piękne włosy

Wysłane przez Jordania 

Misia77 (offline)

Post #1

30-08-2017 - 11:39:06

Ja korzystałam z czepka Paxman więc tak całkiem to mi włosy nie wypadły, ale mooocno się przerzedziły, miałam dwa łyse miejsca i spore prześwity na całej głowie. Ścięłam włosy na krótko żeby je uratować. Teraz (3 miesiące od ostatniej chemii) włosy nagle dostały takiego "kopa" że sama jestem w szoku, rosną jak szalone. Zagęściły się, po łysych miejscach już dawno nie ma śladu, baby hair są długości ok. 2 cm a reszta włosów tak ok. 6-7 cm. Ale ja łykam skrzyp polny i stosuję olejki do włosów (m.in. mieszankę olejów Nacomi + olejek hinduski Amla, bardzo śmierdzący ale pięknie przyspiesza porost) i może to też wpłynęło na szybszy wzrost włosków. Jednak długo, długo wydawało mi się że włosy dosłownie "stoją w miejscu", cały czas były brzydkie i matowe i wydawało mi się że nic a nic nie rosną. Dopiero w ostatnich tygodniach tak "wystrzeliły" tongue sticking out smiley
Brwi i rzęsy też już doszły do siebie i są całkiem, całkiem. Brwi to robią się pomału nawet gęstsze niż przed chemią. Hurra!! smiling smiley

Misia77 (offline)

Post #2

31-08-2017 - 11:07:57

upadlybananek
A czy włoski Wam się kręcą po chemii? I czy to prawda, że nie można rok ich farbować?

A ja już byłam u fryzjera na farbowaniu... czyli jakieś 3 miesiące od zakończenia chemii chichot
Włosy mi się na razie jakoś specjalnie nie kręcą, ale ja miałam takie falowano-kręcone PRZED chemią, to może teraz na odwrót... będą mi rosły proste? Kto wie. Na razie są jeszcze dość krótkie więc ciężko stwierdzić ale raczej są proste.

gosia0101 (offline)

Post #3

31-08-2017 - 11:18:16

małopolskie 

Misia 77 wypróbuję Twój olejowy przepis na włosy bo mój porost idzie bardzo wolno smutny.Wprawdzie zaczęły mi odrastać już po 6 wlewie ale raz rosną a raz niesmutny.Mają 2cm i do tego siwe jak cholera!!

gosia0101 (offline)

Post #4

31-08-2017 - 11:22:02

małopolskie 

A może to dlatego tak wolno im idzie bo jeszcze brałam chemię?myśliDziś trzeci tydzień od zakończenia to może ruszą?niezdecydowany

Misia77 (offline)

Post #5

31-08-2017 - 12:06:49

Czekaj cierpliwie, 3 tydzień to jeszcze króciutko, moje w tym czasie też stały w miejscu i miałam doła że w ogóle nie rosną. Tak naprawdę zaczęło się coś porządnie dziać dopiero ok. 2 miesiące od zakończenia chemii. Jeszcze kilka tygodni i zobaczysz, ruszą! A kurację olejową jak najbardziej polecam calus Plus skrzyp polny w kapsułkach no i ogólnie warto dobrze się odżywiać: dużo warzyw, owoców, zdrowego białka (białko jest niezbędne żeby nasze komórki się odradzały, w tym włosy też). Soki warzywne i owocowe, zupki... organizm nasyci się witaminami i lada moment włoski ruszą jak z kopyta.

Kitka (offline)

Post #6

31-08-2017 - 16:07:11

Kraków 

odrastają mi bardziej siwe, ale gęściejsze. Na razie mają z półtora cm. Ostatnia chemia była 2 czerwca, ale pierwociny ogoliłam.

Paula.kh (offline)

Post #7

02-09-2017 - 21:51:15

Rzęsy też lecą jak włosy?

Czy wiecie czy można założyć sztuczne?

madlen173 (offline)

Post #8

13-09-2017 - 18:21:25

zwoleń 

Moje wlosy rosna jak szalone po zakonczeniu chemioterapii obcinalam je.juz kilkanascie razy na.krotkiego jezyka. Nie zapuszczalam jeszcze bo jest ich zbyt malo. Nadal sa lyse placki lekko usiane owlosieniem

ladyG (offline)

Post #9

20-11-2017 - 13:20:28

Opole 

Mi zostały gdzieniegdzie łyse miejsca, nie chciały odrosnac, a probowalam chyba wszystkiego. Zdecydowałam się zrobić tam specjalny tatuaż, na co zreszta namawiam dziewczyny, ktore maja problemy z wlosami i gorzej psychicznie sie przez to czują. Sprawdźcie temat, naprawdę efekt jest niesamowity smiling smiley

Alibabka (offline)

Post #10

23-12-2017 - 20:55:08

Ratujcie ! Po letrozolu włosy "lecą" mi okropnie,co począć na takie przerzedzone, co stosować ?niezdecydowany

dziubas (offline)

Post #11

23-12-2017 - 21:20:59

Gdańsk 

mój dermatolog ratuje mnie przed wyłysieniem stosując krioterapie na skórę głowy, najpierw to było 10 zabiegów 1x na tydzień, teraz ilekroć jestem u niej (1x w miesiacu) to tez mi zamraża, moim zdaniem wychodzą nadal ale o dziwo nie mam ich drastycznie mniej tzn, ze rosna nowe, ja piaty rok uzywam tamosia i jego podejrzewam o problemy z wlosami i paznokciami, uzywałam tęz silica firmy Naturell 100 tbl w internetowej aptece gemini kosztuje ok 25 zł, acha! jeszcze szampon pobudzajacy odrost wlosów Pharmaceris H w tejze samej aptece kosztuje mnie ok 30 zł

retko (offline)

Post #12

15-05-2018 - 17:59:10

Ja bym się pochylił trochę nad Google i tam poszperał. Z całą pewnością znajdą się tam wartościowe informacje smiling smiley

AnnaE (offline)

Post #13

30-05-2018 - 15:39:40

A ja dziś po raz pierwszy zdjęłam mopa.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 30-05-2018 - 15:40:21 przez AnnaE.

goja66 (offline)

Post #14

31-05-2018 - 16:44:02

Ozorków 

AnnaE
A ja dziś po raz pierwszy zdjęłam mopa.
Gratulacje - cudowna chwila ....też się zdziwiłam i zachwyciłam -że wiatr we ... własnych włosach...to takie miłe uczucie ...duży uśmiech

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 542
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018