Rzęsy ach te rzęsy

Wysłane przez Rudzia 

blondynka1805 (offline)

Post #1

23-10-2015 - 23:37:25

To jest jakaś nadzieja, że może przetrwają bo mój chemioterapeuta taksanów nie przewiduje z uwagi na moje BRCA1

Al_la (offline)

Post #2

24-10-2015 - 12:51:43

k/Warszawy 

Moje po "czerwonej" nie wypadły, tylko się przerzedziły.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

blondynka1805 (offline)

Post #3

24-10-2015 - 15:28:28

Dziękuję za informacje smiling smiley

krysiaka2010 (offline)

Post #4

24-10-2015 - 15:38:09

Będzin 

endżi
Mam do Was pytanie dziewczyny, kiedy zaczęły Wam wypadać rzęsy?? Ja jestem tydzien po drugiej dawce AC i jak na razie się trzymają, ale zdaję sobie sprawę, że to tylko kwestia czasu smutny

Przy AC dzielnie się trzymały :-) wypadać zaczęły w trakcie taksanów.
Mnie tez rzęsy wypadły i włosy po taxanach, ale nie jest to najważniejsze.Najważniejsze żeby ta chemioterapia pomogła.

patagata (offline)

Post #5

15-05-2016 - 22:35:34

Dziewczyny, polecam Wam serum FEG. Jakieś 4 tyg temu znienacka po chemii (ac i taksany) zaczęły mi lecieć brwi i rzęsy. Wynalazłam ten FEG i jest super. Rzęsy bardzo gęste. Może nie zabójczo długie,ale jestem zachwycona ich gęstością. Fajna jest też ta baza,chociaż do najtańszych nie należy: LANCOME CILS BOOSTER XL winking smiley

Nie ma ciula!!!! Nie ma!!!!

Co nas nie zabija,to nas wk...a przewraca_oczy

marta78 (offline)

Post #6

20-01-2017 - 10:08:34

Olsztyn 

Dziewczyny Mam do Was pytanie. Wypadają mi mocno rzęsy. Chemię skończyłam 5 miesięcy temu. Już raz zdążyły mi wypaść i ładnie odrosły Teraz wypadają mi drugi raz Czy może to mieć związek z chemią? Przydarzyło Wam się coś podobnego?

marzusia (offline)

Post #7

20-01-2017 - 13:48:42

Cieszyn 

Spokojnie, tak bywa

Sankja (offline)

Post #8

05-02-2017 - 19:53:04

Odkopuję temat.
Włosy, również rzęsy i brwi - wypadły mi w trakcie AC, potem taksany utrwaliły ten stan.
Teraz, 4 tydzień po ostatnich taksanach - powoli odrastają włosy, brwi i - nie bardzo rzęsy - tzn. w roli rzęs odrastają włoski cieniutkie, przezroczyste, króciutkie - jak na rękach. Nawet nie da się ich tuszem maznąć.
Zamówiłam więc przez allegro:
REPAIR LASH 1 serum do rzęs na dzień L'BIOTICA
skład (kopiuję z opisu):
Peptydy – stymulują naturalny wzrost rzęs i brwi
Keratyna - uzupełnia niedobór składników budulcowych rzęs oraz zwiększa ich sprężystość i elastyczność.
L-arginina - powoduje lepsze przenikanie substancji aktywnych do mieszka włosa, a tym samym jego lepsze odżywienie
Prowitamina B5 - zapewnia rzęsom większą wytrzymałość i naturalny połysk
oraz:
REPAIR LASH 2 naturalny krem do rzęs na noc L'BIOTICA
skład (kopiuję z opisu):
Olej rycynowy – intensywnie wzmacnia i regeneruje, stymuluje wzrost rzęs
Olej makadamia – przywraca rzęsom i brwiom naturalny blask i sprężystość
Olej migdałowy - bogate źródło witamin, odżywia i zapobiega wypadaniu

Nie stać mnie było na jakieś drogie cuda wianki, to było po 15 ziko.
Z kolei moja bratowa poleca odżywkę "Eveline 8 w 1 total action" - ale jej nie znalazłam ani w sklepie, ani na allegro.
Nie płakałam nad włosami, ale moich rzęs to mi szkoda.
Hormonoterapia nie pomoże w przywróceniu pierwotnego stanu ich posiadania.
Dam znak, czy to, co nabyłam działa. Efekt ponoć będzie można zauważyć po ok. 4 tygodniach.
Pażywiom uwidim.

