gimnastyka

Wysłane przez ToJa 

mag_dag (offline)

Post #1

15-08-2010 - 17:53:39

Sosnowiec 

Amorku, ale moje endorfiny na serio wydzielają się jak leżę na kanapie z książką w ręku

przecież gdyby mi się wydzielały podczas ruchu, to bym się ruszała grinning smiley
musi to jakiś leniwy typ endorfin jest myśli

podziwiam Was z tym ruchem - wiem, że powinnam, ale moje lenistwo jakoś mi nie pozwala...

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

Jazzowa (offline)

Post #2

15-08-2010 - 19:22:17

Łask 

Dziewczyny to ja prosiłabym o informację jak zaczynać aktywność po operacji?... miałam dwa tygodnie temu operację.. jutro wyniki... ale niezależnie od nich chciałabym zacząć się uaktywniać..
Brakuje mi ruchu - przytyłam po sterydach i w sumie z małej ilości ruchu a wielkiego apetytu...
W jaki sposób zaczynać aktywność i w jakim czasie?

Jak to powiedział Albert Einstein: "Życie niemal na pewno ma sens..."...
[jazzowa.blogspot.com]

amor (offline)

Post #3

15-08-2010 - 19:52:20

Siemianowice Sl. 

Zalecono mi masowanie reki , cwiczenia amazonskie jeszcze jak bylam w szpitalu... po powrocie na ile mogłam zaczynalam cwiczyc ..masowalam delikatnie ,a potem chodzilam na drenaz ręki... Powinnas dostac jakas ksiazeczke ,broszure lub płyte jak to wykonywac. Cwiczylam podczas chemii ( za wyjatkiem tych cięzkich dni zlego samopoczucia). Uskutecznialam marsze po lesie... ruch konieczny!

Jazzowa (offline)

Post #4

15-08-2010 - 20:07:22

Łask 

płytkę mam - z nią uczę się masować... i ćwiczyć...
Natomiast nie wiem czy mogę coś oprócz tego... jak z marszem z kijkami? czy to tak na wyczucie traktować?
Jak np z brzuszkami, które ogladałam - polecane przez Ciebie Amor-ku - 8 minut na brzuch?
Jeżu kolczasty jaki człowiek jest idiot!! nic nie wie!!

[jazzowa.blogspot.com]

amor (offline)

Post #5

15-08-2010 - 20:18:16

Siemianowice Sl. 

Chyba daj organizmowi sie zregenerowac....acha tylko ja mialam mastektomie , a nie wiem jak po oszczędzajacej -moze szybciej sie goi...Chociaz nie mialam wcale sciaganej chlonki , problemu nie bylo.... Moze zaczekaj jeszcze , najpirew spacery ,dosc szybkie.. a potem najlepiej pytaj rehabilitanta!

Jazzowa (offline)

Post #6

15-08-2010 - 20:25:34

Łask 

Chyba masz racje.. trzeba dac odreagować organizmowi.. acz nosi mnie jakoś mocarnie.. smiling smiley... I chyba faktycznie zacznę od spacerów... a później się dostosuję do tego na co organizm pozwoli... Przed chodziłam na jogę i pillates...
Również miałam mastektomie...

[jazzowa.blogspot.com]

amor (offline)

Post #7

15-08-2010 - 20:35:41

Siemianowice Sl. 

O to jak znasz joge i pilates to cos wykorzystasz z tych cwiczen dla siebie. oczywiscie nie te w ktorych obciazasz rekę , a jest sporo takowych. Sluchaj ciala i cwicz delikatnie. Ja na poczatku przesadzilam cwicząc amazonska gimnastyke- mocno sciskajac dlon poczulam silny bol , takie szczypanie , chyba cos uszkodziliam bo od tego momentu mam lekki obrzek . Juz nie zszedl...tak ,ze lepiej delikatnie, nie nadwyręzac....

basia04 (offline)

Post #8

15-08-2010 - 22:09:00

Olsztyn 

U mnie basen, 1-2 razy w tygodniu i ćwiczenia izometryczne...i te kilogramy nie chcą schodzić. ech........załamka

amor (offline)

Post #9

15-08-2010 - 22:29:00

Siemianowice Sl. 

Bo zurawina ma racje- zeby tluszczyk sie spalil to trzeba przynajmnie ze 2,3 razy w tygodniu cwiczenia aerobowe- mocno sie spocic , a tetno ma porządnie walic!

basia04 (offline)

Post #10

15-08-2010 - 22:56:18

Olsztyn 

amor
Bo zurawina ma racje- zeby tluszczyk sie spalil to trzeba przynajmnie ze 2,3 razy w tygodniu cwiczenia aerobowe- mocno sie spocic , a tetno ma porządnie walic!

