Ruch jak lek - przedawkowany może szkodzić

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

30-11-2015 - 12:43:01

k/Warszawy 

Ruch to zdrowie, a tu niespodzianka śmiech
Nic odkrywczego, ale to takie świetne tłumaczenie dlaczego osoby w starszym wieku (czyt. ja) mało się ruszają chichot
Boją się, coby się nie rozsypać śmiech

[www.rynekzdrowia.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

doubleD (offline)

Post #2

30-11-2015 - 13:15:35

London 

hmm, mysle ze mozliwosc ze ktos kto sie nigdy specjalnie nie ruszal nagle zacznie sie forsowac czyli trenowac na powaznie sa na tyle male ze ryzyko jest praktycznie zadne. chyba ze masz zamiar zaliczyc jakis triatlon albo cos podobnego Ala :-)

Al_la (offline)

Post #3

30-11-2015 - 13:21:09

k/Warszawy 

E tam, zaraz triatlon chichot
Mam taki przyrząd to ćwiczenia mięśni brzucha (podobny do tego, ale nie taki sam [fanlidla.pl]). Siada się na siodełku, które stoi na podłodze. Jak sobie usiadłam, to nie mogłam wstać śmiech Ćwicz DD, bo pracujesz na starość. Ja 30 lat siedziałam za biurkiem, w domu odpoczywałam, a teraz wszystko zardzewiało chichot

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

doubleD (offline)

Post #4

30-11-2015 - 13:34:25

London 

e tam Ala, przeciez wstalas w koncu wiec nie ma paniki :-) liczy sie efekt.

a tak na powaznie, niezaleznie od wieku powrot czy rozpoczecie aktywnosci fizycznej zawsze musi byc stopniowy, tak samo jak stopniowy jest tez profesjonalny trening. kilka (ok 5km) kilometrow chodu a w miare postepow marszu, codziennie to jest jak najbardziej aktywnosc fizyczna i to szokujaco efektywna!

Al_la (offline)

Post #5

30-11-2015 - 13:38:55

k/Warszawy 

Mam trochę sprzętu w domu, bo mąż kupuje, coby mieć na czym odzież wieszać duży uśmiech więc próbuję ćwiczyć uśmiech

dziubas (offline)

Post #6

30-11-2015 - 13:41:14

Gdańsk 

rotfl lo matko i corko! moj brzuch! rotfl

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

Kass (offline)

Post #7

30-11-2015 - 14:01:20

Alus, no i bardzo dobrze, w koncu tradycyjne suszarki sa nuuudne grinning smiley

Ja w ogole jestem fanka umiarkowania we wszystkim. smiling smiley Co prawda jesli czlowiek chce schudnac, to troche potow trzeba z siebie wycisnac, ale w to, ze zbyt forsowne cwiczenia - szczegolnie jak pisze DD - jesli sie wczesniej prowadzilo raczej siedzacy tryb zycia - moga byc zbyt drastyczne dla organizmu, a przy tym niezdrowe (moga powodowac taka reakcje organizmu, jak duzy stress) - rowniez wierze. smiling smiley

mgiełka (offline)

Post #8

30-11-2015 - 15:07:13

Radom 

A, niestety, artykuł nie kłamie. Ja przedawkowałam.
I to nie rzuceniem się na uprawianie sportów, a zwiększoną nagle intensywnością życia.
Arytmia mnie przystopowała śmiech

Dopisek: Choć właściwie, to sporty były - różnych kategorii chichot Przy opiece nad półtora letnim dzieckiem, jak się z siebie daje 1000%.

Z amazonki.net od 2006 roku.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 30-11-2015 - 15:12:15 przez mgiełka.

dziubas (offline)

Post #9

30-11-2015 - 15:40:00

Gdańsk 

mgielko a moze ta arytmia stresem byla podbudowana i ogromnym poczuciem odpowiedzialnosci, jakie to zadanie od Ciebie wymagalo? myśliserce mam przyjaciolke ktora stasznie o wszystko i wszystkich sie martwi, tak jak by Panem Bogiem byla i wszystko od niej tylko zalezalo! kochany czlowiek! padlaby na przyslowiowy ryjek, zeby tylko innym ulzyc! na pierwszej wizycie u kardiologa uslyszala, ze rownolegle ma pojsc do psychiatry, bo wiekszosc jej klopotow z serduchem, skoki cisnienie sa na tle emocjonalnym, a ona nawet do psychiatry poszla i recepty wykupila ale lekow nie brala bo po co, nic jej nie jest i wlasciwie to ona jest szczesliwa...bezradny dlugo u kardiologa nie zabawila tez-jak sie cos dzieje coraz czesciej-ostatnio na Sorze laduje i juz-ten typ tak ma !tak na sile nikomu nie da sie pomoc...
oczywiscie nie sugeruje ze u Ciebie jest podobnie, bo czytam ze jestes ofiarna ale o siebie tez dbasz, tylko Twoja wrażliwosc przysparza Ci na pewno dodatkowych klopotow ze zdrowiem tez...papa

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 30-11-2015 - 15:42:42 przez dziubas.

mgiełka (offline)

Post #10

30-11-2015 - 16:04:54

Radom 

Wiem Dziubasku, że arytmia chodzi w parze z emocjami, ale już to dokładnie sprawdziłam - nasila się po wysiłku.
A przy okazji nasila się wrażliwość na zmiany pogodowe. Dzisiaj coś tam szaleje i wieje... Oj, jak spać, spać...

A rowerek u mnie też stoi... Kotka z niego kurze ściera śmiech
Jakbym na nim trenowała, to bym się przy dziecku nie zmachała - to tak jakby na przestrogę uśmiech

Z amazonki.net od 2006 roku.

kesy (offline)

Post #11

30-11-2015 - 19:22:59

Starogard-Gdański  

Ja chodzę na ćwiczenia taneczno ruchowe 2x w tygodniu..i raz w tygodniu ćwiczenia na baseniehot smiley.
Ta gimnastyka powinna zmniejszyć moją wagę..ALE tak nie jest BO..przed gimnastyką nie jem śniadania..ale jak wracam jestem bardzo głodnamniamPo basenie idziemy z babkami na kawkę i ciasteczkomniamAle ważne że moje stawy i kręgosłup ćwiczy.
Tak to sobie tłumaczę i usprawiedliwiam.. dobrze że w ogóle się ruszam.śmiech

piessercekot Oni też czują ból

Krynia58 (offline)

Post #12

30-11-2015 - 19:33:02

Warszawa 

kesy
..przed gimnastyką nie jem śniadania..

I to chyba błąd, Kesy uśmiech
Nie należy ograniczać ilości posiłków, ale raczej ich wielkość.
Co do kawki i ciasteczka, uważam że są absolutnie nieszkodliwe.
A nawet mogą przyczynić się do wyzwalania endorfin uśmiech

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

kesy (offline)

Post #13

30-11-2015 - 21:41:05

Starogard-Gdański  

Kryniu,dziękujębuziakOd jutra zaczynam wprowadzać w życie Twoje rady.uśmiech

piessercekot Oni też czują ból

ladyG (offline)

Post #14

20-11-2017 - 13:17:35

Opole 

Lekkie codzienne cwiczenia niesamowicie wplywaja na organizm i zadowolenie z zycia, polecam winking smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 438
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018