Nasze kochane wnuki

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

23-01-2010 - 22:48:08

Forumowo 

Jesteś babcią lub żoną dziadka....a może dziadkiem lub mężem babci.
Napisz nam o swoich wnukach - o radościach i troskach związanych z nimi.

serenia (offline)

Post #2

20-04-2010 - 06:45:54

Cieszyn 

Witam , wszyscy mi mówią , że jestem młodą babcią , a są przecież młodszejezor ---tak jestem babcią i to bardzo dumną ...moja wnusia urodziła się 01.01.2010 r, ma na imię Julia i jest kolejna radością mojego życia . Mówiłam sobie , że nie będę już płakała , ale niestety w niedzielę ( 25.04 ) mamy chrzciny Juleńki wiec łzy się pojawia , łzy radości oczywiście radocha

'Każdy nowy dzień zaczyna się głęboka nocą'
'Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem,
nie gaś nigdy światła nadziei'

lotka4 (offline)

Post #3

20-04-2010 - 20:21:28

Rydułtowy 

Witam.Jak ja Cię dobrze Sereniu rozumiem.Też jestem babcią i to podwójną.Mam wnuka 5 lat i wnuczkę 6 miesięcy.kocham je nad życie.Wnuk-Dacjan
jest bardzo żywym dzieckiem i strasznym rozrabiakom ,ale myslę,że miłość babci jest bezgraniczna.Ponieważ rodzice są głuchoniemi,mam pełne ręce
roboty.Wnuki na szczęście słyszą.Dacjan potrafi już migać ,ale trzeba się niezle natrudzić,żeby wszystkiego nauczyc.Teraz przyjdzie kolej na Aldonkę
Trzeba ją jak najszybciej oprócz mowy nauczyć migać.Ale i tak są wspaniali.pozdrawiam serdecznie::uśmiech

Wszystkim życzę Dosiego Roku,wszystkiego co najlepsze w 2015 roku

viola64 (offline)

Post #4

01-06-2010 - 18:09:26

Bydgoszcz 

pragnę się z wami podzielić radosną nowiną dzisiaj dowiedziałam się ,że zostanę babcią -to mój pierwszy raz hura

beti1968 (offline)

Post #5

01-06-2010 - 18:14:49

Zabrze 

Ja też chcę.......ale Ci zazdroszczę.......to musi być wspaniałe uczucie.......brawo

lotka4 (offline)

Post #6

01-06-2010 - 18:18:02

Rydułtowy 

Violu,gratuluję!!!!Zobaczysz to wspaniałe uczucie

amor (offline)

Post #7

01-06-2010 - 18:31:23

Siemianowice Sl. 

Gratuluje i zazdroszcze ,oj zazdroszczę! smiling smiley

mag_dag (offline)

Post #8

01-06-2010 - 20:12:37

Sosnowiec 

viola, gratuluję! chyba młodą babcią będziesz myśli

a Ty beti jak chcesz te wnuki? dziecka masz za małe przeca, cierpliwie poczekaj przewraca_oczy

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

lulu (offline)

Post #9

01-06-2010 - 20:33:58

k/Kwidzyna 

Zobaczyłam tu mag_dag i myślałam, że oznajmi radosną nowinę nam a tu przyszło violi gratulować brawo, violu ja też się cieszyłam z takiej wiadomości, było to 10 lat temu. Później jeszcze dwa razy się cieszyłam. Same chłopaki. radocha

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 01-06-2010 - 20:35:26 przez lulu.

agawa (offline)

Post #10

01-06-2010 - 20:36:04

okolice 

Ja mam jedno dziecko duże... i czekam, czekam...
Violu, serdecznie gratuluję.... swoją zazdrość chowając głęboko... Bo oczko
Dziś rano się dowiedziałam, że przyszywaną babcią zostałam rotfl Mojej przyjaciółki córka urodziła śliczną córeczkę rotfl
I już jutro popędzę do odpowiedniego sklepu śmiech i kupię... oj... kupię... Najpierw koszuleczkę i butki, coby kruszynka bosa i goła nie chodziła (to taki przesąd winking smiley ) a zaraz późńiej, czyli natychmiast hura sukieneczkę rotfl

mag_dag (offline)

Post #11

01-06-2010 - 22:11:15

Sosnowiec 

matko i córko, lulu!!!
przecież moje dziecię dopiero ma 19 lat przewraca_oczy

-----><-----

lulu (offline)

Post #12

01-06-2010 - 22:14:15

k/Kwidzyna 

Ale jak młoda mama by była i jeszcze młodsza babcia. chichot

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

mag_dag (offline)

