Powrót do pracy po mastektomii prostej

Wysłane przez córka_amazonki 

córka_amazonki (offline)

Post #1

03-12-2013 - 21:22:18

Moja mama miała mastektomię prostą 8 października-usunięcie całej piersi bez węzłów. Obecnie jest leczona tylko hormonami. Minęło już prawie 2 miesiące nie boli, limfa też się nie zbiera, w ogóle od początku było jej bardzo mało, gdyż tylko węzeł wartowniczy był wzięty do badania. Mam pytanie czy moja mama może wrócić już do pracy? Dodam ,że w pracy trochę dźwiga, jest to praca na rynku. Bardzo proszę o odpowiedź.

b_angel (offline)

Post #2

03-12-2013 - 22:30:16

radom 

to spraw indywidualna - każdy inaczej dochodzi do formy ....
ale jeżleli to był amastektomia bez usunięcia węzłów i mama czuje się na siłach to wydaje mi się, że może wrócić do pracy ...

pees. w przypadku L4, to przy zwolnieniu trwającym dłużej niż 30 dni zgodę na powrót do pracy mysi wyrazić lekarz medycyny pracy - o ile dobrze pamiętam

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

córka_amazonki (offline)

Post #3

04-12-2013 - 09:18:18

Mama ma swoją firmę, także L4 to kwestia jakby poboczna. Chodzi po prostu o to czy jak będzie dźwigać to czy nic się nie stanie, czy tam w środku jest na tyle zagojone, że coś sie nie stanie i czy od dźwigania obrzęk limfatyczny czy jakikolwiek się nie pojawi

b_angel (offline)

Post #4

04-12-2013 - 09:46:25

radom 

obrzęk limfatyczny pojawia się w wyniku zastoju chłonki/po usunięciu węzłów
Twoja mama ma węzły po stronie operowanej
natomiast co do dźwigania - nikt Ci tutaj przez internet nie da zapewnienia "może czy nie może"

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

wiwibis (offline)

Post #5

04-12-2013 - 09:54:06

knurów 

witam tak jak pisza dziewczyny sprawa indywidualna.
Ja naprzykład wruciłam do pracy miesiąc po operacji a pracowałam na targu torby torebki i plecaki i tez trzeba było dżwigać ale dałam rade dzięki pracy nie musiałam mieć rechabilitacji bo sama się zrechabilitowałam ,a miałam masektomie i węzły wycięte. pozdrawiam

IRENKA52 (offline)

Post #6

18-05-2017 - 19:07:08

Śląsk 

Witam jestem po mastektomii ,węzeł wartowniczy tylko usunięty , też pracowałam fizycznie i też pragnę wrócić do pracy ,tylko no właśnie czy lekarz podpisze ,czy są jakieś przeciwwskazania do pracy fizycznej ,muszę zaznaczyć że umowa kończy mi się za trzy miesiące ,czy pracodawca może przedłużyć mi umowę na L4,dodam że teraz byłaby trzecia czyli na czas nieokreślony,no i najważniejsze czy trzy miesiące wystarczy na to aby się wszystko zagoiło?? POZDRAWIAM SERDECZNIE. Może ktoś zna odpowiedż na moje pytania.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 352
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018