Peeling kawitacyjny po nowotworze

Wysłane przez BeataS 

BeataS (offline)

Post #1

29-12-2012 - 18:59:02

Kochane, poradźcie.
Chciałam trochę wygładzić i oczyścić swoją cerę i kosmetyczka umówiła mnie na peeling kawitacyjny.
Zaczęłam trochę o nim czytać i doczytałam się, że na liście przeciwskazań jest nowotwór.
[www.peeling-kawitacyjny.com.pl]

na niektórych stronach jest nawet napisane, że nawet wchodzą w to nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu.
[centrumzdrowia.home.pl]

Nie wiem czy to chodzi o nowotwory np. na twarzy, czy wchodzi w to całe ciało?
Chciałabym żyć ostrożnie, ale też nie dać się zwariować i korzystać z zabiegów na ile to możliwe.
Czy ktoś z Was ma może pojęcie jak to może skutkować na nasze-"onkologiczne" zdrowie?
Czy można coś takiego stosować, czy nie?

aaa... dodam, że jestem 6 lat po chorobie (w trakcie hormonoterapii), usuniętych węzłach wartowniczych i miotwam się caaaały czas w tym co mi wolno, a co nie.

Poradźcie, proszę.
Beata

Al_la (offline)

Post #2

29-12-2012 - 21:42:55

k/Warszawy 

A nie myślałaś o tym, żeby lekarza zapytać?
To pewniejsze źródło informacji uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

roza3 (offline)

Post #3

30-12-2012 - 00:44:00

tego rodzaju peeling jest wykonywany za pomoca wibracji ultradżwiekami
....a nam tzn. po chorobie nowotworowej sa zakazane wszelkie inwazyjne zabiegi...ultradżwieki, naświetlania, krioterapia,stawianie baniek......tylko masaż manualny
wiem to od lekarza....sama pytałam, kiedy mi kręgosłup nawalił i taki jeden fizykoterapeuta chciał mi robic masaz "chinska banką"

tu jest odpowiedż experta z naszego forum uśmiech
[amazonki.net]

"nie jest ważne ile dajesz, tylko ile miłości w to wkładasz"

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 30-12-2012 - 00:45:48 przez roza3.

BeataS (offline)

Post #4

30-12-2012 - 18:00:05

Dziękuję za informację. Chyba jednak się nie skuszę na odmładzanie sad smiley
Niestety, mojego lekarza nie mogę spytać, gdyż ostatnio baaaardzo trudno jest się do niego dostać (dopiero luty wchodzi w grę) i autentycznie myślę nad zmianą, aczkolwiek nie mam pojęcia na kogo sad smiley

Ewunia (offline)

Post #5

06-01-2013 - 18:21:39

Warszawa 

Piling kawitacyjny jest wykonywany na naskórku martwym ! Złuszcza naskórek przy pomocy wibracji wody, to wszystko jest powierzchowne i zupełnie nie działa na głęboko położone narządy. Przeciwskazaniem jest nowotwór bo jak ktoś ma czerniaka na skórze to oczywiście że nie może tego wykonywać . Ale nijak to przeciwskaznie ma sie do nowotworu piersi wyleczonego 6 lat temu. Śmiało możecie chodzić do kosmetyczki i upiekszać się , nic wam nie zaszkodzi , bo wszystkie kosmetyki działaja tylko w naskórku . Najwyżej można dostać podrażnienia tymczasowego skóry, nic więcej. Zabiegi kosmetyczne są wykonywane na całym świecie na chorych leżących w szpitalu , żeby im polepszyć samopoczucie . Korzystajcie ile się da żeby być piekną i zadbaną, warto dla siebie i bliskich.

myszkamiki (offline)

Post #6

23-02-2013 - 22:29:47

Peeling kawitacyjny jest przeciwwskazaniem i nic nieszkodzi,że jest wykonywany na martwym naskórku. Peeling kawitacyjny działa za pomocą ultradźwięków a one działają głębiejuśmiech Zabiegi kosmetyczne u kosmetyczki polecam jak najbardziej np. peeling ziarnisty lub enzymatyczny w zależności od rodzaju skóry, ampułeczka wmasowana dostosowana do potrzeb skóry i maska algowaduży uśmiech jak ktoś chce mocniej złuszczyć skórę polecam mikrodermabrazję diamentową (przeciwwskazanie nowotwór skóry) lub eksfoliację kwasami.

roza3 (offline)