Post #13

01-06-2010 - 22:16:39

Sosnowiec 

no, a jakby w 1 klasie liceum urodziła, to już by odchowane było i do przedszkola szło - weź kobieto nie gadaj, ja tam jeszcze długo będę młoda, poczekam kilka lat , spoko oczko

-----><-----

agawa (offline)

Post #14

01-06-2010 - 22:46:37

okolice 

To nie ty, Mag, masz czekać ewentualnie chichot
Na prawdę byś nie chciała...? takiego słodkiego, malenkiego ciałka przytulić...?

madzia_61 (offline)

Post #15

02-06-2010 - 12:54:23

Wiolu gratuluje serdecznie brawo,ja urodziłam syna jak miałam 19 lat i zawsze byłam najmłodsza mamą/jak dzieci chodziły do przedszkola ,szkoły/,a najmłodszą córcie urodziłam jak miałam 34 lat /i teraz jestem najstarsza mamą w szkoleprzewraca_oczy/,a moje dzieci wcale się nie spieszyły do bycia rodzicami /syn 25 lat ,córka 28 lat/,a najstarszy syn mówi ze jeszcze nie terazbezradnyUważam ze babcia zostałam w odpowiednim wieku chichot

justa1970 (offline)

Post #16

14-06-2010 - 07:57:33

Piotrków Trybunalski 

Ja miałm 21 lat jak urodziłam córę (dzień po moich urodzinach), teraz córa postanowiła mnie zrobić babcią w 40 urodziny - jak się nie cieszyć!!!! Komplikują sobie troszke ,życie ale może to tylko tak zle teraz wygląda - mam nadzieję ,że sobie poradzą i uda im się jednak zrealizować swoje plany na przyszłość - tylko w realizcjii tych planów będzie im towarżyszył mały Oluś radocha

Iza

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-06-2010 - 07:58:06 przez justa1970.

bożka1 (offline)

Post #17

14-06-2010 - 09:08:39

Jastrzębie Zdrój 

Justa no to ładny żywy prezencik dostaniesz od córci- gratulacjedrink.gif

viola64 (offline)

Post #18

02-07-2010 - 13:21:15

Bydgoszcz 

dowiedziałam się , że moje wnuczątko "fasolka"ma już3 cm , główkę ,nóżki , rączkiserce już to maleństwo kocham niezależnie od płci

Al_la (offline)

Post #19

02-07-2010 - 14:43:53

k/Warszawy 

Wcale Ci się nie dziwię uśmiech
Gratuluję róże

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

lulu (offline)

Post #20

02-07-2010 - 14:48:53

k/Kwidzyna 

No ta "fasolka" to chyba "Jaś" ... skoro aż 3 cm oczko

je

lotka4 (offline)

Post #21

20-07-2011 - 19:51:19

Rydułtowy 

Dawno tu nikt nie pisał??Ja bym chciała zapytać o taką jedną dręczącą mnie sprawę.Może ktoś przeżył coś takiego?
Mam wnuka 6 lat i wnuczkę 1,5 roczku.Wnuk zrobił się bardzo zazdrosny o wnuczkę,tak jakby się uwstecznił.
Wszystko chce robić co mała,zabiera jej zabawki,krzyczy,czasami robi się agresywny.Włazi pod stół,nawet by jadł tak jak ona.
Czy to jest normalne?Na razie istny dom wariatów.Tłumaczymy,prosimy,dajemy mnóstwo przykładów,jakoś nic nie pomaga.
Jeszcze jedno,strasznie brzydko mówi,jak zaczął chodzić do zerówki,to tak jakby diabeł do niego wszedł
Myslałam,że jak ma już te prawie 7 lat będzie trochę spokojniejszy,ale nie .Może ktoś cos takiego przeszedł?

lulu (offline)

Post #22

20-07-2011 - 21:43:12

k/Kwidzyna 

Lotka, jak u syna pojawiło się drugie dziecko (różnica prawie 5 lat) to było bardzo podobnie, ten starszy chciał pić z butelki, zabieranie zabawek było na porządku dziennym (teraz czasem też, a maja już ponad 2 i 7 lat). Wiadomo, że takiemu maleństwu poświęca się więcej czasu, więc jeśli to możliwe rodzice powinni się "podzielić" dziećmi i każdy z nich zająć się "swoim". To starsze zawsze czuje się odstawione na boczne tory. Tu widzę też rolę babci, starszego zabierać i poświęcać mu czas, tylko z umiarem, bo może dojęć do przegięcia. W naszym wypadku troszkę tak wyszło, matka synowej często starszego brała i był taki okres, że on nie chciał wracać do rodziców ... bo babcia ma dla mnie czas. Teraz już się wszystko unormowało ... tak w miarę ... starszy właściwie już mieszka z rodzicami, ale czasem na weekend "ucieka" do babci ... młodszy podrósł i jakoś się dogadują.

