E-papieros - alternatywa dla palacza

Wysłane przez jano0244 

jano0244 (offline)

Post #1

02-02-2013 - 17:51:59

Mrągowo 

Eeee tam, Alu, przesadzasz z tą moją kulturą.
Po prostu, jeśli nigdy (z bardzo nielicznymi wyjątkami) nie paliłem w swoim domku, to jak mogłbym palić w czyimś?

A swoją drogą, mieliśmy tu gadać o e-p, a nie o kulturze język

Nas dwoje, choroba tylko jedna...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 02-02-2013 - 17:53:51 przez jano0244.

Jolcia (offline)

Post #2

02-02-2013 - 18:46:22

b_angel
na jakiej podstawie chcesz zakazać palenia e- papierosów w autobusach, sklepach?

Jadąc na początku roku autobusem komunikacji miejskiej czytałam sobie regulamin ZTM , i tam jak byk stało napisane, że w autobusach i na przystankach zabrania sie palenia e-papierosów.
O smierdziuchach wiedziałam - normalka, ale to o e-fajkach przeczytałam pierwszy raz i zdziwiłam się ogromnie, bo mnie osobiście to nie przeszkadza.

jano0244 (offline)

Post #3

02-02-2013 - 18:55:11

Mrągowo 

Jolciu, nie jestem zwolennikiem używania e-p w komunikacji miejskiej.
Jest jednak chyba tak, ze ludzie boją się tego wszystkiego, czego nie znają. I łatwiej (szybciej) jest wprowadzić zakazy, niż tłumaczyć im, co to jest.

b_angel (offline)

Post #4

02-02-2013 - 19:05:10

radom 

Jolu
a pamiętasz czy ten zakaz podpierał się jakimś rozporządzeniem/paragrafem?

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Al_la (offline)

Post #5

02-02-2013 - 19:12:36

k/Warszawy 

& 15 [www.ztm.waw.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Jolcia (offline)

Post #6

02-02-2013 - 19:19:09

Ala jak zwykle niezawodna buzki

"1. W pojazdach lokalnego transportu zbiorowego, na stacjach metra oraz na przystankach zabrania się:
-palenia tytoniu oraz używania tzw. e-papierosów;"

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 02-02-2013 - 19:20:40 przez Jolcia.

b_angel (offline)

Post #7

02-02-2013 - 19:19:20

radom 

regulamin Uchwalony przez Radę Miasta chichot
se różne gupoty mogom uchwalać chichot

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Jolcia (offline)

Post #8

02-02-2013 - 19:22:50

Znaczy się stołeczna rada uradziła, a my się mamy stosować spinning smiley sticking its tongue out

jano0244 (offline)

Post #9

02-02-2013 - 19:26:03

Mrągowo 

Jak na razie e-p jest urządzeniem o bliżej nieokreślonej przynależności, takim "dzikim", więc tylko "dzikie" przepisy można na niego stosować.pali

mag_dag (offline)

Post #10

02-02-2013 - 19:34:54

Sosnowiec 

ale to, że w pojazdach nie można palić NIC to ja akurat rozumiem,

wszystko od kultury zależy, są ludzie, którzy na ulicy nigdy nie zapalą - w znaczeniu "idą i palą", no chyba, że na ulicę zapalić wychodzą z jakiegoś lokalu,
moja babcia mnie uczyła, że dama na ulicy nie je ani nie pali - więc ja się tego trzymam język

mnie w publicznych miejscach irytują takie jednostki, które sobie z sąsiadem siedzącym obok rozmawiają cichutko, a jak odbiorą telefon, to się drą jak nie przymierzając Niemcy na wakacjach
przewraca_oczy

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

roza3 (offline)

Post #11

02-02-2013 - 20:40:47

mag_dag
dama na ulicy nie je ani nie pali

to ja dama nie jestemmyśli

...i chyba nawet nie lubie być dama
smoking smiley

"nie jest ważne ile dajesz, tylko ile miłości w to wkładasz"

maryla (offline)

Post #12

02-02-2013 - 23:05:41

gdzieś w górach... 