Amorku, ale ja się pocę po Tamoxifenie i serce wali po herci....a cholera kilogramów nie ubywa. hihihihihi:radocha oj nie ubywa....oczko (lepiej żartować niż chorować)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 15-08-2010 - 22:57:09 przez basia04.

agawa (offline)

Post #11

16-08-2010 - 10:32:49

okolice 

Jazzowa
... jak z marszem z kijkami?
Było to 3 dobre miesiące po operacji. Czułam się silna i zdrowa. I z kijami poszłam zimową porą w góry... oj, nie radzę... niezdecydowany Łapa mi spuchła i bolała. Czyli - delikatnie... Najlepiej robił mi basen.
A na jodze zawsze instruktorowi trzeba powiedzieć o operacji, on dostosuje ćwiczenia.

Jazzowa (offline)

Post #12

16-08-2010 - 11:16:31

Łask 

Agawa.. no własnie chyba na tym basenie poprzestane.. no i joga...
dzisiaj zdejmują szwy - to zapytam jeszcze chirurga co on na to smiling smiley
Jakoś mam parcie na bycie zdrowym w stopniu zagęszczonym na maksa... Nie wiem sama.. jakby mnie ktoś pod bateryjkę podłączł...
Oby wyniki były dobre!! A jak nie to będę walczyć dalej jak wskażą.. smiling smiley

[jazzowa.blogspot.com]

zurawina (offline)

Post #13

16-08-2010 - 12:07:20

Jazzowa ja polecam spacery i po operacji nie koniecznie z kijami. Po prostu spacer na długi dystans a najlepiej po lesie chichot
ale jak lasu nie ma , to tam gdzie nie ma samochodów. Basen też bardzo dobry, spokojne pływanie na plecach, trochę zabką. Może np jakis areobik w basenie lub joga, która wpływa nie tylko na fizyczność ale i na wyciszenie umysłu. To jest najważniejsze- wyciszenie umysłu, odstresowanie aby po prostu byc takim constans - nic mnie nie rusza, nie przyjmuje problemów do swojego umysłu bo spokój umysłu i duszy to lekarstwo w walce z choroba nowotworową.

Basiu dieta plus ruch ale na schudniecie taki ruch, ze napisze kolokwialnie - pot ma spływac po tyłeczku ale w wyniku ruchu a nie tamoxifenuchichot.
Basiu czy odrzuciłas ze swojej diety biały cukier, biała mąkę, biały ryż? Bo to podstawa i słodkich ciasteczek nie wolno podjadac.
I koniecznie duzo pić wody conajmniej 2 litry a w upały to można więcej.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niemiecki biolog Otto Heinrich Warburg zdobył Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny za odkrycie, że metabolizm guzów złośliwych RAKA jest w dużej mierze uzależniony od spożycia glukozy.Glukoza to strawiony cukier w organizmie człowieka. Rak żywi się cukrem. Nie jedz cukru, nie dostarczaj komórkom rakowym paliwa. To najłatwiejsza rzecz jaką można zrobić dla siebie.

zurawina (offline)

Post #14

16-08-2010 - 14:21:43

Amorku no to masz we mnie sojusznika na forum bo z tego powodu zapisałam sie na forum amazonek,aby propagować zdrowy styl zycia i cwiczenia i dawac przykład samą soba plus informacje jakie zdobede to mam zamiar sie dzielic.
Mag Dag Ty nie podziwiaj tylko sie bierz za cwiczenia chichot

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niemiecki biolog Otto Heinrich Warburg zdobył Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny za odkrycie, że metabolizm guzów złośliwych RAKA jest w dużej mierze uzależniony od spożycia glukozy.Glukoza to strawiony cukier w organizmie człowieka. Rak żywi się cukrem. Nie jedz cukru, nie dostarczaj komórkom rakowym paliwa. To najłatwiejsza rzecz jaką można zrobić dla siebie.

Jazzowa (offline)

Post #15

16-08-2010 - 23:46:51

Łask 

Żurawina - lekarz mówił, żeby jeszcze na chwile sobie odpuścić basen.. ale spacery mysle, ze jak najbardziej, tym bardziej ze kondycyjnie doszlam do siebie po operacji i wczesniejszych chemiach...
Lekko pewnie mnie sponiewieraja ponownie chemiczne wlewy.. ale co tam - nie bylo tak najgorzej... wiec nie powinno to przeszkadzac formie ruchowej...Z tym stresem masz 100% racji... życie co prawda nie szczędzi ich... ale dystans jest niezbedny i odpowiednie sklasyfikowanie rzeczy.. wg ważności...