je

Teresa1957 (offline)

Post #23

20-07-2011 - 23:53:58

Kraśnik 

Powiem tak sama bylam ta starsza i do dzisiaj pamietam, ze wiecej czasu poswiecano mlodszej, bylam zazdrosna i zostal we mnie zal, ze zawsze lepiej traktowano mlodsza siostre, bo ona zawsze byla mlodsza. Moim zdaniem to w chwili narodzin mlodszego dziecka trzeba jeszcze bardziej zapewniac go o swojej milosci, to ze jest starsze to widzi roznice w traktowaniu po urodzeniu mlodszego.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 20-07-2011 - 23:55:02 przez Teresa1957.

lotka4 (offline)

Post #24

22-07-2011 - 20:06:16

Rydułtowy 

Lulu,Tereniu,dziekuję Wam za podpowiedzi.Lulu,ja bardzo często zabieram wnuka do siebie i tak jak piszesz,on potem nie chce
wracać do domu.Chyba nie moge go za długo zabierać.Dacjan uwielbia być u nas , i wtedy jest dobrze.Jak tylko się siostra pojawi
diabeł do niego wchodzi.Dałaś mi pomysł do przemyslenia---dzielenie się dziećmi Muszę podpowiedzieć rodzicom.Tereniu,może tak jest
Może rodzice nie zdawają sobie z tego sprawy,a starszy to widzi.Może jak trochę podrośnie to zrozumie.Wiem,że rodzice się bardzo staraja
ale widzę,że czasami mają bardzo trudno.Pozdrawiam Was serdecznie

lulu (offline)

Post #25

23-07-2011 - 08:50:53

k/Kwidzyna 

Lotka można jeszcze spróbować wciągnąć go do pomocy typu, podaj puder, przynieś pieluszkę, itp. i wychwalać pod niebiosa (do wszystkich, babć, dziadków znajomych ) jaki On dzielny, że bez niego nie daliby sobie rady.
No może z pudrem i pieluszkami przesadziłam, bo Ona ma 1,5 roku, ale zawsze coś tam może taki 6-ci latek pomóc.

je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-07-2011 - 08:52:55 przez lulu.

lotka4 (offline)

Post #26

23-07-2011 - 17:09:52

Rydułtowy 

Lulu,zobaczymy.Jutro wszyscy do mnie przyjeżdżają,Dacjan zastanie na parę dni.Jutro z rodzicami porozmawiam
może da się coś zmienić.Ja tu już o ADHD poczytałam,bo różne mysli mi po głowie chodzą.Dziękuję za rady ,pozdrawiam serdeczniebezradny

lulu (offline)

Post #27

23-07-2011 - 17:34:48

k/Kwidzyna 

Ja myślę, że ADHD nie ma tu nic do roboty, prosta sprawa, prawie 5 lat był najważniejszy, a tu teraz ktoś mu się wepchnął.

je

lotka4 (offline)

Post #28

23-07-2011 - 21:18:36

Rydułtowy 

Lulu,może tak być.Przez 5 lat rozpieszczany,bo to istna prawda,a teraz trzeba by sie podzielić z siostrą
.Chyba nie do przełknięcia.Zanim oni podrosną,my zwariujemyduży uśmiech Cieszę się,że mi napisałaś
Jakoś mi rażniej i mam nadzieję,że wszystko się ułożychichot

lulu (offline)

Post #29

23-07-2011 - 23:43:21

k/Kwidzyna 

Na pewno się ułoży, przecież On rośnie i robi się coraz mądrzejszy, tylko Wam wszystkim musi starczyć cierpliwości, a to towar deficytowy. W sytuacjach ekstremalnych polecam poradę psychologa, ale taką bez udziału dzieci. Dobry psycholog potrafi podpowiedzieć różne sztuczki na zachowanie dziecka i całkiem łagodnie można dzieckiem posterować.

je

lotka4 (offline)

Post #30

26-07-2011 - 19:48:40

Rydułtowy 

Lulu,o psychologu też już myślałam i mam dzwonić,żeby się umówić po 15 .08 z powodu urlopów.
Własnie trzeba mi rad,spostrzeżeń jakiś podpowiedzi.Po ostatniej niedzieli(Dacjan został u nas do dzisiaj )
nie było tak żle.Powiedziałabym nawet,że było dobrze.Może wreszcie coś do niego dotrze.
Tak bardzo kocham jego i wnuczkę,a czasami cierpliwości mi brak.bezradny

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 362
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018