Pielęgnacja paznokci.

Wysłane przez Janina.S 

Janina.S (offline)

Post #1

28-09-2010 - 13:10:51

widły Soły i Wisły 

Nasze paznokcie też chorują i często potrzebują szczególnej troski.
Na forum2 był watek dotyczący problemów jakie nas spotykają po chemii po chorobie i nie tylko.
Szczególnie chodzi mi o paznokcie rozdwajające się i łamliwe bo taki problem mnie dotyczy i to jest
dość uciążliwe tym bardziej że zaraz po chemii wcale nie było tak źle - czasem miałam paznokcie nawet
na pół cm długie i dość twarde no i dobrze się z nimi czułam.
Jednak od roku moje pazurki to wielka katastrofa - odżywka Nail Tek stosowana przez 2 m-ce pomogła na
krótki czas . Teraz też używam bezbarw. odżywek różnych firm i różnych mazideł ale jak na razie skutek żaden.
Może macie swoje sprawdzone sposoby na ratowanie paznokci?
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

.....jeśli niebo spada nam na głowę to nie po to by się z nas śmiać
....... lecz by podziwiać patrząc jak się podnosimy.
...

justyna81 (offline)

Post #2

28-09-2010 - 20:36:28

Moja siostra stosowała kiedyś suplement diety -skrzyp polny ale nie pamiętam czy pomógł :/

amor (offline)

Post #3

28-09-2010 - 23:32:38

Siemianowice Sl. 

Mialam kiedys specjalny lakier do paznokci ,od kosmetyczki. Byl drogi ,okolo 60 zl ,stosowalo sie go przez 3 dni ,potem zmywanie i na nowo. Kuracja trwala okolo miesiaca- super paznokcie! Przy okazji zapytam sie co to bylo ,ale na pewno tylko kosmetyczka moze Ci to nabyc w "swoim" sklepie.

Janina.S (offline)

Post #4

29-09-2010 - 08:56:29

widły Soły i Wisły 

Tak Justynko skrzyp to łykam już od pół roku a i belisse też - skutek żaden.
Amorku będę wdzięczna za nazwę i jakieś szczegóły.

...

madzia_61 (offline)

Post #5

29-09-2010 - 13:01:22

Janinko polecam odżywki do paznokci firmy "Sally Hasen"

Jazzowa (offline)

Post #6

01-10-2010 - 18:58:04

Łask 

Amorek ciekawa jestem co to za lakier podpowiedziała Ci kosmetyczka.. zdradź nazwę...

Jak to powiedział Albert Einstein: "Życie niemal na pewno ma sens..."...
[jazzowa.blogspot.com]

amor (offline)

Post #7

02-10-2010 - 00:15:10

Siemianowice Sl. 

Myslisz ,ze pamietam??? SKS....ale jak zobacze sie z nia na pewno zapytam....POdejrzewam,ze kazda profesjonalna manicurzystka będzie wiedziec co zaserwowac. Tego lakieru nie moglam kupic naczej jak przez kosmetyczkę.

Jazzowa (offline)

Post #8

02-10-2010 - 07:40:16

Łask 

Widzisz jakiej wielkiej wiary w Ciebie człowiekiem jestem? winking smiley...

Jak to powiedział Albert Einstein: "Życie niemal na pewno ma sens..."...
[jazzowa.blogspot.com]

amor (offline)

Post #9

03-10-2010 - 22:34:50

Siemianowice Sl. 

uśmiech Ciesze sie ,ze ktos we mnie wierzy ,kiedy ja sama sobie nie dowierzam....buziak

malgos 10 (offline)

Post #10

04-10-2010 - 12:05:02

Łódź 

Amorku ja też wierzę w Ciebie ,bo moje pazury ( śmiechu farta nazwa) to chyba improwizacja jakaś
Są nie dość ,że wygladaja jak muszelki to jeszcze,sa tak cieniutkie ze wywijaja sie w kazda strone i łamia pod byle pretekstem
I nic im nie pomaga

jestem na forum od 25-10-2008

Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

- Fiodor Dostojewskiserce

elizka (offline)

Post #11

04-10-2010 - 12:21:23

Tarnobrzeg 

Moje paznokcie też są bardzo byle jakie. Też cos by sie przydalo na podratowanie.

