E-papieros - alternatywa dla palacza

Wysłane przez jano0244 

jano0244 (offline)

Post #1

02-02-2013 - 11:03:33

Mrągowo 

Dzisiaj jest mój 40-ty dzień bez tradycyjnego papierosa. Do przejścia na e-papierosa "zmusiła" mnie rodzina, a mnie bardzo się to spodobało. Nie ma się co oszukiwać, że jest to całkowicie zdrowy wynalazek. Ja jednak uważam, że dla zatwardziałych palaczy to prawdziwe dobrodziejstwo. Nie mówiąc już o jego najbliższym otoczeniu, dla którego szkodliwość jest żadna. Chętnie podyskutuję na temat e-papierosów. Przestudiowałem wnikliwie jedno z forum na ten temat, zaciekawionym tematem mogę doradzić coś niecoś oczko

Nas dwoje, choroba tylko jedna...

Szpaku (offline)

Post #2

02-02-2013 - 11:27:04

Poznań 

jano i co tam się dowiedziałeś?
Właśnie wczoraj zastanawiałem się nad tym jak to jest. Jestem sobie w sklepie stoję przy półce gdzie są sery itp a koło mnie gość z e-papierosem dmucha na tą półkę.
Nie wiem czy tal powinno być?
A co do szkodliwości to chyba o tym dowiemy się za kilka lat.
Słyszałem że Unia chce zakazać sprzedaży, nie wiem tylko czy jest to działanie aby nas uchronić przed nimi czy lobby papierosowe zauważyło spadek sprzedaży smiling smiley

...szanuj ADMINA swego...zawsze możesz mieć INNEGO...

zapraszamy fotografia dziecięca poznań

Hala1962 (offline)

Post #3

02-02-2013 - 11:37:50

Szczecin 

Mój mąż - stary palacz - przeszedł na e-papierosa. Twierdzi, że wydmuchiwany "dym" to para wodna, więc dla otoczenia nie szkodliwa. Stwierdził, że po jakimś czasie palenia e-papierosa - zapalenie zwykłego budzi wstręt i odrzuca. Nareszcie pozbyliśmy się z domu zapachu dymu papierosowego, ale...przyznam się że ja tak do końca pewna tych papierosów nie jestem, Jano czy znalazłeś gdzieś w necie miarodajne opinie lekarzy o wyższości e-papierosów nad zwykłymi (chodzi o szkodliwość)?

b_angel (offline)

Post #4

02-02-2013 - 11:50:01

radom 

[www.naukawpolsce.pap.pl]
[zdrowie.gazeta.pl]
[lpj.pl]

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

jano0244 (offline)

Post #5

02-02-2013 - 12:05:44

Mrągowo 

Szpaku, to, że ktoś dmucha "dymem" z e-fajki na półki sklepowe, to już kwestia kultury człowieka, podobnie jak macanie pieczywa leżącego na półkach gołymi rękoma. Ewentualna szkodliwość dla e-palacza jest dla mnie sprawą drugorzędną, bo jestem za głupi, by rzucić tradycyjne papierosy. Wiele wskazuje na to, że jest to jednak "zdrowsza" wersja. Natomiast nieuciążliwość dla najbliższego, domowego otoczenia jest już zupełnie bezdyskusyjna.
Sprawa podejścia do tematu UE oraz rządów poszczególnych państw, w tym naszego to już zdecydowanie czysta hipokryzja. Czytałem, że w PL w 2012 roku nastąpił spadek sprzedaży wyrobów tytoniowych, podlegających podatkowi akcyzowemu o 12,5%. To może jeszcze nie tragedia dla fiskusa, ale spójrzcie, ile np. sprzedaje się e-papierosów na alledrogo. To w przeważającej części nowi e-palacze. A jest jeszcze masa sklepów internetowych i szybko rozwijająca się sieć przymarketowych punktów sprzedaży E-P. Wydaje się więc, że e-palenie ma w PL rozwija się w bardzo szybkim tempie. Kompletną hipokryzją są próby zakazu sprzedaży e-papierosów, choć nie ma dowodów na ich szkodliwość, a calkowitą zgodę na sprzedaż tradycyjnych papierosów, choć ich szkodliwość jest oczywista
.