To i ja parę słów na temat e-p.
Kiedy prawie 3 lata temu postanowiłam zerwać z tym nałogiem ... postanowiłam niczym się nie wspomagać, żadne tam plastry, tabletki... miałam wytrwać w postanowieniu - nie palę bo mam silną wolę.
Silnej woli wystarczyło mi aż na miesiąc. Zaczęłam podpalać... Wtedy kupiłam e- papierosa .
Fajna sprawa, nie śmierdzi, nie szkodzi otoczeniu i takie tam...
Nie stosowałam dużej dawki nikotyny - takie tam średniaczki o różnym smaku.
Ból najwiekszy był jak kończyły się wkłady ( wtedy jeszcze nie było uzupełniaczy w płynie ) i musiałam jechać 55 km,
żeby zakupić nowe.
No cóż, życie i odległość zweryfikowało moje postanowienie... wróciłam do analogów, ale jestem na dobrej drodze,
żeby na nowo zakupić e-p i ponownie zmierzyć sie z nałogiem.

agawa (offline)

Post #13

03-02-2013 - 05:26:29

okolice 

Pomiędzy analogiem a e-papierosem jest taka sama różniaca jak pomiędzy piwem a piwem bezalkoholowym. Albo... jak pomiędzy seksem a masturbacją oczko To drugie porównanie zaproponowano mi, gdy leciałam 9 godzin samolotem i wyjęłam e-paierosa... i się okazalo, ze nie mogę zapailć.... przewraca_oczy Musiała mi wystarczyć tabletka z nikotyną bezradny

jano0244 (offline)

Post #14

03-02-2013 - 13:15:56

Mrągowo 

A mnie takie porówniania zupełnie się nie podobają... takie niesmaczne...

agawa (offline)

Post #15

20-02-2013 - 14:06:20

okolice 

Kontrowersje wokół e-papierosa

"Obywatelska Koalicja Tytoń albo Zdrowie podkreśla, że producenci tych produktów, twórcy reklamy, jak i sam Pan Olaf Lubaszenko, promują niebezpieczną dla zdrowia substancję, jaką jest nikotyna. Kampanie reklamowe prowadzone w przestrzeni publicznej powodują, że ich odbiorcami są także dzieci i młodzież, zachęcane do stosowania e-papierosów. Niewykluczone, że w przyszłości sięgną po rakotwórcze wyroby tytoniowe jak np. papierosy, powiększając liczbę uzależnionych od tytoniu palaczy."

Al_la (offline)

Post #16

22-02-2013 - 20:44:37

k/Warszawy 

[www.rynekzdrowia.pl]

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Al_la (offline)

Post #17

04-03-2013 - 10:37:22

k/Warszawy 

[www.rynekzdrowia.pl]

Al_la (offline)

Post #18

23-03-2013 - 12:19:24

k/Warszawy 

[www.rynekzdrowia.pl]

jano0244 (offline)

Post #19

11-04-2013 - 08:48:17

Mrągowo 

Trochę tu kurz osiadł uśmiech
Ja wciąż używam papierosa elektronicznego, dzisiaj mija 108 dzień od zakopania pali. Weteranem jeszcze nie jestem, ale doświadczenie już spore.
Wiem, że sporo kobiet używa tego wynalazku, gadżetu, zwał go jak zwał.
Chętnie wymienię się doświadczeniami. Nikogo na siłę nie namawiam, ale pogadać mogę.

caca (offline)

Post #20

11-04-2013 - 08:55:18

SŁUPSK 

Mój e- szlugasik leży odłogiem na ławie i jakoś nie przemawia do mnie.Furorę za to robi ten "prawdziwy" i jak na razie jedynyrotfl Och głupia ja ,głupia tak się truć na własne życzenie.Codziennie tylko puste obietnice porzucenia nałogu.Totalny brak silnej wolizałamka

bozena_stanczyk (offline)

Post #21

11-04-2013 - 09:09:21

Tomaszów Mazowiecki 

u mnie to samo,E-papierosik działa mi na nerwy bo trzeba do niego cierpliwości,zabiegoów,mam jeden z pierwszych,może teraz są lepsze,nie wymagające tylu zabiegówwnerwiony

jano0244 (offline)

Post #22

11-04-2013 - 10:18:09

Mrągowo 

Ze znanych mi doświadczeń osób, które spróbowały e-papierosa kilka lat temu, można wyciągnąć jeden podstawowy wniosek: niechcący popełniły falstart. Niechcący, bo ówczesna technologia nie była w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu komfortu użytkowania. I czapki z głów dla tych, którzy ten początkowy okres przetrwali, walcząc ze sprzętem, by doczekać ogromnego skoku w technologii, np. do poziomu standardów eGo-510.
Obecnie wszyscy znaczący producenci zaniechali kierunku, aby e-papieros swoim wyglądem był jak najbardziej zbliżony do tradycyjnego papierosa. Ta teoria zupełnie się nie sprawdziła. I tak dla laika wszystkie dostępne urządzenia albo wcale nie różnią się wyglądem albo różnią się bardzo niewiele, mając na względzie wielkość i kształt. Ceny zestawów wahają się od kilkunastu do ok. 300 PLN za zestaw. I właśnie w tej cenie zakupu bardzo często tkwi przyczyna, dlaczego e-palacze szybko z nich rezygnują. Teoretycznie więc im zestaw droższy, tym lepszy. Ale też nie do końca... Przymarketowe punkty sprzedaży e-p oferują zwykle wyroby oznaczone markami, takimi jak Volish, Janty, Trendy, Mild. Pod markami tymi kryją się wyroby dobre jakościowo, ale sama marka sporo zawyża cenie. Warto bowiem wiedzieć, że Volish, Janty, Trendy, Mild korzystają wprawdzie z najsolidniejszych producentów elementów składowych, ale inne firmy handlowe również potrafią korzystać z produktów tych samych producentów. W rezultacie zdarza się, że z zewnątrz inna nalepka, w środku to samo. Cena jest różna, jakość taka sama.