Budząc sie rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc sie radować
/Marek Aureliusz/

ewa1967 (offline)

Post #12

04-10-2010 - 13:09:55

Polecam do pielegnacji paznokci zakupic pilnik do polerowania calej plytki. Takie 4 kolorowe, i w kazdej wolnej chwili polerowac, mam w torebce, mam kolo lozka. Nic innego nie uzywam, na maziacze do paznokci jestem uczulona. Brzeg paznokcia jak bedzie gladki jak lustro, to mniej narazony na uszkodzenia. Na poczatku radze brzeg wypolerowac, pozniej cala plytke, a z czasem jak wzmocnia sie paznokcie, to po wypolerowaniu beda sie swiecily jak po lakierze bezbarwnym.radocha

Janina.S (offline)

Post #13

04-10-2010 - 15:58:38

widły Soły i Wisły 

Widzę że przydatny wątek założyłam - dużo nas z tymi pazurkowymi problemami.

Odżywka zamówiona - syn na allegro kupuje - szkoda że tak późno bo za tydzień to już niewiele zdziałam.
Tak w zaufaniu ogromnym powiem Wam ze do samej stolicy wybieram się na zakupy i nie tylko.

...

Janina.S (offline)

Post #14

20-11-2010 - 17:15:05

widły Soły i Wisły 

Czas się pochwalić osiągnięciami po solidnym, regularnym stosowaniu odżywki - Made in USA - CHI Ceramic Nail - ze sklepu internetow.
Stosuję ok. 1 m-c i właśnie dzisiaj zmyłam te 4 warstwy wcześniej nakładane no i chyba dopatrzyłam się poprawy tego typu że nie widać
rozdwajania się ale przyznaję ze przycinam krótko i teraz to najwyżej do 1mm mogą dorosnąć bo zaraz obcinam .
Odżywki jeszcze ponad połowa jest więc może , może coś z nich będzie z tych moich pazurków.

...

danka58 (offline)

Post #15

29-06-2011 - 12:22:14

k/Gniezna 

Czy któras miała robiony manicure hybrydowy. Na paznokcie naklada sie lakier w żelu i utrawala pod lampą. Wystarcza na ok. 2 tygodnie. Jak zachwala kosmetyczka nie niszczy paznokcia. Jest to cos innego jak nakladanie żelu czy tipsów.

W życiu piękne są tylko chwile i dla tych chwil warto żyć.

Haniap. (offline)

Post #16

29-06-2011 - 13:21:41

Poznań 

Danusiu moja córka, jak brałam czerwoną chemię, zakładała mi takie właśnie utwardzane pod lampą warstwy, potem to pięknie malowała w wesołe wzorki, dla poprawy nastroju oczko To było coś zamiast włosów.... I pod tą warstwą paznokcie pięknie rosły i się nie kruszyły. Bo moje się tak łamały i rozdwajały, że aż miałam rany i krew mi ciekła... Po zakończeniu chemii i spiłowaniu całej warstwy pojawiły się moje, delikatne paznokcie. Wtedy odżywiałam je takim czymś o konsystencji oliwki z Inglota. Można kupić na ich stoiskach, widziałam niedawno. To wygląda jak lakier bezbarwny, tylko w zakrętce mam pompeczkę, którą się zakrapla na paznokieć porcję preparatu... Mam nadzieję, że dokładnie wyjaśniłam. Zresztą pani obsługująca stoisko powinna wiedzieć o co chodzi chichot

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

agawa (offline)