[jazzowa.blogspot.com]

zurawina (offline)

Post #16

21-08-2010 - 22:18:13

jazzowa, posłuchaj - jak jeszcze będziesz mieć chemię to spokój najważniejszy
jak sił brak to nie rób nic- czas chemii jest specyficzny ale spacery polecam
nawet krótkie byle kości rozruszać, powietrza powdychac, na drzewa popatrzeć , w niebo
a po chemii jak juz dojdziesz do siebie to wybierzesz sobie formę ruchu jaka będzie Ci odpowiadać najlepiej

basia04 (offline)

Post #17

21-08-2010 - 23:00:00

Olsztyn 

Zurawinko masz rację ruch to podstawa. Chleba nie jadam. Cukierkowe grzech popełniam:zly czasami. Z tym, że ja liczę kalorie. Moja przyjaciólak dietetyczka powiedziała, że najlepiej jest jeść wszystko, tylko liczyć kalorie. Tego staram się trzymać, ale czasami się wyłamię. Ruch popieram całkowicie. Ja w przyszłym tygodniu bawię wnuka, to chyba będą ćwiczenia siłowe, bo uwielbia jak go noszę na rękach, a ja mu zawsze ulegam(mam przy nim słabą silną wolę)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-08-2010 - 23:01:21 przez basia04.

zurawina (offline)

Post #18

21-08-2010 - 23:58:33

Basiu a rączka? uważaj na rączkę bo wiesz kochana jak to jest z naszymi rączkami po wywaleniu wezłow
dzwigać nie mozna

gdzies po połtora roku od leczenia dostałam amoku na zakupach i potem w ręce ciezary
a tu szok, w jednej wszystkiego nie wezme i musiałam w dwie i nabawiłam sie obrzeku na dłoni
chodziłam miesiac na wirówke, masaze , gimnastyke ale do dzis są dni , ze troche obrzek sie pojawia a czasami nie ma wcale
problem minimalny, wlasciwie nie zauwazalny ale przez dzwiganie ukreciłam bicz na własną łapkę

basia04 (offline)

Post #19

22-08-2010 - 10:35:36

Olsztyn 

Ja dzięki Bogu mam usunięty tylko cycek i węzły wartowniki. Ale nie powiem jak go troche ponoszę, ramie mnie ciągnie i robi się taka jakby gulka pod pachą. Mam na to niezawodny sposób.. WKŁADAM POD PACHĘ PUSTĄ BUTELKĘ PO WODZIE MINERALNEJ I UGNIATAM.....radochaAŻ CZUJĘ ULGĘ. POOOLECAM...buziak

Al_la (offline)

Post #20

24-08-2010 - 16:43:03

k/Warszawy 

zurawina
aha, ale mam plan dnia rozpisany i wedlug planu diety jem i plan cwiuczen i nie ma zmiluj , upal nie upal, to najwyzej przesuwam cwiczenia na wieczor ale paln musi byc wykonany jak w wojsku

Weź mnie do swojej armii przewraca_oczy

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

renatarzeplinska (offline)

Post #21

24-08-2010 - 17:34:26

Zurawinka bardzo proszę o propagowanie przez Ciebie takigo trybu zycia .Popieram Cię.Ja chciałąm się nieco pochwalić ponieważ w ciągu 2 miesięcy schudłąm 10 kg stosując odpowiedni program żywieniowy ułożony przez dietetyka i ćwiczenia .Wiecie jaka jestem ztego powodu zadowolona .Służę pomocą

Jazzowa (offline)

Post #22

24-08-2010 - 21:48:12

Łask 

Renata to ja jestem zainteresowana.. co prawda na razie jestem jeszcze w trakcie leczenia.. ale na pewno bede chciala powalczyc z waga...

[jazzowa.blogspot.com]

bożka1 (offline)

Post #23

25-08-2010 - 08:40:33

Jastrzębie Zdrój 

Renata duży sukces tyle kilogramówbrawo to jakiś reżim czy można wytrzymać??hura Napisz coś więcejforumowicz

renatarzeplinska (offline)

Post #24

25-08-2010 - 09:45:04

Witam wszystkie zainteresoawane mogę wam przesłać materiały ,podajćie na pr swoje meile. zasadnicza sprawa proszę uwierzyć ,że to odrzywianie jest skutecznei należycie przestrzegać,w przeciwnym przypadku nie ma sensu .Ważne jest też to że nie chodzisz głodna, ostatni posiłek zjadasz o 20 .Ja z gimnastyką nie przesadzałam/spacery i krótkie ćw. /a jednak schudłam/przepraszam za to ODŻYWIANIE. Naprawdę polecam.Mój program żywieniowy jest ułożony dle mnie tzn. obćiążonej rakiem .bez innych chorób .

zurawina (offline)

