pielęgnacja skóry głowy

Wysłane przez kimirana 

kimirana (offline)

Post #1

29-04-2014 - 16:55:50

Witam ,
chciałam prosić o małą poradę odnośnie pielęgnacji skóry głowy.
Jestem obecnie w trakcie chemioterapii (TAC) i nie do końca jestem pewna jak zadbać właśnie o głowę. Tylko ta część sprawia mi największe problemy.
Czy powinnam stosować jakieś balsamy? co z pojawiającymi sie krostkami? czy moge tak po prostu ogolić ją zwykłą maszynką?
Proszę o pomoc.

Pozdrawiamsmiling smiley

Gizi (offline)

Post #2

04-05-2014 - 17:55:42

Warszawa 

Ja zgoliłam włosy maszynką do włosów. Potem głowę myłam szamponem, bo skóra głowy to skóra głowy i nie chciałam jej przyzwyczajać do jakiegoś super traktowania. Nosiłam perukę tylko w razie przymusu tzn. wtedy gdy wychodziłam z domu. Nie chciałam by pod nią skóra się pociła. Nic więcej nie robiłam.
Teraz, już po chemii używam maskę i szampon firmy Vax. Nie wiem czy to po niej czy tak miało być, ale włosy rosną.

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

kimirana (offline)

Post #3

07-05-2014 - 11:57:55

Dziękuje bardzo, teraz przynajmniej wiem co zrobić. Zastosuje się do metod i zobaczymy jak to będzie. Juz po samym myciu jest znacznie lepiej niż było wczesniej wiec jeszcze raz dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam

tina1010 (offline)

Post #4

11-05-2014 - 13:12:44

ja tez w czasie chemii tylko zwykły szampon używałam. Po skończonej chemii zaczęłam używać szamponu z kofeiną, który pobudzą cebulki, maskę WAX i codziennie wcieram odżywkę z bursztyna firmy JANTAR. Miesiąc po chemii ogoliłam je na zero maszynką i po kilku dniach widać, że włosy odrastają, tylko nie wiem czy już będą na tyle mocne że nie będą się łamać i wypadywać

sunandflower (offline)

Post #5

16-10-2014 - 17:00:59

Ja używałam maski z Kallosa kiedy już było widać pierwsze włoski.

eltuszko (offline)

Post #6

01-01-2015 - 20:44:10

Gdynia 

Witam.
Jestem w trakcie chemii 4 x AC , za mną juz dwa wlewy.
Włosy poleciały , maszynka poszła w ruch i po kłopocie.
Moim kłopotem jest skóra na głowie , swędzi , łuszczy się , na całej powierzchni krostki które swędzą , że trudno opanować drapanie.
Proszę o radę który z kosmetyków Wax mogłabym zacząć używać już teraz , aby złagodzić dolegliwości.
Na razie skórę smaruję oliwką dla dzieci , skóra może natłuszczona ale nic lepiej w kwestii swędzenia i krostków.
Pozdrawiam duży uśmiech
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 382
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018