Post #17

30-06-2011 - 00:14:21

okolice 

Danusiu, własnie sobie 2 tygodnie temu zrobiłam m hybrydowy przewraca_oczy Jestem zachwycona. To jest coś innego niż żel, bo nie wymaga opiłowania płytki paznokci, czyli nie niszczy. Trzyma się rewelacyjnie. Do dzis mam śliczne paznokcie, lsniące i zdrowo wyglądające.
Troche więcej czasu zajmuje jego zdjęcie, bo nie można go zmyc w domu, tylko w zakładzie. Ale to pikuś przewraca_oczy
Ja sobie myślę, że gdy ktoś ma słabe pazurki, lub potrzebuje na wyjazd, coby nie było problemu z malowaniem - to jest to rozwiązanie idealne.
Dla mnie jedynym problemem jest to, że mi się kolorek z lekka opatrzył... i bym zmieniła... A sama nie mogę...

metka (offline)

Post #18

30-06-2011 - 00:49:17

hybrydowy powiadasz... myśli

w życiu nie miałam sztucznych paznokci... myśli

"Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)

agawa (offline)

Post #19

30-06-2011 - 07:46:06

okolice 

Metko, cała w ty zabawa, że one nie sztuczne przewraca_oczy Tylko wzmocnine i trwałe przewraca_oczy Taka trwała na pazurki chichot

mag_dag (offline)

Post #20

30-06-2011 - 15:38:09

Sosnowiec 

dziewczyny, jeśli ten hybrydowy to jest to samo co OPI - lakiero_żel i zdejmuje się przez moczenie w acetonie a nie spiłowanie, to wcale nie jest tak różowo - miałam w ubiegłym roku kilka razy toto, w sumie kilka miesięcy

po ciężkiej pracy przy skalniaku mi się pazury połamały i zdecydowałam się zdjąć - po zdjęciu miałam bardzo słabe paznokcie - ledwo co odrosły poza palec i się łamały strasznie
tyle, że nie stosowałam żadnych odżywek

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

agawa (offline)

Post #21

30-06-2011 - 17:53:58

okolice 

No tak, zdejmuje się po moczeniu w acetonie. Ale przecież tylko chwilę. Mnie kosmetyczka nałożyła watki na paznokcie, zawineła w sreberka (szkoda, ze aparatu nie miałam, bo śmiesznie i kosmicznie- jak na hybrydowy przystało - to wyglądało chichot) i juz po chwili zdejmowała. Miałam tylko raz. Teraz powtórzę na wyjazd...
Myślę sobie, że ciągły lakier też niszczy płytki. I trzeba zawsze używać odżywek... myśli

mag_dag (offline)

Post #22

30-06-2011 - 18:01:47

Sosnowiec 

pewnie, że tak - pisze to tylko dlatemu, że kosmetyczki zachwalają na wyrost - że niby to nie niszczy i róbta baby a będzieta pikne - taką, czy inną metodą - zawsze paznokcie są zniszczone

dopóki robisz - są cacy, a jak zdecydujesz się na zdjęcie - swoje odcierpieć trzeba, aż odrosną nowe na całej długości

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

akwizdranka (offline)

Post #23

01-07-2011 - 09:58:30

A ja polecam odżywkę Express Nail Hardener - [www.alessandro.pl]
Trochę kosztuje, ale warto. Nie raz postawiła moje paznokcie "na nogi" smiling smiley

b_angel (offline)

Post #24

01-07-2011 - 11:37:16

radom 

odżywki nail tek też są świetne

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

joasia (offline)

Post #25

01-07-2011 - 15:36:24

Rzadko robię sobie profesjonalny manicure... uderzam sie w pierś język , ale zaciekawił mnie ten hybrydowy, poniewaz wydaje się mało kłopotliwy, wygodny wrecz... I dzis sobie porozmawiałam o nim z osobą kompetentną (prowadzacą zakład kosmetyczny).
Szczerze mi powiedziała, ze bardzo (bardzo bardzo nawet) niszczy on paznokcie i jest niezdrowy (nie dopytywałam co to oznacza myśli ) oraz że w zwiazku z tym można go robic maksymalnie 4x w roku przewraca_oczy.

Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem. /Dante Alighieri/

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 01-07-2011 - 15:37:16 przez joasia.

agawa (offline)

Post #26

01-07-2011 - 17:20:54

okolice 

Ja zrobiłam raz; powtórzę za tydzień. Moja kosmetyczka też mówi, ze on przeznaczony na jakieś wyjazdy, czy na czas, gdy nie będzie można dbać o paznokcie, a potrzebne są wyjściowe; ale nie na cały czas.
Dziś idąc główną ulicą wa-wy zobaczyłąm ogłoszenie z ceną: 100 zł moody smiley U mnie, na wsi_prawie, kosztuje 45 przewraca_oczy

amor (offline)

Post #27

01-07-2011 - 17:47:47

Siemianowice Sl. 

To ja polecam manicure japonski- nie niszczy paznokci, wręcz przeciwnie-wzmacnia je i regeneruje. Daje wspaniałą gładkosc i błysk płytkom. Zrobiłam sobie taką kurację- 8 wizyt co dwa, trzy tygodnie. Pazurki mam mocne i piękne. U mnie jedna wizyta kosztuje 35 zl. Zestaw widzialam juz w internecie i przymierzam się do kupna ...

[www.looksus.pl]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 01-07-2011 - 17:48:29 przez amor.

sympatyczna_zaokraglona (offline)

Post #28

05-07-2011 - 08:58:10

Wrocław 

Mam aktualnie manicure hybrydowy, dwa tygodnie, juz trzeba powtórzyć. Płytka paznokcia w ogóle nie jest zniszczona. Lakier trzyma się bez zarzutu, żadnych odprysków, tylko już widać odrost niestety. Warstwa lakieru jest cieniuteńka, jak normalnego lakieru. Mam zrobione lakierem firmy shellac. Warstwa jest cieńsza niż przy OPI lakier-żel i ściąga się dużo łątwiej. Miałąm tez OPI lakiero-żel dwa razy i uważam, że shellac jest lepszy. I wygląda bardzo naturalnie, a nie plastikowo jak przy żelowaniu.

Na urlop jak znalazł, nie martwisz się o malowanie, a paznokcie cały czas ładne.

amor (offline)

Post #29

17-11-2011 - 09:29:20

Siemianowice Sl. 

Ja wczoraj poddałam sie temu zabiegowi bo ostatnio zaczęły mi sie rozdwajac paznokcie . Na razie jestem zachwycona ,ale chyba nie mam tego shellacu. Mam kolor bardzo naturalny ,gdyz paznokcie były bardzo krotkie.Potem moze zrobię francuski .Cieszę się,ze paznokci wcale sie nie szlifuje ,nie niszczy. Podobnoszybko się regenerują przy tym manicure. NO,pozyjemy zobaczymy! Zapłaciłam 55zł.Podobno cena konkurencyjna.

Janina.S (offline)

Post #30

17-11-2011 - 13:29:47

widły Soły i Wisły 

Założyłam ten wątek ponad rok temu kiedy moje paznokcie były w opłakanym stanie .

Teraz czytam o Waszych problemach i różnych manicure i pozwolę sobie przypomnieć .......
..od środka , od wewnątrz chyba najlepiej i najskuteczniej działają i poprawiają strukturę paznokci
różne "piguły' - prawie ciągle używam Belissę 40+ na przemian ze Skrzypem - też tabletki.
.../bezbarwne odżywki_lakier też używam /

...na dzień dzisiejszy jestem zadowolona bo wyhodowałam tę wystającą część na ok. 3 - 4 mm -
to sukces jak te słabe i łamliwe i rozdwajające się kiedyś a teraz ładne , zdrowe .

...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 369
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018