Z wielogodzinnego analizowania forum o tematyce e-p, wyciągnąłem moim zdaniem najczęstrze przyczyny, dlaczego e-p niektórym nie pasi i wracają do palenia tytoniu:

1. Kupowanie sprzętu najtańszego, a więc bardzo awaryjnego i z którego nic wycisnać się nie da.
2. Pozostawanie przy jednym komplecie sprzętu (nic nie działa wiecznie, poszczególne elementy co jakiś czas wymagają wymiany, a rozładowana bateria o należytej pojemności ładuje się długo).
3. Nieumiejętność dopasowania mocy i smaku odparowywanych płynów, zwanych liquidami.
4. Brak chęci nabycia podstawowych zasad używania elektronicznego papierosa i zabiegów konserwacyjnych.
5. Niektórzy wolą tradycyjne papierosy i tyle.

To tak w skrócie. chichot

Post #23

11-04-2013 - 10:28:12

Tomaszów Mazowiecki 

Nie paliłam rok przy pomocy tabletek Champix i coś mnie podkusiło żeby spróbować jednego....i poszło niestety:wnerwiony
a roczek bez jednego nawet to już było coś.
Mówią do trzech razy sztukaniedowiarek

jano0244 (offline)

Post #24

11-04-2013 - 10:36:44

Mrągowo 

bozena_stanczyk
Nie paliłam rok przy pomocy tabletek Champix i coś mnie podkusiło żeby spróbować jednego....i poszło niestety:wnerwiony
a roczek bez jednego nawet to już było coś.
Mówią do trzech razy sztukaniedowiarek

No to może warto spróbować jeszcze raz... A nuż będzie ostatni.

Post #25

11-04-2013 - 10:45:01

Tomaszów Mazowiecki 

pewnie ,że warto ale póki co chyba zakupię e-papierosik najnowszej generacji,szwagier kupił i w ogóle nie pali od 2 miesięcy analogów.

jano0244 (offline)

Post #26

11-04-2013 - 11:12:32

Mrągowo 

No i gitara !
Żebyś tylko wybrało coś, co Ci przypasuje, bo obecny wybór zbyt duży jest, a ta najnowsza generacja to już pojęcie względne.

caca (offline)

Post #27

11-04-2013 - 15:22:34

SŁUPSK 

Ponieważ mam 2 szt nowszej generacji e -szlugasków ,całą masę liqiudów to i tak czuję wielki pociąg do "naturalszczyków".Wobec powyższego śmiem twierdzić ,że należę ewidentnie do 5 grupy duży uśmiechO zgrozo ,aż wstyd się przyznać do tej słabości.bezradny

Al_la (offline)

Post #28

11-04-2013 - 16:05:39

k/Warszawy 

A ja w lutym stałam się pełnoletnia, bo minęło 18 lat, jak nie palę duży uśmiech
Stałam się zdrowsza i...bogatsza. Tak "na szybko" policzyłam, że nie puściłam z dymkiem około 70 tys PLN duży uśmiech

myszka (offline)

Post #29

11-04-2013 - 16:21:57

Poznań 

Al_la ty i papieros eye popping smiley ...normalnie wyobrazić sobie tego nie mogę. A co do e-papierosów to mnie nie ciągnie, jakoś to tak dla mnie dziwacznie wygląda(chociaż pewnie estetyczniej niż normalny papierosik duży uśmiech). A co do takich z paczuszki to od 31.12.2012 23:59 nie palę hura

Nie marnuj swojego życia na to by zaimponować innym ludziom.Po prostu rób to co kochasz i kochaj to co robisz...serce

Post #30

11-04-2013 - 18:21:52

Tomaszów Mazowiecki 

Gratulacje.Ja mam za słabą silną wolę ,żebytak bez tabletek ,plastrów czy in.smutny
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 510
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018