Ryzyko zwiazane z przewodnieniem organizmu

Wysłane przez Kass 

Kass (offline)

Post #1

27-07-2015 - 19:24:59

Od kiedy pamietam bombarodowano mnie ze wszech stron zapewnieniami, ze nie dostarczam swojemu organizmowi wystarczajacej ilosci wody, bo przeciez trzeba pic minimum 8 szklanek dziennie, i ze to koniecznie musi byc woda.. niestety ja jestem z tych, co nie potrafia sobie niczego wmuszac.. jak mi nie smakuje/ nie pasuje, to nie ma mocnych.. w zwiazku z tym staralam sie zawsze przyjac ok. 1.5-2L plynow dziennie, ale w roznych postaciach, glownie pijac herbate - ok. 4-5 szklanek dziennie, plus soki, plus woda.

Dzis na moim ulubionym portalu artykul o tym, ze nadmiar wody moze prowadzic do powaznych zaburzen w organizmie - natomiast jest to glownie niebezpieczne u osob, ktore zawodowo uprawiaja sport lub sa bardzo aktywne. Nadmierne spozycie wody moze prowadzic do hiponatremii, kiedy to woda wyplukuje sod z organizmu, prowadzac do jego skrajnie niskiego poziomu - co moze w skrajnych przypadkach prowadzic nawet do smierci.

Nie obawialabym sie tym, ze ktoras z nas moze dopasc hiponatremia, natomiast dobrze jest wiedziec, ze nie ma czegos takiego, jak "od nadmiaru wody jeszcze nikt nie umarl"..

Poza tym w artykule jest rowniez pieknie potwierdzone to, co pewnie intuicyjnie juz dawno wiedzialam, ze wode mozna przyjmowac w kazdej postaci, nie koniecznie tylko plynnej. Jedzenie warzyw i owocow, ktore w duzym stopniu skladaja sie z wody, rowniez uzupelnia nasze zapotrzebowanie na wode. Poza tym, zamiast trzymac sie konkretnej ilosci wody, ktora powninnismy pic w ciagu dnia, lepiej kierowac sie wlasnym poczuciem prganienia.. smiling smiley

Ponizej link do artykulu - w jezyku angielskim.

Can you be overhydrated?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 395
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018