Anika64 (offline)

Post #9

05-02-2017 - 20:09:50

Warszawa Wesoła 

Też czekam na brwi i rzęsysmiling smiley
Odżywkę Eveline 8 w 1 polecono mi do paznokci, kupiłam bez problemu. Ale moja 22-letnia córka od razu kazała mi wyrzucić do śmieci, bo to chemia a poza tym słyszała wiele złych opinii. I bądź tu człowieku mądry!
Posłuchałam jednak córki, bo bardziej niż ja siedzi w kosmetycznych nowinkach,jest fotomodelkach i za jej radą zakupiłam tanią odżywkę bez chemii w aptece. Stosuję od 2 miesięcy i jest OK. Córka i jej koleżanki mają nawet specjalne aplikacje badające zawartość składu w kosmetykach, teraz zdrowe jedzenie i kosmetyki są modne. A ja tylko korzystam z ich wiedzysmiling smiley

marzusia (offline)

Post #10

06-02-2017 - 22:45:09

Cieszyn 

W każdym Rossmannie jest odżywka ,Eveline 8 w1ale aby ja stosować trzeba jakieś rzęsy już mieć.Najlepsza jest biała z zieloną nakrętką i napisami.Mnie chyba pomogła i stosuje ją do dziś pod tusz,i w takiej roli bardzo się sprawdza

natzaj (offline)

Post #11

09-02-2017 - 13:10:48

Wrocław 

Można też używać po prostu oleju rycynowego, pomaga nie tylko na porost rzęs, ale też ponoć likwiduje wory pod oczami. Aż tak regularnie tego jednak nie stosowałam, żeby móc potwierdzić na 100%. Sama używam oleju rycynowego na włosy, żeby były gęstsze.

wiolka12 (offline)

Post #12

08-03-2017 - 15:47:10

Rumia 

Hej dziewczyny! A używała któraś 4 LONG LASHES z Oceanic? Zastanawiam się czy działa smiling smiley

Marggan2 (offline)

Post #13

10-03-2017 - 23:29:51

Szwecja 

ja uzywam. Rzesy sa dluzsze, ale tylko to. Nie moge powiedziec zeby byly gesciejsze. czy ciemniejsze.

Misia77 (offline)

Post #14

14-07-2017 - 16:45:25

Mi chemia bardzo przerzedziła rzęsy, ale przerzedzenie to był pikuś - one zrobiły się jakieś takie... jakby ktoś je dosłownie nad świeczką przypalił. Masakra! Powyginane we wszystkie strony, połamane, krótkie. W pewnym momencie wkurzyłam się i przestałam je w ogóle malować, bo nie było sensu sad smiley I tak tusz nic nie pomagał tym zechłym kępkom. Przez krótki czas (jakiś tydzień dosłownie) nic więc z nimi nie robiłam, a potem zaczęłam je mimo wszystko z powrotem malować (bo jednak taka całkiem niepomalowana do pracy, to trochę głupio) ALE jako bazę kładłam codziennie wspomnianą wyżej odżywkę Eveline 8 w 1 total action. I wiecie co? W tej chwili (mija 7 tydzień od ostatniego wlewu chemii) są już PRAWIE normalne! Pięknie rosną, wyprostowały się i są już prawie takie, jak przed chemią. Także pełen sukces smiling smiley Nadal pod tusz stosuję odżywkę Eveline ale nic poza tym nie stosuję. Kupiłam jakiś czas temu co prawda taką odżywkę którą smaruje się powyżej linii rzęs i na brwi: Dermena Lash (bez bimatoprostu), ale stosuję ją tylko i wyłącznie na brwi ponieważ noszę soczewki i smarowanie powiek czymkolwiek odpada (może powędrować do oka). No i ta odżywka na brwi działa słabo lub wcale, bo brwi mam nadal liche i ledwo je widać ale Eveline chyba ładnie zadziałała bo rzęsy mam z powrotem gęste smiling smiley

KasiaK78 (offline)

Post #15

24-09-2017 - 12:21:08

Gorlice 

Hej, ktoś tu aktualnie czeka na brwi lub rzęsy? Moje brwi po 5 wlewie tch ledwo dychają, blade, cienkie, mocno przerzedzone... Rzęsy też słabsze i cieńsze ale jeszcze jako tako się trzymają. Muszę kupić jakąś odżywkę.