Szpaku (offline)

Post #6

02-02-2013 - 13:36:15

Poznań 

jano z dmuchanie w półki masz rację że to zależy od kultury człowieka. Nie wiem jednak czy nie zastanowić się nad zakazem palenia E-P w sklepach, autobusach itp.
smiling smiley
a co do szkodliwości to nie wiem czy w latach, gdy papierosy zaczynały być popularne była wiadomość że są szkodliwe dla zdrowia smiling smiley
Jano, a co piszą o tej szkodliwości na tych forach?
Jest na 100% pewnie że nie są szkodliwe??
Przecież w nich też jest chyba nikotyna? A może się mylę ?

mag_dag (offline)

Post #7

02-02-2013 - 13:44:33

Sosnowiec 

jest, ale nikotyna nie jest substancją mutagenną ani rakotwórczą - natomiast można się od niej uzależnić

w papierosach trują pozostałe składniki, np.:

tlenek węgla – trujący gaz, który zmniejsza ilość tlenu w krwioobiegu powodując trudności w oddychaniu

ciała smoliste – lepki, czarny osad składający się z tysięcy związków chemicznych, który pozostaje w płucach palacza i powoduje raka.

aceton – stosowany w zmywaczu do paznokci

amoniak – stosowany w płynach do prania chemicznego

benzen – stosowany w przemyśle chemicznym

kadm – używany w produkcji baterii

formaldehyd – stosowany do konserwacji zwłok

reasumując - nikotyna bardzo uzależnia, ale to ciała smoliste i inne substancje chemiczne zawarte w papierosach powodują raka,

w e-papierosach jest nikotyna w różnym procencie, są też beznikotynowe wkłady, natomiast nie ma tych pozostałych trucizn

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

Szpaku (offline)

Post #8

02-02-2013 - 13:58:10

Poznań 

mag mi bardziej chodziło o szkodliwe działanie nikotyny.
Ludzie palą e papierosy bez opamiętania. Bo przecież nie jest szkodliwy. Tak są reklamowane, a przecież wiadomo że nikotyna w dużych ilościach jest szkodliwa.
A co z tym że e papieros uzależnia? Czy to nie jest bez znaczenia?

mag_dag (offline)

Post #9

02-02-2013 - 14:05:23

Sosnowiec 

ale chyba e-papierosa palimy zamiast śmierdziucha, który zawieraja wiele więcej składników i to o wiele bardziej szkodliwych,

nikt nie proponuje palenia e-papierosa dla zabawy, tylko jako alternatywę dla tych JUŻ uzależnionych,

po mojemu lepiej być uzależnionym od czegoś, co ma w sobie mniej trucizny
uśmiech

-----><-----

b_angel (offline)

Post #10

02-02-2013 - 14:10:18

radom 

Szpaku
a przyeczytałeś artykuły zamieszone pod linkami, które wkleiłam? - tam wszystko jest opisane .....

poza tym
na jakiej podstawie chcesz zakazać palenia e- papierosów w autobusach, sklepach?
przecież e-palacze wydmuchują Tylko parę wodną - często są to całkiem przyjemne aromaty uśmiech

Szpaku (offline)

Post #11

02-02-2013 - 14:20:40

Poznań 

mag ale reklamy e papierosa trafiają do wszystkich. Tych którzy jeszcze nie palą też to oglądają.
I czy wszyscy co palą e papierosa to osoby które przeszły na niego z normalnego. Czy może mamy już nową generacje użytkowników e papierosa? Generacje ludzi którzy wierzą że jest to całkowicie pozbawione wad smiling smiley
A co do zakazu to przecież korzystanie z telefonów komórkowych też jest zakazane w wielu miejscach mimo że nie jest szkodliwe.