Post #25

25-08-2010 - 10:09:48

ja na diecie plan wypłukiwania tłuszczu juz schudłam 6 kg
codziennie chodze z kijami, efekty są wspaniałe- lepsza kondycja fizyczna
pierwsze spacery to miesnie bolały
wczoraj sąsiadka zauwazyła , ze schudłam co mnie cieszy bo widac juz efekty
zawziełam sie, walcze o kondycje o zdrowie
uwierzyłam , ze jak się zacznie prowadzic zdrowe odzywianie i ruch to szanse wzrastają

Jazzowa (offline)

Post #26

25-08-2010 - 10:15:38

Łask 

Renata jazzowykat@gmail.com - jestem zainteresowana... z ciekawości co to jest.. smiling smiley

Żurawina... ja się pilnuję by spacerować codziennie przynajmniej 30 minut.. najczęściej dłużej...
Ponownie zawęziłam to co jem - wywaliłam radykalnie słodycze i cukry no i mięso... (Z tym ostatnim w sumie nie mam problemu.. czasami żal słodyczy)... Ale to nawet nie z uwagi na schudnięcie (acz mam nadzieję, że i tutaj coś mi skapnie).. ale na raka.. przemawiają do mnie argumenty, że słodycze i mięso powinno się odstawić...
Zobaczymy.. na razie jestem jeszcze w trakcie leczenia.. więc nie chce szaleć nadmiernie z odchudzaniem.. bo to chyba nie czas... Ale takie racjonalne odżywainie plus ruch jeszcze nikomu nie zaszkodził.. winking smiley
Muszę o tej diecie wypłukującej tłuszcz poczytać więcej...

[jazzowa.blogspot.com]

zurawina (offline)

Post #27

25-08-2010 - 11:44:34

o cukrze , a wiec słodyczach to tyle sie naczytałam ze to paliwo dla raka ,ze do ust nie wezmę ciasteczka, torcika, słodkiej herbaty nie wypije, czy słodzonych napoi

zreszta jedząc owoce dostarczamy cukier, w warzywach cukier
mnóstwo jest cukru w innych produktach

trucizna to biały cukier, biała mąka, biały ryz
tego nalezy nie jadac
Jednak jak nie jesz miesa, musisz dostarczac białko
białko jest niezbedne
jedz w takim razie nabiał, ryby bo białko musi byc w pozywieniu koniecznie

zapoznaj sie z ksiazka Antyrak, z dietą MM, zasady wyplukiwania tluszczu tez sa dobre
i musimy uczepic sie zycia rękami i nogami i zęby wbic w zycie i nie puszczac
nie damy sie rakowi !!!!!!!!!!!!!!!
nie znami takie numery Jazzowa , my sie mu nie damy!!!!!!

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 25-08-2010 - 11:48:53 przez zurawina.

Jazzowa (offline)

Post #28

25-08-2010 - 11:49:24

Łask 

Miesa nie jem z uwagi w sumie na mieso jako takie.. ale glownie sposob hodowli, że jest jednak faszerowane różnymi świństwami...
Jem dużo ryb i żyjątek morskich...
Z tą białą mąką jest ciężkawo.. ale właściwie ostro nad tym pracuje...
ostatnio facet mi zalecił picie przepiórczych jaj na surowo yawning smiley ... Nie wiem jak się do tego odnieść... muszę pomyśleć

[jazzowa.blogspot.com]

zurawina (offline)

Post #29

26-08-2010 - 14:07:18

W porównaniu z jajem kurzym, skład chemiczny jaja przepiórczego jest bogatszy. Jaja przepiórcze zawierają więcej niezbędnych aminokwasów egzogennych i mniej tłuszczu. Są też bogatym źródłem żelaza, miedzi, karotenu i witamin z grupy B. Charakteryzują się najwyższą zawartością przyswajalnego fosforu, niespotykaną w innych produktach spożywczych. Ponadto odznaczają się znakomitym smakiem, efektownym wyglądem i łatwą podzielnością.

Jaja przepiórcze są pomocne w leczeniu astmy, cukrzycy, zaburzeń nerwowych, bronchitu, anemii, chorób nerek i wątroby oraz w terapii wzmacniania włosów. Regularnie spożywane uważane są za afrodyzjak.

czyli wiadomo dlaczego facet kazał Ci jesc jajka przepiórcze radocharadocharadocha
jaki mądry, dwie pieczenie na jednym ogniu chce upiec radocha
tylko dlaczego pic jajka na surowo?????

buba (offline)

Post #30

27-08-2010 - 19:24:40

CZY PRZY OBRZEKU LIMFATYCZNYM WSKAZANA JEST GIMNASTYKA?CZY MACIE JAKIES WIADOMOSCI NA TEN TEMAT?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 485
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018