E-papieros - alternatywa dla palacza

Wysłane przez jano0244 

Al_la (offline)

Post #1

04-02-2016 - 12:47:52

k/Warszawy 

[zdrowie.dziennik.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

jano0244 (offline)

Post #2

04-02-2016 - 13:32:23

Mrągowo 

Jessssuuuuuu !!! Że też dziennikarzom pozwala się pisać cokolwiek na jakikolwiek temat.

"Z dokumentu wynika, że z elektronicznych papierosów wydziela się rakotwórczy formaldehyd i acetaldehyd"

A z czego to się wydziela? Z baterii, z drutu pełniącego funkcję grzałki, czy może ze szklanej lub plastikowej obudowy parownika?
Zapewne mieli na myśli odparowywaną płynną mieszankę, tzw. liquid. No, ale są rózne składy, różni producenci. Trzeba by więc odnieść się do konkretów. Ale po co?

"Stężenie osiąga najwyższy poziom, gdy spirala grzałki e-papierosa jest najbardziej gorąca"

Hmm... nigdy nie udało mi się "palić" E-P na zimno, z drugiej strony przy zbyt wysokiej temperaturze też się nie da go używać, bo zwyczajnie czuć spalenizną. Czyli można używać E-P tylko przy określonej temperaturze grzałki. Co to znaczy "jak najbardziej gorąca" nie wiem. Autor też nie wie, bo gdyby wiedział, to by napisał. Ciekawe czy wiedzą "badacze" myśli.

"Stwierdziła też, że stwarzają one poważne zagrożenie dla młodzieży i kobiet w ciąży".

Jak na razie najważniejszym zagrożeniem E-P dla młodzieży jest on jako używka powodująca uzależnienie.
Szkodliwość póki co, można stwierdzić po latach "poważnych" badań. Co do tych kobiet w ciąży to ostrożności nigdy za wiele, choć jako człek żądny wiedzy na temat, publikacji poważnych badań nie widziałem.

"...długoterminowe negatywne skutki dla rozwoju mózgu"

Co to znaczy długoterminowe? Jakie skutki?

"W Stanach Zjednoczonych w latach 2011-2013 trzykrotnie zwiększyła się liczba osób sięgających po elektroniczne papierosy. Co czwarty spośród miliona młodych amerykańskich użytkowników nie palił wcześniej tych tradycyjnych."

I tu mamy wyjaśnienie: 3/4 amerykańskich użytkowników E-P wcześniej paliło tradycyjne papierosy. A teraz nie pali. I w tym właśnie tkwi problem...

Nikt nie twierdzi, że e-palenie jest zdrowe. Wg mnie nie jest, na pewno nie jest.
Jednak wszystkie opublikowane dotychczas "poważne" badania wskazują póki co, że ich szkodliwość jest wyraźnie mniejsza od tradycyjnych. Znacznie mniejsza uciążliwości dla otoczenia jest juz bezdyskusyjna.

Mam wrażenie, że tego typu teksty podrzuca się ludziskom, żeby sobie pomyśleli:
"Chłopie, babo, bój się e-papierosa. Wyrzuć go natychmiast i leć do kiosku. Kup se karton fajek. One są oczywiście niesamowicie szkodliwe, powodują raka i wiele innych chorób, wszystko od nich śmierdzi, ale przecie uzdrawiają budżet. A przecież o to chodzi."

Nas dwoje, choroba tylko jedna...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-02-2016 - 13:40:26 przez jano0244.

myszka (offline)

Post #3

22-03-2016 - 10:12:36

Poznań 

[www.rynekzdrowia.pl]

Nie marnuj swojego życia na to by zaimponować innym ludziom.Po prostu rób to co kochasz i kochaj to co robisz...serce

myszka (offline)

Post #4

01-06-2016 - 09:07:55

Poznań 

[www.medexpress.pl]

Nie marnuj swojego życia na to by zaimponować innym ludziom.Po prostu rób to co kochasz i kochaj to co robisz...serce

rysiek301 (offline)

Post #5

06-03-2020 - 16:14:03

Ale ...... po co wogóle palić??
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 565
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018