mag_dag (offline)

Post #12

02-02-2013 - 14:35:13

Sosnowiec 

szpaku, ja tam sądzę, że każdy ma swój rozum i wybiera sobie świadomie, na swoją odpowiedzialność

reklama to nie jest nic nowego w naszej codzienności uśmiech
jeśli ktoś da się nabrać na to, że tylko wizir wypierze jego skarpetki do białości, to i na reklamę e-fajek "jako całkowicie i na 100% wiadomo, że zdrowych" może się nabrać,
język

dopisek: telefonów zabrania się używać np. podczas kierowania autem, bo rozmowy rozpraszają kierowcę a nie dlatego, że jakieś tam fale mają zły wpływ na mózg - więc to troszkę inna sprawa

-----><-----

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 02-02-2013 - 14:37:40 przez mag_dag.

b_angel (offline)

Post #13

02-02-2013 - 14:40:33

radom 

Szpaku
A co do zakazu to przecież korzystanie z telefonów komórkowych też jest zakazane w wielu miejscach mimo że nie jest szkodliwe.

w sklepach i autobusach korzystanie z telefonów komórkowych nie jest zabronione chichot

Al_la (offline)

Post #14

02-02-2013 - 15:01:39

k/Warszawy 

Przypomniałam sobie, że wklejałam kiedyś artykuł [amazonki.net]

Jak widać, przesadzać z niczym nie można smoking smiley

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Szpaku (offline)

Post #15

02-02-2013 - 15:06:09

Poznań 

dla mnie obojętnie co jest lub będzie napisane.
Wkurza mnie jak ktoś kopci mi w sklepie w autobusie czy w kinie.
Tak jak wkurza mnie jak ktoś rozmawia w autobusie, w kolejce lub słucha głośno muzyki w tych miejscach.

b_angel (offline)

Post #16

02-02-2013 - 15:11:21

radom 

Ale e - papierosem nikt nie kopci uśmiech

Al_la (offline)

Post #17

02-02-2013 - 15:15:02

k/Warszawy 

Jak mnie moja krótka pamięć nie myli, to byłam w jednym domku w Ciechu z dziewczynką, która paliła e-papierosa.
W ogóle to nie przeszkadza. Mogą sobie palić duży uśmiech

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

aquila (offline)

Post #18

02-02-2013 - 15:32:28

a mnie wkurzają ludzie, których tak wszystko wkurza grinning smiley
rozumiem, że jak ktoś będąc w autobusie/tramwaju/innym środku komunikacji publicznej wrzeszczy do słuchawki to może to wkurzać, ale też bez przesady w drugą stronę, co komu ma przeszkadzać, jeśli sobie ten czas spędzany w komunikacji wykorzystam bardziej konstruktywnie niż gapiąc się w okno i podziwiając wątpliwej urody miejskie widoki; w dużych miastach ludzie tracą na dojazdach do pracy nawet więcej niż godzinę w jedną stronę, to dobry czas na "telefon do przyjaciela" (pamiętając oczywiście, że inni mogą słyszeć, toteż szczegółów intymnych z ostatniej gorącej nocy z nieznajomym bądź też szczegółów fizjologicznych związanych z przebytą grypą żołądkową się omawiać nie powinno);
czym zwykła (nie głośna) rozmowa przez telefon różni się od rozmowy z współtowarzyszem podróży ? może tego też niektórzy chcą zakazać ?
co do e-papierosów i ich rzekomej szkodliwości, to węszę tu spisek producentów nikłitinów i nikoretów itp.; nie wierzę, że są całkowicie zdrowe, ale też nie wierzę, że są aż tak bardzo niezdrowe, żeby było trzeba wprowadzać jakieś ograniczenia dot. ich sprzedaży; jednak w przestrzeniach publicznych ograniczonych (autobus, tramwaj etc.) wg mnie nie powinno się ich używać, podobnie jak nie powinno się np puszczać bąków, czy jeść intensywnie pachnącej kiełbasy; kwestia kultury łosobistej;
aaa i spotkałam się z takimi ludźmi, którym przeszkadza jak ktoś se w autobusie, metrze czy tramwaju czyta książkę "na kalkulatorze", zamiast takiej prawdziwej papierowej, te ludzie chętnie by zakazali tabletów, czytników e-booków, nawet smartfonów .... ba, spotkałam się nawet z takiemi ludziami, którym przeszkadzają ludzie z kubkami termicznymi w autobusach... a na stolicznym dworcu centralnym byłam świadkiem kłótni dwóch starszych pań, bo jednej przeszkadzało, jak druga szeleściła rozwiązując krzyżówkę; niemal doszło do rękoczynów;

