Grzyby suszone - jak dlugo przechowywac?

Wysłane przez Kass 

Kass (offline)

Post #1

31-01-2015 - 15:34:51

Dziewczyny - mam pytanie - jak dlugo mozna przechowywac suszone grzyby lesne, a kiedy juz lepiej wyrzucic, bo nic dobrego z nich nie bedzie?

Bo ja mam w spizarce kilka opakowan, ktore date waznosci stracily 2-3 lata temu (mea culpa wstydniś), co prawda przechowywane w ciemnym i suchym miejscu, i po przejzeniu grzybkow wszystkie wygladaja pieknie, ale tak leza, bo boje sie ich uzyc.. ale tez nie wyrzucilam, bo tak ladnie wygladaja i ciagle mam nadzieje, ze ich bede mogla uzyc..

lulu (offline)

Post #2

31-01-2015 - 16:22:56

k/Kwidzyna 

Ja przez siebie zbierane grzyby trzymam czasem kilka lat i jeśli nic podejrzanego w nich nie ma, to przeznaczam do konsumpcji.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Kass (offline)

Post #3

31-01-2015 - 17:28:19

Lulu, dziekuje. smiling smiley A czy to jest tak, ze jedynie wilgoc (=plesn) moze im zaszkodzic? Jesli tak sobie leza i sa suche i ladnie wygladaja, to nic nie powinno z nimi byc nie tak?

lulu (offline)

Post #4

31-01-2015 - 18:16:32

k/Kwidzyna 

Właśnie tak myślę, pleśń lub mole spożywcze mogą zaszkodzić.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

ira (offline)

Post #5

31-01-2015 - 19:00:22

Pabianice 

Kass, skoro są suche, ładnie wyglądają i nic po nich nie łazi, to na pewno można je zjeść - lulu ma rację.
A jak masz jakieś obawy, to przyślij mi je duży uśmiech

Kass (offline)

Post #6

31-01-2015 - 19:55:54

Ira, hehe, no widzisz, u mnie jest ten problem, ze jak wyrzuce, to musze jechac do innego stanu, do polskiego sklepu, zeby dostac nowe.. i drogie sa strasznie. winking smiley

Dziekuje Wam obu, az sie chyba wezme i spozytkuje jeszcze w ten weekend. duży uśmiech Dam znac. grinning smiley

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 409
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018