Każdy rodzaj pieczywa jest niezdrowy?

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

28-01-2013 - 21:34:27

k/Warszawy 

[www.polskieradio.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

lulu (offline)

Post #2

28-01-2013 - 22:23:58

k/Kwidzyna 

Pieczywo ze zboża modyfikowanego, jaja od kur wypasionych na zbożu modyfikowanym, cała reszta zwierzaków też zmodyfikowana ... my ludzie, też już zdążyliśmy najeść się (świadomie, czy nie) modyfikacji ... czyżby w maju w Ciechu zaskoczył nas nasz wygląd ... język

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

aquila (offline)

Post #3

28-01-2013 - 22:51:15

eee tam, wszystko jest niezdrowe
próbowałam kiedyś zrezygnować z pieczywa, skończyło się na tym, że chodziłam głodna
tak samo próbowałam kiedyś zrezygnować z nabiału, skończyło się jw.
teraz już nie eksperymentuje, wolę żeby wyrosła mi ręka na plecach niż umrzeć z głodu
pieczywo niezdrowe, bo gluten, bo cośtam, nabiał niezdrowy bo krowy nafaszerowane hormonami i niewiadomoczem, warzywa i owoce niezdrowe, bo pestycydy, herbicydy i inne cydy niewidy, orzechy niezdrowe bo aflatoksyny, woda niezdrowa bo z plastiku, herbata niezdrowa bo napromieniowana, kawa niezdrowa, bo już nie pamiętam dlaczego i jak tu żyć panie premierze ?

It's just a ride ...

yy88yy (offline)

Post #4

03-07-2013 - 15:54:34

Pieczywo tostowe jest niezdrowe, białe też można do niego zaliczyć. Najzdrowsze pieczywo to pieczywo ciemne np. żytnie, pełnoziarniste, z dodatkiem różnego rodzaju zbóż. Lecz nie dajmy zrobić się w balona niektórzy dodają do pieczywa karmel żeby wyglądało jak ciemne, a tak naprawdę jest to białe pieczywo z dodatkiem karmelu, mówmy nie podróbką.

natalkaa91 (offline)

Post #5

02-11-2013 - 10:29:09

Wiadomo chleb żytni jest bardzo zdrowy, najlepiej starać się zamieniać białe pieczywo i napompowane bułki na pełnoziarniste i grahamki smiling smiley

ira (offline)

Post #6

02-11-2013 - 10:54:33

Pabianice 

Żeby jeść ciemny chleb trzeba mieć zdrowy żołądek. Wszelkie generalizowanie jest do... kitu grinning smiley

Grażyna1 (offline)

Post #7

02-11-2013 - 13:55:34

Warszawa 

Ira - masz rację !!!
Ostatnio kupuję chleb sitkowo - pytlowy w małej , prywatnej piekarni. Jest całkiem niezły i może go jeść mój mąż przy podrażnionej trzustce .

gosia06vip (offline)

Post #8

06-11-2013 - 20:41:05

yy88yy
Pieczywo tostowe jest niezdrowe, białe też można do niego zaliczyć. Najzdrowsze pieczywo to pieczywo ciemne np. żytnie, pełnoziarniste, z dodatkiem różnego rodzaju zbóż. Lecz nie dajmy zrobić się w balona niektórzy dodają do pieczywa karmel żeby wyglądało jak ciemne, a tak naprawdę jest to białe pieczywo z dodatkiem karmelu, mówmy nie podróbką.
---------dlatego sama piekę chlebek żytni z ziarnami w piecu elektrycznym-----

karolina21 (offline)

Post #9

10-01-2014 - 18:59:48

Strzelce Krajeńskie 

A co zrobić gdy ma się stan zapalny błony śluzowej żołądka i trzeba dietkę stosować polegającą właśnie na jedzeniu tych wszystkich niezdrowych rzeczy jak białe pieczywo , cukier, gotowane owoce a zrezygnować ze zdrowego ciemnego pieczywa na zakwasie, surowych owoców, strączkowych warzyw i wszystkiego co ma błonnik? Jak pogodzić zdrowe żywienie z leczeniem żołądka? Może ma ktoś jakieś doświadczenia?niezdecydowany

Al_la (offline)

Post #10

10-01-2014 - 19:54:38

k/Warszawy 

Karolinko, poczytaj [amazonki.net]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Latek (offline)

Post #11

10-01-2014 - 20:21:59

Al-Khobar, Arabia Saudyjska 

karolina21
A co zrobić gdy ma się stan zapalny błony śluzowej żołądka i trzeba dietkę stosować polegającą właśnie na jedzeniu tych wszystkich niezdrowych rzeczy jak białe pieczywo , cukier, gotowane owoce a zrezygnować ze zdrowego ciemnego pieczywa na zakwasie, surowych owoców, strączkowych warzyw i wszystkiego co ma błonnik? Jak pogodzić zdrowe żywienie z leczeniem żołądka? Może ma ktoś jakieś doświadczenia?niezdecydowany

Ja opierałam się głównie na kaszy jaglanej, lnie mielonym, kisielach, budyniach oraz suplementach typu L-Glutamina.
Dobrze sprawdzały się też banany (oczywiście surowe).
Cukier nie jest zalecany przy stanie zapalnym błony śluzowej żołądka

Link do naszego bloga o życiu codziennym w Arabii Saudyjskiej znajdziecie w moim domku

"Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"
pułkownik Thomas Michael Hoare ("Mad Mike" Hoare)

aquila (offline)

Post #12

10-01-2014 - 21:59:30

karolina21

może spróbuj amarantusa, jest zdrowy i bardzo lekkostrawny

It's just a ride ...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 354
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018