych ośrodkach onkologicznych.

Al_la (offline)

Post #20

23-03-2013 - 12:18:28

k/Warszawy 

Olsztyn. Rak jelita grubego - przebadaj się za darmo.

Gizi (offline)

Post #21

26-03-2014 - 15:33:44

Warszawa 

Dziewczyny, znalazłam propozycje badania. Może ktoś skorzysta. Ja nie mogę bo nie palę.

BEZPŁATNE badania Tomografii Komputerowej płuc - badania przesiewowe

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock zaprasza na bezpłatne badania tomografii komputerowej !

Jeżeli:

palisz co najmniej od 20 lat
palisz co najmniej jedną paczkę papierosów dziennie
jesteś w wieku 55-75 lat
W przeciągu ostatnich pięciu lat nie chorowałeś na choroby płucne oraz nie miałeś wykonywanych badań radiologicznych w kierunku diagnostyki chorób płuc (RTG, TK)
jesteś mieszkańcem powiatów: pułtuskiego; garwolińskiego; grójeckiego; lipskiego; łosickiego; przysuskiego, ciechanowskiego, żyrardowskiego; zwoleńskiego; ostrołęckiego; mławskiego, piaseczyńskiego oraz miasta Siedlce, Radom, Ostrołęka, Płock

zapytaj swojego lekarza rodzinnego o skierowanie na bezpłatne badanie diagnostyczne klatki piersiowej.

Rejestracja na badanie odbywa się osobiście w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock ul. Borowa 14/18, 05-400 Otwock lub telefonicznie: 22 710 33 33 lub 22 710 30 01.

Na badanie należy zabrać ze sobą tylko skierowanie i dowód osobisty!

Projekt prowadzony jest we współpracy z Instytutem Chorób Płuc i Gruźlicy w okresie sierpień – listopad 2013r.

PALISZ PAPIEROSY- ZBADAJ SWOJE PŁUCA!
Palisz Papierosy- zbadaj swoje płuca! Tym hasłem Europejskie Centrum Zdrowia Otwock rozpoczyna bezpłatną akcję skierowaną do osób długotrwale palących papierosy.

Obecnie wiadomo, że tytoń jest przyczyną co najmniej dwudziestu pięciu grup chorobowych zagrażających życiu. Należą do nich różne zmiany nowotworowe i choroba wieńcowa. Statystyki brzmią groźnie. Blisko 95% złośliwych nowotworów płuc występuje u osób palących, pozostałe równie groźne to: nowotwory jamy ustnej, gardła, przełyku i krtani. Również częstsze zapadanie na choroby układu krążenia należą do smutnych rezultatów palenia tytoniu. Paląc 1-5 papierosów dziennie zwiększamy ryzyko zawału serca o 50 %.

Szpital Europejskie Centrum Zdrowia Otwock wystąpiło z propozycją dla osób palących: palisz papierosy albo bezskutecznie próbujesz pozbyć się nałogu- zbadaj swoje płuca już teraz!

Badania będą wykonywane na najnowszej generacji aparacie: 128 – rzędowym Tomografie Komputerowym. Przeprowadzane pod czujnym okiem specjalisty radiologa w nowoczesnym i przyjaznym pacjentom ośrodku medycznym.

Zalety badania:

• krótki czas wykonania badania,
• badanie nieinwazyjne,
• bardzo duża dokładność badania,
• ocena morfologiczna płuc i innych narządów klatki piersiowej.

Akcja skierowana jest do osób w wieku 55-75lat, które od co najmniej 20 lat palą papierosy, co najmniej jedną paczkę papierosów dziennie i są mieszkańcami województwa mazowieckiego, powiatów: pułtuskiego; garwolińskiego; grójeckiego; lipskiego; łosickiego; przysuskiego, ciechanowskiego, żyrardowskiego; zwoleńskiego; ostrołęckiego; mławskiego, piaseczyńskiego oraz miasta Siedlce, Radom, Ostrołęka, Płock.

Aby skorzystać z bezpłatnego badania należy posiadać skierowanie od lekarza rodzinnego na badanie klatki piersiowej za pomocą tomografii komputerowej. Wzór skierowania na badanie znajduje się do pobrania poniżej.

Wzór skierowania na badanie tomografii komputerowej klatki piersiowej- dokument do pobrania.

Rejestracja na badanie odbywa się osobiście w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock lub telefonicznie:
22 710 33 33 lub 22 710 30 01.

Zapraszamy!

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

aga66 (offline)

Post #22

27-03-2014 - 11:29:54

Warszawa 

Fajny pomysł na badanie, tylko nie spełniam żadnego z wymagań, nawet nie palę od 3 lat!!! Choć płuca na pewno jeszcze całe w sadzybezradnyduży uśmiech

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

nikulam (offline)

Post #23

27-03-2014 - 11:39:28

warszawa 

hihihi ano właśnie, pomysł super tylko też nie spełniam kryteriówsmiling smiley

magda2411 (offline)

Post #24

27-03-2014 - 16:30:19

Olsztyn 

chyba nie ma na forum osoby spełniającej te kryteria...
Palaczom fundują mega diagnostykę niedowiarek

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 27-03-2014 - 16:31:27 przez magda2411.

Al_la (offline)

Post #25

30-11-2015 - 13:13:54

k/Warszawy 

Ciekawe, mam nadzieję, że będzie bardziej miarodajne niż irydologia [naukawpolsce.pap.pl]

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 446
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018