Post #7

24-02-2013 - 11:38:21

Ewunia
Piling kawitacyjny jest wykonywany na naskórku martwym ! Złuszcza naskórek przy pomocy wibracji wody, to wszystko jest powierzchowne i zupełnie nie działa na głęboko położone narządy. Przeciwskazaniem jest nowotwór bo jak ktoś ma czerniaka na skórze to oczywiście że nie może tego wykonywać . Ale nijak to przeciwskaznie ma sie do nowotworu piersi wyleczonego 6 lat temu

piling działa powierzchniowo.....ale ultradżwieki już nie
może jednak zacytuję kawałek wypowiedzi naszego eksperta,do której link podałam wyżej, bo chyba Ewuniu nie przeczytałaś:

......."TAK DO KOŃCA - NIE WIEMY, CO JEST CZYNNIKIEM SPRAWCZYM WIELU ZDARZEŃ, JAKIE ZACHODZĄ W NASZYM ORGANIZMIE.
TZW. "MECHANIZM SPUSTOWY" WYZWALAJĄCY RÓŻNE ZDARZENIA MEDYCZNE MOŻE SIĘ UAKTYWNIĆ Z RÓŻNYCH POWODÓW, CZASEM NAWET INFEKCJI. DLATEGO MOIM ZDANIEM W DIAGNOSTYCE ONKOLOGICZNEJ BEZPIECZNIEJ JEST ZROBIĆ JEDNĄ RZECZ ZA DUŻO, A W REHABILITACJI ONKOLOGICZNEJ BEZPIECZNIEJ JEST ZROBIĆ JEDNĄ RZECZ MNIEJ - ALE, ŻEBY CZEGOŚ NIE WYWOŁAĆ....."

oczywiście każdy może robić co chce
uśmiech

"nie jest ważne ile dajesz, tylko ile miłości w to wkładasz"

bea123 (offline)

Post #8

19-02-2014 - 12:49:02

Oj dziewczyny zastanowcie sie !!! Chodzicie na badania kontrolne robicie usg piersi ,brzucha przeswietlenia i to nie jest inwazyjne, a piling kawitacyjny tak !? 10 min pilingu bardziej szkodzi niz 20 min Usg???? Absolutnie sie nie zgadzam.

ira (offline)

Post #9

19-02-2014 - 12:57:23

Pabianice 

Tylko że badania musimy wykonywać, a piling kawitacyjny - niekoniecznie grinning smiley
A poza tym roza3 podała link do odpowiedzi eksperta, który wypowiada się jasno na ten temat.

zuzanna (offline)

Post #10

19-02-2014 - 13:12:08

Gdynia 

tez z mądrym rozmawiałam na ten temat.......
i powiedział ,ze nie do końca wiadomo co szkodzi a co nie ...
krioterapie przepisują onki na obrzek ...
słyszałam rownież że /odkurzacz , suszarka itp/ tez nie wolno tu można by jeszcze dorzucić -sex , szałwia, nervosol ....

nie dajmy się zwariować - a oddychać w tym zatrutym powietrzu wolno....

ira (offline)

Post #11

19-02-2014 - 13:26:02

Pabianice 

Zuza, jasne, że nie dajmy się zwariować, ale jeśli lekarz pisze, że lepiej zrobić o jedną rzecz za mało, niż za dużo, to coś w tym chyba jest. No, a każdy zrobi, jak uważa.
A oddychać to już jak kto chce grinning smiley natomiast "szałwia" jest bardzo wskazana, no ale to tylko moje zdanie tongue sticking out smiley

Anonimowy użytkownik (offline)

Post #12

07-03-2014 - 16:20:25

ja bym nie zaryzykowała chyba, chociaż do kosmetyczki chodzę. Nawrotu choroby nie ma, ale skóra potrzebuje cały czas mojej uwagi. Dbam jak mogę, dzięki zaufanej kosmetyczce i jej wynalazkomsmiling smiley Powiedziała, że w TuanDaySpa (pod Piasecznem) w Dzień Kobiet - to juz jutro drogie panie - jest organizowany dzień tylko dla nas z zabiegami, konsultacjami, usługami za niższą cenę i oczywiście nagrodami dla wszystkich babeczek. Umówiłam się z kolezanką i jedziemy, raz się żyje więc korzystam. Może ktoś jest chętny?

magda2411 (offline)

Post #13

07-03-2014 - 19:17:14

Olsztyn 

korzystam z tego zabiegu raz w miesiacu, od roku.... i zaczęłam się zastanawiać myśli

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 135
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018