Zawroty głowy, szum w uszach

Wysłane przez lulu 

lulu (offline)

Post #1

12-07-2011 - 19:59:03

k/Kwidzyna 

Od 24 czerwca mam kłopot z "szumem" w prawym uchu i bardzo słabo na nie słyszę. Dziś byłam u otolaryngologa (wcześniej nie było możliwości, nawet prywatnie ... urlopy), przepisał mi Buderhin do nosa, i kazał robić kilka razy dziennie takie ćwiczenie: zatkać nos palcami i możliwie jak najmocniej starać się dmuchać powietrze do nosa, podejrzewa niedrożność mojej trąbki w uchu. Ma to minąć za kilka dni. Coś czuję, że nie do końca mi wierzy w to co mu opowiadam. Mam już powoli dość tego, jeśli rozmawiają dwie osoby to ja niewiele z tego rozumie w ciszy to da się wytrzymać. Nie wiem jak ja przeżyję te kilka dni jeszcze. I jeszcze mam mierzyć ciśnienie ... zawsze sądziłam, że w przypadku problemów z ciśnieniem, to nie rzuca się na jedno ucho tylko ogólnie męczy, albo szum w obu uszach, ból głowy, nudności. Może ja mam tylko po jednej stronie walnięte ciśnienie chichot (ogólnie nie mam problemów z ciśnieniem). Może któraś coś podobnego miała i może podzielić się tym.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

joakil (offline)

Post #2

13-07-2011 - 09:01:51

Pomiechówek 

pociesza Lulu, wytrzymasz. Dzielna jesteś. To tylko kilka dni jeszcze. Ja niestety nie miałam takich dolegliwości więc nie mogę Ci nic doradzić

tesa (offline)

Post #3

13-07-2011 - 09:10:17

Moja koleżanka też miała takie objawy (nie słyszała i jakieś szumy), czyścili jej jakoś to ucho i przeszło.

<a href="[amazonki.net] src="[amazonki.net]; alt="tesa" /></a>

lulu (offline)

Post #4

13-07-2011 - 11:18:06

k/Kwidzyna 

To nie jest zatkanie uszu. Ja dobrze, ze tu można pisać, a nie trzeba mówić, każda rozmowa jest dla mnie udręką. Po tych ćwiczeniach podejrzewam, że trąbkę mam drożną. Poczekam do poniedziałku.

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

gabi (offline)

Post #5

14-07-2011 - 16:30:06

gdańsk 

Ano miałam najpierw były szumy, a potem się domyślałam co do mnie mówią, teraz uczę się słyszeć z aparatem słuchowym trochę nie wygodnie bo jak nakładam okulary to zawsze uda mi się ściszyć aparat No i jak do tej pory jest dla mnie zagadką skąd dzwięk dobiegabezradny

Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi w pełni wykorzystaj czas, który będzie ci dany
Jan Paweł II

forumowicz www.amazonki.gdansk.pl

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-07-2011 - 16:31:19 przez gabi.

lulu (offline)

Post #6

14-10-2012 - 12:45:41

k/Kwidzyna 

Wygląda na to , że będzie dalszy ciąg postu nr 1. Miałam zrobione EEG, wynik nie jest zadowalający ... na granicy leczenia farmakologicznego. Powtórka będzie w styczniu i wtedy zapadnie decyzja w sprawie leczenia.
Jeśli pojawiają się podobne objawy do opisanych w poście nr 1 i chwilowe wyłączanie się ... jakby przerwy w istnieniu (nie wiesz co się dzieje z tobą ), to warto konsultować takie stany z neurologiem. Nie miałam chemii, naświetlań, więc nie mogę tego tłumaczyć skutkami ubocznymi.
Jeszcze nie wiem w jakim kierunku to pójdzie ....

je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-10-2012 - 12:47:07 przez lulu.

baniula (offline)