It's just a ride ...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 02-02-2013 - 15:33:19 przez aquila.

b_angel (offline)

Post #19

02-02-2013 - 15:41:21

radom 

aguila zgadzam się z tobą
z jednym ale chichot - bąki śmierdzą, kiełbasa woni sosnowych bierwon nie wydaje, e - papieros nie śmierdzi a wręcz pachnie, wiśniowo na przykład uśmiech

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 02-02-2013 - 15:42:01 przez b_angel.

Szpaku (offline)

Post #20

02-02-2013 - 15:41:47

Poznań 

aquila smiling smiley
Ja sam jadąc autobusem słucham muzyki smiling smiley Staram się jednak, aby nie przeszkadzała ona tym którzy jadę ze mną. Wkurzają mnie ludzi którzy słuchają muzyki w słuchawkach tak że pół autobusu też słyszy. A gdy widzę jak jadą tacy co słuchają na głośnikach telefonów to już max. No, ale ja już stary jestem smiling smiley
Dobrze że nie taki stary żeby komuś uwagę zwracać.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 02-02-2013 - 15:42:22 przez Szpaku.

aquila (offline)

Post #21

02-02-2013 - 15:51:00

Szpaku
aquila smiling smiley
Wkurzają mnie ludzi którzy słuchają muzyki w słuchawkach tak że pół autobusu też słyszy. A gdy widzę jak jadą tacy co słuchają na głośnikach telefonów to już max.

a z tym to się zgadzam, bo toto się nazywa buractwo winking smiley

Szpaku
No, ale ja już stary jestem smiling smiley
Dobrze że nie taki stary żeby komuś uwagę zwracać.

akurat ja bardzo szanuję ludzi, którzy zwracają uwagę takim ewidentnym burakom, niestety to się wiąże z ryzykiem wylądowania na oiomie :/

It's just a ride ...

jano0244 (offline)

Post #22

02-02-2013 - 16:23:05

Mrągowo 

Szpaku, pewnie się zdziwisz, ale każdym z forum tematycznych, dotyczących e-papierosów jest dział dotyczący zdrowia. I wszędzie jak byk stoi, że jest to również szkodliwe dla zdrowia. Podobnie jak to, że celem tego urządzenia jest pomoc w odzwyczajeniu od palenia tytoniu. Na forumkach tych zwracają uwagę, że to uzależnia, bo i zawiera (choć nie musi) nikotynę, substancję silnie uzależniającą, i daje swoisty komfort, powodujący, że sięga się po niego zazwyczaj bardzo często. I każdy powinien wiedzieć, że choć nie jest to takie proste, to jednak nikotynę, zawartą w liquidach (płynach odparowywanych) można przedawkować.
To nie jest tak, że forum użytkowników e-p to zbiór fanatyków, bezkrytycznie namawiających do używania tego wynalazku.
Tak naprawdę mówi się tam m.in., że:
1. Jest to jedna z bardziej skutecznych metod na rzucenie palenia tradycyjnego, choć z jednego uzależnienia łatwo popaść w drugie.
2. Że e-palenie również nie jest obojętne dla zdrowia, choć wg obecnie dostępnej wiedzy jego szkodliwość jest znacznie mniejsza.
3. Że przy przestawianiu się/używaniu e-p należy przestrzegać pewnych zasad bezpieczenstwa (poslugiwanie się liquidami, zasady ich mieszania, nieprzedawkowywanie nikotyny, itp.)
4. Że nie nie powinno się traktować e-p jako zabawki (nie powinni używać e-p osoby dotychczas niepalące)
5. Ważny jest wybór pierwszego e-papierosa (wybór zły na pewno szybko zniechęci do walki z nałogiem).

