Przewlekły katar

Wysłane przez Iwo_Iwo_123 

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #1

07-03-2018 - 18:51:00

Józefosław  

Jak to mówią, jak nie urok...smiling smiley
Od dobrego miesiąca męczę się z katarem. W tym czasie i u internisty i u onkologa byłam. Jeden przepisał psik do nosa, drugi tabletki. Zużyłam całość, a katar jak był tak jest. Może macie jakieś dobre sprawdzone sposoby na katar? Katar aktualnie jest wodnisty i bezbarwny.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 07-03-2018 - 18:52:31 przez Iwo_Iwo_123.

Agaba190 (offline)

Post #2

07-03-2018 - 18:58:31

k/Warszawy 

Może to katar alergiczny?. Spójrz na to pod tym kątem. Jakieś nowe leki, kosmetyki, proszek do prania? Coś nowego pojawiło się w domu (mebel, dywan itp.).
Można jeszcze pobrać wymaz z nosa tylko trzeba odstawić leki na, o ile dobrze pamiętam, 5-7 dni.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

marzusia (offline)

Post #3

07-03-2018 - 18:58:36

Cieszyn 

wodnisty i bezbarwny to wygląda na alergiczny, ja uważam, że takimi drobiazgami nie powinnaś się przejmować. Ewentualnie spróbuj zażyć jakieś preparaty przeciwalergiczne bez recepty np. alertec , jest ich dużo

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #4

07-03-2018 - 19:03:20

Józefosław  

Internista sugeruje alergiczny, onkolog bakteryjny. Akurat na wizycie u onka bylam z opryszczka i bolącym uchem... Staram się nie nakręcać już, tylko poprostu meczy mnie już ten katar. No i ten ciagle czerwony noswinking smiley

Agaba190 (offline)

Post #5

07-03-2018 - 19:10:06

k/Warszawy 

Ja nie rozumiem tego, że lekarze sugerują. załamka. Chyba jednak powinni dać skierowanie na wymaz. Ale skoro nie dali to odstaw leki na 7 dni i zrób wymaz - koszt prywatnie to około 40 zł.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #6

07-03-2018 - 20:26:21

Józefosław  

Idę za tydzień do internisty po skierowanie na usg brzucha i jak ten katar nie minie, to poproszę o ten wymaz. Myślałam o laryngologu, ale może zacznę od wymazu.

dziubas (offline)

Post #7

07-03-2018 - 23:21:03

Gdańsk 

Po tygodniu jeśli masz uczucie zapchania nosa, to nawet z alergicznego kataru moze sie zrobić bakteryjny, bo ok tygodnia w tej wodnistej wydzielinie w zatokach bakterie zaczynaja buszować i zamieniają ja w ropę, tak mi mówił mój laryngolg. Jeszcze ten ból ucha... Ja bym od razu wzieła od internisty skierowanie do laryngologa.

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #8

18-03-2018 - 10:39:47

Józefosław  

Byłam u internisty, kolejny psik do nosa, a katar nadal jest. Już nie tak uciążliwy, ale jednak. Zaczęły mnie boleć oczy i są mocno podkrążone. Internista noe widzi w tym problemu, kazał sie odezwać jak nie minie i wtedy pewnie zmiana leku. Jestem zmęczona tym katarem i boję się, że to za długo już trwa.

Al_la (offline)

Post #9

18-03-2018 - 10:48:50

k/Warszawy 

Może powinni Ci zrobić TK zatok?

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

marzusia (offline)

Post #10

18-03-2018 - 12:07:29

Cieszyn 

Ala ma rację, jeśli z tk byłby problem to przynajmniej przeswietlenie zatok

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #11

18-03-2018 - 12:26:26

Józefosław  

Z objawów, o jakich sie czyta, to nie zatoki. Internista ewidentne nie widzi problemu w tym, że katar trwa juz dobry miesiąc, a ja już schizuje i wmawiam sobie najgorsze. Pytałam o skierowanie do laryngologa, ale narazie nie ma wskazań wg. internisty...Ręce opadają.

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #12

21-12-2018 - 11:55:58

Józefosław  

Dacie wiarę, że ja nadal męczę się z tym cholernym katarem? Raz jest maleńki, drugi intensywniejszy, ale nie ma dnia żeby go nie było. Jestem tak strasznie zmęczona, a do tego bolą mnie oczy???? Jestem po badaniach laryngologicznych (tk zatok, endoskop) po kilku sterydach, lekach podawanych przy alergii i nic nie działa. Doraźnie, przy większym Katarze psikam acatarem i delikatnapoprawa jest ale jak wiadomo na chwile. Dowiedziałam 3 laryngologów i każą się przyzwyczaić ???? Można tez zoperować przegrodę (lekko skrzywiona) i polip, ale gwarancji nie ma, ze to pomóże cokolwiek. Jeden z laryngolów zasugerował, że to może być efekt brania tamoxifenu (katar naczynioruchowy) a ja już zgłupiałam całkowicie. Może znacie jakieś domowe sposoby pozbycia się kataru? Leków całą masę już wzięłam, to może tak spróbuje jeszcze? A może macie jakiegoś sensownego laryngologa do polecenia w Warszawie? Już nie wiem co robić mam. Pomocy.