NST, Er 95%, Pr 90%, HER2+++, Ki67 50%; T1c, G1, Ia
BCT, 6 x TCH + 11 x herceptyna, radioterapia,17 m-cy tamoxifen + reseligo, od 27.03.'19 symex + reseligo

Yaga (offline)

Post #16

24-09-2017 - 12:58:43

Moje rzęsy i brwi poleciły po taxolu. Teraz już powoli odrastają. Pomagam im używając serum long 4 lashes. Dziwne przy taxolu brwi się posypały a włosy zaczynały odrastać.

Słyszałem twoją modlitwę,
widziałem twoje łzy. Uzdrowię cię. (Iz 38,5)

anna34 (offline)

Post #17

27-10-2017 - 10:29:19

Sztutowo 

Ostatnio czytałam o liftingu rzęs. To zabieg polegający na podkręceniu i mocnym odżywieniu rzęs. Czy możne któraś z was słyszała o tym lub robiła?

dziubas (offline)

Post #18

27-10-2017 - 18:30:06

Gdańsk 

wychodzą mi intensywnie włosy i wypadają rzęsy, kłopot tez jest od jakiegos czasu z paznokciami, bo łamią się, rozwarstwiają i czasem pękaja wzdłuż, choć nie miałam chemio a piąty rok na hormono! mój dermatolog polecił mi na rzęsy dermena lash care 10 ml za ok 24 zł (w internetowej aptece gemimni), oraz na włosy, rzęsy, paznokcie suplement silica fimy naturell 100 tabl. w podobnej cenie w tej samej aptece, oraz na włosy szampon stymulujacy odrost włosów i przeciwdziałajacy łupieżowi PharmacerisH w cenie ok. 30 zł. (uzywa sie go przy myciu tylko raz i jest gęsty), pókico włosy nadal wychodzą ale nie przerzedzaja się szok, rzęsy juz odrastają, paznokcie-jak jest troche lepiej to za chwile jest gorzej

renatar (offline)

Post #19

27-10-2017 - 20:41:44

sieradz 

Na włosy nie narzekam ale rzęsy co jakieś 6 tygodni wylatują i mam np pół oka bez rzęs i znowu odrastają. Paznokcie łamliwe strasznie podczas chemii nie miałam takich fatalnych a nie zmywam i w miarę dbam o nie [olejki itd.]. Rzęsy to chyba po chemii ale paznokcie to chyba od tamoksifenu i jeszcze dodam że u nóg czarne od taksanów więc pozostają ciemne lakiery.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Lentylka87 (offline)

Post #20

06-11-2017 - 13:26:32

Bydgoszcz 

Hej,Dziewczynysmiling smileyJa już pozamykałam prawie wszystkie bramkismiling smileychemię,operację,radio i teraz tylko jadę z hormonoterapią..zoladex i tamoxifen.O ile przy chemii i radio spodziewałam się tych wszystkich skutków ubocznych,o tyle teraz nie wiem co się dzieje;( Dopiero co niedawno rzęsy powróciły mi do pełenj formy i nie wiadomo czemu od tygodnia znów mi wypadająpłacze Tylko rzęsy,a jeśli brwi to praktycznie tego nie zauważam,i zaraz znów ich w ogóle nie będę mieć. Myslicie,że to przez tamoxyfen??Stosuję Long4lashes,ale efektów na razie nie widzę.Może to brak jakiś witamin?