nutka (offline)

Post #23

02-02-2013 - 16:38:58

Mnie e-papieros bardzo ułatwił zerwanie z nałogiem. Stopniowo obniżałam dawkę nikotyny w liquidach, aż do zera. Po e-papierosa sięgałam coraz rzadziej. Obecnie nie "dymię". Gdy jeszcze korzystałam z tego wynalazku, stosowałam się do zasad obowiązujących palaczy tradycyjnych fajek - tak coby nie nerwicować innych. Tak jak Szpaku, uważam, że dmuchanie w autobusie lub sklepie jest delikatnie mówiąc niegrzeczne i nie wiem czemu ma służyć takie demonstracyjne zachowanie.

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

Al_la (offline)

Post #24

02-02-2013 - 16:49:15

k/Warszawy 

nutka
..... i nie wiem czemu ma służyć takie demonstracyjne zachowanie.

Wolność. Bezstresowe życie. Robię co chcę, a guzik mnie obchodzi, co myślą o tym inni i czy komuś to przeszkadza uśmiech

nutka (offline)

Post #25

02-02-2013 - 16:54:59

Alu, trafna diagnozauśmiech

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

b_angel (offline)

Post #26

02-02-2013 - 17:04:21

radom 

oczywizda jezdem przeciw demonstracyjnemu dmuchaniu chichot

iwciam (offline)

Post #27

02-02-2013 - 17:07:51

Bardzo podoba mi się wasza dyskusjakawasmoking smiley

Nie można życiu dodać dni, lecz można dniom dodać życia...

Al_la (offline)

Post #28

02-02-2013 - 17:17:36

k/Warszawy 

A propos tego, co napisałam powyżej...
Bardzo lubię, kiedy stoję na przystanku autobusowym, zaczyna padać deszcz, więc chowam się pod wiatę, a tu stoi sobie palacz i dym leci mi prosto w nos. Nie mam odwagi zwrócić uwagi, coby na wspomnianym przez aquilę oiomie nie wylądować, więc wychodzę spod wiaty zly

jano0244 (offline)

Post #29

02-02-2013 - 17:20:14

Mrągowo 

I ja nie dmucham w autobusie i na przystankach. radocha
A tak naprawdę, to ludzie dzielą się na kulturalnych i tych, co z kulturą niewiele mają wspólnego. Czyli tych, co puszczają bąki w towarzystwie, przeklinają publicznie (w tym i na Ccool smiley, plują na chodniki, słuchają muzyki na cały regulator, parkują w miejscach niedozwolonych (w tym dla niepełnosprawnych - tym akurat nie przepuszczam) obgryzają paznokcie, dłubią w nosie, podglądają przez dziurkę od klucza itp...........niektórzy e-palacze też potrafią się do tej grupy załapać.

Al_la (offline)

Post #30

02-02-2013 - 17:33:28

k/Warszawy 

Jano, no Ty to jesteś bardzo kulturalny duży uśmiech
Nie wiem, czy powinnam, ale niech tam...najwyżej po uszach dostanę...
Kiedy Jano gościł u nas, to mało, że wychodził z domu na papierosa, to jeszcze wychodził za bramę argumentując: "co Wam będę powietrze na działce psuł". Fajny był widok, kiedy Jano i mój ślubny prowadzili dysputy na ulicy śmiech
Nie muszę dodawać, że ja nie mam w domu wywieszki "palenie surowo wzbronione" rotfl

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 334
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018