Agaba190 (offline)

Post #13

21-12-2018 - 17:28:35

k/Warszawy 

Mój syn od kilku lat wieczne katary i zapchany nos. Żaden lekarz nie miał pomysłu dlaczego tak ma. Przez przypadek, po zrobieniu pantomogramu, dentystka stwierdziła, że ma on prawdopodobnie polip w jednej z zatok i to może być przyczyną kataru. Kazała udać się na wizytę do otorynolaryngologa.
Prześledziłam do kogo warto i wyszło, że podobno najlepszym w Warszawie jest dr Tomasz Gotlib.
[www.znanylekarz.pl]
Specjalista od nosa, zatok i polipów (operacje endoskopowe polipów)
Do przychodni na Banacha terminy są na NFZ na 2024 rok - to nie jest pomyłka taka data jest podana na stronie NFZ-tu.
Ale można prywatnie. Z tego co pytałam to koszt wizyty 200 zł.
Jak na razie poszłam z synem do przychodni WIML w Warszawie na ul. Krasińskiego. Terminy na czerwiec przyszłego roku, ale udało nam się dostać na wizytę dzisiaj (bo ktoś "zwolnił" numerek). Mamy skierowanie na TK zatok i dopiero jak będę miała wynik w ręku to wybiorę się do dr Gotliba. Ale to będzie w przyszłym roku w kwietniu.

Mark Twain

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #14

21-12-2018 - 17:55:50

Józefosław  

Agata, dziękuję za odzew. Mnie w tk zatok wyszło polipowe zgrubienie, ale laryngolog twierdzi, że wątpliwe aby katar był właśnie od tego. Po umiejscowieniu tego polipa tak stwierdził!. Zobacze tego lekarza i może spróbuje się umówić a w między czasie może świeże tk zatok zrobię. Mam opiekę medyczna prywatna z pracy i tam nie powinno być kłopotu ze zrobie jem dość szybko.

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #15

21-12-2018 - 18:19:17

Józefosław  

Agaba. To ten słownik, nie ja!

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 21-12-2018 - 18:20:41 przez Iwo_Iwo_123.

Al_la (offline)

Post #16

21-12-2018 - 18:42:19

k/Warszawy 

Ja też mam skierowanie na TK zatok, ale pomyślę o tym po Nowym Roku.
Powód - zatkana jedna zatoka, co utrudnia oddychanie w pozycji leżącej.

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #17

21-12-2018 - 18:49:43

Józefosław  

Ja jestem już tak strasznie zmęczona tym katarem. Jeszcze ciagle słyszę ‚a ty znowu masz katar’. A ja nie znowu, ja ciagle. Już sobie wymyśliłam Wegenera jakiegoś, ale zrobiłam badanie, które jest ribione w przypadku tej choroby i wyszło prawidłowo.

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #18

21-12-2018 - 18:52:34

Józefosław  

Al_la, moja przypadłość w druga stronę. Najlepiej mi jak leżę????

Agaba190 (offline)

Post #19

22-12-2018 - 07:21:34

k/Warszawy 

Alu, pewnie masz krzywą przegrodę nosową. U mnie też tak jest, że w pozycji leżącej zatyka się prawa "dziurka".Muszę położyć się na lewym boku i wtedy jest drożna. Już 10 lat temu miałam skierowanie na operację, ale się nie zdecydowałam.
Iwo ponieważ Twoi lekarze nie mają pomysłu na wieczny katar, to może jednak ta polipowatość ma coś na rzeczy.
Jakie to wszystko dziwne, że same musimy szukać diagnozy.

Mark Twain

Krynia58 (offline)

Post #20

22-12-2018 - 08:55:35

Warszawa 

Agaba, tak coś z 10 lat temu mój brat przeszedł operację prostowania przegrody. Po wszystkim powiedział że nie wie po co tyle z tym czekał, bo zupełnie inaczej mi się zyje. Może warto jednak zrobić?

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #21

22-12-2018 - 10:01:40

Józefosław  

Mój mąż też operował przegrodę. Zadowolony połowicznie,
ale z oddychaniem mówi ze jest o niebo lepiej.

Agaba190 (offline)

Post #22

22-12-2018 - 13:07:48

k/Warszawy 

Krynia58
Agaba, tak coś z 10 lat temu mój brat przeszedł operację prostowania przegrody. Po wszystkim powiedział że nie wie po co tyle z tym czekał, bo zupełnie inaczej mi się zyje. Może warto jednak zrobić?

Kryniu może i warto, ale wtedy tyle naczytałam się w necie na temat nieudanych operacji przegrody, że zrezygnowałam i więcej do tematu nie wróciłam.

Mark Twain

Al_la (offline)

Post #23

22-12-2018 - 19:38:42

k/Warszawy 

Agaba, mam krzywą przegrodę - laryngolog na wizycie tak stwierdziła, to jej wierzę. Na razie dostałam krople i mam zrobić TK, "później się zobaczy". Jeśli się zobaczy, że potrzebna jest operacja, to się raczej nie zdecyduję. To nie zagraża życiu, więc niech tak będzie duży uśmiech

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 438
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018