Post #7

14-10-2012 - 21:42:57

LESZNO 

Witaj lulu - ja miałam podobne dolegliwości spróbuj to; woda morska w spreyu do ucha mnie pomogła
[www.i-apteka.pl]

Na forum od 21 stycznia 2006 roku

Hanka 73 (offline)

Post #8

16-12-2020 - 11:45:54

Bydgoszcz  

Cześć wszystkim..
Mam szum w uchu, tylko jednym na szczęście. Szumi/piszczy od sierpnia, bez ustanku, mam wrażenie, że jeszcze chwila i oszaleję wnerwiony. Do tego doszedł spadek koncentracji, w pracy popełniam śmieszne błędy, wszystko leci mi z rąk, no i totalny brak mocy. Schudłam już 6 kg bez diety. Choć może bez diety to źle powiedziane, nie mam apetytu, zmuszam się do jedzenia, żeby jakoś funkcjonować. Onkolog wysłała mnie do neurologa, mam zanik kostny w odcinku szyjnym kregosłupa, ale według niego to nie to.. Wysłał na Dopplera szyi, tam wszystko ok.. Laryngologicznie wszystko ok, mały ubytek słuchu w tym uchu. Lekarz przepisał leki, Neurovit 100+200+0.2, cinnarizinum 25 mg, audiocontrol.. Te skończyłam, zero poprawy. Ma ktoś pomysł co dalej?? Oczywiście zapisałam się do lekarza, ale po nowym roku mam dopiero wizytę. Miał ktoś może podobnie?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-12-2020 - 11:59:17 przez Hanka 73.

Anna córka Kasi (offline)

Post #9

16-12-2020 - 14:18:37

Warszawa 

Czesc. Moja mama ma podobnie. Przyczyny: zwyrodnienia kregoslupa szyjnego, tamoksyfen ... tak mowia lekarze ... brak apetytu miala jak przyjmowala tamos EGIS ale jak zmienila na Sandoz jest lepiej z apetytem ...

Tomasz. (offline)

Post #10

16-12-2020 - 15:29:22

Pruszków 

Pomóc może lek zawierajacy betahistynę. To popularny Polvertic, ale są dużo tańsze np. Betaserc czy chyba najtańsza opcja: Betahistyne Accord. Od razu dawka 24 mg 2x dziennie- wtedy ma to sens. W razie zmian miażdżycowych pomagają leki zawierające winpocetynę (znany Cavinton). Mozna oba leki łączyć.

lulu (offline)

Post #11

16-12-2020 - 16:01:34

k/Kwidzyna 

Miałam takie szumy, sporo lat temu, i wreszcie wylądowałam w szpitalu. Tam dostałam jakieś kroplówki, tydzień leczenia i się skończyło. W tym roku zmów się pojawiły, poszłam do laryngologa, badanie słuchu wyszło w granicach normy. Dostałam tabletki (nawet już nie pamiętam nazwy), ale nim je wykupiłam, to szum ustał. Ja to łączę z zwyrodnieniem kręgów szyjnych.

je

Hanka 73 (offline)

Post #12

28-12-2020 - 18:17:39

Bydgoszcz  

Dziękuję Wam bardzo za sugestie.
Miałam wizytę przypieszoną, bo zwolniło się miejsce, ale mężowi przypałętał się covid więc byłam zmuszona ją odwołać. Udało mi się chwilę pogadać z doktorem przez telefon, powiedział że jak już przejdę kwarantannę to mam się zgłosić, i chyba pozostaje, żeby dał mi skierowanie do szpitala na diagnostykę, i aby zbadali mi neuroprzekaźniki (kurde tego nie jestem pewna, ale mówił chyba o neuroprzekaźnikach).
Pozdrawiam i zdrówka wszystkim.

egal83 (offline)

Post #13

17-05-2022 - 16:30:27

Może to początki Bruksizmu ? [qualident.eu] - warto to sprawdzić
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 364
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022