Emma91 (offline)

Post #21

06-11-2017 - 14:39:10

Dziewczyny, a czy ktoras z Was stosowała olejek rycynowy?

renatar (offline)

Post #22

06-11-2017 - 16:37:55

sieradz 

Lentynka u mnie się tak dzieje. jestem dwa lata po chemii i radio. Czasami pół oka a czasami jedno mam z rzęsami a drugie bez, brwi już nie takie jak przed leczeniem ale się trzymaja. Ja myślę że to skutek pochemijny ale może tamoksifen też dodaje swoje. Po roku brania tamoksifenu bardzo mi poleciały paznokcie u rąk.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Lentylka87 (offline)

Post #23

08-11-2017 - 13:27:01

Bydgoszcz 

renatar,wiem co czujesz pociesza To wkurzające,że nie zna się przyczyny..Jak o tym powiedziałam onkologowi i radioterapeucie to sie na mnie dziwnie spojrzały i nic nie odpowiedziały -_- Ja rozumiem,że w porównaniu do nowotworu czy rekonwalescencji po, rzęsy nie stanowią równoważnego problemu,ale jednak to wkurza..Noż kuźwa,jakby dupa nie mogła maleć,dla odmiany coś pozytywnegośmiech Paznokcie u stóp zrobiły sie łamliwe,a niektóre zgrubiałe i powykrzywiane;( A u rąk łamliwe,jak cholera i to w połowie paznokcia najczęściej mi się łamią.Paskudne miejsce-_- A bierzecie jakieś witaminy?Dość intensywnie bolą mnie kolana,stopy,plecy..Jednak chyba należy każde tabletki skonsultować z onkologiem,chyba?

goja66 (offline)

Post #24

30-12-2017 - 00:00:54

Ozorków 

Drogie moje koleżanki -wiem ,że nudna jestem -bo ja znowu pytam o coś co może i tu przerobione było ( ale się nie doczytałam)- poproszę o instrukcję co kiedy i po czym wypada w sensie "futra"..?
Bo ja na razie bez "bobra " na głowie -ale się jakoś tak ucieszyłam ,że rzęsy i brwi sie ostały...a tu coś chyba za wcześnie.
Jestem po 4 AC..

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%

blanka100 (offline)

Post #25

19-02-2018 - 15:51:57

Zanim nasze naturalne rzęsy odrosną można doklejać rzęsy na pasku. Jeżeli dobrze to robimy, to nie zaszkodzimy naszym włoskom, a na pewno lepiej będziemy się czuły z ładnie podkreślonymi oczami.
Dużo o rzęsach jest na tym blogu: [akademiaurody.o12.pl]

E_lcia (offline)

Post #26

08-03-2018 - 16:54:54

Lublin 

Dziewczyny a co z brwiami? Czy można robić np ombre bądź metoda piórkowa? Czy są jakieś przeciwwskazania?

retko (offline)

Post #27

15-05-2018 - 18:01:14

Mam to samo zdanie co mój poprzednik... Nic dodać, nic ująć...

karolinaa25 (offline)

Post #28

24-08-2018 - 15:35:02

A może takie delikatne na pasku. Mi przypadły do gustu marki SOSU Gigi. Bardzo ładnie się prezentują i są delikatne. Można je kupić w dobrej cenie. Jak chcemy wyglądać wyjątkowo to warto o takich pomyśleć. Klej bardzo dobrze trzyma i mało kto zauważyć potrafi, że to sztuczne smiling smiley.

tamaraficek (offline)

Post #29

16-05-2019 - 13:58:25

Ja zamawiałam na pasku i nawet to nieźle wyglądało. Mam bardzo rzadkie rzęsy i też czasem doklejam pojedyńcze kępki, pomaluję je tuszem i jest w porządku.

goja66 (offline)

Post #30

16-05-2019 - 21:10:24

Ozorków 

tamaraficek
Ja zamawiałam na pasku i nawet to nieźle wyglądało. Mam bardzo rzadkie rzęsy i też czasem doklejam pojedyńcze kępki, pomaluję je tuszem i jest w porządku.

O żesz...patrz jakie to proste ...Jak byłam wszędzie łysa jak kura bez włosów , rzęs i brwi -to przecież mogłam zamówić te na pasku...No dzięki , dzięki …
A jaką chemię ty miałaś ? jakiego raka -bo nic nie piszesz o tym

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 467
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018